Документ втратив чиннiсть!

АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ ТА
ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ
22.12.2015 N 792

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
13 січня 2016 р. за N 40/28170

Про тимчасове речове забезпечення військовослужбовців
Державної служби спеціального зв'язку та
захисту інформації України в мирний час

Відповідно до частини першої статті 9-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 01 липня 2015 року N 567-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку речового забезпечення військовослужбовців", підпункту 75 пункту 4 та пункту 10 Положення про Адміністрацію Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2014 року N 411, з метою забезпечення особового складу речовим майном на перехідний період в мирний час наказую:

1. Затвердити:

Тимчасове положення про речове забезпечення військовослужбовців Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в мирний час, що додається;

Тимчасові норми забезпечення речовим майном військовослужбовців Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в мирний час, що додаються.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Адміністрації Держспецзв’язку від 17 червня 2008 року N 96 "Про заходи щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08.12.2006 N 1702", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 04 липня 2008 року за N 593/15284.

3. Начальникам територіальних органів Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Головного управління урядового фельд’єгерського зв’язку Держспецзв’язку, підрозділів урядового фельд’єгерського зв’язку, територіальних підрозділів, закладів, установ і організацій Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України організувати речове забезпечення відповідно до Тимчасових норм забезпечення речовим майном військовослужбовців Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в мирний час, затверджених цим наказом.

4. Забезпечення предметами речового майна, що аналогічні тим, які визначені існуючими нормами, за Тимчасовими нормами забезпечення речовим майном військовослужбовців Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в мирний час проводити після вислуги встановлених строків експлуатації (носіння) раніше виданих предметів.

5. Установити, що цей наказ діє до 01 січня 2018 року.

6. Директору Департаменту логістики Адміністрації Держспецзв’язку забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України відповідно до розподілу функціональних обов’язків.

8. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Т.в.о. Голови Служби О.М. Чаузов

Затверджено
Наказ Адміністрації Державної служби
спеціального зв’язку та захисту інформації України
22.12.2015 N 792

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
13 січня 2016 р. за N 40/28170

Тимчасове положення
про речове забезпечення військовослужбовців
Державної служби спеціального зв’язку та
захисту інформації України в мирний час

І. Загальні положення

1. Це Тимчасове положення визначає механізм забезпечення військовослужбовців та курсантів Держспецзв’язку речовим майном в мирний час.

2. У цьому Тимчасовому положенні терміни вживаються в таких значеннях:

норми забезпечення речовим майном - норми, які визначають кількість предметів речового майна, що видається на одного військовослужбовця (курсанта) Держспецзв’язку або на одне ліжко в санаторно-курортних закладах і закладах охорони здоров’я Держспецзв’язку, та встановлюють строк їх носіння (експлуатації);

норми утримання речового майна - норми, якими передбачається певна кількість предметів речового майна, що повинно бути в наявності в Адміністрації Держспецзв’язку, її територіальних органах, Головному управлінні та підрозділах урядового фельд’єгерського зв’язку, територіальних підрозділах, закладах, установах і організаціях Держспецзв’язку (далі - підрозділи Держспецзв’язку), виходячи з потреби на одного військовослужбовця (курсанта) або на одне ліжко;

строк носіння або експлуатації предметів речового майна - період, протягом якого предмет носиться або перебуває в експлуатації.

3. Метою речового забезпечення є задоволення потреб військовослужбовців (курсантів) в обмундируванні, взутті, натільній білизні, теплих і постільних речах, спорядженні, спеціальному одязі, предметах індивідуального захисту, тканинах, нагрудних та нарукавних знаках і знаках розрізнення, санітарно-господарському майні, спортивному інвентарі та лазне-пральному обслуговуванні особового складу.

4. Речове майно за цільовим призначенням ділиться на майно поточного забезпечення (призначене для військовослужбовців), майно фонду зборів (призначене для військовозобов’язаних та резервістів, призваних на навчальні та спеціальні збори) і майно непорушних запасів (призначене для забезпечення мобілізаційного розгортання Держспецзв’язку і створення запасів на особливий період (воєнний час)), а за використанням - на майно особистого користування та інвентарне майно.

