Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Затверджено
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
05.11.2012 N 683

(Положення втратило чинність на підставі Наказу
Міністерства аграрної політики та продовольства України
N 310 від 03.08.20
15)

Положення
про Департамент правової та законопроектної роботи
Міністерства аграрної політики та продовольства України

1. Загальні положення

1.1. Департамент правової та законопроектної роботи (далі - Департамент) є структурним підрозділом Міністерства аграрної політики та продовольства України (далі - Міністерство).

Департамент є головним (провідним) підрозділом апарату Міністерства у сфері організації правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне дотримання та запобігання невиконанню вимог законодавства, інших нормативних актів Міністерством, його посадовими особами під час виконання покладених на них завдань і функціональних обов’язків, а також представлення інтересів Міністерства в судах.

1.2. У своїй діяльності Департамент керується Конституцією України, законами України, актами Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України, міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, Положенням про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року N 500, Загальним положенням про юридичну службу міністерства, іншого органу виконавчої влади, державного підприємства, установи та організації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008 року N 1040, нормативно-правовими актами Міністерства, а також цим Положенням.

З питань організації та проведення правової роботи Департамент керується актами Міністерства юстиції України.

1.3. Департамент очолює директор Департаменту, який підпорядковується безпосередньо Міністрові аграрної політики та продовольства України (далі - Міністр) і несе перед ним відповідальність за виконання покладених на Департамент завдань та функцій.

1.4. Директор Департаменту має двох заступників, які призначаються на посаду і звільняються з посади Міністром у встановленому порядку.

1.5. Чисельність, структура і штатний розпис Департаменту затверджуються Міністром за поданням директора Департаменту в установленому порядку.

Працівники Департаменту призначаються на посади і звільняються з них в установленому законодавством порядку.

1.6. Департамент організовує свою роботу згідно з перспективними і поточними планами у взаємодії з іншими структурними підрозділами апарату Міністерства.

1.7. Діловодство, фінансування, матеріально-технічне та інше забезпечення Департаменту здійснюється в порядку, установленому відповідними законодавчими та нормативно-правовими актами Міністерства.

2. Основні завдання Департаменту

2.1. Організація та участь у формуванні основних напрямів державної політики у сфері вдосконалення нормативно-правового забезпечення діяльності Міністерства.

2.2. Організація та участь у здійсненні нормопроектувальної роботи, розроблення, проведення правової експертизи проектів нормативно-правових та організаційно-розпорядчих актів, підготовка і редагування нормативно-правових актів та їх візування.

2.3. Забезпечення дотримання законності в актах управління, що видаються Міністерством.

2.4. Організація захисту і захист інтересів Міністерства в судах.

2.5. Організація взаємодії з Верховною Радою України, її комітетами, депутатськими фракціями (групами), народними депутатами України, а також координація заходів, пов’язаних з такою взаємодією.

3. Функції Департаменту

3.1. Департамент відповідно до покладених на нього завдань здійснює такі функції:

3.1.1. Організовує і бере участь у забезпеченні реалізації державної правової політики у визначених Положенням про Міністерство галузях та сферах, захисті законних прав та інтересів Міністерства.

3.1.2. Забезпечує правильне застосування законодавства в Міністерстві, на підприємствах, в установах і організаціях, що належать до сфери його управління, інформує Міністра про необхідність ужиття заходів щодо скасування актів, прийнятих з порушенням законодавства.

3.1.3. Разом із заінтересованими структурними підрозділами Міністерства бере участь в узагальненні практики застосування законодавства у визначених галузях та сферах, готує пропозиції щодо його вдосконалення, подає їх на розгляд Міністрові для вирішення питання щодо підготовки проектів нормативно-правових актів та інших документів, внесення їх в установленому порядку до державного органу, уповноваженого приймати такі акти.

3.1.4. Розробляє та бере участь у розробленні проектів нормативно-правових актів з питань, що належать до компетенції Міністерства.

3.1.5. Перевіряє відповідність законодавству і міжнародним договорам України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, проектів наказів та інших нормативних актів, що подаються на підпис Міністрові, візує їх за наявності віз керівників заінтересованих структурних підрозділів або осіб, на яких покладено виконання їх обов’язків.

3.1.6. Проводить юридичну експертизу проектів нормативно-правових актів, підготовлених структурними підрозділами Міністерства та центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра, за результатами якої готує висновки за формою, затвердженою Міністерством юстиції України, погоджує (візує) їх за наявності віз керівників заінтересованих структурних підрозділів.

