N 385 від 15.06.20
15
N 513 від 08.07.20
15)

З метою відзначення спортсменів, досягнення яких сприяють утвердженню міжнародного авторитету України, заохочення до успішних виступів на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу і Європи та міжнародних спортивних змаганнях, підвищення їх соціального захисту Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити розміри винагород спортсменам України - чемпіонам, призерам спортивних змагань з олімпійських видів спорту міжнародного рівня та їх тренерам згідно з додатком.

2. Затвердити Порядок виплати винагород спортсменам України - чемпіонам, призерам спортивних змагань з олімпійських видів спорту міжнародного рівня та їх тренерам, що додається.

(Пункт 3 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 550 від 24.07.2013)

Спортсменам
Чемпіонат світу з олімпійських номерів програми серед дорослих спортсменів (рекорд)  до 50000  до 35000  до 25000
Європейські ігри  до 50000  до 40000  до 25000
Чемпіонат Європи з олімпійських номерів програми серед дорослих спортсменів (рекорд)  до 25000  до 20000  до 12500
Кубок світу (фінал, загальний залік) з олімпійських номерів програми серед дорослих спортсменів (рекорд)  до 20000  до 15000  до 10000
юнацькі олімпійські ігри, Всесвітня універсіада (літня, зимова)  до 20000  до 15000  до 10000
юнацькі олімпійські фестивалі  до 1000  до 750  до 500
Чемпіонат світу в неолімпійських вправах та номерах програми з олімпійських видів спорту серед дорослих спортсменів  до 15000  до 10000  до 7500
Чемпіонат Європи та фінал Кубка світу в неолімпійських вправах та номерах програми з олімпійських видів спорту серед дорослих спортсменів  до 5000  до 4000  до 2500
Чемпіонат (першість) світу в неолімпійських вправах та номерах програми з олімпійських видів спорту:
серед юнаків і дівчат  до 1000  до 750  до 500
серед юніорів і юніорок, молоді  до 2500  до 1500  до 1000
Чемпіонат (першість) Європи в неолімпійських вправах та номерах програми з олімпійських видів спорту:
серед юніорів і юніорок, молоді  до 1500  до 1000  до 750

У командних, групових видах програми та ігрових видах спорту винагороду отримує кожний спортсмен у розмірі, встановленому за відповідне призове місце в індивідуальних номерах програми.

За встановлення спортивного рекорду виплачується нагорода у розмірі, що дорівнює винагороді за перемогу у змаганнях відповідного рангу.

Тренерам:

в індивідуальних видах програми - не більш як розмір винагороди одного спортсмена, отриманої за перемогу чи призове місце на Олімпійських іграх (літніх, зимових), Європейських іграх, чемпіонатах світу, Європи, фіналах Кубків світу з олімпійських видів спорту серед дорослих спортсменів, юнаків і дівчат, юніорів і юніорок, молоді, на всесвітніх універсіадах, юнацьких олімпійських іграх, юнацьких олімпійських фестивалях, з якого 50 відсотків виплачується особистому тренеру;

у командних видах програми, ігрових видах спорту у складі до п'яти спортсменів - не більш як 50 відсотків загальної суми винагород, отриманих усіма спортсменами у даному виді програми за перемогу чи призове місце на Олімпійських іграх (літніх, зимових), Європейських іграх, чемпіонатах світу, Європи, фіналах Кубків світу з олімпійських видів спорту серед дорослих спортсменів, юнаків і дівчат, юніорів і юніорок, молоді, на всесвітніх універсіадах, юнацьких олімпійських іграх, юнацьких олімпійських фестивалях, з яких не менш як 40 відсотків розподіляється між особистими тренерами та до 60 відсотків виплачується тренерам, що здійснювали підготовку команди до змагання, за яке виплачується винагорода;

у командних видах програми у складі шести і більше спортсменів та в ігрових видах спорту у складі дванадцяти і більше спортсменів - не більш як потрійний розмір винагороди одного спортсмена, отриманої за перемогу чи призове місце на Олімпійських іграх (літніх, зимових), Європейських іграх, чемпіонатах світу, Європи, фіналах Кубків світу з олімпійських видів спорту серед дорослих спортсменів, юнаків і дівчат, юніорів і юніорок, молоді, на всесвітніх універсіадах, юнацьких олімпійських іграх, юнацьких олімпійських фестивалях, з якого не менш як 40 відсотків розподіляється між особистими тренерами та до 60 відсотків виплачується тренерам, що здійснювали підготовку команди до змагання, за яке виплачується винагорода.

(Додаток із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 690 від 02.08.2008, N 867 від 24.09.2008, N 91 від 27.01.2010, N 1089 від 28.11.2012, N 385 від 15.06.2015, N 513 від 08.07.2015)

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України

Порядок
виплати винагород спортсменам України - чемпіонам,
призерам спортивних змагань з олімпійських видів

(У тексті Порядку слова
"Європейських молодіжних олімпійських днях"
замінено словами "молодіжних олімпійських фестивалях"

"Держмолодьспорт", "МОНмолодьспорт" і
"Комітет з фізичного виховання та спорту МОНмолодьспорту"
у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ
N 1312 від 21.12.2011)

1. Винагороди за високі спортивні результати на змаганнях міжнародного рівня виплачуються:

спортсменам-переможцям, які зайняли перше, друге і третє місце у складі збірних команд України з олімпійських видів спорту (далі - спортсмени);

тренерам штатних збірних команд (державним, головним, провідним, старшим тренерам, тренерам-викладачам з хореографії), іншим працівникам збірних команд (далі - тренери), які брали безпосередню участь у підготовці спортсмена (команди) до змагання.

2. Списки спортсменів і тренерів із зазначенням розмірів винагород затверджуються Мінмолодьспортом, а списки спортсменів, які брали участь у всесвітніх універсіадах та молодіжних олімпійських фестивалях, і їх тренерів із зазначенням розмірів винагород - МОН.

(Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 760 від 17.10.2013)

3. Списки спортсменів і тренерів, які затверджуються Мінмолодьспортом, формуються його відповідними підрозділами з урахуванням рішень федерацій з видів спорту і протоколів спортивних змагань.

(Абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 760 від 17.10.2013)

Списки спортсменів і тренерів, які затверджуються МОН, формуються Комітетом з фізичного виховання та спорту МОН за поданням федерацій з видів спорту.

(Абзац другий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 760 від 17.10.2013)

4. Виплата винагород спортсменам здійснюється за кожне зайняте призове (перше - третє) місце за кожним видом програми (виступу).

Якщо спортсмен на одному змаганні зайняв кілька призових місць, винагорода виплачується за кожне призове місце.

5. У разі встановлення спортсменом протягом одного змагання кількох рекордів світу, Європи винагорода виплачується за вищий рекорд після його реєстрації в установленому порядку відповідно до розмірів, визначених за перше місце на чемпіонатах світу, Європи.

6. Винагороди виплачуються за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на відповідні цілі.

7. Виплата винагород за рахунок бюджетних коштів за результатами міжнародних змагань, що проводилися на комерційній основі, забороняється.

(Зміни втратили чинність на підставі Постанови КМ N 550 від 24.07.2013)