КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
I сесія VIII скликання
РІШЕННЯ
14.04.2016 N 334/334
Про затвердження міської цільової
комплексної програми профілактики
та протидії злочинності в м. Києві
"Безпечна столиця" на 2016 - 2018 роки
Відповідно до пункту 22 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 67, частини другої статті 85 та статті 91 Бюджетного кодексу України, рішення Київської міської ради від 29 жовтня 2009 року N 520/2589 "Про Порядок розроблення, затвердження та виконання міських цільових програм у місті Києві", з метою забезпечення ефективної реалізації державної політики у сфері профілактики та протидії злочинності в столиці Київська міська рада вирішила:
1. Затвердити міську цільову комплексну програму профілактики та протидії злочинності в місті Києві "Безпечна столиця" на 2016 - 2018 роки (далі - Програма) згідно з додатком.
2. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) у 2016 - 2018 роках передбачити видатки на здійснення заходів з реалізації міської цільової комплексної програми профілактики та протидії злочинності в місті Києві "Безпечна столиця" на 2016 - 2018 роки з урахуванням вимог частини другої статті 85 Бюджетного кодексу України.
3. Встановити, що головним розпорядником коштів з реалізації Програми є апарат виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції та постійну комісію Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.
Київський міський голова В. Кличко
Додаток
до рішення Київської міської ради
14.04.2016 N 334/334
Міська цільова комплексна програма
профілактики та протидії злочинності в місті Києві
"Безпечна столиця" на 2016 - 2018 роки
I. Паспорт програми
1. | Ініціатор розроблення Програми: | Апарат виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) | |||
2. | Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення Програми: | Рішення Київської міської ради від 15.12.2011 N 824/7060 "Про затвердження Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року", пункт 5 Протоколу N 3 засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної та надзвичайних ситуацій від 21.04.2015 (N 17442/0/1-15 від 23.04.2015), доручення першого заступника голови Київської міської державної адміністрації від 28.04.2015 N 12300, пункт 2 Протоколу доручень N 25, напрацьованих під час наради у першого заступника голови Київської міської державної адміністрації 28.07.2015 | |||
3. | Розробник Програми: | Управління з питань запобігання та протидії корупції апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) | |||
4. | Співрозробники Програми: | Головне управління Національної поліції у м. Києві | |||
5. | Замовник (відповідальний виконавець) Програми: | Апарат виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) | |||
6. | Учасники (співвиконавці) Програми: | Головне управління Національної поліції у м. Києві, Головне управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області, прокуратура міста Києва, Головне управління Державної міграційної служби України у місті Києві, апарат виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), департаменти, управління та інші структурні підрозділи виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Київський міський центр зайнятості, комунальне підприємство "Київміськсвітло", комунальне підприємство "Київський метрополітен", комунальне підприємство "Київреклама", районні в місті Києві державні адміністрації | |||
7. | Термін реалізації Програми: | 2016 - 2018 роки | |||
8. | Місцеві бюджети, які беруть участь у виконанні Програми | Бюджет міста Києва | |||
9. | Обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми | Орієнтовні обсяги фінансування Програми складають: | |||
Всього, тис. грн. |
у тому числі за роками | ||||
2016 рік | 2017 рік | 2018 рік | |||
всього, у тому числі |
303544,85 | 149051,11 | 82282,38 | 72211,36 | |
9.1 | коштів державного бюджету | - | - | - | - |
9.2 | коштів бюджету м. Києва | 303544,85 | 149051,11 | 82282,38 | 72211,36 |
9.3 | коштів інших джерел | - | - | - | - |
II. Визначення проблеми, на розв'язання якої спрямована програма
Події, які відбувалися та відбуваються в державі та, зокрема, у столиці, негативно позначилися на криміногенній ситуації, про що свідчить збільшення кількості зареєстрованих кримінальних правопорушень упродовж 2013 - 2015 років (2013 - 44,3 тис., 2014 - 53,1 тис. та 2015 - 63,5 тис.).
Злочини проти особи протягом 2013 - 2015 років:
Вид злочину | Зареєстровано | Динаміка, абс./% | Розкрито | Динаміка, абс./% | Зареєстровано | Динаміка, абс./% | Розкрито | Динаміка, абс./% | ||||
2013 | 2014 | 2013 | 2014 | 2014 | 2015 | 2014 | 2015 | |||||
Тяжкі та особливо тяжкі | 12544 | 17780 | +5236 / +41,7 % | 4899 | 5242 | +343 / +7 % | 17780 | 20606 | +2826 / +15,9 % | 5242 | 5164 | -78 / -1,5 % |
Умисні убивства | 81 | 124 | +43 / +53 % | 100 | 104 | +4 / +4 % | 124 | 103 | -21 / -17 % | 104 | 100 | -4 / -4 % |
Тяжкі тілесні ушкодження | 108 | 176 | +68 / +63 % | 127 | 152 | +25 / +19,7 % | 176 | 132 | -44 / -25 % | 152 | 126 | -26 / -17,1 % |
Тяжкі тілесні ушкодження зі смертю | 25 | 41 | +16 / +64 % | 28 | 34 | +6 / +21,4 % | 41 | 27 | -14 / -34 % | 34 | 25 | -9 / -26,5 % |
Зґвалтування | 24 | 36 | +12 / +50 % | 23 | 17 | -6 / -26,1 % | 36 | 27 | -9 / -25 % | 17 | 16 | -1 / -5,9 % |
Розбої | 223 | 384 | + 161 / +72 % | 201 | 223 | +22 / +10,9 % | 384 | 417 | +33 / +9 % | 223 | 271 | +48 / +22 % |
Грабежі | 2733 | 3669 | +936 +34 % |
767 | 763 | -4 / -0,5 % | 3669 | 4235 | +566 / +15 % | 763 | 814 | +51 / +7 % |
Незаконні заволодіння транспортним засобом | 555 | 1662 | +1107 / +199,5 % | 186 | 199 | +13 / +7 % | 1662 | 1957 | +295 / +18 % | 199 | 238 | +39 / +19,6 % |
У зв'язку з проведенням антитерористичної операції значно збільшились обсяги нелегального обігу зброї, боєприпасів та вибухових речовин.
