Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА

ПОСТАНОВА
24.12.2009 N 36

(Постанову скасовано на підставі Розпорядження
Кабінету Міністрів України
N 1022-р від 18.12.
2017)

Про затвердження Порядку видачі
Сертифікату Здоров'я на імпортовану
до Європейського Співтовариства соняшникову олію,
що виробляється або відправляється із України

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Державної
санітарно-епідеміологічної служби
N 1 від 10.01.20
13 )

Відповідно до статті 54 Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" ( 771/97-ВР ) та вимог Регламенту Комісії ЄС N 1151/2009 від 27 листопада 2009 року щодо спеціальних умов регулювання імпорту соняшникової олії, що виробляється або відправляється із України зважаючи на ризик забруднення мінеральними маслами та відміняючи Рішення Європейської Комісії N 2008/433/СЕ від 10 червня 2008 року та керуючись статтею 40 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" ( 4004-12 ) ПОСТАНОВЛЯЮ:

1. Затвердити Порядок видачі Сертифікату Здоров'я на імпортовану до Європейського Співтовариства соняшникову олію, що виробляється або відправляється із України (додається).

2. Департаменту організації санітарно-епідеміологічного нагляду Міністерства охорони здоров'я України дану постанову довести до установ і закладів державної санітарно-епідеміологічної служби, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в установленому порядку.

3. Контроль за виконанням постанови покладаю на першого заступника Головного державного санітарного лікаря України Мухарську Л.М.

Головний державний санітарний лікар України О.М.Біловол

Додаток
до пункту 1 постанови
Головного державного
санітарного лікаря України
24.12.2009 N 36

Порядок
видачі Сертифікату Здоров'я на імпортовану
до Європейського Співтовариства соняшникову олію,
що виробляється або відправляється із України

1. Порядок видачі Сертифікату Здоров'я на імпортовану до Європейського Співтовариства соняшникову олію, що виробляється або відправляється із України (далі - Порядок) розроблений відповідно до Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" ( 771/97-ВР ) та вимог Регламенту Комісії ЄС N 1151/2009 від 27 листопада 2009 року щодо спеціальних умов регулювання імпорту соняшникової олії, що виробляється або відправляється із України, зважаючи на ризик забруднення мінеральними маслами та відміняючи Рішення Європейської Комісії N 2008/433/СЕ від 10 червня 2008 року (далі - Регламент Комісії ЄС N 1151/2009).

2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному у Законі України "Про безпечність та якість харчових продуктів" ( 771/97-ВР ).

3. Дія цього Порядку поширюється на осіб, які мають експлуатаційний дозвіл на потужності (об'єкти) та внесені до реєстру затверджених експортних потужностей (об'єктів) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 N 712 "Про затвердження Порядку видачі експлуатаційного дозволу для потужностей (об'єктів) з виробництва, переробки або реалізації харчових продуктів" та Наказу МОЗ України від 24.01.2008 N 25 "Про затвердження Порядку ведення реєстру потужностей (об'єктів) та їх операторів", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.02.2008 за N 87/14778 та мають намір здійснювати експорт соняшникової олії до Європейського Співтовариства.

4. Сертифікат Здоров'я на імпортовану до Європейського Співтовариства соняшникову олію, що виробляється або відправляється із України (далі - Сертифікат), видається лише на продукцію, що вироблена на затверджених експортних потужностях (об'єктах), зареєстрованих у встановленому порядку.

5. Сертифікат видається посадовими особами державної санітарно-епідеміологічної служби за формою, що додається.

6. Сертифікат повинен бути надрукованим, мати номер та код товару.

7. У Сертифікаті зазначаються:

1) Опис товару:

- назва та характер продукції;

- кількість (у відповідних одиницях);

- код партії та дата кодування;

- вироблено в: назва та, при необхідності, місцезнаходження виробництва;

2) Опис отримувача вантажу: назва та контактна інформація імпортера або отримувача вантажу;

3) Опис постачальника вантажу: назва та контактна інформація експортера або постачальника вантажу;

4) Умови транспортування: важливі вимоги до транспортування та зберігання, включаючи контроль за температурним режимом; країна-відправник, країна призначення;

5) Сертифікація. Посадова особа Держсанепідслужби України, яка видає та підписує Сертифікат, вивчає Протокол випробувань, виданий акредитованою у встановленому порядку на даний вид досліджень лабораторією, та засвідчує, що:

- вищезазначена партія товару була протестована у акредитованій у встановленому порядку на даний вид досліджень лабораторії у відповідності з положеннями, викладеними у Регламенті Комісії ЄС N 1151/2009;

- результати випробувань свідчать, що кількість мінеральних масел не перевищує 50 мг/кг, а також показують фактичну кількість домішок мінеральних масел;

- результати, критерії ефективності та відповідні хроматограми даних випробувань додаються до даного Сертифіката. ( Підпункт пункту 7 в редакції Постанови Державної санітарно-епідеміологічної служби N 1 від 10.01.2013 )

8. Сертифікат має містити дані щодо місця та дати його видачі, прізвище та ініціали, посаду та підпис посадової особи територіального органу Держсанепідслужби України, який його видає. Сертифікат засвідчується офіційною печаткою. ( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою Державної санітарно-епідеміологічної служби N 1 від 10.01.2013 )

9. Сертифікат обліковується у журналі обліку Санітарних сертифікатів на вантажі з харчовими продуктами, призначеними для експорту відповідно до пункту 11 Порядку видачі санітарних сертифікатів на вантажі з харчовими продуктами, призначеними для експорту, затвердженого постановою головного державного санітарного лікаря України від 19.05.2008 N 11.

10. Один екземпляр (оригінал) Сертифікату видається експортеру або відправнику на кольоровому бланку відповідно до Наказу МОЗ України від 29.05.2008 N 186-Адм "Щодо забезпечення використання кольорових бланків санітарних сертифікатів на вантажі з харчовими продуктами, призначеними для експорту, другий (копія) - зберігається в територіальному органі Держсанепідслужби України. Інші копії можуть бути офіційно напечатаними копіями або ксерокопіями, про що зазначається на кожному конкретному Сертифікаті. ( Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою Державної санітарно-епідеміологічної служби N 1 від 10.01.2013 )

13. Сертифікат не може містити пропусків, крім тих, що вимагаються текстом сертифікату.

14. Будь-які зміни у Сертифікаті мають бути підписані посадовою особою, яка видала сертифікат та пропечатані офіційною печаткою.

Заступник головного державного санітарного лікаря України А.А.Григоренко

Додаток

Затверджено
Постанова Головного
державного санітарного
лікаря України
24.12.2009 N 36

(в редакції Постанови
Державної санітарно-
епідеміологічної служби
N 1 від 10.01.2013)

                            (Державний
Герб
України)

Сертифікат Здоров'я
на імпортовану до Європейського Співтовариства
соняшникову олію, що виробляється
або відправляється із України

З Додатком (в редакції від 10.01.2013 р.) можна ознайомитись: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

                Сертифікат Здоров'я на імпортовану
до Європейського Співтовариства соняшникову олію,
що виробляється або відправляється із України
Health Certificate for the importation
into the European Community of sunflower oil
originating in or consigned from Ukraine

(Форма в редакції Постанови Державної санітарно-епідеміологічної служби N 1 від 10.01.2013)

Заступник головного державного санітарного лікаря України А.А.Григоренко

Заступник головного державного санітарного лікаря України А.А.Григоренко