Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
15.04.2013 N 254

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
15 травня 2013 р. за N 736/23268

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства оборони України
N 85 від 09.02.20
17)

Про затвердження Інструкції про порядок
забезпечення службової діяльності українських
військових спостерігачів у Придністровському
регіоні Республіки Молдова

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2011 року N 1284 "Питання забезпечення українських військових спостерігачів у Придністровському регіоні Республіки Молдова" та з метою врегулювання питань, пов’язаних з матеріально-технічним та фінансовим забезпеченням службової діяльності українських військових спостерігачів НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію про порядок забезпечення службової діяльності українських військових спостерігачів у Придністровському регіоні Республіки Молдова, що додається.

2. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр оборони України П.В. Лебедєв

Затверджено
Наказ Міністерства оборони України
15.04.2013 N 254

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
15 травня 2013 р. за N 736/23268

Інструкція
про порядок забезпечення службової діяльності
українських військових спостерігачів у
Придністровському регіоні Республіки Молдова

I. Загальні положення

1.1. Ця Інструкція визначає порядок забезпечення службової діяльності українських військових спостерігачів (далі - спостерігачі), які направляються до Придністровського регіону Республіки Молдова.

1.2. Керівництво службовою діяльністю спостерігачів здійснюється Генеральним штабом Збройних Сил України через Центр забезпечення миротворчої діяльності та реалізації міжнародних договорів Збройних Сил України (далі - Центр забезпечення).

1.3. Фінансове забезпечення діяльності спостерігачів покладається на Фінансове управління Генерального штабу Збройних Сил України (далі - Фінансове управління) та Головне управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних Сил України (далі - Головне управління) в частині, що стосується відповідальних за формування та виконання бюджетних програм (підпрограм).

1.4. Для фінансового забезпечення у банківській установі України відкриваються:

картковий рахунок у національній валюті, на який підлягає зарахуванню грошове забезпечення у національній валюті, та картковий рахунок у іноземній валюті, на який підлягає зарахуванню щомісячна винагорода в іноземній валюті;

картковий рахунок корпоративних платіжних карток в іноземній валюті, на який підлягають зарахуванню підзвітні кошти за такими напрямами:

відшкодування витрат на направлення (повернення) до (з) місця тимчасового проходження військової служби за кордоном та у службові відрядження;

відшкодування витрат за найм (оренду) житла (включаючи оплату вартості комунальних послуг) у межах встановлених норм;

відшкодування витрат, пов’язаних з придбанням пально-мастильних матеріалів, технічним обслуговуванням (ремонтом), паркуванням (стоянкою) та миттям службової автомобільної техніки;

відшкодування витрат на оплату вартості телекомунікаційних послуг;

відшкодування витрат за медичне обслуговування;

придбання канцелярського приладдя, представницькі витрати.

відшкодування витрат на направлення (повернення) до (з) місця тимчасового проходження військової служби за кордоном та у службові відрядження;

відшкодування витрат за найм (оренду) житла (включаючи оплату вартості комунальних послуг) у межах встановлених норм.

1.5. Фінансове забезпечення діяльності спостерігачів здійснюється шляхом авансування витрат, зазначених у пункті 1.4 цього розділу, з подальшим звітуванням за використані кошти.

1.6. Відшкодування витрат, зазначених у пункті 1.4 цього розділу, здійснюється виключно у межах кошторисних призначень, передбачених на утримання спостерігачів на відповідний бюджетний рік, на підставі укладених договорів та поданих до Фінансового управління оригіналів підтвердних документів (далі - підтвердні документи), що засвідчують вартість цих витрат. Витрачання коштів понад кошторисних призначень, доведених Фінансовим управлінням до спостерігачів, забороняється.

1.7. Для забезпечення загальних потреб діяльності спостерігачів старший начальник укладає договори з місцевими постачальниками товарів (робіт, послуг) з урахуванням принципу використання безготівкової форми оплати товарів (робіт, послуг). При цьому договір найму (оренди) житла (включаючи оплату вартості комунальних послуг) укладається кожним спостерігачем особисто.