Так, упродовж 2015 року підрозділами Національної поліції міста Києва вилучено 457 одиниць вогнепальної зброї, з них: 319 пістолетів, 15 автоматів, 37 рушниць, 9 пістолетів-кулеметів, 4 кулемети. Також вилучено 7 гранатометів, 260 гранат, понад 16,8 кг вибухової речовини та понад 33 тис. патронів різного калібру.
Також зареєстровано 275 кримінальних правопорушень, пов'язаних з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин. Повідомлено про підозру у 192 кримінальних провадженнях. До суду направлено 183 кримінальні провадження.
Крім того, більше половини всіх кримінальних правопорушень, вчинених на території столиці у 2015 році, складають протиправні посягання майнової спрямованості, зокрема, 44 % - крадіжки (майже 28 тис.), 13 % - шахрайства (майже 8 тис.), 7 % - грабежі (4,2 тис.) та 3 % - незаконні заволодіння транспортними засобами (майже 2 тис.).
Суттєвий вплив на збільшення злочинності відіграє масова вимушена міграція в Київ зі східних і південно-східних регіонів України.
Внаслідок ужитих заходів вдалося дещо зменшити обсяги вчинення крадіжок з помешкань громадян (з 7036 у 2014 році до 6400 у 2015 році), але рівень їх розкриття на сьогодні залишається низьким, розкривається лише кожна 10 крадіжка.
Останніми роками відзначається ріст кількості вчинених крадіжок з транспортних засобів (з 2,1 тис. у 2013 році до 2,6 тис. 2014 року та до 3,8 тис. у 2015 році).
Кишенькові крадіжки зросли на 27 %, вдається розкрити тільки кожен п'ятдесятий такий злочин.
Значно зросла кількість вчинених незаконних заволодінь транспортними засобами. Так, якщо у 2013 році вчинено 555 злочинів цього виду, то вже у 2014 - 1,6 тис., а у 2015 - майже 2 тис. крадіжок.
Упродовж останніх років майже удвічі збільшилась вулична злочинність (з 5912 у 2013 році до 7729 у 2014 році та до 12937 у 2015 році).
Залишається проблемою високий рівень наркотизації населення, про що свідчить збільшення кількості незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних та сильнодіючих речовин.
Якщо кількість загиблих у дорожньо-транспортних пригодах на вулицях міста Києва дещо зменшилась (з 100 до 83), то кількість дорожньо-транспортних пригод у цілому зросла (з 593 у 2014 році до 679 у 2015 році), а кількість травмованих осіб також збільшилась (з 486 до 495).
З часу введення системи централізованого управління нарядами "Цунамі" у 2008 році суттєво покращився стан реагування на злочини. Час прибуття нарядів скоротився з 30 до 20 хвилин.
У 2015 році з початком роботи нової патрульної поліції, внаслідок збільшення кількості нарядів та ефективної роботи в системі "Цунамі" цей час скоротився до 5 - 10 хвилин, попри те, що кількість повідомлень громадян про злочини та інші події збільшилась вдвічі (з 308 тис. до 680 тис.).
Тероризм відноситься до числа найбільш небезпечних і важкопрогнозованих явищ сучасності, що набувають усе більш різноманітних форм та загрозливих масштабів.
Терористичні акти завдають масових людських жертв, справляють сильний психологічний тиск на великі маси людей, тягнуть за собою руйнування матеріальних і духовних цінностей, що не піддаються часом відновленню, сіють ворожнечу між державами, провокують війни, недовіру і ненависть між соціальними і національними групами, які іноді неможливо подолати протягом життя цілого покоління.
Не зменшується кількість фактів анонімних повідомлень щодо "замінування" будівель органів влади, метро та інших установ і підприємств. Так, у 2013 році зареєстровано 80 кримінальних проваджень, у 2014 році - 388 та у 2015 році - 188. Для оперативного попередження та виявлення причетних осіб правоохоронцям необхідні сучасні засоби боротьби зі злочинністю.
Наразі, незважаючи на заходи, що вживаються міською владою та правоохоронними органами, криміногенна ситуація в столиці є складною, з усіх найбільш складних типів правопорушень спостерігається тренд зростання кількості, що постійно створює додаткове навантаження на правоохоронні органи.
Злочинність у місті залишається одним з головних чинників, який суттєво впливає на проведення соціально-економічних перетворень, і становить реальну загрозу безпеці міста і жителів.
Таким чином, поточний рівень забезпечення безпеки міста і його жителів від різного виду загроз життю, здоров'ю та майну не повною мірою відповідає загальновизнаним стандартам безпеки, притаманним, зокрема, європейським столицям.
Враховуючи складність і різноманітність чинників, що впливають на стан та динаміку злочинності, кардинальне поліпшення криміногенної ситуації в місті може бути досягнуто лише завдяки об'єднанню зусиль та спільній скоординованій роботі правоохоронних органів, виконавчої влади та місцевого самоврядування, широкому залученню до роботи в цьому напрямі недержавних структур, громадських об'єднань і громадян.
У цих умовах пріоритетом є створення систем соціальної профілактики правопорушень, комплексного забезпечення безпеки населення, території та об'єктів в місті, що, в свою чергу, вимагає розробки та реалізації довгострокових заходів організаційного, практичного, профілактичного та нормотворчого характеру.
Для комплексного підходу до питання забезпечення безпеки в місті є ця Програма, розроблена з урахуванням позитивного досвіду нині діючих міських програм аналогічного спрямування.
III. Визначення мети програми
Метою Програми є:
- забезпечення ефективної реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень шляхом здійснення комплексу заходів, спрямованих на усунення причин та умов вчинення протиправних діянь, а також налагодження дієвої співпраці правоохоронних органів, органів державної влади та місцевого самоврядування;
- створення системи соціальної профілактики правопорушень, атмосфери суспільної нетерпимості до злочинів;
- створення належних умов для ефективної роботи правоохоронних органів, спрямованих на підвищення ефективності і збільшення показників розкриття злочинів і правопорушень;
- підвищення загального рівня правопорядку і безпеки, зменшення кількості правопорушень, смертності і травматизму, забезпечення безпеки населення міста Києва, гостей столиці, туристів, вдосконалення діяльності правоохоронних органів, покращення їх матеріально-технічного забезпечення, сприяння в впровадженні новітніх систем і методів роботи.
