МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ
26.02.2008 N 1/9-101

Міністерство освіти і науки
Автономної Республіки Крим,
управління освіти і науки
обласних, Київської та
Севастопольської міських
державних адміністрацій

Щодо проведення інструктажів з питань
проведення інструктажів з питань безпеки
життєдіяльності у дошкільних навчальних закладах

До Міністерства освіти і науки України надходять численні звернення від керівників дошкільних навчальних закладів міста Києва щодо проведення інструктажів з питань безпеки життєдіяльності з дітьми у дошкільних навчальних закладах (вступних, первинних, позапланових тощо).

Організація роботи з безпеки життєдіяльності у навчальних закладах проводиться відповідно до Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 р. N 563, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 листопада 2001 р. за N 969/6160. Це Положення визначає єдину систему організації роботи з охорони праці, а також обов’язки керівників та посадових осіб щодо забезпечення здорових і безпечних умов навчально-виховного процесу, запобігання травматизму його учасників. Перелічені інструктажі у п. 4.6.4.2. вище вказаного Положення з фіксацією у журналах реєстрації проводяться лише з учнями (вихованцями) загальноосвітніх шкіл, студентами, курсантами, слухачами, аспірантами. У дошкільних навчальних закладах такі інструктажі з дітьми не проводяться .

При цьому необхідно врахувати і те, що при складанні акту спеціального розслідування групового нещасного випадку або нещасного випадку із смертельним наслідком, що трапився з дітьми у дошкільному навчальному закладі (додаток 5 до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001р. N 616, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2001р. за N 1093/6284) у пункті 1 окремим підпунктом вказується час проходження навчання, інструктажу, перевірки знань з охорони праці, безпеки життєдіяльності з працівником дошкільного навчального закладу, під час роботи якого стався нещасний випадок.

У дошкільних навчальних закладах навчання дітей з питань безпеки життєдіяльності передбачається педагогами у планах навчально-виховної роботи і проводиться безпосередньо під час:

спеціально організованої навчальної діяльності (занять);

ігрової діяльності;

самостійної (художньої, рухової, мовленнєвої, трудової, дослідницької та ін.) діяльності;

індивідуальної роботи;

спостережень;

екскурсій;

свят та розваг, тощо.

Наголошуємо, що перелік документації вихователів дошкільних навчальних закладів визначено Інструкцією про ділову документацію в дошкільних закладах, яка затверджена наказом Міністерства освіти України від 30.01.1998 р. N 32 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 червня 1998 р. за N 378/2818.

Зміст листа просимо довести до відома працівників міських (районних) відділів освіти, дошкільних навчальних закладів.

Заступник Міністра П.Б.Полянський