Видання нормативно-правового чи організаційно-розпорядчого акта, а також подання проекту такого акта Міністрові для його прийняття чи погодження без попереднього розгляду та погодження з Департаментом не допускається.

3.1.7. Вносить Міністрові пропозиції щодо подання нормативно-правового акта на державну реєстрацію в порядку, визначеному Міністерством юстиції України.

3.1.8. Вивчає разом з іншими структурними підрозділами Міністерства нормативно-правові акти та інші документи, що належать до його компетенції, з метою приведення їх у відповідність із законодавством.

3.1.9. Інформує Міністра про необхідність ужиття заходів для внесення змін до нормативно-правових актів та інших документів, визнання їх такими, що втратили чинність, або скасування.

Пропозиції Департаменту щодо приведення нормативно-правових актів та інших документів Міністерства, а також актів підприємств, що належать до сфери його управління, у відповідність із законодавством є обов’язковими для розгляду. У разі неврахування пропозицій Департаменту або часткового їх врахування Департамент подає Міністрові письмовий висновок до проекту акта.

3.1.10. Здійснює в межах своєї компетенції заходи щодо адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

3.1.11. Розглядає проекти нормативно-правових актів та інших документів, які надійшли для погодження, з питань, що належать до компетенції Міністерства, та готує пропозиції до них.

3.1.12. Проводить разом із заінтересованими структурними підрозділами аналіз результатів господарської діяльності Міністерства, вивчає умови і причини виникнення непродуктивних витрат, порушення договірних зобов’язань, а також стан дебіторської та кредиторської заборгованості.

3.1.13. Сприяє правильному застосуванню законодавства про працю, у разі невиконання або порушення його вимог подає Міністру письмовий висновок з пропозиціями щодо усунення таких порушень.

3.1.14. Аналізує матеріали, що надійшли від правоохоронних і контролюючих органів, результати позовної роботи, а також отримані за результатами перевірок, ревізій інвентаризацій дані статистичної звітності, що характеризують стан дотримання законності Міністерством, готує правові висновки за фактами виявлених правопорушень та бере участь в організації роботи з відшкодування завданих ними збитків.

3.1.15. Організовує претензійно-позовну роботу, здійснює контроль за її проведенням, представляє в установленому законодавством порядку інтереси Міністерства в судах та інших органах під час розгляду правових питань і спорів.

Веде облік судових документів за позовами, пред’явленими Міністерству, і направлення їх до відповідних структурних підрозділів Міністерства, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління, для виконання, здійснює контроль за їх виконанням.

3.1.16. Здійснює юридичне забезпечення роботи, пов’язаної з укладенням договорів (контрактів), бере участь в їх підготовці та здійсненні заходів, спрямованих на виконання договірних зобов’язань, забезпеченні захисту майнових прав і законних інтересів Міністерства, а також погодження (візування) проектів договорів за наявності погодження (візи) керівників заінтересованих структурних підрозділів.

3.1.17. Здійснює облік виданих довіреностей на укладання цивільних правочинів (договорів, контрактів), а також на представлення інтересів Міністерства в судах.

3.1.18. Здійснює методичне керівництво правовою роботою в Міністерстві, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери його управління, перевіряє стан правової роботи та подає на розгляд Міністру пропозиції щодо її поліпшення, усунення недоліків у правовому забезпеченні їх діяльності, уживає заходів щодо впровадження новітніх форм і методів діяльності юридичної служби, виконання актів Міністерства юстиції України.

3.1.19. Веде базу даних щодо розроблення проектів нормативно-правових актів у визначених галузях та сферах, стану їх проходження в Міністерстві, заінтересованих центральних органах виконавчої влади, Кабінеті Міністрів України, забезпечує збирання та узагальнення відповідної інформації.

3.1.20. Організовує підготовку пропозицій Міністерства до проектів планів законопроектної роботи Кабінету Міністрів України, здійснює підготовку відповідних звітів.

3.1.21. Готує Міністру довідкові матеріали щодо проектів нормативно-правових актів, пов’язаних з реалізацією завдань у визначених галузях та сферах.

3.1.22. Організовує взаємодію Міністерства з Верховною Радою України, її комітетами, депутатськими фракціями (групами), народними депутатами України, а також координацію заходів, пов’язаних з такою взаємодією.

3.1.23. Організовує і проводить роботу, пов’язану з підвищенням кваліфікації працівників юридичних служб підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства, роз’яснює застосування законодавства, надає правові консультації з питань, що належать до компетенції Міністерства, а також за дорученням Міністра розглядає звернення громадян, звернення та запити народних депутатів України.