IV. Обґрунтування шляхів і засобів розв'язання проблеми,
обсягів та джерел фінансування, строків виконання програми
Відповідно до Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року, якою передбачена розробка Програми, а також через суттєве погіршення криміногенної ситуації, враховуючи, що заходи попередньої програми за період 2012 - 2015 років не були реалізованими в повному обсязі, є необхідність продовження та оновлення заходів Програми і розставлення чітких пріоритетів у фінансуванні заходів Програми для досягнення максимального ефекту в забезпеченні необхідної безпеки мешканців та гостей столиці.
Крім цього, у 2015 році прийнятий Закон України "Про Національну поліцію", яким передбачається реформування органів внутрішніх справ, ще потребує нових підходів в організації взаємодії між правоохоронними органами та органами місцевого самоврядування та громадянами.
Як і в попередні роки, так і на сьогодні необхідність комплексного вирішення питання забезпечення безпеки в місті Києві обґрунтовується тим, що Київ залишається містом з надвисокою щільністю проживання населення, концентрацією культурних і матеріальних цінностей, наявністю великої кількості потенційно небезпечних об'єктів, містом, що консолідує суттєві транзитні та міграційні процеси. Всі ці фактори в сукупності визначають високу небезпеку для життя й здоров'я населення, ймовірність виникнення й тяжкість можливих наслідків надзвичайних ситуацій різного характеру.
Міська цільова комплексна програма профілактики та протидії злочинності в місті Києві "Безпечна столиця" на 2016 - 2018 роки не дублює інші державні, місцеві та цільові програми.
Позитивний приклад реалізації Програми може у подальшому слугувати підставою для розробки та впровадження в життя аналогічних програмних документів у державі в інших регіонах.
Реалізація Програми щодо підвищення рівня правопорядку, забезпечення безпеки населення міста Києва має сприяти подальшому стабільному соціально-економічному розвитку міста та покращенню інвестиційного клімату.
Ресурсне забезпечення Програми:
тис. грн.
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми | 2016 рік | 2017 рік | 2018 рік | Усього витрат на виконання Програми |
Обсяг ресурсів, усього, у тому числі: |
149051,11 | 82282,38 | 72211,36 | 303544,85 |
Бюджет м. Києва | 149051,11 | 82282,38 | 72211,36 | 303544,85 |
Кошти інших джерел | - | - | - | - |
Обсяги фінансування на здійснення заходів Програми передбачені з урахуванням вимог частини другої статті 85 Бюджетного кодексу України.
V. Скорочені позначення, що зустрічаються в розділі VI
"Напрями діяльності та заходи Міської цільової комплексної
програми профілактики та протидії
злочинності в місті Києві "Безпечна столиця"
1. ГУ НП - Головне управління Національної поліції у м. Києві.
2. ГУ СБУ - Головне управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області.
3. Прокуратура - прокуратура міста Києва.
4. ГУ ДМС - Головне управління Державної міграційної служби України у місті Києві.
5. Управління з питань запобігання та протидії корупції - управління з питань запобігання та протидії корупції апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
6. Управління з питань звернень громадян - управління з питань звернень громадян апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
7. Департамент житлово-комунальної інфраструктури - Департамент житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
8. Департамент освіти і науки, молоді та спорту - Департамент освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
9. Департамент транспортної інфраструктури - Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
10. Департамент охорони здоров'я - Департамент охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
11. Департамент соціальної політики - Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
12. Департамент суспільних комунікацій - Департамент суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
13. Служба у справах дітей та сім'ї - Служба у справах дітей та сім'ї виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
14. Райдержадміністрації - районні в місті Києві державні адміністрації.
15. КП "Київміськсвітло" - комунальне підприємство "Київміськсвітло".
16. КП "Київреклама" - комунальне підприємство "Київреклама".
17. КМНКЛ "Соціотерапія" - Київська міська наркологічна клінічна лікарня "Соціотерапія".
18. Апарат - апарат виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
19. КБУ "Контактний центр міста Києва 1551" - комунальна бюджетна установа "Контактний центр міста Києва 1551".
20. КМДА - виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація).
