МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ
01.08.2013 N 679

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
22 серпня 2013 р. за N 1463/23995

Про затвердження Порядку утворення медичної
консультативної комісії з підтвердження факту
народження жінкою дитини поза закладом
охорони здоров’я та положення про неї

Відповідно пункту 2 Порядку підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 січня 2013 року N 9, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

1) Порядок утворення медичної консультативної комісії з підтвердження факту народження жінкою дитини поза закладом охорони здоров’я (далі - Медична консультативна комісія), що додається;

2) Положення про медичну консультативну комісію з підтвердження факту народження жінкою дитини поза закладом охорони здоров’я, що додається.

2. Унести до Положення про експертизу тимчасової непрацездатності, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 9 квітня 2008 року N 189 "Про затвердження Положення про експертизу тимчасової непрацездатності", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 4 липня 2008 року за N 589/15280, такі зміни:

1) у пункті 4.3 глави 4 слова "лікарсько-консультаційна комісія" замінити словами "лікарсько-консультативна комісія";

2) у главі 5:

у пункті 5.3 слова "Лікарсько-консультаційна комісія" замінити словами "Лікарсько-консультативна комісія";

доповнити пункт 5.3 новим підпунктом такого змісту:

"5.3.17. У разі народження жінкою дитини поза закладом охорони здоров’я на підставі рішення медичної консультативної комісії з підтвердження факту народження жінкою дитини поза закладом охорони здоров’я про обов’язковий огляд жінки та дитини надає медичну довідку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу про огляд дитини, яка народилась поза закладом охорони здоров’я, та медичну довідку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу про огляд жінки для підтвердження факту народження нею дитини поза закладом охорони здоров’я за формами згідно з додатками 1, 2 до Порядку підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 січня 2013 року N 9".

3. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

1) забезпечити створення медичних консультативних комісій з підтвердження факту народження жінкою дитини поза закладом охорони здоров’я;

2) зобов’язати заклади охорони здоров’я, під наглядом яких перебувають діти, на підставі висновку медичної консультативної комісії з підтвердження факту народження жінкою дитини поза закладом охорони здоров’я видавати заявнику медичну довідку про перебування дитини під наглядом лікувального закладу за формою N 103-1/о, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 8 серпня 2006 року N 545 "Про впорядкування ведення медичної документації, яка засвідчує випадки народження і смерті", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2006 року за N 1150/13024, яка є підставою для проведення державної реєстрації народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану у разі її народження поза закладом охорони здоров’я.

4. Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги (М. Хобзей) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра О. Толстанова.

6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр Р. Богатирьова

Затверджено
Наказ Міністерства охорони здоров’я України
01.08.2013 N 679

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
22 серпня 2013 р. за N 1463/23995

Порядок
утворення медичної консультативної комісії
з підтвердження факту народження жінкою
дитини поза закладом охорони здоров’я

1. Цей Порядок визначає процедуру утворення медичної консультативної комісії з підтвердження факту народження жінкою дитини поза закладом охорони здоров’я у разі, коли закладом охорони здоров’я не проводився огляд жінки та дитини.

2. Медична консультативна комісія з підтвердження факту народження жінкою дитини поза закладом охорони здоров’я (далі - Комісія) утворюється Міністерством охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (далі - структурний підрозділ з питань охорони здоров’я).

3. У своїй діяльності Комісія керується Конституцією, Законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами Міністерства охорони здоров’я України, у тому числі цим Порядком.

4. Діяльність Комісії поширюється на територію відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

5. Комісія розглядає питання підтвердження факту народження жінкою дитини поза закладом охорони здоров’я за письмовою згодою жінки, яка народила дитину, або її чоловіка, родичів, інших осіб, представника служби у справах дітей у разі, коли закладом охорони здоров’я не проводився огляд жінки та дитини.

6. Склад Комісії затверджується наказом структурного підрозділу з питань охорони здоров’я.

7. До складу Комісії входять не менше п’яти осіб: заступник керівника відповідного структурного підрозділу з питань охорони здоров’я, який згідно з розподілом функціональних обов’язків відповідає за питання материнства та дитинства, фахівці за спеціальностями "Акушерство та гінекологія", "Неонатологія", "Педіатрія" та "Медична генетика".

8. Комісія створюється у складі голови (заступник керівника відповідного структурного підрозділу з питань охорони здоров’я, який згідно з розподілом функціональних обов’язків відповідає за питання материнства та дитинства), заступника голови, секретаря та членів Комісії.

9. Комісію очолює голова. Голова Комісії призначається наказом відповідного структурного підрозділу з питань охорони здоров’я.

10. Заступник голови та секретар Комісії обираються з числа членів Комісії шляхом відкритого голосування на першому засіданні Комісії.

11. У разі необхідності до роботи Комісії за рішенням голови Комісії можуть залучатися інші спеціалісти за їх згодою для вирішення проблемних питань, які виникли під час діяльності Комісії. Залучені спеціалісти не є членами Комісії і не беруть участі у прийнятті рішень.

12. Комісія правомочна приймати рішення за наявності на засіданні не менше 2/3 її постійного складу.

Директор Департаменту реформ та розвитку
медичної допомоги М. Хобзей