Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО
ЗВ'ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ
15.12.2015 N 778

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 грудня 2015 р. за N 1653/28098

Про затвердження Положення
про продовольче забезпечення у Державній
службі спеціального зв'язку та захисту
інформації України у мирний час

Відповідно до Закону України "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України", підпункту 75 пункту 4 та пункту 10 Положення про Адміністрацію Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2014 року N 411, постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року N 426 "Про норми харчування військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, осіб рядового, начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту" та з метою упорядкування продовольчого забезпечення у Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України у мирний час НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про продовольче забезпечення у Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України у мирний час, що додається.

2. Керівникам територіальних підрозділів та закладів Держспецзв'язку організувати продовольче забезпечення відповідно до вимог Положення, затвердженого цим наказом.

3. Директору Департаменту логістики Адміністрації Держспецзв'язку забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України відповідно до розподілу функціональних обов'язків.

Голова Служби Л.О. Євдоченко

Затверджено
Наказ Адміністрації
Державної служби спеціального
зв'язку та захисту інформації України
15.12.2015 N 778

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 грудня 2015 р. за N 1653/28098

Положення
про продовольче забезпечення
у Державній службі спеціального зв'язку та
захисту інформації України у мирний час

І. Загальні положення

1. Це Положення визначає завдання, організацію та порядок продовольчого забезпечення в Держспецзв'язку у мирний час.

2. Основними завданнями продовольчого забезпечення є:

забезпечення Адміністрації Держспецзв'язку, територіальних органів Адміністрації Держспецзв'язку, територіальних підрозділів, Головного управління та підрозділів урядового фельд'єгерського зв'язку, установ та організацій Держспецзв'язку (далі - підрозділи Держспецзв'язку) продовольством, технікою та майном продовольчого призначення;

організація харчування військовослужбовців Держспецзв'язку відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року N 426 "Про норми харчування військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, осіб рядового, начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту";

забезпечення харчуванням військовослужбовців, а також державних службовців та інших працівників Держспецзв'язку (далі - працівники) за плату.

3. Продовольче забезпечення передбачає:

обрахування потреби, закупівлю, зберігання продовольства, техніки та майна;

планування та забезпечення продовольством, технікою та майном, а також організацію ремонту техніки та майна;

організацію харчування військовослужбовців та працівників;

обрахування потреби у коштах на закупівлю продовольства, техніки та майна, ремонт техніки та майна;

розробку норм забезпечення підрозділів Держспецзв'язку технікою та майном;

організацію і ведення обліку, звітності та контролю за напрямом діяльності.

4. Підрозділи Держспецзв'язку забезпечуються продовольством за такою схемою: підрозділ Держспецзв'язку - підрозділ господарського забезпечення - структурний підрозділ підрозділу Держспецзв'язку (далі - підрозділ) - військовослужбовець.

У разі створення чи включення до структури Держспецзв'язку територіальних підрозділів та закладів Держспецзв'язку вони зараховуються на продовольче забезпечення на підставі наказу Адміністрації Держспецзв'язку.

5. Підрозділи Держспецзв'язку забезпечуються технікою та майном продовольчого призначення за такою схемою: Департамент забезпечення Держспецзв'язку - підрозділ Держспецзв'язку - підрозділ господарського забезпечення - підрозділ - військовослужбовець.

Департамент логістики Адміністрації Держспецзв'язку має право давати роз'яснення з питань продовольчого забезпечення підрозділів Держспецзв'язку і здійснювати контроль за їх виконанням.

II. Порядок організації харчування курсантів

1. Курсанти вищих військових навчальних закладів Держспецзв'язку (далі - курсанти) забезпечуються харчуванням згідно з Нормою N 1 - загальновійськова, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року N 426 "Про норми харчування військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, осіб рядового, начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту" (далі - Норма N 1).

2. Курсанти за весь період навчання (до отримання навчальним закладом наказу про присвоєння офіцерського звання) до дня їх випуску забезпечуються безкоштовним харчуванням відповідно до встановленої норми харчування через їдальні громадського харчування на конкурсних засадах з дня призначення на посаду курсанта у військовому навчальному закладі Держспецзв'язку до дня звільнення курсанта або закінчення ним навчання у військовому навчальному закладі Держспецзв'язку.

3. Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року N 426 "Про норми харчування військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, осіб рядового, начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту", виплата компенсації встановленої вартості норм харчування на час відпустки курсантам тимчасово припиняється, крім курсантів з числа сиріт, осіб, позбавлених батьківського піклування або в яких один з батьків загинув під час виконання обов'язків військової служби, службових обов'язків під час перебування на службі в органах внутрішніх справ, органах і підрозділах цивільного захисту, Державній кримінально-виконавчій службі, а також у разі перебування зазначених осіб у відпустці у зв'язку з хворобою.

4. Курсанти, які прибули у службове відрядження до підрозділу Держспецзв'язку, зараховуються на продовольче забезпечення наказом керівника підрозділу Держспецзв'язку на підставі атестата на продовольство (далі - атестат), а також припис або посвідчення про службове відрядження. Атестат є документом, який засвідчує, до якого числа і за якими нормами курсант забезпечений харчуванням (грошовою компенсацією замість норми харчування, загальновійськовим набором сухих продуктів). У разі вибуття курсантів у службове відрядження в складі групи атестат виписується один на всю групу. До атестата додається список курсантів, який підписується тими самими посадовими особами, що й атестат, а також керівником групи, що вибуває, і засвідчується гербовою печаткою військового навчального закладу Держспецзв'язку.

5. Курсантам, які мають зріст 190 см і вище, дозволяється видавати додаткове харчування в межах половини передбаченої для них норми. Додаткове харчування призначається наказом керівника військового навчального закладу Держспецзв'язку за висновками військово-лікарської комісії закладу охорони здоров'я Держспецзв'язку на термін не більше трьох місяців. У разі потреби видача додаткового харчування зазначеним особам може бути продовжена на підставі рішення військово-лікарської комісії.

6. Курсантам за час перебування на лікуванні у військових та цивільних закладах охорони здоров'я, у тому числі за час перебування в санаторіях та будинках відпочинку за путівками, наданими за рахунок держави, норми харчування за місцем служби не видаються.

III. Порядок організації харчування
військовослужбовців та працівників Держспецзв'язку

1. Військовослужбовці у разі призначення до складу під час несення бойового чергування, добового чергування, варти та у разі призначення до складу добового наряду, перебування в польових умовах (в таборах, на навчаннях, маневрах) під час відпрацювання завдань з бойової (навчально-бойової) підготовки, а військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, крім того під час перебування в навчальних військових частинах (центрах), забезпечуються безкоштовно за рахунок держави харчуванням згідно з Нормою N 1 та зараховуються на продовольче забезпечення наказом керівника підрозділу Держспецзв'язку.

У разі призначення військовослужбовців на бойове чергування, добове чергування, до складу варти і добового наряду забезпечення за іншими нормами харчування не проводиться.

2. Норма харчування визначає асортимент та кількість продовольства. Вартість норми харчування визначається підрозділами Держспецзв'язку за результатами проведення ними процедур закупівель продовольства у межах річних бюджетних призначень.

Військовослужбовці за час перебування на лікуванні у військових закладах охорони здоров'я забезпечуються харчуванням згідно з нормою харчування, встановленою за місцем лікування.

3. У підрозділах Держспецзв'язку для забезпечення харчуванням (гарячою їжею) військовослужбовців обладнуються військові їдальні, а за їх відсутності харчування військовослужбовців дозволяється організовувати через їдальні громадського харчування на конкурсних засадах відповідно до встановленої норми харчування.

4. Військовослужбовці у дні призначення їх для несення варти забезпечуються харчуванням відповідно до вимог підпункту "и" пункту 3 приміток до Норми N 1.

Для забезпечення харчуванням військовослужбовців у дні призначення їх для несення варти (продукти видаються окремо для приготування їжі (другої вечері, яка повинна складатися з гарячої другої м'ясної страви, гарячого солодкого чаю, хліба і масла). Заміну одних продуктів іншими дозволяється проводити згідно з Нормами заміни продуктів харчування військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року N 426 "Про норми харчування військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, осіб рядового, начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту" (далі - Норми заміни).

5. Порядок забезпечення харчуванням військовослужбовців, які перебувають в польових умовах (у таборах, на навчаннях, маневрах) під час відпрацювання завдань з бойової (навчально-бойової) підготовки, визначається наказом Адміністрації Держспецзв'язку.

6. Під час забезпечення харчуванням військовослужбовців та працівників Держспецзв'язку, які не мають права на отримання норм харчування, плата за харчування відшкодовується ними з розрахунку вартості норм харчування.