VI. Напрями діяльності та заходи
Міської цільової комплексної програми
профілактики та протидії злочинності в місті Києві
"Безпечна столиця"
N п/п |
Перелік заходів Програми | Строк виконання заходу | Виконавці | Загальний обсяг фінансування, джерела | Орієнтовні обсяги фінансування (вартість), тис. гривень, у тому числі: | Очікуваний результат | ||
2016 рік | 2017 рік | 2018 рік | ||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
1. Організаційні заходи | ||||||||
1.1 | Розглядати на засіданнях колегій, координаційних та міжвідомчих нарадах, круглих столах питання про стан профілактики та протидії злочинності, захисту прав та свобод громадян та хід виконання Програми і її цільових показників | Один раз на півріччя, 2016 - 2018 роки | Прокуратура, Управління з питань запобігання та протидії корупції, ГУ НП, ГУ СБУ | Не потребує фінансування | Удосконалення механізму взаємодії та оперативного прийняття управлінських рішень органами влади та правоохоронними органами | |||
1.2 | Залучати до участі в засіданнях колегій, координаційних нарадах правоохоронних органів керівників КМДА та райдержадміністрацій, депутатів, членів громадської ради | 2016 - 2018 роки | Прокуратура, ГУ НП, ГУ СБУ, Управління з питань запобігання та протидії корупції | Не потребує фінансування | Покращення взаємодії органів влади та правоохоронних органів | |||
1.3 | Розміщувати щоквартально на єдиному веб-порталі територіальної громади міста Києва та сайтах правоохоронних органів інформацію про хід виконання Програми і динаміку цільових показників | 2016 - 2018 роки | Департамент суспільних комунікацій, Управління з питань запобігання та протидії корупції, ГУ НП, ГУ СБУ | Не потребує фінансування | Підвищення рівня інформування населення про заходи, що вживаються владою щодо забезпечення правопорядку та безпеки | |||
1.4 | Збільшити обсяги соціальної реклами, телепередач, спрямованих на формування правосвідомості громадян, пропаганду здорового способу життя, запобігання проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації, жорстокості серед молоді та дітей, інформування про сучасні прояви торгівлі людьми, правові основи запобігання та протидії насильству в сім'ї і види допомоги особам, які від нього потерпають | 2016 - 2018 роки | Департамент суспільних комунікацій, Департамент освіти і науки, молоді та спорту, КП "Київреклама", ГУ НП | Не потребує фінансування | Зростання рівня правової культури, формування негативного ставлення до правопорушень та злочинів | |||
1.5 | Проводити детальний аналіз стану та термінів розгляду звернень громадян щодо порушення їх прав і свобод та законності вирішення питань, що порушені у зверненнях, інформації, яка надходить на "гарячу лінію" КМДА. Постійне виокремлення найбільш значущих проблем і аналіз динаміки їх зміни | 2016 - 2018 роки | Управління з питань звернень громадян, Управління з питань запобігання та протидії корупції, КБУ "Контактний центр міста Києва 1551", ГУ НП, ГУ СБУ, Прокуратура | Не потребує фінансування | Недопущення порушення прав і свобод, тортур і катувань у правоохоронних органах | |||
2. Захист життя, здоров'я, майна громадян від злочинних посягань, профілактика правопорушень | ||||||||
2.1 | Надання повного спектра послуг служби зайнятості дітям, схильним до правопорушень, та особам, звільненим з місць позбавлення волі, зокрема, довідково-інформаційних, індивідуальних та профорієнтаційних консультацій; сприяння у працевлаштуванні; навчання та перенавчання за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, стажування на робочому місці безпосередньо у роботодавця, залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру тощо | Постійно | Київський міський центр зайнятості, Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Служба у справах дітей та сім'ї, ГУ НП, райдержадміністрації | Не потребує фінансування | Соціальна адаптація неповнолітніх та недопущення їх повернення на шлях учинення правопорушень | |||
2.2 | Проводити системну та комплексну роботу з соціальної адаптації бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, проведення освітніх та мотиваційних заходів, залучення до суспільної активності та громадської роботи | Постійно | Департамент соціальної політики, Київський міський центр зайнятості, Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, райдержадміністрації | Не потребує фінансування | Попереджання зростання вчинення правопорушень, безпритульності дозволить мінімізувати рецидив та буде сприяти загальному соціальному оздоровленню територіальної громади Києва | |||
2.3 | Здійснювати роз'яснювальну роботу з особами, які мають міграційні наміри, громадянами іноземних держав, особами без громадянства та проводити моніторинг ситуації щодо протидії торгівлі людьми в м. Києві | 2016 - 2018 роки | ГУ НП, ГУ ДМС | Не потребує фінансування | Зменшення кількості постраждалих від торгівлі людьми | |||
3. Протидія терористичним проявам | ||||||||
3.1 | Впровадити програмне забезпечення систем відеоспостереження з можливістю розпізнавання державних номерних знаків транспортних засобів, облич, передачі відеоінформації з відеокамер до чергової частини ГУ НП, здійснення криміногенного аналізу тощо. Подальший розвиток такої системи | 2016 - 2018 роки | Апарат, ГУ НП | 1800,0 Бюджет міста Києва |
600,0 | 600,0 | 600,0 | Своєчасне виявлення та реагування на правопорушення, терористичну загрозу, встановлення осіб, які їх вчинили, оперативне усунення заторових та аварійних ситуацій |
3.2 | Встановити технічні засоби відеоспостереження на станціях метрополітену. Підключити систему відеоспостереження КП "Київський метрополітен" до ГУ НП починаючи з 2016 року | 2016 - 2018 роки | Департамент транспортної інфраструктури, КП "Київський метрополітен", ГУ НП | У рамках пілотного проекту за рахунок інвестора | Оперативне прийняття інформації про злочини та пригоди, загрозу терористичних актів, своєчасне реагування нарядів поліції | |||
3.3 | Для забезпечення належного функціонування кінологічного центру столичної поліції передбачити асигнування на: - придбання службових собак; - придбання автотранспорту з обладнаною системою кондиціювання, придатного для безперешкодного перевезення службових собак; - придбання амуніції для службових собак; - проведення ремонтів адміністративних приміщень кінологічного центру та приміщень для утримання собак; - придбання інших матеріальних цінностей та оплату інших послуг, необхідних для утримання кінологічного центру та службових собак |
