Документ втратив чиннiсть!

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА
від 17 квітня 2014 року N 300

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Центральної виборчої комісії
N 171 від 10 серпня 2015 ро
ку)

Про Порядок внесення, повернення та
перерахування грошової застави на місцевих виборах

Відповідно до статті 42-1 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", керуючись статтями 11 - 13, пунктами 4, 13 статті 17, пунктом 9 статті 21 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Затвердити Порядок внесення, повернення та перерахування грошової застави на місцевих виборах, установлений Центральною виборчою комісією разом із Міністерством фінансів України (додається).

2. Цю постанову надіслати Міністерству фінансів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській, Севастопольській міським державним адміністраціям для передачі її виборчій комісії Автономної Республіки Крим, обласним, районним, міським, районним у містах виборчим комісіям, а також оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Голова Центральної виборчої комісії М.ОХЕНДОВСЬКИЙ

Затверджено
постановою Центральної виборчої комісії
від 17 квітня 2014 року N 300

Затверджено
наказом Міністерства фінансів України
від 17 квітня 2014 року N 424

Порядок
внесення, повернення та перерахування
грошової застави на місцевих виборах

1. Цим Порядком, розробленим відповідно до частини п’ятої статті 42-1 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (далі - Закон), регулюються питання внесення, повернення та перерахування грошової застави на місцевих виборах.

2. Грошова застава вноситься місцевою організацією політичної партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, кандидата в депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидата на посаду міського голови, а також особою, яка висувається кандидатом у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі чи кандидатом на посаду міського голови шляхом самовисування.

Місцева організація політичної партії, яка висунула кандидата в депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного голови, а також кандидати в депутати сільської, селищної ради, кандидати на посаду сільського, селищного голови, висунуті шляхом самовисування, грошову заставу не вносять.

3. Грошова застава вноситься після початку виборчого процесу та до подання документів територіальній виборчій комісії для реєстрації кандидатів у безготівковому порядку на спеціальний рахунок відповідної територіальної виборчої комісії.

4. Розмір грошової застави для кожного багатомандатного, одномандатного мажоритарного, одномандатного виборчого округу визначає Центральна виборча комісія на підставі відомостей Державного реєстру виборців після початку виборчого процесу чергових, позачергових або перших виборів, але не пізніш як за 37 днів до дня виборів, відповідно до частини першої статті 42-1 Закону.

Розмір грошової застави на повторних та проміжних виборах дорівнює її розміру, визначеному на останніх чергових або позачергових виборах.

5. Дані про розміри грошової застави невідкладно після їх визначення оприлюднюються Центральною виборчою комісією на її офіційному веб-сайті та повідомляються відповідним територіальним виборчим комісіям.

6. Територіальна виборча комісія:

відкриває після початку виборчого процесу, але не пізніш як за 35 днів до дня місцевих виборів, в органах Державної казначейської служби України рахунок в установленому законодавством України порядку для внесення грошової застави;

невідкладно після відкриття спеціального рахунку передає відомості про нього Центральній виборчій комісії для розміщення на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії;

протягом чотирьох днів з дня формування її нового складу, але не пізніш як за 35 днів до дня виборів, оприлюднює відомості про розмір грошової застави та реквізити спеціального рахунку для її внесення в місцевих друкованих засобах масової інформації.

7. Грошова застава повертається відповідному суб’єкту внесення у випадку, якщо за результатами місцевих виборів кандидат визнаний обраним в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, визнаний обраним міським головою або місцева організація партії, що висунула список кандидатів у депутати, отримала право на участь у розподілі депутатських мандатів, на рахунок, зазначений у заяві, поданій до територіальної виборчої комісії вказаним суб’єктом, протягом десяти днів з дня офіційного оприлюднення результатів відповідних виборів.

При цьому територіальна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня офіційного оприлюднення результатів відповідних виборів інформує кандидатів, місцеві організації партій про необхідність подання заяви про повернення грошової застави.

В інших випадках грошова застава не повертається і перераховується територіальною виборчою комісією протягом п’ятнадцяти днів з дня офіційного оприлюднення результатів відповідних виборів:

- до Державного бюджету України в разі проведення чергових, позачергових та перших місцевих виборів;

- до бюджету Автономної Республіки Крим, місцевого бюджету в разі проведення повторних та проміжних місцевих виборів.

8. Спеціальний рахунок, відкритий територіальною виборчою комісією для внесення грошової застави, після повернення та перерахування грошової застави відповідно до пункту 7 цього Порядку нею закривається в установленому законодавством України порядку.

Секретар Центральної виборчої комісії Т.ЛУКАШ