3.1.24. Погоджує кандидатури претендентів на посади керівників юридичної служби підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства.

4. Структура Департаменту

4.1. До складу Департаменту входить чотири відділи і один сектор:

- відділ правової роботи очолює заступник директора Департаменту - начальник відділу;

- відділ з питань законопроектної та нормативно-правової роботи очолює начальник відділу;

- відділ представництва інтересів Міністерства у судах очолює начальник відділу;

- відділ експертизи нормативно-правових актів центральних органів виконавчої влади очолює начальник відділу;

- сектор взаємодії з Верховною Радою України очолює завідувач сектору.

5. Права та обов’язки Департаменту

5.1. Департамент має право:

5.1.1. Перевіряти дотримання законодавства структурними підрозділами Міністерства, підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери його управління.

5.1.2. Одержувати в установленому порядку від посадових осіб Міністерства, його структурних підрозділів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління, документи, довідки, розрахунки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на Департамент завдань і функцій.

5.1.3. Інформувати Міністра в разі покладення на Департамент виконання завдань, що не належать до його компетенції, а також у випадках, коли відповідні підрозділи або посадові особи не подають документи, інші матеріали, необхідні для виконання поставлених перед Департаментом завдань і функцій.

5.1.4. Залучати за згодою керівника іншого структурного підрозділу Міністерства відповідних спеціалістів для підготовки проектів нормативно-правових актів та актів організаційно-розпорядчого характеру, а також для розроблення і здійснення заходів, які проводяться Департаментом відповідно до покладених на нього завдань.

5.1.5. Скликати та проводити наради, конференції і семінари з питань, що відносяться до компетенції Департаменту.

5.1.6. Розробляти проекти наказів в межах компетенції Департаменту.

5.1.7. Здійснювати контроль за дотриманням статутів та умов контрактів з керівниками державних підприємств, установ, організацій що належать до сфери управління Міністерства. Вносити пропозиції керівництву Міністерства щодо прийняття рішень у разі їх порушення. Сприяти підвищенню ефективності використання державного майна.

5.1.8. Брати участь у засіданнях колегії Міністерства, інших дорадчих і колегіальних органів Міністерства в разі розгляду на них питань щодо практики застосування законодавства.

5.1.9. У разі переслідування працівника Департаменту у зв’язку з виконанням ним обов’язків, передбачених цим Положенням, інформувати Міністерство юстиції України.

5.1.10. Здійснювати інші повноваження відповідно до законодавства.

6. Обов’язки і права директора Департаменту

6.1. На посаду директора Департаменту призначається особа з вищою юридичною освітою за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста і стажем роботи за фахом на державній службі та/або за фахом на керівних посадах в інших сферах не менш як п’ять років.

6.2. Директор Департаменту призначається на посаду наказом Міністра на підставі висновку Міністерства юстиції України та звільняється з посади в установленому законодавством порядку.

6.3. Директор Департаменту виконує такі обов’язки:

6.3.1. Організовує роботу, здійснює загальне керівництво діяльністю Департаменту, забезпечує виконання покладених на нього завдань і функцій. Несе персональну відповідальність за його діяльність.

6.3.2. Визначає та розподіляє обов’язки між своїми заступниками, затверджує розпорядчі документи з питань, які належать до компетенції Департаменту.

6.3.3. Здійснює контроль та координує діяльність юридичних служб підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства.

6.3.4. Забезпечує дотримання працівниками Департаменту законодавства України з питань державної служби та протидії корупції.

6.3.5. Забезпечує захист державної таємниці відповідно до напрямів діяльності Департаменту та згідно із законодавством.

6.3.6. Здійснює юридичну експертизу проектів нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та цивільної оборони.

6.3.7. Забезпечує добір, розстановку, професійну підготовку працівників Департаменту, дотримання ними правил внутрішнього трудового розпорядку і виконавської дисципліни.

6.3.8. На час своєї відсутності тимчасово покладає на одного із своїх заступників виконання обов’язків директора Департаменту.

6.3.9. Затверджує положення про структурні підрозділи в складі Департаменту та посадові інструкції працівників.

6.4. Директор Департаменту має право:

6.4.1. Надавати керівництву Міністерства пропозиції щодо прийняття на роботу, переведення, звільнення працівників Департаменту, проводити в установленому порядку атестацію та кваліфікаційні іспити державних службовців, а також уносити пропозиції Міністрові про присвоєння їм рангів державних службовців.

