ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
НАКАЗ
25.04.2013 N 54
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Генеральної прокуратури України
N 140 від 06.04.2016)
Про внесення змін та доповнень до Положення
про порядок ведення Єдиного
реєстру досудових розслідувань
Відповідно до пункту 22 Перехідних положень Кримінального процесуального кодексу України, керуючись частиною 4 статті 14, статтею 15 Закону України "Про прокуратуру", НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни та доповнення до Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, що додаються.
2. Наказ надіслати до Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Міністерства доходів і зборів України для забезпечення його виконання працівниками зазначених правоохоронних органів.
Контроль за виконанням цього наказу здійснювати по відомствах.
Генеральний прокурор України В. Пшонка
Погоджено:
Міністр внутрішніх справ України В. Захарченко
Голова Служби безпеки України О. Якименко
Міністр доходів і зборів України О. Клименко
Затверджено
Наказ Генерального
прокурора України
25.04.2013 N 54
Зміни та доповнення
до Положення про порядок ведення Єдиного реєстру
досудових розслідувань, затвердженого наказом
Генерального прокурора України
від 17 серпня 2012 року N 69
I. Пункт 2.2 розділу II Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань виключити.
II. Пункт 2.3 розділу II Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань викласти в такій редакції:
"При внесенні до Єдиного реєстру відомостей за фактами смерті людей слід керуватися спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України, Генеральної прокуратури України від 28.11.2012 N 1095/955/119 "Про затвердження Порядку взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров'я та органами прокуратури України при встановленні факту смерті людини".
При цьому одночасно з визначенням правової кваліфікації підлягають внесенню до Єдиного реєстру додаткові відмітки щодо розмежування очевидних вбивств, фактів природної смерті, самогубств, зникнення безвісти".
III. Пункти 2.3 - 2.35 вважати відповідно пунктами 2.2 - 2.34.
IV. Доповнити розділ II Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань підрозділом 7 такого змісту:
7. "Порядок розрахунку показників, пов'язаних з результатами розслідування і розкриття кримінальних правопорушень".
7.1. Дані про розкриття кримінальних правопорушень визначаються за остаточними результатами досудового розслідування у кримінальному провадженні.
Розкритим вважається кримінальне правопорушення, за результатами досудового розслідування якого прийнято одне з таких рішень:
а) прокурором затверджено або складено обвинувальний акт та передано його до суду в порядку статті 291 Кримінального процесуального кодексу України;
б) прокурором затверджено або складено клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру та передано його до суду;
в) прокурором складено клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності та направлення його до суду;
г) прокурором прийнято рішення про закриття кримінального провадження на підставі пункту 5 частини 1 статті 284 КПК України.
До числа розкритих кримінальних правопорушень враховуються ті, у яких у звітному періоді до Єдиного реєстру внесено відомості про остаточні результати досудового розслідування.
Результати досудового розслідування у кримінальних правопорушеннях, зареєстрованих до 01.01.2013, до цієї кількості не враховуються.
Починаючи з 01.01.2014, формування даних про розкриті кримінальні правопорушення проводиться з урахуванням рішень, прийнятих у кримінальних провадженнях за правопорушеннями, зареєстрованими після 01.01.2013.
Відсоток розкритих кримінальних правопорушень визначається співвідношенням числа розкритих кримінальних правопорушень, помноженого на 100, до суми числа розкритих і нерозкритих кримінальних правопорушень.
7.2. Нерозкритим є кримінальне правопорушення, провадження у якому вперше зупинено на підставі пунктів 2, 3 статті 280 КПК України (підозрюваний переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності і його місцезнаходження невідоме, виконання процесуальних дій у межах міжнародного співробітництва) у звітному періоді.
До числа нерозкритих враховуються правопорушення, провадження у яких вперше зупинені в даному звітному періоді, незалежно від часу реєстрації даних про них у Єдиному реєстрі досудових розслідувань.
Крім того, до числа нерозкритих кримінальних правопорушень включаються ті, з моменту реєстрації яких пройшло більше двох місяців, але до Реєстру не внесено дані про оголошення підозри або продовження чи зупинення слідства за нерозшуком особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, або необхідності виконання процесуальних дій у межах міжнародного співробітництва, а також кримінальні правопорушення, у яких з моменту оголошення підозри пройшло більше двох місяців, але до Реєстру не внесено відомості про прийняття рішення у кримінальному провадженні.
Відсоток кримінальних правопорушень, що залишились нерозкритими у звітному періоді, визначається співвідношенням числа нерозкритих кримінальних правопорушень, помноженого на 100, до суми числа розкритих і нерозкритих кримінальних правопорушень.
7.3. З метою контролю за процесом розкриття кримінальних правопорушень та вжиття відповідних заходів використовуються дані про кримінальні правопорушення, у яких особам оголошено підозру.
При цьому до числа розкритих (з підозрою) кримінальних правопорушень враховуються ті, в яких у звітному періоді до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про фактичне оголошення підозри особі, яка вчинила це правопорушення.
Відсоток розкритих (з підозрою) кримінальних правопорушень визначається співвідношенням числа розкритих (з підозрою) кримінальних правопорушень, помноженого на 100, до суми числа розкритих (з підозрою) і нерозкритих кримінальних правопорушень.
