КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 6 лютого 2013 р. N 88
Київ

Про внесення змін до Порядку використання коштів
державного бюджету, що спрямовуються для
реформування та розвитку комунального
господарства у сільській місцевості

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести зміни до Порядку використання коштів державного бюджету, що спрямовуються для реформування та розвитку комунального господарства у сільській місцевості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2005 р. N 325 "Питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу" (Офіційний вісник України, 2005 р., N 19, ст. 997; 2008 р., N 20, ст. 571), виклавши його у редакції, що додається.

Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 травня 2005 р. N 325

(у редакції постанови
Кабінету Міністрів України
від 6 лютого 2013 р. N 88)

Порядок
використання коштів державного бюджету,
що спрямовуються для реформування та розвитку
комунального господарства у сільській місцевості

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Реформування та розвиток комунального господарства у сільській місцевості" (далі - бюджетні кошти).

Бюджетні кошти використовуються з метою стабілізації функціонування сільського житлово-комунального господарства, впровадження енергозберігаючих технологій.

2. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінагрополітики.

Одержувачами бюджетних коштів є об’єднання "Кримсількомунгосп", обласні формування сільського комунального господарства та управління виробничо-технологічної комплектації, що входять до складу Укрсількомунгоспу і надають житлово-комунальні послуги в сільській місцевості.

Бюджетні кошти використовуються для здійснення заходів з реформування та розвитку комунального господарства у сільській місцевості відповідно до затвердженого Мінагрополітики плану використання бюджетних коштів.

3. Мінагрополітики затверджує щороку пріоритетні напрями розвитку комунального господарства у сільській місцевості.

Організація відбору об’єктів, на які спрямовуються бюджетні кошти, здійснюється конкурсною комісією. Положення про конкурсну комісію, її склад, а також порядок організації та умови проведення конкурсу затверджуються Мінагрополітики.

Основними критеріями відбору об’єктів є відповідність їх затвердженим пріоритетним напрямам та наявність співфінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів та/або інших джерел, частка яких у загальному обсязі фінансування затверджується щороку Мінагрополітики.

Мінагрополітики з урахуванням внесених конкурсною комісією пропозицій здійснює розподіл бюджетних коштів у межах бюджетних призначень на відповідний рік між об’єднанням "Кримсількомунгосп", обласними формуваннями сільського комунального господарства та управліннями виробничо-технологічної комплектації, що входять до складу Укрсількомунгоспу і надають житлово-комунальні послуги в сільській місцевості.

4. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються у порядку, встановленому законодавством.

5. Бюджетні кошти спрямовуються на:

ремонт, технічне обслуговування та експлуатацію інженерних мереж і споруд, їх технічне переоснащення та оновлення обладнання;

заміну обладнання, котлів, насосів з низьким коефіцієнтом корисної дії на більш ефективні - з меншим обсягом енергоспоживання і матеріаломісткості та більш високим коефіцієнтом корисної дії, а також малоефективних теплових мереж великої протяжності та із значними втратами тепла і гарячої води на місцеві локальні, автоматизовані котельні;

виконання робіт з реконструкції, капітального ремонту та відновлення робочого стану об’єктів інженерного облаштування сіл, житлового фонду, об’єктів соціальної інфраструктури села, зовнішніх мереж, тепло-, водопостачання і водовідведення, ліквідації аварійних ситуацій;

упровадження станцій (установок) доочищення питної води у системах централізованого водопостачання для водозабезпечення насамперед дошкільних, шкільних і лікувальних закладів та облаштування пунктів розливу питної води;

проведення технічного аудиту об’єктів водопостачання та водовідведення в сільських населених пунктах;

погашення бюджетної кредиторської заборгованості, зареєстрованої в органах Казначейства.

Закупівля товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти здійснюється в установленому законом порядку.

6. Погашення бюджетної кредиторської заборгованості, зареєстрованої в органах Казначейства, здійснюється в установленому законодавством порядку.

7. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.".