7. Посадові особи їдалень підрозділів Держспецзв'язку, зайнятих приготуванням їжі та обслуговуванням військовослужбовців, які харчуються, дозволяється забезпечувати одноразовим харчуванням за місцем їх роботи за плату. Вартість харчування визначається за набором продуктів, що закладаються в казан, і нараховується за встановленими цінами без урахуванням витрат на приготування їжі.

8. Військова їдальня підрозділу Держспецзв'язку забезпечується необхідними виробничими, допоміжними, побутовими й технічними приміщеннями, залом для приймання їжі, технологічним, холодильним та іншим устаткуванням, що відповідають санітарно-гігієнічним вимогам та забезпечують нормальні умови для приготування їжі та її приймання військовослужбовцями.

9. Технологічне, холодильне та інше устаткування закріплюється за визначеними особами, які зобов'язані виконувати правила експлуатації, технічного обслуговування і техніки безпеки під час роботи з ним, стежити за своєчасним проведенням поточного ремонту і виконувати санітарно-гігієнічні вимоги щодо його утримання.

Відповідальною особою за збереження, технічний стан і правильну експлуатацію технологічного і холодильного устаткування, а також інвентарю і столово-кухонного посуду є начальник військової їдальні підрозділу Держспецзв'язку.

ІV. Порядок отримання продовольства
та приготування їжі у військовій їдальні
підрозділу Держспецзв'язку

1. Їжа у військових їдальнях підрозділів Держспецзв'язку готується відповідно до встановлених відповідних норм харчування за розкладкою продуктів та рекомендацій щодо її складання. Під час складання розкладки продуктів враховуються особливість і характер підготовки, пора року, встановлений режим харчування, наявність і асортимент продуктів. Час приймання їжі військовослужбовцями визначається розпорядком дня підрозділу Держспецзв'язку.

При триразовому харчуванні встановлена норма розподіляється відповідно до енергетичної цінності (калорійності), а саме: на сніданок - 30-35 %, на обід - 40-45 % і на вечерю - 30-20 %. Залежно від умов підготовки і розпорядку дня підрозділу Держспецзв'язку розподіл норми харчування може бути змінено за рішенням керівника підрозділу Держспецзв'язку.

2. Розкладки продуктів за нормою харчування і для харчування другою вечерею військовослужбовців, призначених до складу добового наряду для несення варти, складаються на тиждень у трьох примірниках посадовою особою підрозділу господарського забезпечення Держспецзв'язку за участю посадової особи медичного підрозділу, начальника військової їдальні підрозділу Держспецзв'язку та інструктора-кухаря (старшого кухаря), підписуються начальником медичного підрозділу Держспецзв'язку та заступником керівника підрозділу Держспецзв'язку, який відповідно до розподілу функціональних обов'язків є відповідальним за організацію господарського забезпечення (далі - заступник керівника підрозділу Держспецзв'язку), і затверджуються керівником підрозділу Держспецзв'язку.

Зміни до затвердженої розкладки продуктів вносяться тільки з дозволу керівника підрозділу Держспецзв'язку. Після кожного внесення змін керівник підрозділу Держспецзв'язку зобов'язаний підтвердити свій дозвіл підписом у розкладці продуктів. Заміну одних продуктів на інші дозволяється проводити відповідно до Норми заміни.

Перший примірник (оригінал) розкладки продуктів за нормою харчування залишається в господарському підрозділі і є підставою для виписування продуктів з продовольчого складу у військову їдальню підрозділу Держспецзв'язку, а два інших примірники видаються у військову їдальню підрозділу Держспецзв'язку. Один з них вивішується у вестибюлі військової їдальні підрозділу Держспецзв'язку для ознайомлення військовослужбовців, які харчуються, а другий примірник вивішується в гарячому цеху для керівництва під час приготування їжі.

Перший примірник (оригінал) розкладки продуктів для харчування другою вечерею військовослужбовців, призначених до складу добового наряду для несення варти, залишається в підрозділі господарського забезпечення Держспецзв'язку і є підставою для виписування продуктів з продовольчого складу у військову їдальню підрозділу Держспецзв'язку, другий примірник видається у військову їдальню підрозділу Держспецзв'язку і вивішується в гарячому цеху для керівництва під час приготування їжі, третій примірник вивішується у вестибюлі військової їдальні підрозділу Держспецзв'язку.

3. У разі використання для додаткового харчування військовослужбовців продуктів, закуплених за рахунок коштів спеціального фонду підрозділу Держспецзв'язку, у розкладці продуктів вони зазначаються на кожне приймання їжі (сніданок, обід, вечеря) в окремій графі.