5. Строк носіння (експлуатації) деяких предметів речового майна військовослужбовців установлюється залежно від групи забезпечення речовим майном (перша чи друга), до якої належить підрозділ Держспецзв’язку.

6. До першої групи забезпечення речовим майном належать Головне управління та підрозділи урядового фельд’єгерського зв’язку, територіальні підрозділи, навчальні заклади Держспецзв’язку, підрозділи охорони, що входять до складу підрозділів Держспецзв’язку, а також структурні підрозділи підрозділів Держспецзв’язку з місцем постійної дислокації в територіальних підрозділах Держспецзв’язку.

До другої групи забезпечення речовим майном належать Адміністрація Держспецзв’язку, її територіальні органи, заклади, установи й організації Держспецзв’язку.

7. Речове майно за якісним станом ділиться на три категорії:

1) перша категорія - нове майно;

2) друга категорія:

предмети особистого користування (які знаходяться у користуванні або перебувають на складах після використання), строки носіння яких не вичерпані;

предмети особистого користування курсантів навчального закладу Держспецзв’язку, строки носіння яких вичерпані, але які придатні для використання без ремонту або після ремонту;

інвентарне майно, натільна і тепла білизна курсантів, які знаходяться у користуванні або перебувають на складах після використання та придатні для подальшого використання без ремонту або після ремонту;

шевсько-взуттєве обладнання, інструмент, обладнання складів, спортивний інвентар, намети, які були у користуванні або перебувають в експлуатації і які придатні до використання без ремонту чи після ремонту;

3) третя категорія - майно, строки носіння (експлуатації) якого вичерпані і яке не придатне для подальшого використання за прямим призначенням.

Речове майно третьої категорії підлягає списанню в установленому законодавством порядку.

8. Речове майно з однієї категорії до іншої переводиться:

з першої до другої - на підставі відповідних відомостей і накладних на видачу майна;

з другої до третьої - на підставі відповідного акта зміни якісного стану.

9. Видатки на речове забезпечення військовослужбовців Держспецзв’язку здійснюються в межах відповідних кошторисних призначень.

ІІ. Забезпечення військовослужбовців
речовим майном особистого користування

1. Підрозділи Держспецзв’язку забезпечуються речовим майном відповідно до Тимчасових норм забезпечення речовим майном військовослужбовців Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в мирний час, затверджених наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 22 грудня 2015 року N 792 (далі - Тимчасові норми), в межах норм утримання цього майна.

2. Речове майно заготовлюється централізовано Департаментом забезпечення Держспецзв’язку на підставі заявок Департаменту логістики Адміністрації Держспецзв’язку (за винятком навчального закладу Держспецзв’язку).

3. Речове майно видається військовослужбовцям згідно з Тимчасовими нормами з урахуванням кліматичних умов місцевості України, а також кліматичних умов місцевості держави перебування у разі відрядження таких осіб за межі України.

До місцевостей з помірними кліматичними умовами належать усі місцевості України, за винятком Автономної Республіки Крим, яка належить до місцевостей із жаркими кліматичними умовами.

4. Застаріле та зняте із забезпечення речове майно, строк зберігання в запасі (резерві) якого минув, у разі неможливості його ремонту, використання за цільовим призначенням або відчуження підлягає списанню відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000 року N 1225 "Про затвердження Положення про порядок обліку, зберігання, списання та використання військового майна у Збройних Силах".

5. Громадяни у разі прийняття їх на військову службу до Держспецзв'язку або зарахування на навчання за контрактом курсантів навчального закладу Держспецзв’язку набувають права на отримання речового майна за нормами та в порядку, установленими цим Тимчасовим положенням.

6. Підставами для зарахування на речове забезпечення військовослужбовців Держспецзв'язку є наказ керівника підрозділу про прийняття особи на службу (зарахування на навчання) і призначення її на посаду та речовий атестат.

7. Строки носіння або експлуатації предметів речового майна особистого користування, що видається військовослужбовцям Держспецзв’язку (крім курсантів навчального закладу Держспецзв’язку), обчислюються з дня виникнення у них права на його отримання. Речове майно особистого користування, видане зазначеним особам, обліковується за місцем виникнення права на отримання цього майна. Не допускається видача речового майна особистого користування понад установлені норми, а також до настання моменту виникнення права на його отримання.

