ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ

НАКАЗ
11.04.2016 N 148

Про організацію взаємодії органів
прокуратури України з Національною
академією прокуратури України

З метою забезпечення ефективної спеціальної підготовки кандидатів на посаду прокурора та підвищення кваліфікації прокурорів, максимального наближення навчального процесу в Національній академії прокуратури України (далі - Академія) до потреб прокурорської діяльності, керуючись ст. 9 Закону України "Про прокуратуру", наказую:

1. Першому заступнику та заступникам Генерального прокурора України, заступнику Генерального прокурора України - Головному військовому прокурору, заступнику Генерального прокурора України - керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, керівникам самостійних структурних підрозділів Генеральної прокуратури України, керівникам регіональних, місцевих та військових прокуратур:

1.1. Сприяти Академії у здійсненні спеціальної підготовки кандидатів на посаду прокурора, підвищенні кваліфікації прокурорів; вивченні проблемних питань прокурорської діяльності, а також у наближенні до практичних потреб прокуратури навчальної, аналітичної і методичної роботи.

1.2. Брати участь особисто та залучати, в тому числі шляхом відрядження, найбільш компетентних та досвідчених підпорядкованих працівників до навчального процесу в Академії.

Організовувати та спільно з Академією проводити регіональні навчальні заходи для прокурорів.

1.3. Забезпечувати якісне опрацювання, рецензування та погодження у структурних підрозділах Генеральної прокуратури України навчальних і тематичних планів, навчальних посібників, підручників, підготовлених працівниками Академії.

1.4. Формувати та направляти до Академії обґрунтовані замовлення на вивчення існуючих проблем прокурорської діяльності, розробку проектів нормативно-правових актів та методичних рекомендацій.

1.5. Залучати, за необхідності, працівників Академії до здійснення заходів аналітичного та методичного характеру, підготовки проектів нормативно-правових актів тощо.

1.6. Систематично надсилати копії постанов координаційних та рішень інших спільних нарад, протоколів оперативних (апаратних) нарад за підсумками роботи, аналізів та узагальнень, листів із зауваженнями та інформаційного характеру.

За зверненням керівництва Академії надсилати також інші матеріали, необхідні для використання у навчальному процесі.

2. Керівникам регіональних прокуратур, військовим прокурорам регіонів не пізніше ніж за десять днів до початку кожного навчального семестру надсилати до Академії списки прокурорів і державних службовців прокуратури, які включені до календарного плану навчання та плану набору слухачів.

3. Ректору Академії:

3.1. Організовувати навчальний процес зі спеціальної підготовки кандидатів на посаду прокурора та підвищення кваліфікації прокурорів і державних службовців, забезпечувати його якість та зорієнтованість на реальні потреби діяльності органів прокуратури.

3.2. Тематику занять для відповідної категорії слухачів формувати за результатами вивчення працівниками Академії проблем та актуальних питань прокурорської діяльності, яке проводити не пізніше ніж за місяць до початку занять. З цією метою налагодити ефективну співпрацю з прокуратурами всіх рівнів.

3.3. Залучати до проведення занять в Академії працівників прокуратури та, за необхідності, фахівців судових та правоохоронних органів, інших органів державної влади, установ і організацій.

3.4. Використовувати у навчальному процесі позитивний досвід організації прокурорської діяльності, інноваційні технології, сучасні засоби електронної комунікації тощо.

3.5. Забезпечувати своєчасну та якісну підготовку працівниками Академії навчальних і тематичних планів, навчальних посібників, підручників тощо. Надавати їх для опрацювання та погодження до відповідних структурних підрозділів Генеральної прокуратури України.

3.6. Організовувати проведення розробок, забезпечувати опрацювання проектів нормативно-правових актів та документів методичного спрямування.

3.7. Забезпечувати якісне і своєчасне виконання замовлення органів прокуратури на дослідження конкретних проблемних питань прокурорської діяльності та надання пропозицій щодо їх вирішення.

3.8. Організовувати виїзди працівників Академії до прокуратур усіх рівнів з метою вивчення практики їх діяльності для подальшого використання в навчальному процесі та аналітичній роботі.

3.9. Забезпечувати якісний методичний супровід та участь працівників Академії у навчальних заходах (тренінгах), що проводяться у відповідних прокуратурах.

3.10. Не рідше ніж двічі на рік інформувати Генерального прокурора України про результати діяльності Академії, в тому числі щодо якості навчального процесу, наявних проблемних питань та шляхів їх розв'язання.

4. Кадровому підрозділу Генеральної прокуратури України:

4.1. У взаємодії з Академією та структурними підрозділами Генеральної прокуратури України складати узгоджені календарні плани навчання та плани набору слухачів до Академії за навчальними семестрами й затверджувати їх до 30 липня та 30 листопада щороку у заступника Генерального прокурора України згідно з розподілом обов'язків між керівництвом Генеральної прокуратури України.

4.2. Сприяти Академії в укомплектуванні її складу висококваліфікованими кадрами.

Забезпечувати щорічне стажування в Генеральній прокуратурі України працівників Академії, які беруть безпосередню участь у навчальному процесі, проводять аналітичну роботу та розробку методик діяльності прокурорів.

5. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Генерального прокурора України від 31 січня 2011 року N 8 "Про організацію взаємодії органів прокуратури України з Національною академією прокуратури України".

Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника та заступників Генерального прокурора України, заступника Генерального прокурора України - Головного військового прокурора, заступника Генерального прокурора України - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, керівників регіональних прокуратур, військових прокурорів регіонів та ректора Національної академії прокуратури України.

Виконувач обов'язків Генерального
прокурора України Ю. Севрук