Продукти для додаткового харчування військовослужбовців видаються за накладними на підставі письмового наказу керівника підрозділу Держспецзв'язку.

4. Продукти з продовольчого складу підрозділу Держспецзв'язку, що передаються у військову їдальню підрозділу Держспецзв'язку для приготування їжі, зважуються і видаються інструктору-кухарю (старшому кухарю) у присутності чергового військової їдальні за накладною, виписаною у трьох примірниках, на підставі розкладки продуктів і даних книги обліку осіб, які харчуються.

На продовольчому складі після видачі продовольства залишаються перший і другий примірники накладної. Перший примірник повертається до фінансового підрозділу, а другий після реєстрації в складській книзі обліку повертається до підрозділу господарського забезпечення Держспецзв'язку. Третій примірник накладної залишається в інструктора-кухаря (старшого кухаря) для контролю у процесі роботи.

5. Продукти зі складу у військову їдальню підрозділу Держспецзв'язку видаються в чистій, спеціально пристосованій для цього закритій тарі, яка має відповідне маркування ("м'ясо", "риба", "крупа", "овочі" тощо).

Продукти, які потребують тривалої теплової обробки (солона та морожена риба, морожене м'ясо), видаються з урахуванням часу, необхідного для їх вимочування чи розморожування.

На усі транспортні засоби підрозділів Держспецзв'язку, а також на причепи, контейнери або спеціально обладнані ящики, призначені для транспортування продовольства, оформлюється відповідний санітарний паспорт. На транспорті, призначеному для перевезення продуктів, які швидко псуються, і хліба, обов'язково повинні бути в наявності допоміжні предмети.

6. Військовослужбовці, які протягом календарного (навчального) року допускаються до несення служби черговими військової їдальні, визначаються наказом керівника підрозділу Держспецзв'язку. Черговий військової їдальні зобов'язаний прийняти згідно з описом устаткування, меблі, столово-кухонний посуд та інвентар, що є у військовій їдальні підрозділу Держспецзв'язку. У разі їх нестачі чи псування проводиться службове розслідування.

7. За письмовим наказом керівника підрозділу Держспецзв'язку до складу добового наряду до військової їдальні підрозділу Держспецзв'язку для виконання підсобних робіт із числа військовослужбовців можуть призначатися робітники їдальні з такого розрахунку:

до 100 осіб, що харчуються у військовій їдальні підрозділу Держспецзв'язку, - 4 особи;

на кожні 100 осіб додатково виділяється по 2 особи.

Військовослужбовці, призначені до складу добового наряду, приймають їжу у військовій їдальні підрозділу Держспецзв'язку за окремими столами.

8. Перед заступанням на чергування особи, призначені до складу добового наряду військової їдальні підрозділу Держспецзв'язку, підлягають медичному огляду.

Військовослужбовці, які не пройшли медичного огляду, до роботи у військовій їдальні підрозділу Держспецзв'язку не допускаються.

9. Військовослужбовці, призначені до складу добового наряду у військову їдальню підрозділу Держспецзв'язку, не допускаються до обробки м'яса та риби, приготування та роздачі їжі, нарізання хліба, порціювання масла, сиру сичужного твердого, розливання компоту, соку фруктового, очищення і нарізання вареної картоплі та овочів, а також миття казанів для приготування їжі. Порціювання хліба, масла і сиру сичужного твердого проводиться тільки кухарями.

10. Кухарі закладають продукти в казани у присутності чергового військової їдальні та чергового підрозділу Держспецзв'язку.

До початку видачі готової їжі лікарем (фельдшером) перевіряється санітарний стан приміщень, столово-кухонного посуду та інвентарю військової їдальні підрозділу Держспецзв'язку, якість готової їжі та вага порцій.

На підставі висновків лікаря (фельдшера) щодо якості приготування їжі і санітарного стану військової їдальні підрозділу Держспецзв'язку черговий підрозділу Держспецзв'язку дає дозвіл на приймання їжі і робить про це запис у книзі обліку контролю приготування їжі: "видачу їжі дозволяю" або "видачу їжі не дозволяю".

Відповідно до затвердженого керівником підрозділу Держспецзв'язку відповідного графіка контролю за якістю харчування військовослужбовців та з метою здійснення контролю за своєчасним та якісним харчуванням військовослужбовців керівник підрозділу Держспецзв'язку або один із його заступників повинен скуштувати їжу безпосередньо в залі приймання їжі під час харчування військовослужбовців.