Речове майно особистого користування, видане військовослужбовцям Держспецзв’язку, поверненню на склад не підлягає.

8. Відпуск речового майна для забезпечення підрозділів Держспецзв’язку проводиться за планом переходу на:

літню форму одягу - до 01 квітня;

зимову форму одягу - до 01 жовтня.

9. Курсанти, які зараховані на навчання за контрактом до навчальних закладів Держспецзв’язку, набувають право на отримання речового майна за Тимчасовими нормами.

10. Курсантам навчального закладу Держспецзв’язку речове майно особистого користування видається у власність за нормами забезпечення. Після закінчення строку носіння майно, отримане особою, залишається в її власності і поверненню на склад не підлягає, за винятком інвентарного майна.

11. Курсанти навчальних закладів Держспецзв’язку при присвоєнні їм первинного офіцерського звання отримують право на забезпечення речовим майном відповідно до Тимчасових норм.

12. Курсанти, які звільняються зі служби з підстав, визначених частиною дев’ятою статті 11 Закону України "Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України", відшкодовують Держспецзв’язку фактичні витрати на забезпечення речовим майном за період навчання.

13. Військовослужбовці-жінки забезпечуються речовим майном за встановленими для них нормами, що визначені Тимчасовими нормами.

14. Військовослужбовцям-жінкам предмети обмундирування та взуття видаються у готовому вигляді. Військовослужбовцям-жінкам, яким готові предмети обмундирування та взуття, що виробляються підприємствами промисловості, не підходять за розміром і зростом, дозволяється пошиття цих предметів в ательє військової торгівлі відповідно до цього Тимчасового положення.

15. Предмети речового майна особистого користування, які не були отримані за нормами забезпечення осіб рядового та начальницького складу Держспецзв’язку, а також осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, які проходили службу в Державній фельд’єгерській службі України, зараховуються до їх речового забезпечення, визначеного цим Тимчасовим положенням, а отримані - зараховуються до їх забезпечення та використовуються в межах встановлених норм. Предметами речового майна особистого користування, на які зазначені особи набули право вперше, ці особи дозабезпечуються.

16. У разі звільнення військовослужбовців за службовою невідповідністю у зв’язку із систематичним невиконанням умов контракту, засудженням особи до позбавлення волі або обмеження волі за вироком суду, що набрав законної сили, вартість виданих їм предметів речового майна, строки носіння яких не закінчилися, утримується з них з урахуванням зносу.

Утриманню підлягає вартість усіх предметів речового майна особистого користування, отриманих військовослужбовцями під час проходження служби (навчання) в Держспецзв’язку, строк носіння яких не закінчився. Вартість предметів речового майна особистого користування, на отримання яких особи (крім курсантів навчального закладу Держспецзв’язку) набули право, але не отримали його, виплачується в розмірі, визначеному пропорційно часу, що минув з дня виникнення права на отримання речового майна до дати підписання наказу про звільнення (не враховуючи місяць підписання наказу).

17. Військовослужбовці Держспецзв’язку, звільнені в запас або відставку з правом носіння військової форми одягу, за бажанням можуть отримати речове майно особистого користування, яке вони не отримали під час служби, або грошову компенсацію за нього за цінами на день підписання наказу про звільнення. Зазначеним особам після закінчення строку контракту за належне їм, але не отримане протягом дії контракту речове майно виплачується грошова компенсація пропорційно часу, що минув з дня виникнення права на отримання цього майна до дати закінчення контракту, або видається речове майно на суму грошової компенсації (не враховуючи місяць підписання наказу).

18. При переведенні військовослужбовців з Держспецзв'язку до інших органів державної влади та військових формувань, утворених відповідно до законів України, якщо вони набули право на отримання окремих предметів речового майна особистого користування, але їх не отримали, дозволяється видавати замість належних предметів речового майна особистого користування, передбачених Тимчасовими нормами, інші, вартість яких не перевищує вартості предметів, що замінюються, або виплачувати компенсацію у розмірі, визначеному пропорційно часу, що минув з дня виникнення права на отримання речового майна особистого користування до дати підписання наказу про виключення зі списків особового складу (не враховуючи місяць підписання наказу).