6.4.2. Заохочувати працівників Департаменту, накладати на них дисциплінарні стягнення відповідно до компетенції та вимог законодавства і нормативно-правових актів Міністерства; уносити керівництву Міністерства пропозиції про нагородження державними нагородами і відомчими відзнаками працівників, а також про їх заохочення або притягнення до дисциплінарної відповідальності.

6.4.3. Вносити Міністру пропозиції щодо встановлення працівникам Департаменту посадових окладів у межах їх мінімальних і максимальних розмірів, а також відповідні надбавки і доплати.

Надавати відпустки працівникам Департаменту відповідно до законодавства та відомчих нормативно-правових актів.

6.4.4. Організовувати перевірки дотримання законодавства структурними підрозділами Міністерства, підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери його управління.

6.4.5. Вимагати від керівників структурних підрозділів Міністерства, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління, документи, довідки, розрахунки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на Департамент завдань і функцій.

6.4.6. Інформувати Міністра в разі покладення на Департамент виконання завдань, що не належать до його компетенції, а також у випадках, коли відповідні підрозділи або посадові особи не подають документи, інші матеріали, необхідні для виконання поставлених перед Департаментом завдань і покладених на нього функцій.

6.4.7. Залучати за згодою керівника іншого структурного підрозділу Міністерства відповідних спеціалістів для підготовки проектів нормативно-правових актів та актів організаційно-розпорядчого характеру, а також для розроблення і здійснення заходів, які проводяться Департаментом відповідно до покладених на нього завдань.

6.4.8. Видавати розпорядчі документи і методичні рекомендації з питань діяльності юридичної служби.

6.4.9. Надавати пропозиції та погоджувати в установленому порядку призначення на посаду і звільнення з посади керівників юридичних служб підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства, їх заохочення або притягнення до відповідальності згідно із законодавством.

6.4.10. Брати участь у засіданнях колегії Міністерства, інших дорадчих і колегіальних органів Міністерства, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери його управління, у разі розгляду на них питань щодо практики застосування законодавства.

6.5. Вимоги, завдання та доручення директора Департаменту, надані в межах компетенції, є обов’язковими для виконання всіма працівниками Департаменту.

7. Обов’язки і права заступника директора Департаменту

7.1. На посаду заступника директора Департаменту призначається особа з вищою юридичною освітою за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста і стажем роботи за фахом на державній службі та/або за фахом на керівних посадах в інших сферах не менш як п’ять років.

7.2. Заступник директора Департаменту призначається на посаду та звільняється з посади за поданням директора Департаменту в установленому законодавством порядку.

7.3. Безпосередньо підпорядковується директорові Департаменту, отримує від нього доручення та організовує їх виконання.

7.4. За відсутності директора Департаменту виконує його обов’язки, здійснює керівництво діяльністю Департаменту та організовує роботу в Департаменті.

7.5. Забезпечує правову експертизу та візування документів перед поданням їх директорові Департаменту.

7.6. Безпосередньо відповідає за організацію роботи юридичних служб підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства.

7.7. За дорученням керівництва представляє Міністерство в судах, органах державної влади, органах місцевого самоврядування, у відносинах з фізичними та юридичними особами.

7.8. Координує роботу всіх структурних підрозділів Департаменту та організовує взаємодію з іншими підрозділами апарату Міністерства.

7.9. Здійснює юридичну експертизу проектів нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та цивільної оборони.

Директор Департаменту правової
та законопроектної роботи В.П. Присяжнюк

Затверджено
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
05.11.2012 N 683

Положення
про Департамент роботи з персоналом Міністерства
аграрної політики та продовольства України

1. Загальні положення

1.1. Департамент роботи з персоналом (далі - Департамент) є самостійним структурним підрозділом Міністерства аграрної політики та продовольства України (далі - Міністерство) згідно функціонального розподілу підпорядкований заступнику Міністра - керівнику апарату.

1.2. Департамент у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, законодавчими актами Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Нацдержслужби, Положенням про Міністерство, його наказами, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.

2. Основні завдання Департаменту

2.1. Забезпечення та реалізація державної політики у сфері державної служби з питань управління персоналом в апараті Міністерства, центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Міністром аграрної політики та продовольства України (далі - центральні органи виконавчої влади).

2.2. Забезпечення здійснення заступником Міністра - керівником апарату своїх повноважень.