Нерозкритими при цьому є кримінальні правопорушення, з моменту реєстрації яких пройшло більше двох місяців, та в Реєстрі відсутні дані про вручення особі письмового повідомлення про підозру, а також зупинені на підставі пунктів 2, 3 статті 280 КПК України (переховування від слідства та суду, виконання процесуальних дій у межах міжнародного співробітництва) після складання повідомлення про підозру, але без фактичного її оголошення.
До числа нерозкритих враховуються правопорушення, провадження у яких вперше зупинені із вищезазначених підстав у даному звітному періоді, незалежно від часу внесення даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Відсоток кримінальних правопорушень, що залишились нерозкритими, визначається співвідношенням числа нерозкритих кримінальних правопорушень, помноженого на 100, до суми числа розкритих (з підозрою) і нерозкритих кримінальних правопорушень.
7.4. Разом із розкриттям кримінальних правопорушень у звітному періоді визначається результативність роботи органів досудового розслідування з розкриття кримінальних правопорушень минулих років.
Розкритими злочинами минулих років вважаються злочини, зареєстровані у минулі роки, а досудове розслідування у провадженнях закінчено з підстав, передбачених пунктами "а" - "г" п. 7.1. Положення.
Відсоток розкриття кримінальних правопорушень минулих років визначається співвідношенням числа розкритих кримінальних правопорушень минулих років, помноженого на 100, до суми числа розкритих і нерозкритих кримінальних правопорушень минулих років.
Підрозділ 7 "Редагування відомостей з реєстру" вважати підрозділом 8. Нумерацію пунктів 7.1 - 7.3 цього підрозділу вважати пунктами 8.1 - 8.3.
Внести такі зміни та доповнення:
1. Підпункт 2 пункту 4.3 розділу I після слів "дату надходження заяви, повідомлення та дату" доповнити словами "і час".
2. Підпункт 7 пункту 4.3 розділу I викласти у такій редакції: "Прізвище, ім'я, по батькові слідчого (слідчих), який здійснює досудове розслідування, та прокурора (прокурорів), який здійснює процесуальне керівництво".
3. Пункт 4.7 розділу I викласти у такій редакції: "Доступ до внесених у Реєстр відомостей щодо кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості особи, про хабарництво, збут наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів відкривається з моменту оголошення підозри особі або прийняття рішення про закриття без оголошення підозри особі. Винятком з цього правила є слідчий та прокурор, який здійснює процесуальне керівництво, керівник слідчого підрозділу та керівник прокуратури, які відповідно проводять досудове розслідування та здійснюють контроль і нагляд у цьому кримінальному провадженні".
4. Пункт 5.2 розділу II викласти у такій редакції: "Відомості про особу, яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення та стосовно якої під час досудового розслідування прийнято рішення, передбачене пунктами 1 - 4, 6 частини 1 статті 284 КПК України, виключаються з числа осіб, які вчинили кримінальне правопорушення".
5. Пункт 2.17 розділу II доповнити абзацом такого змісту: "Якщо у ході досудового розслідування встановити дату та час учинення кримінального правопорушення не вдалося, то зазначається дата реєстрації заяви, повідомлення про кримінальне правопорушення, а часу присвоюється позначка "25".
6. Із пункту 3 додатку 1 до Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань "Картка про кримінальне правопорушення", пункту 3 додатку 2 "Картка про наслідки досудового розслідування кримінального правопорушення", пункту 3 додатку 3 "Картка про заподіяні збитки, результати їх відшкодування та вилучення предметів злочинної діяльності", пункту 3 додатку 4 "Картка на особу, яка вчинила кримінальне правопорушення та яка підозрюється у їх вчиненні", пункту 3 додатку 5 "Картка про рух кримінального провадження" виключити слова: "у т.ч. спеціалізована з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері (5), у транспортній сфері (6). При цьому наступні порядкові номери кодів зменшити на 2.
7. Пункт 19 додатку 1 до Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань "Картка про кримінальне правопорушення" доповнити підпунктами: "магістральному трубопровідному (21), автомобільному (22) транспорті, у сфері автодорожнього комплексу (23), у метрополітені (24)".
8. Пункт 9 додатку 4 до Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань "Картка на особу, яка вчинила кримінальне правопорушення та яка підозрюється у їх вчиненні" викласти у новій редакції: "Реєстраційний номер облікової картки платника податків".
9. Пункт 20 додатку 4 до Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань "Картка на особу, яка вчинила кримінальне правопорушення та яка підозрюється у їх вчиненні" викласти у новій редакції: "Прийнято постанову про закриття провадження щодо підозрюваного: ч. 1 ст. 284 КПК України: п. 1 (5), п. 2 (1), п. 3 (2), п. 4 (3), п. 6 (4)".
10. Назву рядка 2 додатку 6 до Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань "Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань" викласти у такій редакції: "Дата та час внесення відомостей про заяву, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань".
11. Додаток 6 до Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань "Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань" доповнити рядком 9 "Прізвище, ім'я, по батькові прокурора (прокурорів), який здійснює процесуальне керівництво". Назву рядка 8 додатку 6 викласти у такій редакції: "Прізвище, ім'я, по батькові слідчого (слідчих), який здійснює досудове розслідування".
12. Доповнити довідник 9 "Додаткові відмітки щодо кваліфікації" інформацією такого змісту:
Статті 115, 116, 117, 118 КК (в редакції 2001 року):
135. Очевидне вбивство
136. Природна смерть
137. Самогубство
138. Зникнення безвісти