Відвідування військової їдальні підрозділу Держспецзв'язку сторонніми особами допускається лише з дозволу керівника підрозділу Держспецзв'язку чи особи, яка його заміщує.

11. Підготовка залу для приймання їжі до початку її видачі проводиться особами, призначеними до складу добового наряду, під керівництвом начальника військової їдальні підрозділу Держспецзв'язку та чергового військової їдальні. Температура готової їжі до початку її приймання повинна бути: для перших страв - не нижче ніж 75 °С, для других страв - не нижче ніж 65 °С, третіх страв (компоту, киселю, соків) - не вище ніж 14 °С, чаю - не нижче ніж 80 °С.

Хліб нарізається тонкими скибочками масою 50-75 грамів і видається відповідно до визначеної норми. Сухарі замість хліба дозволяється видавати до першої страви не більше ніж три рази на тиждень. Якщо приймання їжі проводиться в кілька змін з перервами між змінами, що перевищують одну годину, то їжа готується для кожної зміни окремо.

12. Для військовослужбовців, які виконують службові завдання і не мають можливості прибути у військову їдальню підрозділу Держспецзв'язку для приймання їжі у час, визначений розпорядком дня підрозділу Держспецзв'язку, відповідна кількість їжі на сніданок, обід чи вечерю залишається у чергового військової їдальні. Заявки на залишення їжі подаються посадовими особами підрозділів черговому підрозділу Держспецзв'язку, який дає дозвіл черговому військової їдальні на видачу їжі у години прибуття військовослужбовців до військової їдальні підрозділу Держспецзв'язку, зазначені у заявці.

13. Їжа, залишена для відсутніх військовослужбовців, зберігається в окремому закритому посуді в холодильній шафі не більше ніж 4 години, а в разі відсутності холодильних засобів - не більше ніж 2 години. При цьому м'ясні та рибні порції зберігаються окремо від гарніру. Видавати їжу дозволяється тільки після повторної теплової обробки (кип'ятіння не менше 15 хвилин) і перевірки лікарем (фельдшером).

14. Для військовослужбовців, які не мають можливості прибути до військової їдальні до закінчення встановленого строку зберігання їжі, продукти у казан не закладаються. Їжа готується окремо до часу їх прибуття до військової їдальні підрозділу Держспецзв'язку.

V. Планування та організація забезпечення
військовою технікою та майном
продовольчого призначення

1. До військової техніки продовольчого призначення належать:

1) польові технічні засоби:

технічні засоби для приготування і транспортування їжі в польових умовах (кухні автомобільні, причіпні, переносні, газові, кухні-їдальні пересувні, плити причіпні і переносні, їдальні автомобільні й причіпні, кип'ятильники переносні, термоси, термоси-ящики тощо);

технічні засоби підвезення продовольства й води (авторефрижератори, причепи-рефрижератори, автофургони й причепи-фургони хлібні, ізотермічні і комбіновані, причепи-склади, причепи-контейнери, автоводоцистерни, причепи-цистерни для води, цистерни переносні для води тощо);

2) польові ремонтні засоби:

ремонтні майстерні техніки;

майстерні з ремонту холодильного і технологічного обладнання;

3) технологічне обладнання військових їдалень:

механічне (універсальні кухонні машини, машини для чищення картоплі, для нарізання овочів, шинкувальні машини, м'ясорубки, машини для формування і панірування котлет, хліборізки, пристрій для чищення риби, збивальні машини, машини для миття посуду тощо);

теплове (плити, котли стравоварильні, сковороди і фритюрниці електричні, шафи жарові й пекарські, кип'ятильники тощо);

4) холодильне обладнання військових їдалень і продовольчих складів (шафи і камери холодильні, побутові холодильники, вітрини-прилавки, холодильні агрегати тощо);

5) ваговимірювальні прилади (ваги настільні, товарні, гирі тощо).

2. До військового майна продовольчого призначення належать:

столово-кухонний посуд та інвентар;

немеханічне обладнання їдалень, продовольчих складів (лінії самообслуговування, столи, ванни виробничі, стелажі для посуду, візки для підвезення готової їжі і збирання посуду тощо);

спеціальні намети і брезенти для укриття продовольства, техніки та майна, а також скатерки, клейонки, серветки;

запасні частини, матеріали, пристрої, інструменти і приладдя для експлуатації і ремонту техніки;

тара всіх видів, стелажі, піддони і контейнери;

книги і бланки обліку та звітності, плакати та інша документація.