2.3. Добір персоналу в апараті Міністерства, керівників центральних органів виконавчої влади та підпорядкованих організацій.

2.4. Організація заходів з підвищення рівня професійної компетентності персоналу апарату Міністерства.

2.5. Організаційно-методичне забезпечення управління персоналом в апараті Міністерства.

2.6. Спрямування, координація, організаційно-методичне керівництво та контроль за роботою з персоналом в центральних органах виконавчої влади та підпорядкованих організаціях.

2.7. Документальне оформлення вступу на державну службу, її проходження та припинення.

2.8. Планування та контроль за використанням бюджетних коштів на утримання апарату Міністерства.

2.9. Участь у формуванні та реалізації державної політики з питань соціально-трудових відносин, пенсійного забезпечення у визначених галузях та сферах.

2.10. Внесення пропозицій щодо вдосконалення структури та формування штатного розпису апарату Міністерства.

3. Функції Департаменту

3.1. Вивчає ділові якості осіб, які претендують на заміщення посад державної служби у центральному апараті Міністерства, бере від них відповідні документи. Здійснює організаційне, інформаційне та методичне забезпечення роботи конкурсної комісії центрального апарату Міністерства. Організовує проведення іспиту претендентів на заміщення посад державної служби та подає їх результати на розгляд конкурсної комісії для прийняття рішення. Бере участь в роботі комісій щодо виборів керівників аграрних вищих навчальних закладів та конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектора економіки.

3.2. Бере участь у розробці структури Міністерства, положень про його самостійні структурні підрозділи, готує матеріали щодо призначення на посади та звільнення з посад у порядку, передбаченому законодавством їх керівників і заступників керівників, працівників патронатної служби, державних службовців апарату міністерства.

3.3. Готує для розгляду Міністром аграрної політики та продовольства України проекти пропозицій Прем’єр-міністрові України щодо призначення кандидатур на посади першого заступника Міністра, заступника Міністра, заступника Міністра - керівника апарату, керівників центральних органів виконавчої влади, а також матеріали щодо погодження призначення на посади та звільнення з посад заступників керівників самостійних структурних підрозділів апарату та керівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади.

3.4. Вносить у встановленому порядку керівництву Міністерства пропозицій щодо погодження призначення та звільнення керівників структурних підрозділів агропромислового розвитку облдержадміністрацій.

3.5. Організовує та спрямовує, в межах оновленого законодавства про державну службу, роботу щодо розробки профілів професійної компетентності посад державної служби підгруп ІІ-2, ІІІ-2, ІV-2 та проведення функціонального обстеження (огляду) в Міністерстві.

3.6. Організовує проведення внутрішніх навчань персоналу апарату Міністерства, що належать до сфери його управління.

3.7. Здійснює консультування персоналу з питань професійного розвитку.

3.8. Організовує навчання працівників служб персоналу центральних органів виконавчої влади та підпорядкованих організацій.

3.9. Бере участь у розробці та застосуванні заходів із стимулювання праці персоналу апарату Міністерства.

3.10. Розглядає пропозиції та готує документи щодо заохочення та нагородження персоналу державними нагородами, відомчими заохочувальними відзнаками, веде відповідний облік.

3.11. У межах компетенції та за дорученням заступника Міністра - керівника апарату готує у визначеному законодавством порядку документи про притягнення персоналу до дисциплінарної відповідальності.

3.12. Надає консультативну допомогу з питань управління персоналом керівникам структурних підрозділів апарату Міністерства.

3.13. Здійснює методичне та інформаційне забезпечення роботи служб по роботі з персоналом центральних органів виконавчої влади та підпорядкованих організацій.

3.14. Письмово ознайомлює державних службовців з правилами внутрішнього службового розпорядку органу державної влади, посадовою інструкцією державного службовця.

3.15. Видає державному службовцю службове посвідчення.

3.16. Організовує складення Присяги державного службовця, який вперше вступає на державну службу, оформляє документи про присвоєння відповідних рангів державним службовцям, вносить про це записи у трудові книжки.

3.17. Здійснює ведення комп’ютерного обліку електронних особових справ та електронних карток державних службовців.

3.18. Обчислює стаж роботи та державної служби.

3.19. Формує графік відпусток персоналу органу державної влади, готує проекти актів щодо надання відпусток персоналу, веде їх облік.

3.20. Здійснює роботу, пов’язану із заповненням, обліком і зберіганням трудових книжок та особових справ (особових карток) персоналу апарату Міністерства.

