Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ
08.08.2013 N 756

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
30 серпня 2013 р. за N 1493/24025

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства внутрішніх справ України
N 1204 від 11.11.20
14)

Про затвердження Положення про організацію
військово-шефської роботи в системі
Міністерства внутрішніх справ України

Відповідно до розділу 3 Концепції допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді, схваленої Указом Президента України від 25 жовтня 2002 року N 948, пунктів 9, 11 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року N 383, з метою підвищення престижу військової служби, військової професійної орієнтації молоді, формування і розвитку мотивації, спрямованої на підготовку до захисту держави і служби у внутрішніх військах, створення сприятливого середовища для військово-патріотичного виховання в системі Міністерства внутрішніх справ України НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про організацію військово-шефської роботи в системі Міністерства внутрішніх справ України, що додається.

2. Головному управлінню внутрішніх військ МВС України (Шуляк С.М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра внутрішніх справ України генерал-лейтенанта міліції Ратушняка В.І.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр генерал внутрішньої служби України В.Ю. Захарченко

Погоджено:

Перший заступник Міністра освіти і науки України Є.М. Суліма

Затверджено
Наказ МВС України
08.08.2013 N 756

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
30 серпня 2013 р. за N 1493/24025

Положення
про організацію військово-шефської роботи
в системі Міністерства внутрішніх справ України

І. Загальні положення

1.1. Це Положення розроблено на виконання розділу 3 Концепції допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді, схваленої Указом Президента України від 25 жовтня 2002 року N 948, та визначає організацію та порядок військово-шефської роботи, яка полягає в установленні та підтриманні зв’язків Головного управління внутрішніх військ МВС України (далі - ГУВВ), управлінь територіальних командувань, з’єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів внутрішніх військ (далі - військові частини) з органами державної влади, навчальними закладами, громадськими організаціями (далі - органи військово-патріотичного виховання) з метою проведення спільних заходів щодо військово-патріотичного виховання молоді, виховання в неї громадянських почуттів та якостей.

1.2. Для організації військово-шефської роботи з військової професійної орієнтації і патріотичного виховання молоді відповідно до пропозицій військових комісаріатів, погоджених з органами управління освітою, наказом командувача внутрішніх військ МВС України, наказами начальників управлінь територіальних командувань військові частини закріплюються за навчальними закладами з урахуванням можливості подальшого комплектування випускниками цих навчальних закладів шефських військових частин під час призову на строкову військову службу та військову службу за контрактом.

1.3. Формами військово-шефської роботи є:

організація днів відвідування військових частин з нагоди державних та військових професійних свят, днів частин, днів складання Військової присяги;

запрошення представників підшефних колективів як спостерігачів під час проведення тактичних навчань, організація тематичних вечорів, зустрічей з особовим складом військових частин, сім’ями військовослужбовців;

залучення молоді до участі в упорядкуванні меморіальних комплексів, пам’ятників, братських могил, інших поховань захисників Вітчизни;

організація змагань з військово-прикладних видів спорту;

проведення показових стрільб з вогнепальної зброї, яка знаходиться на озброєнні внутрішніх військ МВС України.

1.4. Спільні заходи плануються з урахуванням інтересів сторін та визначенням розподілу їх повноважень.

1.5. Загальне керівництво військово-шефською роботою в системі Міністерства внутрішніх справ України здійснюється управлінням по роботі з особовим складом ГУВВ, а безпосереднє - органами виховної роботи управлінь територіальних командувань та військових частин внутрішніх військ МВС України у взаємодії з органами військово-патріотичного виховання. В організації військово-шефської роботи можуть брати участь інші структурні підрозділи, управління та служби за напрямом діяльності.

ІІ. Порядок організації та проведення
заходів військово-шефської роботи

2.1. Заходи щодо військово-шефської роботи в МВС України здійснюються за зверненням органу військово-патріотичного виховання до Міністерства внутрішніх справ України про організацію заходів щодо військово-шефської роботи.

2.2. У внутрішніх військах МВС України військово-шефська робота проводиться на підставі відповідного доручення МВС України.

У дорученні зазначаються заходи, які потрібно провести, виконавці, найменування органу військово-патріотичного виховання, кількість осіб, що залучаються, порядок матеріально-технічного забезпечення цих заходів та інші необхідні для якісного забезпечення військово-шефської роботи питання.

На підставі доручення МВС України наказом командувача внутрішніх військ МВС України визначаються військові частини, які будуть проводити заходи військово-шефської роботи.

Організація взаємодії з питань військово-патріотичного виховання здійснюється на підставі договорів про співробітництво, які укладаються, як правило, на рік і передбачають правові засади спільної роботи та порядок взаємодії сторін, їх взаємні зобов’язання. Як додаток до договору може бути розроблений план спільної роботи на рік, що затверджується посадовими особами, які підписують договір.