19. Військовослужбовцям речове майно особистого користування видається у готовому вигляді або виготовляється в ательє за індивідуальним замовленням з оплатою вартості його пошиття за рахунок Держспецзв’язку.

20. Індивідуальне пошиття речового майна особистого користування проводиться на підставі договорів, укладених між підрозділами Держспецзв’язку та ательє.

21. Вартість пошиття предметів форменого одягу в ательє оплачується шляхом перерахування коштів з розрахункового рахунку підрозділу Держспецзв’язку на розрахунковий рахунок відповідного ательє, у разі видачі тканини особисто військовослужбовцю Держспецзв’язку - шляхом оплати вартості пошиття (без урахування тканини) фінансовим органом підрозділу Держспецзв’язку.

22. Підставою для оплати пошиття предметів форменого одягу є рахунок ательє з першим примірником квитанції за кожне виконане замовлення.

23. Якщо військовослужбовцю Держспецзв’язку, якому видано тканину для пошиття предметів обмундирування, у зв'язку зі службовою необхідністю потрібно терміново вибути для подальшого проходження військової служби до іншого підрозділу Держспецзв’язку, оплата вартості пошиття (без урахування тканини) проводиться за новим місцем служби за наявності першого примірника квитанції замовлення та відповідної довідки підрозділу Держспецзв’язку про видачу тканини на пошиття предметів форменого одягу.

24. Квитанції ательє, пред'явлені військовослужбовцем Держспецзв’язку для оплати пошиття речового майна, перевіряються посадовими особами підрозділу Держспецзв’язку, який відповідає за речове забезпечення, щодо відповідності виданим ордерам або накладним на отримання тканини особисто, а також записам, зробленим у картках обліку речового майна особистого користування, про видачу військовослужбовцю Держспецзв’язку зазначених предметів. На квитанціях уповноважена посадова особа письмово підтверджує оплату вартості предметів, зазначених у квитанціях.

25. Військовослужбовці, які перебували в запасі та зараховані на військову службу до Держспецзв’язку в установленому порядку, набувають право на отримання речового майна в день прийняття їх на військову службу. Видача речового майна цим військовослужбовцям проводиться після прибуття їх до місця проходження служби. Наступна видача речового майна проводиться за Тимчасовими нормами у разі продовження строку служби. Предмети речового майна, отримані до звільнення в запас, при цьому не враховуються, крім випадків, зазначених у пункті 34 цього розділу.

26. Знаки розрізнення та фурнітура видаються військовослужбовцям Держспецзв’язку одночасно з тими предметами військової форми одягу, для яких вони передбачені. Військовослужбовцям Держспецзв’язку додатково у разі присвоєння чергового військового звання видаються погони в кількості, необхідній для всіх предметів військової форми одягу, на яких передбачено носіння погонів і строк носіння яких не закінчився, та знаки розрізнення згідно з присвоєним військовим званням.

У разі присвоєння особам офіцерського складу чергових військових звань "старший лейтенант" і "полковник" їх начальникам видається лише одна пара погонів для вручення, а на решту погонів видаються тільки зірочки згідно з присвоєним військовим званням.

27. Строки носіння або експлуатації предметів речового майна особистого користування, що видаються військовослужбовцям Держспецзв’язку, обчислюються з дня фактичної їх видачі для носіння або експлуатації. Речове майно особистого користування, видане зазначеним особам, обліковується з моменту виникнення права на отримання цього майна.

Для інвентарного майна сезонного використання строк носіння або експлуатації протягом одного сезону зараховується за один рік. Час зберігання інвентарного майна на складах до строку носіння або експлуатації не зараховується.

28. У разі присвоєння офіцеру військового звання "генерал-майор" речове майно, отримане під час перебування у попередньому званні, в його забезпечення не зараховується.

За не отримане у попередньому військовому званні речове майно за бажанням військовослужбовця Держспецзв’язку та у разі наявності виділених асигнувань може виплачуватися грошова компенсація, розмір якої визначається пропорційно часу, що минув з дня настання права на отримання речового майна до дати присвоєння військового звання "генерал-майор", або видаватися речове майно на суму грошової компенсації.

29. Військовослужбовцям Держспецзв’язку, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною без збереження грошового утримання, речове майно не видається і період такої відпустки у строк носіння не зараховується.

