МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ
20.11.2015 N 1470

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
09 грудня 2015 р. за N 1528/27973

Про затвердження Нормативів виконання навчальних вправ з підготовки
осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту
та працівників Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту
ДСНС України до виконання завдань за призначенням

Відповідно до статті 90 Кодексу цивільного захисту України та з метою забезпечення належного рівня професійної підготовки осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та працівників органів управління та формувань Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України наказую:

1. Затвердити Нормативи виконання навчальних вправ з підготовки осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та працівників Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України до виконання завдань за призначенням, що додаються.

2. Департаменту юридичного забезпечення МВС (Горбась Д.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр А.Б. Аваков

Затверджено
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
20.11.2015 N 1470

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
09 грудня 2015 р. за N 1528/27973

Нормативи
виконання навчальних вправ з підготовки осіб рядового
і начальницького складу служби цивільного захисту та працівників
Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту
ДСНС України до виконання завдань за призначенням

І. Загальні положення

1. Ці Нормативи використовуються у системі професійної підготовки та післядипломної освіти для підготовки осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та працівників (далі - особовий склад) органів управління і формувань Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України з метою розвитку в особового складу витривалості і сили, вдосконалення професійних вмінь і навичок роботи із спорядженням, обладнанням, технікою та механізмами шляхом відпрацювання індивідуальних або групових навчальних вправ у складі підрозділу (відділення, караулу, зміни, розрахунку, обслуги, екіпажу).

2. До виконання цих Нормативів залучається особовий склад органів управління і формувань Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України, який пройшов теоретичний і практичний курс підготовки, інструктаж з безпеки праці, періодичний медичний огляд та допущений до роботи із спорядженням, обладнанням, технікою і механізмами.

3. Для відпрацювання цих Нормативів використовуються лише справна техніка і механізми, справне і випробуване обладнання, засоби, пристрої та інструмент.

Техніка укомплектовується обладнанням, інструментом, пристроями та засобами, укладеними і закріпленими на штатних місцях.

Особовий склад, який залучається до виконання цих Нормативів, повинен бути у робочій повсякденній формі одягу.

4. Місце перебування особового складу, розміщення спорядження, обладнання, засобів, пристроїв, інструменту, техніки та механізмів перед початком виконання цих Нормативів зазначається в умовах виконання навчальної вправи.

Відпрацювання нормативу, що передбачає запуск двигуна внутрішнього згоряння технічного засобу, при температурі повітря нижче 5 оС проводиться після попереднього прогріву двигуна.

При несприятливих погодних умовах нормативи на відкритій місцевості не відпрацьовуються (температура повітря вище +30 оС або нижче -20 оС, ожеледиця, гроза, сильні опади або вітер).

5. Виконання особовим складом цих Нормативів розпочинається з моменту подачі команди (сигналу) і триває до завершення виконання всіх елементів навчальної вправи. Відлік часу здійснюється секундоміром.

Навчальна вправа вважається виконаною, якщо у визначеній цими Нормативами послідовності виконано всі елементи навчальної вправи та не перевищено нормативний час на оцінку "задовільно".

Виконання цих Нормативів негайно припиняється у випадку порушень безпеки праці, які можуть призвести до травмування особового складу, або допущення помилок, що можуть призвести до аварій, поломок техніки, механізмів, обладнання.

6. Оцінювання результатів здійснюється за чотирибальною шкалою: "відмінно", "добре", "задовільно", "незадовільно" шляхом порівняння часу, за який особовий склад виконав навчальну вправу, з нормативним часом, відведеним для її виконання.

Якщо для виконання вправи встановлено нормативний час для літнього і зимового періодів, оцінювання за першим здійснюється тоді, коли особовий склад гарнізону ДСНС України переведено на літню форму одягу, за другим - на зимову.

Встановлений час для окремих нормативів збільшується на поправочну величину у порядку, визначеному в умовах виконання навчальної вправи.

Оцінка за виконання цих Нормативів знижується за допущені помилки, якщо це передбачено умовами виконання навчальної вправи.

У випадку, коли один і той самий норматив відпрацьовується декілька разів, оцінка визначається за найкращим отриманим результатом.

7. Загальна оцінка виконання особовим складом декількох індивідуальних або групових нормативів у складі підрозділу (відділення, караулу, зміни, розрахунку, обслуги, екіпажу) визначається з оцінок, одержаних за виконання кожного нормативу:

"відмінно", якщо не менше 90 % перевірених нормативів оцінені позитивно, при цьому більше 50 % нормативів оцінені на "відмінно";

"добре", якщо не менше 80 % перевірених нормативів оцінені позитивно, при цьому більше 50 % нормативів оцінені не нижче "добре";

"задовільно", якщо не менше 70 % нормативів оцінені позитивно, а при оцінці з трьох нормативів позитивно оцінені два, один з них - не нижче "добре";

"незадовільно", якщо не виконано умови на оцінку "задовільно", а також у випадку, коли допущено порушення безпеки праці, які могли призвести до травмування особового складу, або помилки, що могли призвести до аварій, поломок техніки, механізмів та обладнання.

8. Результати виконання цих Нормативів як один із показників використовуються для визначення загального рівня готовності органів управління і формувань Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України до виконання завдань за призначенням.

ІІ. Нормативи виконання навчальних вправ
для підготовки особового складу
пожежно-рятувальних підрозділів (частин)

ІІІ. Нормативи виконання
навчальних вправ для підготовки особового
складу аварійно-рятувальних служб

ІV. Нормативи виконання навчальних вправ
для підготовки особового складу піротехнічних підрозділів
Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту

V. Нормативи виконання навчальних вправ
для підготовки особового складу кінологічних підрозділів
Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту

VІ. Нормативи виконання навчальних вправ
для підготовки особового складу, який бере участь у
пошуково-рятувальних роботах на водних об’єктах

VІІ. Нормативи виконання навчальних вправ
особовим складом підрозділів радіаційного, хімічного та
біологічного захисту Оперативно-рятувальної служби
цивільного захисту

VІІІ. Нормативи виконання навчальних вправ
для підготовки особового складу авіаційних підрозділів
Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту

ІХ. Нормативи виконання навчальних вправ
особового складу підрозділів зв’язку
Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту

Х. Нормативи виконання навчальних вправ
особовим складом технічних служб
Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту

ХІ. Нормативи виконання навчальних вправ
для підготовки особового складу ремонтно-відновлювальних підрозділів
Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту

ХІІ. Нормативи виконання навчальних вправ
з медичної підготовки для особового складу підрозділів
Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту

ХІІІ. Нормативи виконання навчальних вправ з
фізичної підготовки для особового складу підрозділів
Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту

Розділи ІІІ-ХІІІ для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".

Т.в.о. директора департаменту юридичного забезпечення МВС О.М. Губарева