Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
12.11.2013 N 903

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
27 листопада 2013 р. за N 2025/24557

Про затвердження Порядку інформування населення
про зміни графіка руху транспорту у разі
виникнення надзвичайних ситуацій

Відповідно до Положення про Міністерство інфраструктури України, затвердженого Указом Президента України від 12 травня 2011 року N 581, на виконання пункту 6 розділу 6 протоколу N 21 засідання Кабінету Міністрів України від 25 березня 2013 року та з метою забезпечення належного інформування органами виконавчої влади та підприємствами-перевізниками населення про зміни графіка руху транспорту при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій, які призвели до порушення роботи транспорту, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок інформування населення про зміни графіка руху транспорту у разі виникнення надзвичайних ситуацій, що додається.

2. Департаменту безпеки забезпечити:

подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку;

оприлюднення цього наказу на офіційному сайті Міністерства інфраструктури України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Корнієнка В.В.

Міністр В.В. Козак

Затверджено
Наказ Міністерства інфраструктури України
12.11.2013 N 903

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
27 листопада 2013 р. за N 2025/24557

Порядок
інформування населення про зміни графіка руху транспорту
у разі виникнення надзвичайних ситуацій

1. Цей Порядок визначає принципи та організацію здійснення органами виконавчої влади, до повноважень яких належать питання інформаційного забезпечення у сфері цивільного захисту, юридичними та фізичними особами-підприємцями, які здійснюють перевезення пасажирів будь-якими видами транспорту (далі - підприємства, які здійснюють перевезення пасажирів будь-якими видами транспорту), заходів щодо доведення до громадян у зоні надзвичайної ситуації відомостей про скасування або заміну рейсів (уточнення режимів руху) транспорту.

2. До інформування населення про зміни графіка та маршруту руху транспорту в умовах виникнення надзвичайних ситуацій залучаються:

Мінінфраструктури України та інші центральні органи виконавчої влади у випадку прийняття відповідного рішення;

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які створюють територіальні підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту (ланки цих підсистем);

Укрзалізниця, власники автостанцій, підприємства, які здійснюють перевезення пасажирів будь-якими видами транспорту.

3. Рішення про обмеження руху транспорту внаслідок надзвичайної ситуації відповідно до компетенції можуть приймати:

МВС України, Укртрансінспекція України, Укравтодор;

державна, регіональна або місцева комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, спеціальні комісії з ліквідації надзвичайних ситуацій, комісія з питань надзвичайних ситуацій залежно від рівня надзвичайної ситуації;

Укрзалізниця (на підпорядкованих підприємствах);

керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації або особа, яка виконує його обов’язки, у випадках, визначених законодавством;

ДСНС України, Укрморрічінспекція, Державіаслужба України за наявності підтвердженої інформації про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації, яка безпосередньо впливає на безпеку руху транспорту, а також керівник підприємства, установи, організації, на території якого (якої) виникла надзвичайна ситуація, можуть в установленому порядку вносити органам влади та підприємствам пропозиції щодо заборони (обмеження) руху транспорту.

4. Організація інформування населення про зміни графіка та маршруту руху транспорту в умовах виникнення надзвичайних ситуацій покладається на осіб, які прийняли рішення про введення таких змін.

Безпосереднє інформування населення про зміни графіка та маршруту руху транспорту покладається на підприємства, які здійснюють перевезення пасажирів будь-якими видами транспорту.

5. Інформування населення про зміни графіка та маршруту руху транспорту в умовах виникнення надзвичайних ситуацій здійснюється всіма наявними засобами, у тому числі шляхом розміщення повідомлень:

через засоби масової інформації, у тому числі телерадіомовні компанії;

на веб-сайтах;

у місцях бронювання і продажу проїзних квитків;

на інформаційних табло;

у місцях масової посадки (висадки) пасажирів, якщо це дозволяє характер розвитку надзвичайної ситуації.

Крім того, для виконання зазначених заходів у встановленому порядку можуть використовуватись системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій.

Відомості про відміну, введення обмежень, зміни графіка та маршруту руху транспорту включаються до повідомлень, які оголошуються через гучномовні засоби мовлення у випадку їх застосування.

6. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, які створюють територіальні підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту (ланки цих підсистем), забезпечують інформування населення про факт внесення змін у рух транспорту із зазначенням напрямків, на яких він заборонений або обмежений, під час оприлюднення повідомлень для населення, що стосуються поведінки в умовах загрози або виникнення надзвичайних ситуацій.

Мінінфраструктури України, Міністерство внутрішніх справ України, Укртрансінспекція України, Укрморрічінспекція, Укрзалізниця розміщують на власних веб-сайтах наявну в них інформацію про запровадження внесення змін у рух відповідного виду пасажирського транспорту із зазначенням напрямків, на яких він заборонений або обмежений.

Відповідні підрозділи Державтоінспекції МВС України, що забезпечують безпеку дорожнього руху, інформують водіїв та пасажирів транспортних засобів про факт внесення змін у рух автомобільного транспорту із зазначенням напрямків, на яких він заборонений або обмежений, у разі зупинки транспортного засобу в передбачених законодавством випадках або якщо до них звернулись громадяни.

Укравтодор забезпечує інформування населення про ділянки доріг, на яких заборонено (обмежено) рух усіх або окремих видів транспорту.

Укрзалізниця, власники автостанцій, а також підприємства, які здійснюють перевезення пасажирів будь-якими видами транспорту, забезпечують інформування пасажирів про відміну (перенесення) термінів рейсів та маршрутів руху відправлення (прибуття) пасажирського транспорту не пізніше ніж за 1 годину до запланованого часу відправлення (прибуття) пасажирського транспорту, а також про виникнення перешкод на шляху прямування під час руху.

7. Центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, які створюють територіальні підсистеми цивільного захисту (ланки цих підсистем), у випадку прийняття ними рішення щодо обмеження руху транспорту протягом 3 годин інформують про це оперативних та відповідальних чергових (оперативно-чергові служби) Мінінфраструктури України, МВС України, Державіаслужби України, Укртрансінспекції України, Укрзалізниці, інші центральні органи виконавчої влади, власників автостанцій, а також підприємства, які здійснюють перевезення пасажирів будь-якими видами транспорту.

8. Мінінфраструктури України, МВС України, Укртрансінспекція України, Укрзалізниця, власники автостанцій, а також підприємства, які здійснюють перевезення пасажирів будь-якими видами транспорту, звертаються до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органів виконавчої влади, які створюють територіальні підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту (ланки цих підсистем), щодо включення відомостей про факт внесення змін у рух транспорту із зазначенням напрямків, на яких він заборонений або обмежений, до повідомлень для населення, що стосуються поведінки в умовах загрози або виникнення надзвичайних ситуацій.

Директор Департаменту безпеки М.М. Горбаха