МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

НАКАЗ
12.05.2014 N 148

Про затвердження Положення
про Ліцензійну комісію з питань видачі,
переоформлення та анулювання ліцензій на
право провадження господарської діяльності
з виробництва особливо небезпечних хімічних
речовин; операцій у сфері поводження з
небезпечними відходами Міністерства екології
та природних ресурсів України

З метою вдосконалення ліцензування господарської діяльності з питань видачі, переоформлення та анулювання ліцензій на право провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин; операцій у сфері поводження з небезпечними відходами НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про Ліцензійну комісію Міністерства екології та природних ресурсів України (додається).

2. Вважати таким, що втратило чинність, Положення про Ліцензійну комісію з питань видачі, переоформлення та анулювання ліцензій на право провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин; операцій у сфері поводження з небезпечними відходами, збирання і заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини (згідно з переліками, що визначаються Кабінетом Міністрів України), затверджене наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 16 квітня 2014 року N 114.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Настасенка О.Г.

Міністр А.В. Мохник

Затверджено
Наказ Міністерства
екології та природних
ресурсів України
12.05.2014 N 148

Положення
про Ліцензійну комісію з питань видачі,
переоформлення та анулювання ліцензій
на право провадження господарської діяльності
з виробництва особливо небезпечних хімічних
речовин; операцій у сфері поводження з
небезпечними відходами (згідно з переліками,
що визначаються Кабінетом Міністрів України)

1. Це Положення визначає загальні засади створення і діяльності Ліцензійної комісії Міністерства екології та природних ресурсів України (далі - Ліцензійна комісія).

2. Ліцензійна комісія є дорадчим органом і утворюється за наказом Міністерства екології та природних ресурсів України для вирішення питань, пов'язаних з ліцензуванням господарської діяльності з питань видачі, переоформлення та анулювання ліцензій на право провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин; операцій у сфері поводження з небезпечними відходами (згідно з переліками, що визначаються Кабінетом Міністрів України).

3. У своїй роботі Ліцензійна комісія керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами інших центральних органів виконавчої влади, а також наказами Міністерства екології та природних ресурсів України.

Функції Ліцензійної комісії

Ліцензійна комісія:

а) розглядає питання та надає рекомендації керівництву Міністерства екології та природних ресурсів України щодо видачі ліцензій, залишення заяв про видачу ліцензій без розгляду, переоформлення ліцензій, відмови у видачі ліцензій, видачі розпоряджень про усунення порушень ліцензійних умов, прийняття рішень про анулювання ліцензій з питань видачі, переоформлення та анулювання ліцензій на право провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин; операцій у сфері поводження з небезпечними відходами (згідно з переліками, що визначаються Кабінетом Міністрів України);

б) розглядає пропозиції щодо вдосконалення законодавства України з питань ліцензування господарської діяльності з питань видачі, переоформлення та анулювання ліцензій на право провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин; операцій у сфері поводження з небезпечними відходами (згідно з переліками, що визначаються Кабінетом Міністрів України).

Склад Ліцензійної комісії

Комісія є колегіальним органом, до складу якого входять представники Мінприроди, а також можуть залучатися (за згодою) представники інших центральних органів виконавчої влади, Держекоінспекції, експертних організацій, науково-дослідних установ та наукових центрів.

Персональний склад Ліцензійної комісії затверджується наказом Мінприроди.

Організація роботи Ліцензійної комісії

Організаційною формою роботи Ліцензійної комісії є засідання. Засідання Ліцензійної комісії проводяться, як правило, один раз на 10 робочих днів, а у разі необхідності частіше.

Дата, час, місце проведення, порядок денний засідання визначаються головою Ліцензійної комісії, у разі його відсутності - заступником голови Ліцензійної комісії.

Підготовка проекту порядку денного та протоколу засідання Ліцензійної комісії здійснюється секретарем Ліцензійної комісії.

На розгляд Ліцензійної комісії подається проект протоколу засідання Ліцензійної комісії з визначенням доповідача з кожного питання.

Членам Ліцензійної комісії матеріали подають не пізніше ніж за один день до засідання.

Секретар Ліцензійної комісії відповідає за підготовку та подання матеріалів на засідання Ліцензійної комісії.

Порядок проведення засідання Ліцензійної комісії

Засідання Ліцензійної комісії веде її голова, а у разі його відсутності - заступник голови Ліцензійної комісії.

Члени Ліцензійної комісії беруть участь у засіданнях Ліцензійної комісії особисто. У разі відсутності члена Ліцензійної комісії (відрядження, хвороба, відпустка) - на засіданні Ліцензійної комісії повинна бути особа, яка заміщує його за посадою. Члени Ліцензійної комісії і запрошені особи беруть участь у розгляді окремих питань та їх обговоренні, вносять пропозиції, дають необхідні пояснення.

Засідання Ліцензійної комісії проводиться у разі, коли в ньому беруть участь не менше, ніж половина загальної кількості членів Ліцензійної комісії.

У разі рівної кількості голосів голос голови, а у разі його відсутності - заступника голови Ліцензійної комісії, є вирішальним.

Рішення Ліцензійної комісії приймаються з кожного питання порядку денного відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на засіданні членів Ліцензійної комісії.

Ліцензійна комісія розглядає на своїх засіданнях стан виконання прийнятих нею рішень.

Після засідання Ліцензійної комісії секретар доопрацьовує проект рішення з урахуванням зауважень і пропозицій висловлених під час засідання.

Рішення Ліцензійної комісії оформляється протоколом, який підписується головуючим та членами Ліцензійної комісії, присутніми на засіданні.

Рішення Ліцензійної комісії оформляється протоколом та надаються пропозиції керівництву Міністерства екології та природних ресурсів України щодо прийняття рішення про: видачу ліцензій та копій ліцензій, переоформлення ліцензій, видачу дублікатів ліцензій, анулювання ліцензій за заявами суб'єктів господарювання; актів, складених за результатами планових та позапланових перевірок додержання суб'єктами господарювання Ліцензійних умов.

Контроль за виконанням рішень Ліцензійної комісії

Контроль за виконанням рішень Ліцензійної комісії покладено на заступника Міністра - керівника апарату, голову Ліцензійної комісії.

Заступник директора Департаменту екологічної
безпеки та дозвільної системи - начальник
відділу екологічної безпеки І.М. Щербак