ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА
13 листопада 2015 року N 559

Про внесення змін до деяких постанов Центральної виборчої комісії

Керуючись статтями 11 - 13, пунктами 4, 5 статті 17, пунктами 2, 7 статті 21 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Внести зміни до постанови Центральної виборчої комісії від 2 жовтня 2015 року N 381, виклавши:

назву постанови у такій редакції:

"Про Роз’яснення щодо порядку реєстрації обраних депутатів Верховної
Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських,
районних у містах, сільських, селищних рад, сільських,
селищних, міських голів та старост сіл, селищ
";

пункт 1 постанови у такій редакції:

"1. Затвердити Роз’яснення щодо порядку реєстрації обраних депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ (додається)";

назву додатка до постанови у такій редакції:

"Роз’яснення
щодо порядку реєстрації обраних депутатів Верховної Ради Автономної
Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах,
сільських, селищних рад, сільських, селищних,
міських голів та старост сіл, селищ
".

2. Внести до Порядку передачі Центральній виборчій комісії та обласним, районним, міським, районним у містах, сільським, селищним виборчим комісіям оперативної інформації про хід голосування у день голосування та день повторного голосування на чергових виборах депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, перших виборах депутатів рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 22 жовтня 2015 року N 493, зміни, доповнивши його новим пунктом 5 такого змісту:

"5. У разі виникнення обставин, що унеможливили проведення у день повторного голосування підготовчого засідання дільничної виборчої комісії до початку голосування, відповідна дільнична виборча комісія не пізніше 8 години інформує про це районну, міську (міста обласного значення без районного поділу), районну в місті, сільську, селищну виборчу комісію. Районна, міська (міста обласного значення без районного поділу), районна в місті виборча комісія узагальнює та не пізніше 8 години 30 хвилин передає таку інформацію відділу ведення Державного реєстру виборців, повноваження якого поширюються на територію відповідного району, міста без районного поділу, району в місті, який невідкладно передає її Центральній виборчій комісії. У разі ненадходження до відповідної територіальної виборчої комісії від дільничної виборчої комісії у визначений строк інформації про неможливість проведення підготовчого засідання вважається, що таке засідання цією комісією проведено".

У зв’язку з цим пункти 5, 6 вважати відповідно пунктами 6, 7.

3. Внести до Роз’яснення щодо окремих питань організації підготовки та проведення повторного голосування з виборів депутатів сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 3 листопада 2015 року N 524, такі зміни:

пункт 7 викласти у такій редакції:

"7. Зміни до складу дільничних виборчих комісій вносяться відповідно до Закону та Роз’яснення щодо порядку внесення змін до складу територіальних та дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 7 вересня 2015 року N 236 (зі змінами), з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті.

Згідно з пунктом 7 частини четвертої статті 29 Закону повноваження члена дільничної виборчої комісії припиняються достроково у зв’язку із систематичним невиконанням покладених на нього обов’язків або одноразовим грубим порушенням ним законодавства України про місцеві вибори, що встановлено рішенням суду або рішеннями виборчої комісії, яка утворила відповідну комісію (сформувала її склад).

За змістом частини сьомої статті 28 Закону член дільничної виборчої комісії зобов’язаний додержуватися Конституції України та законів України, зокрема, з питань підготовки і проведення місцевих виборів, брати участь у засіданнях комісії, виконувати обов’язки, покладені на нього згідно з їх розподілом у комісії.

Отже, неучасть члена дільничної виборчої комісії у засіданні виборчої комісії та/або невиконання обов’язків, покладених на нього згідно з їх розподілом у комісії, у день проведення повторного голосування, у тому числі під час проведення підготовчого засідання дільничної виборчої комісії, організації голосування, підсумкового засідання комісії щодо підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, транспортування виборчої документації до територіальної виборчої комісії тощо, є одноразовим грубим порушенням законодавства України про місцеві вибори.

У разі неучасті члена дільничної виборчої комісії у засіданні виборчої комісії та/або невиконання обов’язків, покладених на нього згідно з їх розподілом у комісії, у день проведення повторного голосування члени дільничної виборчої комісії, які прибули на засідання, складають акт про неучасть члена дільничної виборчої комісії у засіданні цієї виборчої комісії та/або невиконання членом такої комісії покладених на нього обов’язків, який підписують члени дільничної виборчої комісії, які прибули на засідання. Такий акт може бути підписаний офіційними спостерігачами від кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, від громадських організацій, від іноземних держав та міжнародних організацій. Відповідний акт з мотивованим зверненням про дострокове припинення повноважень відповідного члена комісії невідкладно передається до територіальної виборчої комісії, яка утворила таку комісію (у місті, кількість виборців у якому дорівнює або є більшою ніж 90 тисяч, - сформувала новий склад такої комісії), та Центральної виборчої комісії факсимільним зв’язком і доставляється до відповідної територіальної виборчої комісії.

Територіальна виборча комісія не пізніше ніж протягом години з моменту надходження такого звернення до комісії факсимільним зв’язком або отримання його оригіналу розглядає відповідне питання на своєму засіданні, за результатами чого приймається рішення про встановлення факту одноразового грубого порушення членом дільничної виборчої комісії законодавства України про місцеві вибори та про дострокове припинення повноважень такого члена комісії.

Якщо у зв’язку з достроковим припиненням повноважень члена дільничної виборчої комісії склад такої комісії став менше мінімального складу, встановленого частиною третьою статті 23 Закону (для малих виборчих дільниць - 10, середніх - 12, великих - 14 осіб, для малих виборчих дільниць, де кількість виборців не перевищує п’ятдесяти осіб, - чотирьох осіб) (пункт 5 цього Роз’яснення), відповідна територіальна виборча комісія одночасно з достроковим припиненням повноважень члена дільничної виборчої комісії включає до складу такої комісії інших осіб за поданням голови відповідної виборчої комісії за пропозиціями її членів з тим, щоб кількісний склад такої дільничної виборчої комісії відповідав її мінімальній кількості (був не меншим за таку кількість).

Територіальні виборчі комісії у день повторного голосування організовують свою роботу таким чином, щоб забезпечити прийом і розгляд указаних звернень дільничних виборчих комісій (членів дільничних виборчих комісій) у строки та спосіб, визначені в цьому пункті.

У разі бездіяльності територіальної виборчої комісії щодо прийняття рішення про встановлення факту одноразового грубого порушення членом дільничної виборчої комісії законодавства України про місцеві вибори та про дострокове припинення повноважень такого члена комісії, вказане рішення може бути прийнято Центральною виборчою комісією";

абзац перший пункту 21 викласти у такій редакції:

"21. Територіальна виборча комісія на своєму засіданні на підставі протоколів територіальних виборчих комісій, а у разі проведення повторного голосування з виборів депутата сільської, селищної ради в одномандатному виборчому окрузі, сільського, селищного, міського (міст без районного поділу та до складу якого не входить інше село, селище місто) голови - на підставі складеного нею протоколу про підсумки повторного голосування у відповідних виборчих округах (у відповідному виборчому окрузі) не пізніш як на п’ятий день з дня повторного голосування встановлює результати повторного голосування з відповідних виборів, про що складає протокол за формою згідно з постановою Центральної виборчої комісії від 25 серпня 2015 року N 179 "Про форми протоколів територіальних виборчих комісій про підсумки голосування та результати виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ".

4. Цю постанову надіслати обласним, Київській міській державним адміністраціям для доведення до відома територіальних виборчих комісій та оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Голова Центральної виборчої комісії М. ОХЕНДОВСЬКИЙ