Спостерігач підписує договір за наявності рішення начальника Центру забезпечення, прийнятого на підставі вмотивованого клопотання спостерігача наданого разом із проектом договору та фінансовим обґрунтуванням погодженими Фінансовим управлінням шляхом візування. Оригінал договору разом з підтвердними документами у 10-денний строк з дня укладання надсилається до Фінансового управління.

1.8. До документів, складених іноземною мовою, додається їх переклад державною мовою.

1.9. Старший начальник здійснює оплату загальних потреб спостерігачів (пально-мастильні матеріали, технічне обслуговування (ремонт), стоянка, паркування та миття службової автомобільної техніки, телекомунікаційні послуги, медичне обслуговування, канцелярське приладдя, представницькі витрати).

За отримані підзвітні кошти спостерігачі звітують перед Фінансовим управлінням шляхом щомісячного складання звіту про використання коштів в іноземній валюті українським військовим спостерігачем у Придністровському регіоні Республіки Молдова за формою, наведеною у додатку 1 до цієї Інструкції. До звіту про використання коштів додаються підтвердні документи, що засвідчують вартість цих витрат із зазначенням форми їх оплати та пояснювальна записка.

При цьому старший начальник включає у свій звіт витрати на загальні потреби спостерігачів, визначені у пункті 1.9 цього розділу, а також веде книгу вхідних та вихідних документів, де реєструє всі документи, пов’язані з фінансовим забезпеченням спостерігачів (звіти, акти, договори, рапорти та інші документи). Звіти про використання коштів надсилаються всіма спостерігачами реєстрованою або кур’єрською поштою до Фінансового управління у строк до 10 числа місяця, наступного за звітним.

1.10. Бухгалтерський облік фінансових операцій спостерігачів здійснюється Фінансовим управлінням.

1.11. Бухгалтерський облік техніки та майна спостерігачів здійснюється військовими частинами (установами, організаціями), на балансі якої перебуває така техніка та майно.

1.12. Cпостерігачі з питань фінансового забезпечення повинні:

забезпечувати подання до Фінансового управління у термін до 15 числа поточного місяця заявок на фінансування у наступному місяці;

здійснювати планування витрат на наступний бюджетний рік.

При цьому старший начальник за окремою вимогою забезпечує подання у встановлені строки до Фінансового та Головного управлінь узагальнених розрахунків потреби в коштах на утримання спостерігачів на наступний бюджетний рік.

II. Порядок виплати грошового забезпечення
в національній валюті та щомісячної винагороди в іноземній валюті

2.1. Фінансовим управлінням всім спостерігачам щомісяця до 20 числа здійснюються такі виплати:

грошового забезпечення у національній валюті у поточному місяці за поточний;

щомісячної винагороди в іноземній валюті у поточному місяці за попередній.

2.2. Підставою для складання Фінансовим управлінням роздавальної відомості для виплати всім спостерігачам грошового забезпечення у національній валюті, щомісячної винагороди в іноземній валюті та відшкодування інших витрат є:

витяг з наказу Міністра оборони України (по особовому складу) щодо призначення військовослужбовців Збройних Сил України на відповідні посади (із виключенням зі списків особового складу військової частини) до Центру забезпечення, направлення для тимчасового проходження військової служби за межами України та зарахування на грошове забезпечення (в національній та іноземній валюті) до Фінансового управління;

витяги з наказів начальника Центру забезпечення про зарахування військовослужбовця до списків особового складу Центру забезпечення та про його прибуття до місця тимчасового проходження військової служби та початку виконання ним завдань за призначенням;

затверджений в установленому порядку штат Центру забезпечення;

норми грошового забезпечення в національній валюті та розміри щомісячної винагороди в іноземній валюті, встановлені Кабінетом Міністрів України;

розрахункові книжки військовослужбовців, зарахованих на грошове забезпечення до Фінансового управління;

копії службових паспортів спостерігачів з відмітками про перетин державного кордону України.

2.3. Роздавальна відомість підписується керівниками Фінансового управління та Центру забезпечення.

2.4. Для забезпечення першочергових потреб, за клопотанням спостерігача, Фінансовому управлінню дозволяється видавати йому перед направленням до Придністровського регіону Республіки Молдова аванс у розмірі, який не перевищує розмір винагороди в іноземній валюті за відповідною посадою за один місяць, у готівковій іноземній валюті в рахунок щомісячної винагороди в іноземній валюті, який утримується під час її нарахування.