3.21. Оформляє і видає довідки з місця роботи працівника.

3.22. Опрацьовує листки тимчасової непрацездатності.

3.23. Готує у межах компетенції документи щодо призначення пенсій персоналу апарату Міністерства.

3.24. Забезпечує видачу у встановленому порядку звільненій особі копії акта про звільнення, належно оформленої трудової книжки.

3.25. Веде звітно-облікову документацію, готує державну статистичну звітність з кадрових питань.

3.26. Розглядає звернення громадян, підприємств, установ та організацій, посадових осіб, запити та звернення народних депутатів з питань управління персоналом.

3.27. Перевіряє дотримання вимог законодавства про державну службу, правил внутрішнього службового розпорядку в апараті Міністерства, центральних органах та підпорядкованих організаціях.

3.28. Здійснює контроль стану управління персоналом в центральних органах та у підпорядкованих організаціях, проводить перевірки з цих питань.

3.29. Аналізує кількісний та якісний склад державних службовців апарату Міністерства, керівників центральних органів та підпорядкованих організацій.

3.30. Проводить роботу щодо створення сприятливого психологічного клімату, формування корпоративної культури у колективі, розв’язання конфліктних ситуацій.

3.31. Здійснює організаційні заходи щодо своєчасного подання державними службовцями відомостей про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік до Департаменту та зберігає матеріали про проведення та результати спеціальної перевірки відомостей в особових справах.

3.32. Бере участь в розробці та уточненні окремих показників мобілізаційного плану на особливий період у частині організації оповіщення, зв’язку, бронювання військовозобов’язаних, організаційно-штатної структури Мінагрополітики, управління переведенням на функціонування в особливий період. Розглядає штатний розпис обслуговуючого персоналу ПЗПУ у мирний час.

3.33. Оформлює у встановленому порядку матеріали Державному управлінню справами Секретаріату Президента України щодо прикріплення для медичного обслуговування працівників апарату Міністерства.

3.34. Формує замовлення на підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації державних службовців та керівників підприємств, установ і організацій, що входять до сфери управління Міністерства.

3.35. Готує проекти нормативно-правових актів щодо умов оплати праці працівників бюджетних установ, організацій у визначених галузях та сферах.

3.36. Розробляє показники, умови і розміри преміювання керівників бюджетних установ і організацій, що належать до сфери управління Міністерства, розглядає матеріали щодо їх преміювання, і вносить пропозиції керівництву Міністерства з цих питань.

3.37. Розглядає стан дотримання бюджетними установами і організаціями умов і розмірів оплати праці, встановлених чинним законодавством і вносить керівництву Міністерства відповідні пропозиції.

3.38. Розглядає і вносить керівництву Міністерства на затвердження штатні розписи бюджетних установ і організацій, що належать до сфери управління Міністерства.

3.39. Бере участь у розробці проектів та здійснює експертизу нормативно-правових актів з питань соціально-трудових відносин та пенсійного забезпечення працівників у визначених галузях та сферах, адаптації до оновленого законодавства про державну службу.

3.40. Розробляє заходи, спрямовані на поліпшення стану нормування праці в галузях агропромислового виробництва.

3.41. Організовує розробку галузевих і міжгалузевих норм і нормативів з праці.

3.42. Готує пропозиції щодо розвитку договірного регулювання соціально-трудових відносин в сфері оплати праці на галузевому (міжгалузевому), територіальному та виробничому рівнях, соціального партнерства з метою досягнення збалансованості інтересів сторін і зменшення соціальної напруги в суспільстві.

3.43. Готує у встановленому порядку пропозиції щодо визначення міжгалузевих, міжрозрядних, міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень розмірів тарифних ставок і посадових окладів для працівників галузей агропромислового виробництва.

3.44. Готує пропозиції щодо укладання контрактів з керівниками державних підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Міністерства, по внесенню змін в частині визначення умов оплати праці, надбавок і доплат, показників і розмірів преміювання, матеріальної винагороди за ефективне управління державним майном.

3.45. Розробляє умови, показники та розміри преміювання і виплати матеріальної винагороди за ефективне управління державним майном керівникам підприємств, заснованих на державній власності, що належать до сфери управління Міністерства, подає їх на затвердження керівництву Міністерства та у встановленому порядку погоджує з Міністерством соціальної політики України і Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

3.46. Організовує роботу щодо правильності застосування Єдиного тарифно-кваліфікаційного довідника робіт і професій робітників; списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій за роботу з важкими і шкідливими умовами праці.