2016 - 2018 роки | Апарат, ГУ НП | 1576,08 Бюджет міста Києва |
1196,08 | 190,0 | 190,0 | Попередження терористичних актів, зокрема забезпечення реагування на повідомлення про виявлення підозрілих предметів, закладання вибухових речовин, розкриття злочинів по гарячих слідах, залучення пошукових собак до пошуку наркотиків |
3.4 | Проводити щоквартальні заходи з метою роз'яснення поведінки на випадок терористичного акта, надзвичайних ситуацій, техногенних аварій і катастроф та інших загроз, проводити збори мешканців у житлових будинках міста / дворах та працівників підприємств або установ, що знаходяться поблизу можливих об'єктів загрози, а також розміщувати інформаційні матеріали про укриття для мешканців районів міста | 2016 - 2018 роки | Райдержадміністрації | Не потребує фінансування | Зменшення уражень громадян від можливого терористичного акта та інших загроз | |||
3.5 | Здійснювати роз'яснювальні та освітньо-виховні заходи в загальноосвітніх закладах міста із залученням фахівців з тематики профілактики терористичної і техногенної загрози, поведінки в надзвичайних ситуаціях, надання і отримання допомоги. Організація навчань з евакуації дошкільних і шкільних загальноосвітніх закладів міста | 2016 - 2018 роки | Департамент освіти і науки, молоді та спорту, Департамент охорони здоров'я, райдержадміністрації, ГУ НП | Не потребує фінансування | Навчання дітей необхідних навичок та вмінь на випадок терористичного акта або іншої загрози | |||
4. Мінімізація злочинного впливу на неповнолітніх та молодіжне середовище | ||||||||
4.1 | Організувати в навчальних закладах столиці інформаційно-просвітницькі заходи з питання формування здорового способу життя, правової освіти та виховання, профілактики правопорушень, бездоглядності, безпритульності підростаючого покоління тощо | 2016 - 2018 роки | Департамент освіти і науки, молоді та спорту, Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, райдержадміністрації, ГУ НП | Не потребує фінансування | Зменшення кількості правопорушень та злочинів, вчинених дітьми, підвищення їх загальноосвітнього рівня щодо негативного впливу наркотиків та алкоголю на життя та здоров'я | |||
4.2 | Забезпечити виявлення, облік та проведення роботи з соціально-правового захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах через ухиляння батьків від виконання батьківських обов'язків, схильність до систематичного залишення місця проживання, вчинення насильства над дітьми в сім'ї | 2016 - 2018 роки | Служба у справах дітей та сім'ї, Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Департамент освіти і науки, молоді та спорту, райдержадміністрації, ГУ НП | Не потребує фінансування | Забезпечення соціально-правового захисту дітей | |||
4.3 | З метою правового виховання населення, особливо молоді, проводити в навчальних закладах профілактичні лекції з роз'яснення діючого законодавства України щодо відповідальності неповнолітніх за злочини, правопорушення, запобігання проявам ксенофобії, расової, етнічної, статевої дискримінації тощо | 2016 - 2018 роки | ГУ НП, Департамент освіти і науки, молоді та спорту, Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, райдержадміністрації | Не потребує фінансування | Підвищення загальноосвітнього рівня дітей, роз'яснення їх прав, обов'язків та можливих наслідків негативної поведінки, зменшення злочинних проявів, таких як хуліганство, розпиття спиртних напоїв та інше | |||
4.4 | Вжиття заходів, направлених на виявлення фактів незаконного відчуження житла, що належить дітям. Забезпечувати відновлення прав таких дітей | 2016 - 2018 роки | Служба у справах дітей та сім'ї, райдержадміністрації, ГУ НП, Прокуратура | Не потребує фінансування | Запобігання незаконному відчуженню житла, що належить дітям | |||
4.5 | Обладнати протягом 2016 року відповідно до міжнародних стандартів у восьми управліннях поліції ГУ НП "зелені кімнати" для спілкування та проведення процесуальних заходів з дітьми, а саме: встановити дзеркала позавізуального спостереження, відеоапаратуру, м'які меблі, якісну звукоізоляцію (крім Дарницького та Солом'янського управлінь поліції) | 2016 рік | Апарат, ГУ НП | 852,8 Бюджет міста Києва |
852,8 | Покращення роботи з дітьми, які вчиняють правопорушення | ||
4.6 | Організувати виявлення та вилучення неповнолітніх, які бродяжать та жебракують на території міста, та систематичне проведення зовнішньо-профілактичних заходів з відпрацювання окремих мікрорайонів, місць концентрації дітей та молоді щодо виявлення дітей, які схильні до вживання наркотичних, токсичних речовин та алкогольних напоїв | 2016 - 2018 роки | ГУ НП, Служба у справах дітей та сім'ї, райдержадміністрації | Не потребує фінансування | Зменшення кількості правопорушень на вулицях столиці, поліпшення криміногенної ситуації в підлітковому середовищі | |||
4.7 | Підготувати та розмістити в мережі Інтернет методичні рекомендації на тему: "Відповідальність дітей в Україні", "Вік і кримінальна відповідальність неповнолітніх в Україні", "Відповідальність батьків за порушення прав дитини", а також щодо попередження наркоманії, пияцтва та тютюнопаління у дитячому середовищі | Щороку | Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, ГУ НП | Не потребує фінансування | Підвищення рівня правової культури молоді | |||
4.8 | З метою проведення профілактичної роботи в підлітковому середовищі в рамках телевізійних програм "Гаряча лінія "102", "Закон і злочин" створити цикл програм для дітей з роз'ясненням положень чинного законодавства, з оглядом правопорушень, вчинених дітьми | Щороку | ГУ НП, Служба у справах дітей та сім'ї | Не потребує фінансування | Попередження вчинення правопорушень неповнолітніми | |||