2.5. У разі загибелі, смерті, зникнення безвісти спостерігача щомісячна винагорода в іноземній валюті виплачується по день загибелі, смерті, зникнення безвісти включно.

2.6. У разі прийняття Міністром оборони України рішення щодо продовження строку тимчасового проходження військової служби за межами України щомісячна винагорода в іноземній валюті за новими посадами виплачується з того дня, з якого спостерігачі приступили до виконання обов’язків за посадами, але не раніше дня видання наказу про їх призначення на ці посади.

2.7. Спостерігачам, допущеним відповідно до наказу начальника Центру забезпечення до тимчасового виконання обов’язків за вакантною посадою з більшим розміром щомісячної винагороди в іноземній валюті, виплата різниці у щомісячній винагороді в іноземній валюті за основною посадою і посадою, що тимчасово виконується, проводиться з того дня, з якого вони стали до тимчасового виконання обов’язків за посадою, але не раніше дня видання наказу про допуск до тимчасового виконання обов’язків за посадою, по день припинення тимчасового виконання посади включно, одночасно з виплатою щомісячної винагороди в іноземній валюті за поточний місяць.

2.8. Спостерігачам, допущеним до тимчасового виконання обов’язків за невакантною посадою з більшим розміром щомісячної винагороди в іноземній валюті, виплата різниці у щомісячній винагороді в іноземній валюті за основною посадою і посадою, що тимчасово виконується, не здійснюється.

2.9. Спостерігачам, яким обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, виплата щомісячної винагороди в іноземній валюті призупиняється з дня винесення ухвали слідчого судді, суду.

2.10. У разі постановлення виправдувального вироку суду, закриття кримінального провадження (відмови в порушенні кримінального провадження) за відсутністю події злочину, відсутністю у діянні складу злочину або недоведеністю участі обвинуваченого в учиненні злочину спостерігачам, які були відсторонені від посад, поновлюється виплата щомісячної винагороди в іноземній валюті, на отримання якої вони втратили право у зв’язку з відстороненням від посад, з дня, з якого вони стали до виконання обов’язків за посадою.

2.11. Щомісячна винагорода в іноземній валюті, право на яку втратили спостерігачі у наслідок незаконних дій, відшкодовується їм у порядку, передбаченому Законом України "Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду".

2.12. Виплата підйомної допомоги в іноземній та національній валютах спостерігачам не здійснюється.

III. Відшкодування витрат на направлення
(повернення) до (з) місця тимчасового проходження
військової служби за кордоном та у службові відрядження

3.1. Відшкодування витрат, пов’язаних з переміщенням спостерігачів з України за кордон та у зворотному напрямку, здійснюється одноразово (у зв’язку з переміщенням до місця тимчасового проходження військової служби за кордоном та у зв’язку з поверненням в Україну), ураховуючи вимоги пунктів 1.6 та 1.8 розділу І цієї Інструкції.

3.2. У разі переміщення спостерігачів з України за кордон та у зворотному напрямку відшкодуванню підлягають витрати на проїзд залізничним транспортом у купейному вагоні швидкого чи пасажирського потяга або автомобільним транспортом міжміського сполучення з урахуванням усіх витрат, пов’язаних із придбанням проїзних квитків, перевезенням багажу (до 80 кг) та користуванням постільними речами.

3.3. У разі виникнення необхідності у службовому відрядженні спостерігач звертається до начальника Центру забезпечення та надає дані щодо способу транспортування, строку, причин та місця відрядження для прийняття відповідного рішення.

3.4. Відшкодування витрат, пов’язаних з направленням у службові відрядження, здійснюється з урахуванням вимог пунктів 1.6 та 1.8 розділу І цієї Інструкції.

3.5. За період перебування спостерігачів у службових відрядженнях на території України нарахування та виплата щомісячної винагороди в іноземній валюті не здійснюється.

IV. Відшкодування витрат, пов’язаних з наймом
(орендою) житла (включаючи вартість комунальних послуг)

4.1. Найм (оренда) житла всіма спостерігачами здійснюється шляхом укладення ними договорів з урахуванням вимог пунктів 1.7 та 1.8 розділу І цієї Інструкції. Разом з проектом договору найму (оренди) житла до Фінансового управління подається інформація щодо належності наймодавцю (орендодавцю) житла та витяг з наказу начальника Центру забезпечення, в якому зазначається його рішення, а також місцезнаходження, площа найманого (орендованого) житла (у квадратних метрах), реквізити фізичної або юридичної особи наймодавця (орендодавця), ціна договору.

