Документ втратив чиннiсть!

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Генеральний департамент грошово-кредитної політики

ЛИСТ
11.04.2014 N 29-113/16065

Територіальним управлінням Національного банку України,
банкам України, Незалежній асоціації банків України,
Асоціації українських банків, Асоціації
"Український кредитно-банківський союз"
УДППЗ "Укрпошта", ПрАТ "Українська фінансова група"
ТОВ "Фінансова компанія "Вікторія",
ТОВ "Фінансова установа "ГГЛА",
ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ АБСОЛЮТ ФІНАНС ГРУП",
ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ АБСОЛЮТ ФІНАНС",
ТОВ "ФІНОД", ТОВ "ГЛОБАЛМАНІ"

(Лист втратив актуальність на підставі Листа
Національного банку України
N 29-113/6779 від 04.02.20
15)

Про порядок сплати збору на обов'язкове державне пенсійне
страхування з операцій купівлі іноземної валюти

(В доповнення до Листа додатково див. Лист
Національного банку України
N 29-113/23395 від 15.05.20
14)

Національний банк України в доповнення до листа від 04.04.2014 N 29-113/14630 про порядок сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі іноземної валюти надає роз'яснення щодо наступного.

Про сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування під час здійснення операцій з купівлі безготівкової іноземної валюти.

Наголошуємо, що збір на обов'язкове державне пенсійне страхування сплачується під час здійснення кожної операції з купівлі іноземної валюти.

При здійсненні уповноваженим банком операції з купівлі іноземної валюти у клієнта за вказаним ним у заяві курсом з метою продажу цієї іноземної валюти іншому клієнту (кільком клієнтам) за іншим курсом, що відрізняється від вказаного у заяві, уповноважений банк зобов'язаний сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 0,5 % від суми коштів в гривнях, що була витрачена на купівлю іноземної валюти у клієнта, незалежно від того яким чином відбувається відображення цієї операції в бухгалтерському обліку.

Про сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування під час здійснення операцій з купівлі готівкової іноземної валюти.

У квитанції за формою N 377-К сума сплаченого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування зазначається лише у разі купівлі фізичною особою - резидентом готівкової іноземної валюти.

Під час здійснення зворотного обміну невикористаних готівкових гривень на готівкову іноземну валюту збір на обов'язкове державне пенсійне страхування фізичною особою - нерезидентом не сплачується.

Під час купівлі у фізичної особи залишку іноземної валюти, який менший, ніж номінальна вартість мінімальної банкноти, що перебуває в обігу, банки, фінансові установи сплачують збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Заступник Голови Б. В. Приходько