4.9 | Здійснювати постійний моніторинг та аналіз інформації, що розміщується у друкованих виданнях, спрямований на виявлення рекламних оголошень про надання послуг сексуального характеру за грошову винагороду, з метою припинення вчинення злочинів, пов'язаних зі звідництвом та сутенерством, а також з метою зменшення обігу продукції порнографічного характеру та мінімізації негативного впливу на неповнолітніх та молодіжне середовище | Постійно | ГУ НП | Не потребує фінансування | Своєчасне виявлення та припинення злочинів, вчинених у сфері суспільної моралі | |||
5. Запобігання поширенню наркоманії | ||||||||
5.1 | Організувати в навчальних закладах міста Києва проведення семінарів, лекцій на тему профілактики наркоманії та алкоголізму | 2016 - 2018 роки | Департамент освіти і науки, молоді та спорту, Департамент охорони здоров'я, Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, ГУ НП | Не потребує фінансування | Профілактика підліткової наркоманії та пияцтва | |||
5.2 | Установлювати і розвивати зв'язки з неурядовими міжнародними громадськими організаціями для підтримки програм профілактики та боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів на території міста, використовувати з цією метою можливості благодійних фондів сприяння боротьбі з наркоманією та наркобізнесом | Постійно | Департамент освіти і науки, молоді та спорту, Департамент охорони здоров'я, Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, КМНКЛ "Соціотерапія", ГУ СБУ | Не потребує фінансування | Активна участь громадських організацій у профілактиці незаконного обігу та вживання наркотичних засобів | |||
5.3 | Реалізувати соціальні заходи "Служби соціально-профілактичної роботи" з метою соціальної профілактики та соціальної підтримки сімей, осіб з проблемами хімічних залежностей | 2016 - 2018 роки | Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді | Не потребує фінансування | Мінімізація негативного впливу шляхом мотивування людей з наркотичними проблемами на проходження лікування та подальшої реабілітації | |||
6. Забезпечення безпеки в житловому фонді міста та об'єктах міського господарства | ||||||||
6.1 | Щоквартально організовувати перевірки стану зовнішнього освітлення вулиць та прибудинкових територій, вживати заходів з термінового усунення недоліків у роботі освітлювального обладнання. Про виявлені факти розкрадань освітлювального обладнання невідкладно інформувати відповідні територіальні підрозділи Національної поліції з метою вжиття заходів зі встановлення та притягнення до відповідальності винних осіб | 2016 - 2018 роки | Департамент транспортної інфраструктури, Департамент житлово-комунальної інфраструктури, КП "Київміськсвітло", райдержадміністрації, ГУ НП | Не потребує фінансування | Покращення криміногенної ситуації у житловому секторі | |||
6.2 | Проводити роботу з керівництвом комунальних підприємств, організацій з утримання житла, органами самоорганізації населення щодо можливості встановлення систем тривожного сповіщення на постах консьєржів та систем відеонагляду житлових будинків міста з метою протидії пограбуванням та крадіжкам з житлових будинків та поблизу них, у тому числі з автомобілів | Постійно | ГУ НП, Департамент житлово-комунальної інфраструктури, райдержадміністрації | Не потребує фінансування | Зменшення та запобігання злочинним проявам, захист громадян | |||
6.3 | Регулярно висвітлювати у відомчих телепроектах, на веб-сайтах КМДА, ГУ НП, райдержадміністрацій та на шпальтах столичних друкованих засобів масової інформації хід проведення загальноміської профілактичної операції "Візит", з обходом максимальної кількості помешкань громадян та врученням візитних карток дільничних інспекторів поліції, пам'яток-порад щодо запобігання злочинам. Організовувати, супроводжувати інформаційно-профілактичні бесіди з мешканцями щодо попередження квартирних крадіжок та інших злочинів. Розміщення інформації про контактні телефони дільничних інспекторів у кожному під'їзді житлових будинків Києва |
2016 - 2018 роки | ГУ НП, Департамент суспільних комунікацій, райдержадміністрації | Не потребує фінансування | Підвищення іміджу територіальних підрозділів Національної поліції, налагодження партнерських відносин поліції з населенням, вирішення проблемних питань щодо забезпечення правопорядку | |||
7. Розвиток системи централізованого управління нарядами поліції "ЦУНАМІ" | ||||||||
7.1 | З метою оперативного виявлення та реагування на протиправні діяння забезпечити придбання та монтаж відео-кубів (відеопроекторів) замість тих, які вичерпали свій ресурс та вийшли з ладу | 2016 - 2018 роки | Апарат, ГУ НП | 580,0 Бюджет міста Києва |
240,0 | 170,0 | 170,0 | Своєчасне виявлення та реагування на правопорушення, встановлення осіб, які їх вчинили, оперативне усунення заторових та аварійних ситуацій |
7.2 | Придбання телекомунікаційного обладнання та прокладання волоконно-оптичних каналів зв'язку з метою модернізації та розвитку Єдиної цифрової відомчої телекомунікаційної мережі передачі даних та інтеграції її з мережами інших відомств | 2016 - 2018 роки | Апарат, ГУ НП | 2895,957 Бюджет міста Києва |
925,319 | 935,319 | 1035,319 | Модернізація та розвиток обладнання з метою підвищення оперативності обміном інформацією, створення баз даних, встановлення осіб, що скоїли злочини |
7.3 | З метою збереження в системі "ЦУНАМІ" телефонної розмови з заявником по спецлінії "102" для своєчасного реагування на повідомлення та їх миттєвої перевірки придбати програмний модуль запису та аналізу телефонних розмов для Центру обслуговування запитів служби "102" чергової частини штабу ГУ НП | 2016 рік | Апарат, ГУ НП | 1200,0 Бюджет міста Києва |
1200,0 | Інтеграція системи "ЦУНАМІ" з Центром обслуговування запитів служби "102" для оперативного доступу та перевірки повідомлень громадян | ||
7.4 | З метою модернізації та недопущення втрати інформації придбати сервер та сховища даних на Cloud-платформі, а також здійснити роботи з його монтажу, налагодження та обслуговування | 2016 - 2018 роки | Апарат, ГУ НП | 20850,0 Бюджет міста Києва |
6704,0 | 7211,0 | 6935,0 | Збереження постійної роботи інформаційних систем |
7.5 | Для оновлення картографічної інформації в геоінформаційній системі необхідно придбати оновлену версію ARCIMS з актуальними картографічними даними | 2016 - 2018 роки | Апарат, ГУ НП | 800,0 Бюджет міста Києва |
300,0 | 300,0 | 200,0 | Внесення уточнень та оновлення електронної карти міста для швидкого реагування на протиправні діяння |