3.47. У межах компетенції бере участь у розробці державних програм економічного і соціального розвитку галузей агропромислового виробництва.

3.48. Бере участь у підготовці пропозицій щодо створення, реорганізації, ліквідації підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Міністерства, затвердженні їх статутів (положень), погодженні контрактів з керівниками.

3.49. Здійснює організаційні заходи щодо проведення переговорів із сторонами соціального діалогу з укладення галузевих (міжгалузевих) угод та внесення змін і доповнень до них.

3.50. Спільно із сторонами соціального діалогу розробляє проекти галузевих (міжгалузевих) угод, змін і доповнень до них, вносить їх на затвердження керівництву Міністерства та відомчу реєстрацію Міністерству соціальної політики України, організовує і контролює їх виконання.

3.51. Здійснює щомісячний моніторинг погашення заборгованості із заробітної плати в галузях агропромислового виробництва за даними Держкомстату.

3.52. За інформацією самостійних структурних підрозділів Міністерства здійснює щотижневий та щомісячний моніторинг погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам державних підприємств, що належать до сфери управління Міністерства.

3.53. Узагальнює інформацію самостійних структурних підрозділів Міністерства і готує аналітичні матеріали з питань заборгованості із заробітної плати для подання Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів України, Міністерству соціальної політики України, керівництву Міністерства, іншим центральним органам виконавчої влади.

3.54. Готує матеріали та організовує проведення засідань Комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат у Міністерстві.

3.55. Вносить пропозиції щодо удосконалення системи показників з питань соціально-трудових відносин в аграрному секторі, обліку та статистичної звітності в частині нарахування та своєчасності виплати заробітної плати працівникам АПК.

3.56. Здійснює аналіз штатної та фактичної чисельності працівників бюджетних установ і організацій та готує інформацію Міністерству фінансів України.

3.57. Бере участь у розробці стратегії та методології реформування управління АПК.

3.58. Спільно із структурними підрозділами Міністерства аналізує діючу організаційну структуру Міністерства і вносить пропозиції керівництву щодо її удосконалення.

3.59. Розробляє і подає на затвердження у встановленому порядку проекти штатних розписів апарату Міністерства та змін до них.

3.60. Аналізує структуру і чисельність структурних підрозділів агропромислового розвитку обласних та районних державних адміністрацій і вносить пропозиції щодо їх удосконалення.

3.61. Розглядає проекти структури центральних органів виконавчої влади на предмет їх відповідності вимогам діючого законодавства та вносить пропозиції щодо їх погодження керівництвом Міністерства.

3.62. Аналізує структуру і чисельність центральних органів виконавчої влади та вносить пропозиції керівництву Міністерства щодо їх удосконалення.

3.63. Бере участь у розробці відповідних розрахунків, згідно із встановленим порядком, для визначення і перерахунку розміру пенсій пенсіонерам державної служби.

3.64. Розробляє умови преміювання та встановлення надбавок працівникам Міністерства.

3.65. Спільно з іншими структурними підрозділами аналізує використання фонду оплати праці та вносить пропозиції керівництву Міністерства щодо ефективного використання коштів.

3.66. Готує пропозиції щодо формування фонду оплати праці працівників апарату Міністерства та подає їх для розгляду та включення в проект Державного бюджету на відповідний рік.

3.67. Бере участь у розробці основних положень Генеральної угоди, яка укладається на національному рівні між стороною роботодавців та стороною професійних спілок та здійснює моніторинг заходів з її виконання.

3.68. Проводить разом з іншими структурними підрозділами роботу щодо укладення, продовження терміну дії, розірвання контрактів з керівниками державних підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства, а також бере участь у проведенні організаційних заходів з перевірки виконання умов та показників контрактів.

3.69. Узагальнює практику роботи з персоналом в апараті міністерства, центральних органах і підпорядкованих організаціях, внесення керівництву міністерства пропозицій щодо її вдосконалення.

3.70. Готує пропозиції щодо встановлення у визначених галузях та сферах відомчих заохочувальних відзнак та затвердження положення про них.

4. Департамент має право

4.1. Взаємодіяти з структурними підрозділами апарату Міністерства, центральними органами виконавчої влади та підпорядкованими організаціями, державними органами та органами місцевого самоврядування з питань, що належать до його компетенції.

4.2. Одержувати у встановленому законодавством порядку від посадових осіб та іншого персоналу апарату Міністерства, центральних органів та підпорядкованих організацій інформацію, матеріали та пояснення (у тому числі письмові), необхідні для здійснення покладених на нього завдань.