30. Військовослужбовцям Держспецзв’язку у разі знищення (пошкодження) речового майна особистого користування під час виконання службового або громадського обов’язку видається нове майно.

Нове речове майно особистого користування не видається у разі, якщо його було знищено (пошкоджено) умисно або внаслідок недбалого ставлення.

31. У разі переведення військовослужбовців Держспецзв’язку з підрозділів Держспецзв’язку, які належать до першої групи забезпечення речовим майном, до підрозділів Держспецзв’язку, які належать до другої групи (і навпаки), перелік предметів речового майна та строки його носіння визначаються з дати включення військовослужбовців Держспецзв’язку до списку особового складу підрозділу Держспецзв’язку, до якого вони переведені. При цьому за попереднім місцем служби їм видається речове майно, яким вони повинні бути забезпечені відповідно до строків носіння на день переведення. У речовому атестаті зазначається група забезпечення речовим майном.

На новому місці служби речове майно видається військовослужбовцям Держспецзв’язку після закінчення строку носіння, встановленого нормами для попереднього місця служби.

У разі неотримання речового майна за попереднім місцем служби воно видається за новим місцем служби на строк носіння, встановлений нормами для попереднього місця служби.

32. Військовослужбовці Держспецзв’язку, відряджені до органів державної влади, підприємств, установ, організацій, а також державних та комунальних навчальних закладів для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі, забезпечуються речовим майном за рахунок Держспецзв’язку згідно з установленими нормами забезпечення за місцем проходження військової служби до відрядження.

33. Військовослужбовцям Держспецзв’язку у разі переведення для подальшого проходження служби до інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, речове майно, яким вони повинні бути забезпечені відповідно до строків носіння на день переведення, видається підрозділом Держспецзв’язку.

34. У разі звільнення в запас військовослужбовцю Держспецзв’язку видається речовий атестат, який додається до особової справи. Якщо протягом 12 місяців після звільнення військовослужбовець Держспецзв’язку буде призваний із запасу, до його забезпечення зараховується раніше отримане речове майно.

35. Порядок виплати грошової компенсації військовослужбовцям Держспецзв’язку за неотримане речове майно визначається відповідно до вимог чинного законодавства України.

36. Нашивка з прізвищем військовослужбовця, нашивка належності до Держспецзв’язку, нарукавні емблеми Головного управління та підрозділів урядового фельд’єгерського зв’язку, територіальних підрозділів, навчального закладу Держспецзв’язку (крім курсантів), муфти на погони виготовляються за власний рахунок військовослужбовців Держспецзв’язку.

37. За бажанням військовослужбовця Держспецзв’язку дозволяється (з дати виникнення права на отримання речового майна) замість одних предметів речового майна, передбачених Тимчасовими нормами, видавати інші предмети речового майна, вартість яких не перевищує вартості предметів, що замінюються.

ІІІ. Забезпечення інвентарним речовим майном

1. Військовослужбовцям Держспецзв’язку у мирний час видається інвентарне речове майно. До інвентарного речового майна належать теплі та постільні речі, табірні і спеціальні намети, спеціальний одяг, засоби індивідуального захисту, санітарно-господарське майно, спортивний інвентар та музичні інструменти.

2. Інвентарне майно видається тільки у тимчасове користування (експлуатацію).

Облік інвентарного майна, виданого в тимчасове користування, ведеться у відповідних книгах обліку матеріальних засобів, виданих у тимчасове користування.

Майно групового використання та теплі речі після закінчення встановленого строку експлуатації здаються матеріально відповідальній особі органу, підрозділу, закладу для перевірки їх комплектності та справності. У разі потреби у використанні такого майна в подальшому воно видається на новий строк.

3. Інвентарне майно експлуатується до повного зношення.

Не придатне до використання за прямим призначенням інвентарне майно переводиться до третьої категорії, але не раніше закінчення строків носіння (експлуатації).

4. Постільними речами і спорядженням, що належить до інвентарного майна, військовослужбовці Держспецзв’язку забезпечуються за Тимчасовими нормами.

5. Постільними речами забезпечуються військовослужбовці Держспецзв’язку:

під час розміщення в казармах, а також у місцях несення бойового чергування;

під час розміщення у польових умовах;

курсанти навчального закладу Держспецзв’язку у разі їх розміщення в казармах.

