Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 31 березня 2015 р. N 179
Київ

Про затвердження Порядку використання коштів,
передбачених у державному бюджеті для здійснення
заходів із соціальної та професійної адаптації учасників
антитерористичної операції (крім військовослужбовців,
звільнених у запас або відставку)

Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку), що додається.

Прем’єр-міністр України А. ЯЦЕНЮК

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 31 березня 2015 р. N 179

Порядок
використання коштів, передбачених у державному бюджеті
для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації
учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців,
звільнених у запас або відставку)

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Заходи з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку)" (далі - бюджетні кошти).

2. Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінсоцполітики.

Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є:

Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі - Служба) - відповідальний виконавець бюджетної програми;

орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій з питань соціального захисту населення (далі - органи соціального захисту населення).

3. Бюджетні кошти спрямовуються на здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції з числа військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, осіб рядового і начальницького складу, військовослужбовців, працівників МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, інших утворених відповідно до закону військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції, а також працівників підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку) (далі - учасники антитерористичної операції).

4. Не допускається спрямування бюджетних коштів на:

закупівлю послуг, які безпосередньо не пов’язані із здійсненням заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції;

оплату посередницьких послуг;

фінансування заходів, які проводяться за рахунок видатків, передбачених за іншими бюджетними програмами;

проведення заходів, метою яких є отримання прибутку.

5. Розподіл коштів між органами соціального захисту населення здійснюється Службою за погодженням з Мінсоцполітики пропорційно кількості учасників антитерористичної операції.

Міноборони, МВС, Національна гвардія, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, Адміністрація Держприкордонслужби, Адміністрація Держспецтрансслужби, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, інші утворені відповідно до закону військові формування, у підпорядкуванні яких є підрозділи, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції, а також підприємства, установи та організації, працівники яких залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення, подають Службі щокварталу до 10 числа наступного місяця інформацію про кількість учасників антитерористичної операції в розрізі адміністративно-територіальних одиниць.

6. Закупівля послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.

Попередня оплата таких послуг проводиться з урахуванням положень бюджетного законодавства.

7. Органи соціального захисту населення в межах відповідних бюджетних асигнувань укладають з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності договори про надання послуг із здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.

Розрахунки вартості таких послуг проводяться відповідно до законодавства.

8. Бюджетні кошти використовуються у межах бюджетних призначень з урахуванням плану заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та необхідності виконання бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік в органах Казначейства, у разі їх відповідності паспорту бюджетної програми.

План заходів на наступний рік, у якому зазначаються найменування заходу, відповідальний виконавець, дата і місце проведення, обсяг фінансування, затверджується органами соціального захисту населення щороку до 10 грудня. У разі потреби до плану заходів можуть вноситися зміни.

Плани заходів подаються органами соціального захисту населення до Служби у двотижневий строк після їх затвердження, Службою до Мінсоцполітики - у тижневий строк після їх надходження.

9. Складення та виконання кошторису за витратами на здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції проводиться в установленому законодавством порядку.

Оплата послуг із здійснення таких заходів проводиться органами соціального захисту населення на підставі актів наданих послуг відповідно до договору, зазначеного у пункті 7 цього Порядку.

10. Розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня подають Службі щокварталу до 10 числа наступного місяця звіти про використання бюджетних коштів за встановленою нею формою для узагальнення та подання Мінсоцполітики до 15 числа зазначеного періоду.

11. Ведення бухгалтерського обліку, відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.

12. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.