4.2. Відшкодування витрат за найм (оренду) житла (включаючи вартість комунальних послуг) здійснюється з урахуванням вимог пунктів 1.6 та 1.8 розділу І цієї Інструкції. У цьому випадку у підтвердних документах повинно бути зазначено суму безготівкового перерахування коштів спостерігачем наймодавцю (орендодавцю) відповідно до укладеного договору, валюту платежу, реквізити одержувача та місяць, за який здійснено оплату.

4.3. Відшкодування витрат, пов’язаних із наймом (орендою) житла (включаючи оплату комунальних послуг), здійснюється щомісячно у поточному місяці за попередній.

V. Відшкодування витрат, пов’язаних з придбанням
пально-мастильних матеріалів, технічним
обслуговуванням та ремонтом автомобільної техніки

5.1. Використання автомобільної техніки всіма спостерігачами здійснюється з урахуванням планів спільного застосування військових контингентів Спільних Миротворчих Сил у Зоні Безпеки Придністровського регіону Республіки Молдова та в межах річних норм витрат моторесурсу.

5.2. Автомобільна техніка закріплюється за спостерігачами на підставі наказу командира військової частини (установи, організації) на балансі якої перебуває така техніка. Військова частина (установа, організація) на балансі якої буде перебувати автомобільна техніка визначається окремим рішенням начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України (першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України). Автомобільна техніка використовується виключно для службових цілей.

5.3. Технічне обслуговування і ремонт автомобільної техніки за кордоном здійснюється відповідно до вимог експлуатаційної, ремонтної та технологічної документації.

5.4. Перед направленням автомобіля на станцію технічного обслуговування спостерігачем проводиться технічний огляд автомобіля, за результатами якого він рапортом звертається до старшого начальника з метою отримання письмового дозволу на проведення технічного обслуговування (ремонту) автомобіля.

5.5. За результатами виконання робіт складається акт виконаних робіт, який підписується представником станції технічного обслуговування, старшим начальником та спостерігачем, за яким закріплено автомобіль.

5.6. Відшкодування витрат на технічне обслуговування (ремонт) автомобільної технічними здійснюється з урахуванням вимог пунктів 1.6 - 1.8 цієї розділу І цієї Інструкції. У цьому випадку у підтвердних документах повинно бути зазначено перелік, ціна та дата виконаних робіт (наданих послуг).

5.7. За потреби проведення середнього чи капітального ремонту автомобільної техніки здійснювати її заміну за рахунок резерву Центрального автомобільного управління Збройних Сил України Озброєння Збройних Сил України.

5.8. Відшкодування витрат на придбання пально-мастильних матеріалів для автомобільної техніки здійснюється з урахуванням вимог пунктів 1.6 - 1.8 розділу І цієї Інструкції. У цьому випадку у підтвердних документах повинно бути зазначено кількість, ціна, вартість пального та дата наданих послуг.

5.9. Облік використаного спостерігачем пального здійснюється згідно зі звітом про використання пального, форма якого наведена у додатку 2 до цієї Інструкції та який додається до щомісячного звіту старшого начальника про використання коштів.

5.10. Відшкодування витрат, пов’язаних з паркуванням (стоянкою) та миттям (в міру забруднення автомобіля, але не більше 5 разів на місяць) службової автомобільної техніки, здійснюється з урахуванням вимог, наведених у пунктах 1.6 та 1.8 розділу І цієї Інструкції. У цьому випадку у підтвердних документах повинно бути зазначено ціну та дату виконаних робіт (наданих послуг).

VI. Відшкодування витрат на оплату
вартості телекомунікаційних послуг

6.1. До телекомунікаційних послуг належать забезпечення потреб у телефонному зв’язку для ведення службових переговорів та доступ до мережі Інтернет.

6.2. Відшкодування витрат на оплату вартості послуг, визначених у пункті 6.1 цього розділу, здійснюється з урахуванням вимог пунктів 1.6 - 1.8 розділу І цієї Інструкції.