7.6 | Придбати активне та пасивне мережеве устаткування з метою розвитку та підтримки комп'ютерної мережі ГУ НП | 2016 - 2018 роки | Апарат, ГУ НП | 6400,0 Бюджет міста Києва |
1800,0 | 1800,0 | 2800,0 | Розвиток комп'ютерної мережі Головного управління |
7.7 | Для здійснення контролю за діяльністю підпорядкованих мобільних патрульних нарядів, підтримки в робочому стані GPS-монітору та модернізації застарілого обладнання придбати мобільні логістичні пристрої з програмним забезпеченням LSS_M | 2016 - 2018 роки | Апарат, ГУ НП | 3550,0 Бюджет міста Києва |
850,0 | 1250,0 | 1450,0 | Забезпечення оперативного реагування на злочини та пригоди, організація розкриття злочинів по гарячих слідах |
7.8 | З метою збереження в системі "ЦУНАМІ" телефонної розмови з заявником по спецлінії "102" для своєчасного реагування на повідомлення та їх миттєвої перевірки забезпечити обслуговування та супроводження серверного обладнання Call-центру Avaya | 2016 - 2018 роки | Апарат, ГУ НП | 720,0 Бюджет міста Києва |
240,0 | 240,0 | 240,0 | Забезпечення оперативного реагування на заяви та повідомлення громадян про злочини |
7.9 | Забезпечити придбання та сервісне обслуговування устаткування та обладнання підсистеми відеонагляду, що використовується в системі централізованого управління нарядами поліції "ЦУНАМІ" | 2016 - 2018 роки | Апарат, ГУ НП | 3600,0 Бюджет міста Києва |
1200,0 | 1200,0 | 1200,0 | Внесення уточнень та оновлення баз даних для швидкого реагування на протиправні діяння |
7.10 | Забезпечити придбання та сервісне обслуговування устаткування та обладнання системи передачі даних Єдиної відомчої цифрової телекомунікаційної мережі ГУ НП | 2016 - 2018 роки | Апарат, ГУ НП | 2400,0 Бюджет міста Києва |
800,00 | 800,00 | 800,00 | Забезпечення оперативного реагування на заяви та повідомлення громадян про кримінальні правопорушення |
7.11 | Забезпечити придбання та сервісне обслуговування устаткування цифрової абонентської телекомунікаційної системи загального користування | 2016 - 2018 роки | Апарат, ГУ НП | 2192,542 Бюджет міста Києва |
783,042 | 648,5 | 761,0 | Забезпечення оперативного реагування на заяви та повідомлення громадян про кримінальні правопорушення |
7.12 | Придбання та оновлення комп'ютерної техніки та периферичного обладнання, сучасних засобів зв'язку (радіостанцій, телефонних та факсимільних апаратів, цифрових автоматичних телефонних станцій тощо), оргтехніки, спеціальної техніки та обладнання | 2016 - 2018 роки | Апарат, ГУ НП | 9548,483 Бюджет міста Києва |
4749,822 | 2387,586 | 2411,075 | Забезпечення оперативного реагування на заяви та повідомлення громадян про злочини |
7.13 | З метою збереження в системі "ЦУНАМІ" телефонної розмови з заявником по спецлінії "102" для своєчасного реагування на повідомлення та їх миттєвої перевірки придбати технічне устаткування на програмний модуль запису та аналізу телефонних розмов "АМУР" | 2016 - 2018 роки | Апарат, ГУ НП | 1530,0 Бюджет міста Києва |
530,0 | 500,0 | 500,0 | Забезпечення оперативного реагування на заяви та повідомлення громадян про злочини |
8. Матеріально-технічне забезпечення | ||||||||
8.1 | Провести у 2016 році ремонт кімнат затриманих і доставлених чергових частин районних управлінь ГУ НП задля приведення їх до відомчих будівельних норм МВС України та рекомендації Європейського комітету проти тортур (перелік об'єктів, що потребують проведення ремонтних робіт, і плановані пооб'єктні витрати додаються) | 2016 - 2017 роки | Апарат, ГУ НП | 4493,33 Бюджет міста Києва |
4493,33 | Залежно від обсягів бюджету міста | Приведення кімнат затриманих та доставлених до відомчих будівельних норм МВС та рекомендацій Європейського комітету проти тортур | |
8.2 | Для оперативного виконання завдань ГУ СБУ придбати 2 автомобілі з комплектами моніторингу мереж зв'язку | 2016 рік | Апарат, ГУ СБУ | 6500,0 Бюджет міста Києва |
6500,0 | Оперативне реагування на злочини | ||
8.3 | З метою забезпечення якості та мобільності виконання завдань з профілактики кримінальних правопорушень та заходів з охорони громадського порядку і оперативного реагування підрозділів ГУ НП придбати сучасні автобуси, автомобілі | 2016 - 2018 роки | Апарат, ГУ НП | 39162,0 Бюджет міста Києва |
16771,0 | 16771,0 | 5620,0 | Оперативне реагування на злочини та прибуття на місце вчинення протиправних діянь. |
8.4 | З метою охорони громадського порядку під час проведення масових заходів, забезпечення реагування на заяви та повідомлення громадян, розкриття та припинення злочинних посягань та своєчасного виїзду працівників поліції на місце вчинення злочинів та правопорушень забезпечити додаткову наявність пально-мастильних матеріалів | 2016 - 2018 роки | Апарат, ГУ НП | 35137,26 Бюджет міста Києва |
11712,42 | 11712,42 | 11712,42 | Покращення матеріально-технічного забезпечення |
8.5 | Для забезпечення належного рівня виконання заходів щодо профілактики та протидії злочинності передбачити асигнування на: - забезпечення створення та впровадження сучасних інформаційних технологій; - поштові послуги; - послуги охорони; - придбання засобів зв'язку, оргтехніки та спеціальних засобів; - придбання транспорту; - сервісне обслуговування та ремонт устаткування і обладнання; - придбання пально-мастильних матеріалів; - придбання канцелярського приладдя; - придбання форменого одягу та речового майна для особового складу; - проведення ремонтів та утримання адміністративних приміщень; - придбання обладнання, меблів та іншого матеріально-технічного оснащення; - проведення експертизи у кримінальних провадженнях |
2016 - 2018 роки | Апарат, ГУ НП, ГУ СБУ | 157756,4 Бюджет міста Києва |
86603,30 | 35566,55 | 35586,55 | Покращення матеріально-технічного забезпечення |
303544,85 | 149051,11 | 82282,38 | 72211,36 |
Фінансування заходів Програми здійснюється відповідно до визначення пріоритетів, які поділяються на 3 категорії:
Категорія пріоритетності | Захід, що підлягає фінансуванню |
1 | п. 8.4, 8.5, 7.4 - ГУ НП п. 8.2, 8.5 - ГУ СБУ |
2 | п. 3.1, 3.3, 7.2, 7.6, 7.9, 7.10, 7.13, 8.3 - ГУ НП |
3 | п. 4.5, 7.1, 7.3, 7.5, 7.7, 7.8, 7.11, 7.12, 8.1 - ГУ НП |
Фінансування заходів другої категорії можливо виключно за умови фінансування заходів першої категорії не менше ніж на 80 %.