4.3. За погодженням із керівником заступником Міністра - керівником апарату брати участь у конференціях, семінарах, нарадах та інших заходах з питань управління персоналом.

4.4. На обробку персональних даних фізичних осіб відповідно до законодавства з питань захисту персональних даних для виконання покладених на нього повноважень.

4.5. За дорученням заступника Міністра - керівника апарату представляти апарат Міністерства в інших органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях з питань, що належать до його компетенції.

4.6. За згодою керівників структурних підрозділів апарату Міністерства залучати спеціалістів до підготовки проектів документів за дорученням керівництва.

4.7. Одержувати у встановленому порядку від структурних підрозділів апарату Міністерства, центральних органів виконавчої влади та підпорядкованих організацій, статистичні дані, довідки, розрахунки та інші матеріали, необхідні для виконання поставлених завдань.

4.8. Утворювати у встановленому порядку, в разі потреби, тимчасові робочі комісії та групи із залученням до роботи в них фахівців структурних підрозділів апарату Міністерства, центральних органів виконавчої влади та підпорядкованих організацій (за згодою їх керівників).

5. Склад Департаменту

5.1. Структура і чисельність Департаменту визначається штатним розписом Міністерства.

5.2. Департамент складається з відділів:

- відділ роботи з персоналом;

- відділ регулювання соціально-трудових відносин в АПК;

- відділ організаційних структур;

- відділ обліку кадрів державних підприємств і установ та оформлення нагород.

6. Керівництво департаменту та кваліфікаційні вимоги

6.1. Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади Міністром аграрної політики та продовольства України за поданням заступника Міністра - керівника апарату та погодженням з Національним агентством України з питань державної служби.

6.2. Заступники директора Департаменту - начальники відділів призначаються на посаду і звільняються з посади Міністром аграрної політики та продовольства України за погодженням заступника Міністра - керівника апарату.

6.3. Начальники відділів Департаменту призначаються на посаду та звільняються з посади заступником Міністра - керівником апарату за поданням директора Департаменту.

6.4. Директор департаменту повинен мати вищу освіту відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом у державній службі на керівних посадах чи на керівних посадах в інших сферах управління не менше 5 років при необхідності, виходячи із виконання структурним підрозділом основних завдань та функцій. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією.

Заступник директора департаменту - начальник відділу повинен мати вищу освіту відповідного професійного спрямування. Стаж роботи за фахом у державній службі на керівних посадах чи на керівних посадах не менше 3 років або стаж роботи в інших сферах управління не менше 5 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією.

Начальник відділу повинен мати вищу освіту відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом на державній службі на посаді головного спеціаліста чи в інших сферах управління не менше 3 років при необхідності, виходячи із виконання структурним підрозділом основних завдань та функцій. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією.

6.5. У разі відсутності директора Департаменту його функції покладаються на одного з його заступників - начальників відділів.

7. Директор Департаменту

7.1. Несе персональну відповідальність за здійснення завдань і функцій, покладених на Департамент, належну організацію роботи, дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку і дисципліни, використання прав, передбачених цим Положенням.

7.2. Визначає напрями діяльності Департаменту.

7.3. Подає відповідно до законодавства пропозиції керівництву Міністерства про призначення на посади, звільнення з посад та переміщення працівників Департаменту, вживає необхідних заходів щодо підвищення кваліфікації працівників.

7.4. Забезпечує дотримання працівниками Департаменту законодавства України з питань державної служби та антикорупційного законодавства.

7.5. В межах своєї компетенції дає доручення щодо організації роботи Міністерства, які є обов’язковими для виконання всіма структурними підрозділами апарату Міністерства.

7.6. Затверджує положення про структурні підрозділи в складі Департаменту та посадові інструкції.

7.7. Подає для розгляду заступнику Міністра аграрної політики та продовольства України - керівнику апарату проекти структури апарату Мінагрополітики, штатного розпису та змін до нього.

7.8. Особисто бере участь в розробці та уточненні окремих показників мобілізаційного плану на особливий період у частині організації оповіщення, зв’язку, управління переведенням на функціонування в особливий період.

7.9. Визначає обов’язки і ступінь відповідальності керівників підрозділів Департаменту, виходячи із завдань і функцій Департаменту.

7.10. Розробляє і здійснює заходи щодо поліпшення роботи Департаменту.

Директор Департаменту
роботи з персоналом Д.Б. Лабоженко