6.3. Списки абонентів для ведення службових телефонних переговорів за рахунок бюджетних коштів та відповідні ліміти на рік затверджуються начальником Центру забезпечення.

VII. Відшкодування витрат на медичне обслуговування

7.1. Надання медичної допомоги всім спостерігачам, здійснюється на підставі укладених договорів медичного страхування, що може укладатись шляхом видачі страхового свідоцтва (поліса, сертифіката), з урахуванням вимог пунктів 1.7 та 1.8 розділу І цієї Інструкції. При цьому строк дії договору страхування повинен відповідати строку тимчасового проходження військової служби за кордоном. У разі неможливості придбання страхового свідоцтва (поліса, сертифіката) оплата вартості наданої медичної допомоги здійснюється безпосередньо медичному закладу (установі, організації) який (яка) надав (надала) таку допомогу з урахуванням вимог пунктів 1.6 та 1.8 розділу І цієї Інструкції і пункту 7.3 цього розділу.

7.2. Відшкодування витрат на медичне обслуговування спостерігачів здійснюється з урахуванням вимог пунктів 1.6 - 1.8 розділу І цієї Інструкції та пункту 7.3 цього розділу. У цьому випадку в підтвердних документах, які додаються до звіту старшого начальника, повинна бути копія договору про страхування (страхового поліса, сертифіката) (у разі наявності), документа про оплату медичної допомоги або рахунка щодо наданих послуг (виконаних робіт) із зазначенням переліку, ціни та дати, а також довідка медичного закладу (установи, організації) який (яка) надав (надала) таку допомогу.

7.3. Відшкодуванню підлягають витрати, пов’язані з:

оплатою вартості медичної допомоги та лікуванням в усіх випадках, які потребують невідкладного втручання (включаючи витрати на харчування - в усіх випадках захворювання, що вимагають розміщення хворого на стаціонарному лікуванні, а також у всіх випадках, що вимагають надання хірургічної допомоги у стаціонарних умовах (крім косметологічних операцій, якщо вони не викликані необхідністю у результаті нещасного випадку);

оплатою амбулаторної допомоги - в усіх випадках, що вимагають медичної допомоги (у тому числі і стоматологічної допомоги, крім протезування, якщо воно не викликане необхідністю у результаті нещасного випадку) і амбулаторних процедур, включаючи хірургічні;

оплатою вартості придбання страхового полісу.

VIII. Відшкодування витрат на придбання
канцелярського приладдя, представницькі витрати

8.1. Відшкодування витрат на придбання канцелярського приладдя здійснюється з урахуванням вимог, наведених у пунктах 1.6 - 1.8 розділу І цієї Інструкції. У цьому випадку у підтвердних документах повинно бути зазначено кількість, ціну, вартість товарів та дату наданих послуг.

8.2. Представницькі заходи організуються та проводяться виключно за наявності рішення начальника Центру забезпечення, прийнятого за вмотивованим клопотанням старшого начальника, до якого додається окремий кошторис витрат, погоджений з Фінансовим управлінням шляхом візування.

8.3. Відшкодування витрат на представницькі заходи здійснюється з урахуванням вимог, наведених у пунктах 1.6 - 1.8 розділу І цієї Інструкції. У цьому випадку до підтвердних документів додається копія рішення начальника Центру забезпечення, звіт старшого начальника про проведені заходи, кошторис витрат, програма проведення заходу із зазначенням дати й місця проведення та список учасників із зазначенням прізвища, імені, по батькові, посади.

IX. Порядок дій спостерігачів після закінчення
строку тимчасового проходження військової служби за кордоном

9.1. Після закінчення строку тимчасового проходження військової служби за кордоном спостерігач доповідає рапортом начальнику Центру забезпечення щодо здачі справ та посади, завершення всіх фінансових розрахунків із постачальниками товарів (робіт, послуг) та відсутності заборгованостей, погодженим з Фінансовим управлінням шляхом візування. При цьому старшим начальником здається на зберігання до Центру забезпечення книга вхідних та вихідних документів, де реєструвалися всі документи, пов’язані з фінансовим забезпеченням спостерігачів (звіти, акти, договори, рапорти та інші документи) за період тимчасового проходження військової служби за кордоном.