Спільні заходи плануються з урахуванням інтересів сторін та визначенням розподілу їх повноважень.

2.3. Організація відвідування військових частин з нагоди державних та військових професійних свят, днів частин, днів складання Військової присяги проводиться згідно з планом проведення заходів, для чого за декілька днів до проведення святкових заходів орган виховної роботи військової частини повідомляє керівництво органу військово-патріотичного виховання про проведення такого заходу і можливості залучення до нього молоді.

Після участі молоді в урочистих заходах з нагоди державного чи військового професійного свята, дня частини або складання Військової присяги визначені посадові особи військової частини ознайомлюють молодь з історією та бойовим шляхом військової частини, бойовими традиціями, проводять ознайомчу екскурсію територією військової частини, ознайомлюють з життям і побутом особового складу, організовують зустрічі і бесіди з військовослужбовцями та ветеранами військової частини.

Після закінчення відвідання військової частини молодь за бажанням фотографується біля пам’ятних місць, бойової техніки.

2.4. Для участі як спостерігачі під час проведення тактичних навчань у військовій частині можуть бути запрошені представники органу військово-патріотичного виховання з числа осіб, що відповідають за військово-шефську роботу, з обов’язковим залученням молоді.

Під час проведення тактичних навчань молодь набуває знань про призначення, структуру і завдання внутрішніх військ, основні види озброєння і військової техніки, військово-облікові спеціальності та професії, які використовуються у військах. Вивчаються основи військової підготовки та організації внутрішньої і вартової служби, повсякденної життєдіяльності військ. Проводиться ознайомлення із загальними нормами речового, продовольчого і грошового забезпечення військовослужбовців.

2.5. Тематичні вечори та зустрічі молоді з особовим складом військових частин організовуються у військовій частині напередодні або в пам’ятні чи ювілейні дати (наприклад, день народження видатного полководця, день звільнення міста від фашистських загарбників).

На тематичні вечори можуть запрошуватися ветерани війни, пенсіонери з числа військовослужбовців, що проходили військову службу в цій військовій частині, члени сімей військовослужбовців, що загинули під час виконання службових обов’язків, а також військовослужбовці, які досягли кращих показників у навчанні, виконанні службово-бойових завдань та мають позитивний досвід військової служби.

Під час тематичних вечорів обговорюються питання, пов’язані з пам’ятною датою або видатною особою, доводяться історичні факти, позитивні приклади з життя, переглядаються патріотичні кінофільми, надаються теми для проведення виступів та дискусій з можливістю висловити молоді свою думку з приводу тих чи інших питань.

2.6. За клопотанням командира військової частини до органу військово-патріотичного виховання молодь може залучатися разом з особовим складом військової частини до участі в упорядкуванні меморіальних комплексів, пам’ятників, братських могил, інших поховань захисників Вітчизни.

2.7. У військових частинах проводяться змагання з військово-прикладних видів спорту, військово-патріотичні спортивні ігри. Військові частини беруть участь у проведенні змагань шляхом надання території (спортивних містечок), спортивного інвентарю та в разі необхідності забезпечують особовим складом для організації їх проведення.

2.8. Показові стрільби для молоді організовуються на військових стрільбищах або в тирах. Молодь розміщують у відведених місцях на оглядових майданчиках таким чином, щоб унеможливити їх травмування або отримання будь-яких ушкоджень здоров’я.

Перед переглядом виконання стрільб військовослужбовцями військової частини молодь ознайомлюють зі зброєю, з якої проводилися стрільби, її тактико-технічними характеристиками та заходами безпеки під час стрільб. Крім того, з молоддю можуть проводитися заняття з виконання нормативів розбирання-збирання зброї та підготовки до виконання навчальної стрільби.

ІІІ. Матеріально-технічне забезпечення військово-шефської роботи

3.1. Організація та планування матеріально-технічного забезпечення військово-шефської роботи в системі МВС України здійснюється ГУВВ.

3.2. Управління територіальних командувань, військові частини внутрішніх військ наприкінці кожного року подають до логістики ГУВВ відповідні заявки на наступний рік щодо потреби в коштах або матеріально-технічних засобах, необхідних для реалізації заходів щодо військово-шефської роботи.

3.3. На підставі заявок управлінь територіальних командувань, військових частин ГУВВ організовує роботу з централізованого постачання до військових частин матеріально-технічних засобів для забезпечення військово-шефської роботи.

3.4. У випадках, коли заходами військово-шефської роботи передбачається харчування молоді, воно повністю організовується органом військово-патріотичного виховання, військова частина лише забезпечує місце для проведення такого харчування.

Т.в.о. командувача внутрішніх військ МВС України
генерал-лейтенант С.В. Конопляник