МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

Затверджено
Наказ Міністерства охорони
здоров’я України
24.05.2013 N 4
23

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
27 червня 2013 р. за N 1101/23633

Положення
про комісію Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим,
структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних,
Київських та Севастопольських міських державних адміністрацій з визначення
показань для проведення операції (процедури) штучного переривання
небажаної вагітності, строк якої становить від 12 до 22 тижнів

1. Це Положення визначає діяльність роботи комісії Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з визначення показань для проведення операції (процедури) штучного переривання небажаної вагітності, строк якої становить від 12 до 22 тижнів (далі - Комісія), яка створюється при Міністерстві охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, структурних підрозділах з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

2. Склад Комісії та графік засідань затверджуються наказом Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

3. До складу Комісії входять заступник Міністра охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, керівник структурного підрозділу з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, до повноважень якого належать питання охорони материнства та дитинства (голова комісії), головний спеціаліст зі спеціальності "Акушерство та гінекологія" (заступник голови комісії), головні спеціалісти структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з терапії, хірургії, медичної генетики, ультразвукової діагностики, керівник обласної служби планування сім’ї та інші спеціалісти (за згодою). У разі потреби Комісія може залучати інших висококваліфікованих спеціалістів відповідно до профілю захворювання вагітної жінки (за згодою). З числа членів Комісії голова Комісії призначає секретаря.

4. У своїй роботі Комісія керується цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами у сфері охорони здоров’я.

5. Основні завдання Комісії:

5.1. Визначення показань для проведення операції (процедури) штучного переривання вагітності, строк якої становить від 12 до 22 тижнів;

визначення необхідності поглибленого обстеження та додаткового направлення вагітної жінки для дообстеження до високоспеціалізованого закладу охорони здоров'я;

вирішення питання диспансерного спостереження в центрі планування сім’ї, надання медичної допомоги вагітній жінці в питаннях планування сім’ї.

5.2. Направлення вагітної жінки до акредитованого закладу охорони здоров'я ІІІ рівня надання медичної допомоги для проведення операції (процедури) штучного переривання небажаної вагітності.

5.3. Постійний контроль за реєстрацією проведених випадків штучного переривання вагітності, строк якої становить від 12 до 22 тижнів, у закладах охорони здоров'я.

5.4. Щорічне проведення аналізу випадків вагітності, які мають медичні показання для проведення операції (процедури) штучного переривання небажаної вагітності, строк якої становить від 12 до 22 тижнів, та аналізу в цілому стосовно інформації про проведення штучного переривання вагітності в регіоні, розробка заходів щодо зменшення кількості випадків операцій (процедур) штучного переривання небажаної вагітності в майбутньому.

6. Дата і час засідання Комісії визначаються головою Комісії.

7. За результатами засідання Комісії заповнюється форма N 028-3/о.

Директор Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги
М. Хобзей