МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
20.05.2015 N 535

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
05 червня 2015 р. за N 670/27115

Про внесення змін до наказу
Міністерства соціальної політики України
від 20 січня 2015 року N 37

Відповідно до пункту 8 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року N 389 (зі змінами), НАКАЗУЮ:

1. Внести до наказу Міністерства соціальної політики України від 20 січня 2015 року N 37 "Про затвердження Порядку визначення функціональних можливостей інваліда, дитини-інваліда, іншої особи", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 року за N 99/26544, такі зміни:

1) у заголовку наказу слово "Порядку" замінити словом "порядків";

2) у пункті 1 слова "що додається" замінити словами "з порушеннями функцій нижніх кінцівок та Порядок визначення функціональних можливостей інваліда, дитини-інваліда, іншої особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок, що додаються".

2. Внести до Порядку визначення функціональних можливостей інваліда, дитини-інваліда, іншої особи з порушеннями функцій нижніх кінцівок, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 20 січня 2015 року N 37, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 року за N 99/26544 (далі - Порядок), такі зміни:

1) у заголовку Порядку після слів "іншої особи" доповнити словами "з порушеннями функцій нижніх кінцівок";

2) у відмітці додатків до Порядку після слів "іншої особи" доповнити словами "з порушеннями функцій нижніх кінцівок".

3. Департаменту соціального захисту інвалідів (Полякова О.Ю.) забезпечити подання в установленому порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра соціальної політики України Шевченка В.В.

Міністр П. Розенко

Затверджено
Наказ Міністерства
соціальної політики України
20.05.2015 N 535

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
05 червня 2015 р. за N 670/27115

Порядок
визначення функціональних можливостей інваліда,
дитини-інваліда, іншої особи з
порушеннями функцій верхніх кінцівок

І. Загальні положення

1. Цей Порядок встановлює механізм визначення функціональних можливостей інвалідів, дітей-інвалідів, інших осіб з порушеннями функцій верхніх кінцівок (далі - особа з порушеннями функцій верхніх кінцівок), які потребують забезпечення протезно-ортопедичними виробами.

2. Функціональні можливості особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок впливають на функціональність протезних виробів, якими забезпечуються зазначені особи.

3. Для визначення функціональних можливостей осіб з порушеннями функцій верхніх кінцівок використовується чотириетапна система оцінювання функціональних можливостей, результати зазначених оцінювань заносяться до Протоколу обстеження особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок (далі - Протокол) за формою, наведеною у додатку до цього Порядку.

4. Забезпечення осіб з порушеннями функцій верхніх кінцівок протезно-ортопедичними виробами здійснюється відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року N 321 (зі змінами) (далі - Порядок забезпечення).

5. Забезпечення протезно-ортопедичними виробами осіб з двобічними або сполученими ампутаційними дефектами не залежить від їх функціональних можливостей.

ІІ. Визначення функціональних можливостей
осіб з порушеннями функцій верхніх кінцівок

1. Функціональні можливості осіб з порушеннями функцій верхніх кінцівок залежать від таких критеріїв:

ступеня втрати функціональних можливостей (залежно від рівня ампутації);

клінічного стану особи (стану м’язів плечового поясу і тулуба, обсягу рухів у суміжному до кукси суглобі тощо);

особливостей кукси (здатності м’язів кукси до скорочення, довжини кукси, наявності пороків і захворювань кукси тощо);

загальних фізичних характеристик особи (стану серцево-судинної системи, стану функцій тулуба, нижніх кінцівок та збереженої верхньої кінцівки, стану функцій органів слуху та зору тощо);

особистої мотивації особи до відтворення косметичних властивостей кінцівки та компенсації втрачених функцій кінцівки;

побутово-соціальних обставин (умов користування протезом, умов побутових та професійних дій, умов пересування, умов проживання).

2. Визначення функціональних можливостей особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок складається з чотирьох етапів:

І етап - оцінювання ступеня втрати функціональних можливостей особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок залежно від рівня ампутації;

ІІ етап - оцінювання критеріїв фізичного стану та результатів клінічного обстеження особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок;

ІІІ етап - оцінювання особистої мотивації особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок;

ІV етап - оцінювання побутово-соціальних обставин особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок.

3. На І етапі оцінювання визначається ступінь втрати функціональних можливостей особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок залежно від рівня ампутації відповідно до такої таблиці:

Ступінь втрати функціональних можливостей  Рівні ампутації 
Ступінь 1
(незначні функціональні обмеження) 
кукси на різних рівнях кисті та пальців 
Ступінь 2
(помірні функціональні обмеження) 
кукси на рівні зап’ястка;
кукси після вичленення в променезап’ястковому суглобі;
кукси передпліччя;
кукси після вичленення в ліктьовому суглобі 
Ступінь 3
(значні функціональні обмеження) 
кукси плеча;
кукси після вичленення в плечовому суглобі;
кукси після міжлопатково-грудної ампутації 

Результати заносяться до Протоколу.

4. На ІІ етапі оцінюється фізичний стан та результати клінічного обстеження особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок та з’ясовується така інформація:

загальні дані;

діагноз;

супутні захворювання;

загальні фізичні характеристики (стан серцево-судинної системи, стан функцій тулуба, нижніх кінцівок та збереженої верхньої кінцівки, стан функцій органів слуху та зору тощо);

дані клінічного обстеження (здатність м’язів кукси до скорочення, стан м’язів плечового поясу і тулуба, довжина кукси, наявність пороків і захворювань кукси, обсяг рухів у суміжних суглобах тощо).

Результати заносяться до Протоколу.

5. На ІІІ етапі оцінювання визначається особиста мотивація особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок щодо властивостей протезно-ортопедичного виробу та з’ясовується така інформація:

бажання до відтворення косметичних властивостей кінцівки;

бажання до компенсації втрачених функцій кінцівки.

Результати заносяться до Протоколу.

6. На ІV етапі оцінювання визначається рівень функціональних та косметичних властивостей протезно-ортопедичного виробу та з’ясовується така інформація:

умови користування протезом;

умови побутових та професійних дій;

умови пересування;

умови проживання.

Результати заносяться до Протоколу.

7. Після оцінювання функціональних можливостей особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок фахівці (лікар та протезист) зазначають у Протоколі висновок про надання особі з порушеннями функцій верхніх кінцівок протезно-ортопедичної допомоги, виду протезно-ортопедичного виробу та засобів реабілітації, лікування, наявність протипоказань тощо.

Директор Департаменту соціального захисту інвалідів О. Полякова

Додаток
до Порядку визначення функціональних можливостей
інваліда, дитини-інваліда, іншої особи з порушеннями
функцій верхніх кінцівок
(пункт 3 розділу І)

Протокол
обстеження особи з порушеннями
функцій верхніх кінцівок

Протокол обстеження особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".

Директор Департаменту соціального захисту інвалідів О. Полякова