6. У навчальному закладі Держспецзв’язку за письмовим наказом керівника дозволяється на період вступних іспитів видавати постільні речі для забезпечення осіб, які прибувають як кандидати на навчання, у першу чергу за рахунок предметів, які були в користуванні і придатні до подальшого використання.

7. Табірні намети видаються підрозділам Держспецзв’язку для розміщення особового складу у польових умовах. Потребу в наметах обчислюють згідно з додатком 18 до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року N 548-XIV.

8. Спеціальні намети (уніфіковані санітарно-барачні, уніфіковані санітарно-технічні, уніфіковані зимові, уніфіковані літні) і палатки підсобного призначення для розгортання в польових умовах видаються тим підрозділам Держспецзв’язку, яким вони належать згідно з табелями до штатів.

Використання наметів підрозділами Держспецзв’язку, наявних на поточному забезпеченні, дозволяється за рішенням начальника підрозділу Держспецзв’язку для розміщення особового складу та організації тимчасового зберігання матеріальних засобів.

Використання цих наметів з іншою метою забороняється.

Матеріально відповідальні особи після закінчення експлуатації наметів лагодять їх, обробляють водовідштовхувальним та протигнилісним розчинами і здають на склади підрозділів Держспецзв’язку.

9. Намети, шевсько-взуттєве обладнання та інструмент зараховуються на інвентарний облік підрозділів Держспецзв’язку. Предмети, строки експлуатації яких минули, але які придатні для подальшого використання, з обліку не списуються, а перебувають в експлуатації до їх повного зношення.

10. Спеціальний одяг, призначений для захисту від шкідливого впливу навколишнього середовища і забезпечення безпеки робіт, видається за відповідними нормами забезпечення для користування тільки тим

військовослужбовцям Держспецзв’язку, робота яких пов’язана з експлуатацією, обслуговуванням та ремонтом озброєння і техніки.

Носіння спеціального одягу як повсякденного обмундирування забороняється.

11. Спеціальний одяг видається тільки в готовому вигляді. Видача замість спеціального одягу тканини, а також виплата грошової компенсації не дозволяються.

12. Спеціальне обмундирування у власність військовослужбовців Держспецзв’язку не передається, за винятком дрібних предметів (рукавиці, шкарпетки, натільна білизна, окуляри), які після закінчення строків носіння стають власністю військовослужбовців Держспецзв’язку.

13. При переведенні військовослужбовця Держспецзв’язку з одного підрозділу Держспецзв’язку до іншого видане спеціальне обмундирування не вилучається, а записується до речового атестата, за винятком предметів, які не належні за Тимчасовими нормами підрозділу Держспецзв’язку, до якого переводиться військовослужбовець Держспецзв’язку.

14. Військовослужбовці Держспецзв’язку при звільненні з військової служби чи переміщенні по службі на посади, за якими спеціальне обмундирування не використовується, здають зазначене обмундирування до господарського підрозділу, який відповідає за речове забезпечення, про що робиться відмітка в речовому атестаті.

15. Речове та санітарно-господарське майно, яке видається закладам охорони здоров’я Держспецзв’язку, є інвентарним майном цих закладів і використовується для забезпечення осіб, які перебувають на лікуванні.

16. Теплими речами для носіння у холодний період року військовослужбовці Держспецзв’язку забезпечуються згідно з Тимчасовими нормами.

Після закінчення холодного періоду року теплі речі вилучаються, піддаються хімічному чищенню, ремонтуються та здаються для зберігання на речовий склад.

17. Для теплих речей строк носіння протягом одного холодного періоду року зараховується як один рік (за винятком хутряних виробів). Час зберігання майна на складах до строку носіння не зараховується.

До строку носіння хутряних речей зараховується лише час фактичної експлуатації.

18. Книги обліку і бланки заготовляються підрозділами господарського забезпечення органів, підрозділів, закладів Держспецзв’язку.

19. Музичними інструментами забезпечуються територіальні підрозділи Держспецзв’язку, штатом яких передбачено військовий оркестр.

Директор Департаменту логістики Адміністрації
Держспецзв’язку С.В. Аванесов