Фінансування заходів третьої категорії можливо виключно за умови фінансування заходів другої категорії не менше ніж на 80 %.
VII. Завдання та результативні показники програми
Основні завдання Програми:
- підвищення якості керування процесами і заходами безпеки, які проводяться в місті, оздоровлення криміногенної ситуації за рахунок високої оперативності реагування мобільних нарядів поліції на злочини і пригоди, взаємодії й поліпшення інформаційного забезпечення зацікавлених органів державної влади з використанням сучасних телекомунікаційних і інформаційних технологій;
- своєчасне виявлення, припинення та запобігання злочинам;
- вдосконалення системи профілактики і реагування на сигнали та повідомлення про правопорушення, які готуються або вчиняються;
- покращення взаємодії між органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронними органами;
- протидія незаконному обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, зброї та вибухівки;
- провадження просвітницької діяльності, спрямованої на виховання негативного ставлення до протиправних діянь;
- здійснення заходів, спрямованих на підвищення рівня моральності в суспільстві, правової культури громадян, утвердження здорового способу життя, запобігання проявам расової та релігійної нетерпимості;
- проведення профілактичної роботи з неблагополучними сім'ями, мігрантами, а також розроблення механізму екстреного реагування на факти бездоглядності дітей з метою недопущення їх втягнення в злочинну діяльність;
- формування системи реінтеграції бездомних осіб та соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі;
- створення необхідних умов для запобігання в житлових будинках і на прибудинкових територіях нещасним випадкам, дорожньо-транспортним та іншим пригодам, що можуть спричинити шкоду здоров'ю людей, пошкодження або знищення майна;
- впровадження сучасних технічних засобів, які сприятимуть профілактиці та протидії злочинності.
Соціальний ефект реалізації Програми
Передбачається, що реалізація Програми до 2018 року дасть можливість:
- скоротити кількість злочинів проти життя та здоров'я особи;
- підвищити рівень розкриття тяжких та особливо тяжких видів злочинів;
- забезпечити на високому рівні громадський порядок та безпеку;
- підвищити ефективність та оперативність роботи територіальних підрозділів Національної поліції з реагування на заяви і повідомлення громадян про злочини, розшуку і затримання злочинців у найкоротший термін;
- покращити профілактику правопорушень в середовищі неповнолітніх та молоді;
- обмежити незаконний обіг зброї, наркотиків та психотропних речовин;
- посилити контроль за міграційними потоками та знизити рівень незаконної міграції, унеможливити торгівлю людьми;
- забезпечити збереження і захист комунального майна, майна фізичних і юридичних осіб, відомчого та іншого житлового фонду;
- підвищити рівень довіри населення до правоохоронних органів та органів державної влади.
Результативні показники Програми:
Назва показника | Роки | ||||
Од. вим. | 2016 рік | 2017 рік | 2018 рік | ||
Показники витрат (ресурсне забезпечення Програми) | Тис. грн. | 149051,11 | 82282,38 | 72211,36 | |
Показники продукту: - кількість кримінальних правопорушень |
Од. | 50000 | 48000 | 46000 | |
у т. ч.: | Тяжких та особливо тяжких | Од. | 19000 | 18000 | 17000 |
у громадських місцях | Од. | 20000 | 19000 | 18000 | |
в умовах вулиці | Од. | 11000 | 10000 | 9000 | |
- кількість розкритих злочинів | Од. | 15000 | 16000 | 17000 | |
у т. ч.: | розбійних нападів | Од. | 350 | 400 | 450 |
грабежів | Од. | 850 | 950 | 1050 | |
незаконних заволодінь транспортними засобами | Од. | 300 | 350 | 400 | |
крадіжок з автомобілів | Од. | 1000 | 1200 | 1400 | |
Показники ефективності: - рівень злочинності на 10 тис. населення |
Од. | 145 | 143 | 140 | |
Показники якості: - динаміка питомої ваги кримінальних правопорушень, розкритих у поточному році |
1,00 | 1,08 | 1,17 |
VIII. Координація та контроль за ходом виконання програми
Координацію виконання Програми здійснює керівник апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), який забезпечує здійснення повноважень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в галузі забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян; взаємодії та розвитку зв'язків з судами, правоохоронними органами та управління з питань запобігання та протидії корупції виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Загальний контроль за реалізацією заходів Програми здійснюється постійною комісією Київської міської ради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції.
Відповідальні виконавці заходів Програми, зазначені в графі "Виконавець" розділу "Напрями діяльності та заходи міської цільової комплексної програми профілактики та протидії злочинності в місті Києві "Безпечна столиця", щоквартально до 15 числа наступного місяця, що настає за звітним періодом, надають управлінню з питань запобігання та протидії корупції апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) узагальнені відомості про результати виконання Програми з визначенням динаміки цільових показників тощо.
Управління з питань запобігання та протидії корупції апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) забезпечує подання до Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку та постійної комісії Київської міської ради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції узагальнену інформацію про стан виконання Програми щоквартально, до 01 числа другого місяця, що настає за звітним періодом.
Виконавці заходів Програми несуть персональну відповідальність за якісне та своєчасне виконання заходів Програми, раціональне використання фінансових коштів і ресурсів, що виділяються на їх реалізацію, своєчасну і якісну звітність.
З урахуванням реалізації заходів Програми та виділених в кожному поточному році фінансових ресурсів, відповідальний виконавець та виконавці Програми надають свої пропозиції на наступний рік щодо обсягів фінансування з обґрунтуванням до Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та комісії Київської міської ради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції.
За недостатності фінансування заходів Програми виконавці за погодженням із замовником вносять до Київської міської ради пропозиції про зміну термінів їх виконання або зняття з контролю.
За ініціативою Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), замовника або головного розпорядника коштів Програми розгляд проміжного звіту про хід виконання Програми, ефективність реалізації її завдань і заходів, досягнення проміжних цілей та ефективність використання коштів розглядається на сесіях Київської міської ради та на засіданнях профільних постійних комісій Київської міської ради протягом року. По завершенню Програми подається звіт про її виконання на сесію Київської міської ради.
Київський міський голова В. Кличко