Документ втратив чиннiсть!

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ
18.04.2013 N 29-213/4446/4721

Генеральний департамент грошово-кредитної політики
Територіальним управлінням Національного банку України,
банкам України та їх філіям, Незалежній асоціації банків України,
Асоціації українських банків,
Асоціації "Український кредитно-банківський союз"

(Лист втратив актуальність на підставі Листа
Національного банку України
N 40-0006/16290 від 22.03.20
18)

Щодо особливостей реєстрації Національним банком України
кредитних договорів, укладених резидентами-позичальниками
з Міжнародною Фінансовою Корпорацією

Роз'яснення щодо особливостей реєстрації Національним банком України кредитних договорів, укладених резидентами-позичальниками з Міжнародною Фінансовою Корпорацією

Національний банк України у зв'язку з надходженням запитів від територіальних управлінь Національного банку України (далі - територіальне управління) та банків щодо особливостей реєстрації Національним банком України кредитних договорів, укладених резидентами-позичальниками з Міжнародною Фінансовою Корпорацією (далі - МФК), повідомляє.

Відповідно до статті 19 Закону України "Про міжнародні договори України" (далі - Закон про міжнародні договори) якщо міжнародним договором України, який набрав чинності в установленому порядку, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені у відповідному акті законодавства України, то застосовуються правила міжнародного договору.

У жовтні 1993 року Україна стала членом МФК, приєднавшись відповідно до статті 1 Закону України "Про вступ України до Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Міжнародної фінансової корпорації, Міжнародної асоціації розвитку та Багатостороннього агентства по гарантіях інвестицій" (далі - Закон) до статей угоди про створення МФК.

Імунітети та привілеї МФК визначені розділом 7 статті 3 Конвенції ООН про привілеї та імунітети спеціалізованих установ від 21 листопада 1947 року, з урахуванням положень додатка XIII зазначеної Конвенції, та закріплюють, зокрема, право МФК без будь-яких обмежень, встановлених фінансовим контролем, правилами чи мораторіями будь-якого виду володіти фондами, золотом та будь-якою валютою та проводити операції у будь-якій валюті. Схожі положення закріплені статтею 4 Угоди між Україною та МФК щодо статусу та діяльності Представництва МФК в Україні від 2 квітня 1999 року.

Враховуючи вказане, зазначаємо, що при оформленні повідомлення1 про кредитний договір з МФК, що подається резидентом-позичальником до територіального управління для цілей реєстрації такого договору відповідно до Положення про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам2, зазначення у пункті 9.4 цього повідомлення відомостей про максимальний розмір збільшення процентної ставки не є обов'язковим.

____________

1. За формою згідно з додатком 1 до Положення про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 17.06.2004 N 270.

2. Затверджено постановою Правління Національного банку України від 17.06.2004 N 270 (зі змінами).

Перший заступник Голови Національного
банку України Б. В. Приходько