9.2. До вибуття з країни, до якої було направлено спостерігача для тимчасового проходження військової служби, підлягають розірванню або пролонгації всі укладені договори, що супроводжуються обов’язковим письмовим підтвердженням договірних сторін факту відсутності будь-яких фінансових заборгованостей та інших претензій з наданням окремої доповіді спостерігачем на адресу Фінансового управління щодо зазначеного.

9.3. Спостерігачі повинні вжити усіх заходів для врегулювання спірних питань до повернення в Україну.

9.4. Про неможливість вирішення спірних питань шляхом переговорів спостерігач невідкладно доповідає начальнику Центру забезпечення для вжиття необхідних заходів.

9.5. Залишок нарахованої під звіт іноземної валюти підлягає поверненню спостерігачем до Фінансового управління у готівковій або безготівковій формі у встановленому законодавством порядку.

9.6. Під час проведення ротації допускається можливість одночасного перебування у Придністровському регіоні республіки Молдова спостерігачів чергової та попередньої ротацій для приймання-передавання справ та посади, але не більше:

3 діб - для спостерігачів;

5 діб - для старшого начальника.

Начальник Головного управління військового
співробітництва та миротворчих операцій Генерального
штабу Збройних Сил України генерал-майор Л.С. Голопатюк

Додаток 1
до Інструкції про забезпечення службової
діяльності українських військових спостерігачів
у Придністровському регіоні Республіки Молдова

Зразок

  Звіт у сумі ________________ дол. США 

  ЗАТВЕРДЖУЮ
Начальник Фінансового
управління Генерального штабу
Збройних Сил України
полковник Ю.В. Гулай
"___" _____________ 20__ р. 

Звіт
про використання коштів в іноземній валюті українським
військовим спостерігачем у Придністровському
регіоні Республіки Молдова
за _____________ 20__ року

КЕКВ  Cтаття  Найменування  Призначено на рік відповідно до кошторису  Отримано  Використано  ПрийнятоФінансовим управлінням  Залишок коштів  Залишок призначень 
з початку року (залишок на ___.__.20___
фінансування) 
в тому числі в звітному періоді  з початку року  в тому числі за звітний період 
10  11 
1112  1008  Грошове забезпечення, в тому числі  50360  9600  4200  8400  4200    1200  40760 
    щомісячна винагорода в іноземній валюті (аванс)  50360  9600  4200  8400  4200    1200  40760 
1131    Предмети, матеріали, обладнання та інвентар  1450  300  300  195  195    105  1150 
  3640  придбання запчастин  250  50  50  45  45    200 
  1935  придбання пального  1200  250  250  150  150    100  950 
    Разом:  51810  9900  4500  8595  4395    1305  41910 
1134    …                 

Залишок коштів на рахунку станом на ___ ________ 20___ року становить 1420 дол. США

Військовий спостерігач майор В.А. Грищенко

__________

Примітка:

У графу 4 вносяться кошторисні призначення на рік на підставі доведеного кошторису. Графа 5 формується наростаючим підсумком. У графі 6 зазначається обсяг фінансування, що отримано за звітний місяць. У графі 7 зазначається сума всіх витрат наростаючим підсумком з початку року. У графі 8 зазначаються витрати за звітний місяць. Графа 9 заповнюється Фінансовим управлінням після перевірки звіту, якщо Фінансове управління затвердить суму у меншому обсязі, у звіті наступного місяця корегуються графи 7, 8, 10 на відповідну суму (після доведення прийнятих сум).


Додаток 2
до Інструкції про забезпечення службової
діяльності українських військових спостерігачів
у Придністровському регіоні Республіки Молдова

Зразок

Звіт
про використання пального за ________20__ р.

Марка автомобіля  Показники спідометра  Пробіг за місяць (км)  Використано пального за нормою за пройдені км (л)  Пальне  Фактичне використання пального (л)  Результати (л) 
  початок місяця  кінець місяця      залишок на початок місяця  закуплено  залишок на кінець місяця    економії  перевитрати 
                     

Середні витрати палива (відповідно до технічного паспорта автомобіля) ____ л/100 км

Ціна за 1 л пального _____

Звіт склав:

Військовий спостерігач майор В.А. Грищенко