3. Норми забезпечення військовою технікою та військовим майном продовольчого призначення, їх розподіл за категоріями, порядок експлуатації і ремонту, строки експлуатації встановлюються відповідно до вимог чинного законодавства. Строки експлуатації на польові технічні засоби не встановлюються, вони використовуються до повного зношення з урахуванням ремонтного циклу.

Технічне обслуговування і поточний ремонт військової техніки проводяться військовослужбовцями і працівниками, які безпосередньо експлуатують цю техніку.

4. Відповідальними особами за технічний стан, готовність військової техніки до використання, організацію її технічного обслуговування і ремонту є заступник керівника підрозділу Держспецзв'язку згідно з розподілом функціональних обов'язків та начальник підрозділу господарського забезпечення.

VІ. Облік, звітність і порядок списання
продовольства, військової техніки та військового
майна продовольчого призначення

1. Підрозділи Держспецзв'язку ведуть облік наявності, руху і якісного стану продовольства, військової техніки та військового майна продовольчого призначення.

Форми та строки подання звітів до Департаменту логістики Адміністрації Держспецзв'язку встановлюються відповідним табелем звітності Держспецзв'язку з питань службової діяльності.

2. Військова техніка та військове майно продовольчого призначення, що стали непридатними для застосування (з урахуванням проведених ремонтів), списуються відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000 року N 1225 "Про затвердження Положення про порядок обліку, зберігання, списання та використання військового майна у Збройних Силах".

3. Закінчення встановлених строків експлуатації військової техніки та військового майна продовольчого призначення не може бути підставою для їх списання, якщо вони за своїм якісним станом придатні для подальшого використання за призначенням.

4. Посуд та інвентар військових їдалень дозволяється списувати після закінчення строку експлуатації лише за дійсним (фактичним) зношенням, не перевищуючи кількості, яка списується за рік, виходячи з установлених строків експлуатації. Розрахунок на списання посуду проводиться відповідно до кількості посуду, що знаходиться в користуванні військової їдальні підрозділу Держспецзв'язку станом на 01 січня, норм забезпечення та кількості осіб, що харчуються.

Час, протягом якого посуд зберігається і не експлуатується, до строків експлуатації не зараховується.

5. Списання посуду через фактичне зношення понад кількість, яка підлягає списанню за рік, проводиться лише в разі, якщо за попередні роки списання посуду проведено в меншій кількості ніж передбачалося строками експлуатації. При цьому загальна кількість списаного посуду за встановлений строк експлуатації не повинна перевищувати кількості посуду, що належить до списання.

6. Підрозділи Держспецзв'язку забезпечуються продовольчою тарою за рахунок її надходження з продовольством.

Продовольча тара за належністю поділяється на зворотну і власну. До зворотної належить тара, одержана з продовольством або майном, яка підлягає обов'язковому поверненню постачальникам або реалізації. Для забезпечення внутрішніх потреб у тарі (для перетарування продовольства у разі потреби) утримуються перехідні залишки тари в розмірі не більше місячної витрати продовольства.

7. Підрозділи Держспецзв'язку зобов'язані брати на облік дерев'яну, картонну, скляну тару та паперові мішки, що надходять разом з продукцією і товарами, якщо вони вказані у відправних документах, а також забезпечити їх правильне відкриття, бережливе ставлення та збереження.

Строки експлуатації всіх видів продовольчої тари не встановлюються. Тара експлуатується до повного зношення з урахуванням ремонту, проведеного в період її експлуатації.

8. Продовольча тара поділяється на три категорії:

1 - нова, а також та, що була в користуванні під харчовими продуктами, придатна для повторного використання без ремонту;

2 - та, що була в користуванні під харчовими продуктами, придатна для повторного використання після проведення ремонту;

3 - та, що була в користуванні під харчовими продуктами, не придатна для подальшого застосування і підлягає списанню.

9. Продовольча тара, яка стала непридатною до застосування (ураховуючи проведений ремонт), списується відповідно до вимог законодавства. Тарний матеріал, який утворився після списання, здається на тарні підприємства.

10. Тара скляна нова і та, що була в користуванні під харчовими продуктами, яка не має наскрізних щербин у верхній частині горла, а також із зовнішнього й внутрішнього боків, щербин і тріщин на зовнішньому боці горла, дна та корпусу і придатна для повторного використання, належить до однієї категорії та здається на тарні підприємства.

Директор Департаменту логістики Адміністрації Держспецзв'язку
полковник Держспецзв'язку С.В. Аванесов