МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ
16.10.2012 N 917

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
6 листопада 2012 р. за N 1857/22169

Про внесення змін до деяких наказів
Міністерства внутрішніх справ України, які
регулюють діяльність Експертної служби
МВС України

Відповідно до Кримінального процесуального кодексу України наказую:

1. Унести до підпункту 2.2 пункту 2 наказу МВС України від 15 червня 2011 року N 333 "Про вдосконалення порядку обліку атестованих судових експертів Експертної служби МВС України", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 вересня 2011 року за N 1060/19798, таку зміну:

слова "дізнання, досудового та судового слідства" замінити словами "що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування та суду".

2. Затвердити Зміни до деяких наказів Міністерства внутрішніх справ України, які регулюють діяльність Експертної служби МВС України, що додаються.

3. Начальникам Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті організувати вивчення та забезпечити виконання цього наказу працівниками підпорядкованих підрозділів.

4. Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України (Красюк І.П.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

5. Цей наказ набирає чинності одночасно з набранням чинності Кримінальним процесуальним кодексом України.

6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Міністр генерал внутрішньої служби України В.Ю. Захарченко

Затверджено
Наказ Міністерства внутрішніх справ України
16.10.2012 N 917

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
6 листопада 2012 р. за N 1857/22169

Зміни
до деяких наказів Міністерства внутрішніх справ України,
які регулюють діяльність Експертної служби МВС України

1. У Положенні про Вибухотехнічну кваліфікаційну комісію МВС України та порядок надання працівникам органів внутрішніх справ та їх позбавлення права самостійного проведення спеціальних вибухотехнічних робіт, затвердженому наказом МВС України від 15 грудня 2011 року N 924, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 16 січня 2012 року за N 46/20359:

1.1. У пункті 1.3 розділу I:

в абзаці другому слова "кримінально-процесуальне" замінити словами "кримінальне процесуальне";

в абзаці четвертому слова "дізнання, досудового та судового слідства" замінити словами "що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування та суду ";

абзац двадцять п`ятий виключити.

1.2. У розділі II:

пункт 2.4 викласти в такій редакції:

"2.4. До постійного складу ВТКК входять Голова, заступники голови, члени ВТКК, фахівець з процесуальних питань, секретар.";

пункт 2.6 виключити.

У зв'язку з цим пункти 2.7-2.16 уважати відповідно пунктами 2.6-2.15.

2. У Положенні про екзаменаційні комісії та порядок надання працівникам органів внутрішніх справ та їх позбавлення права участі як спеціалістів у проведенні слідчих дій і оперативно-розшукових заходів, затвердженому наказом МВС України від 15 грудня 2011 року N 925, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 16 січня 2012 року за N 47/20360:

2.1. В абзаці четвертому пункту 1.2 розділу I слова "дізнання, досудового та судового слідства" замінити словами "що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування".

2.2. Розділ II викласти в такій редакції:

"ІІ. Склад та організація роботи ЕК

2.1. ЕК створюються в головних управліннях, управліннях МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті (далі - ГУМВС, УМВС).

У ДНДЕКЦ створюється Центральна екзаменаційна комісія, яка розглядає питання про надання права участі як спеціалістів у проведенні слідчих дій і оперативно-розшукових заходів (кваліфікації спеціаліста-криміналіста) працівникам ДНДЕКЦ та випускникам спеціалізованих курсів першопочаткової підготовки працівників експертних підрозділів, а також про позбавлення працівників ОВС права участі як спеціалістів у проведенні слідчих дій і оперативно-розшукових заходів (кваліфікації спеціаліста-криміналіста).

2.2. Формою роботи ЕК є засідання.

2.3. У засіданнях ЕК бере участь її постійний та перемінний склад.

2.4. До постійного складу ЕК входять голова, його заступники, члени ЕК, фахівець з процесуальних питань, працівник підрозділу кадрового забезпечення та секретар.

Постійний склад Центральної екзаменаційної комісії затверджується Міністром внутрішніх справ України, постійний склад ЕК ГУМВС, УМВС - начальником відповідного ГУМВС, УМВС.

2.5. До перемінного складу ЕК входять провідні фахівці в галузі практичного застосування техніко-криміналістичних засобів і методів при проведенні слідчих дій і оперативно-розшукових заходів, які мають кваліфікацію судового експерта та стаж практичної роботи за спеціальністю не менше трьох років.

2.6. Не можуть брати участь у засіданні ЕК як голова, його заступник, члени та секретар особи, стосовно яких на цьому засіданні розглядається питання про надання або позбавлення права участі як спеціалістів у проведенні слідчих дій і оперативно-розшукових заходів (кваліфікації спеціаліста-криміналіста).

2.7. Персональний склад ЕК на кожне засідання визначається Головою ЕК за поданням секретаря ЕК.

2.8. Засідання ЕК уважається правомочним, якщо в ньому беруть участь не менше п'яти фахівців, із них не менше трьох представників її постійного складу.

2.9. На час участі в засіданні ЕК посадові особи, залучені до роботи в її складі, звільняються від виконання інших завдань і функцій, передбачених за посадами, які вони обіймають, зі збереженням середнього заробітку.

2.10. Засідання ЕК проводить її голова. У разі відсутності голови ЕК, а також у випадках, визначених у пункті 2.6 цього розділу, його обов’язки виконує заступник.

2.11. Перед початком засідання працівникам ОВС, стосовно яких розглядатиметься питання про надання або позбавлення права участі як спеціалістів у проведенні слідчих дій і оперативно-розшукових заходів (кваліфікації спеціаліста-криміналіста), оголошується склад ЕК.

Такі працівники ОВС до початку засідання мають право заявити відвід членові ЕК, якщо вони мають сумнів у його об’єктивності або вважають, що член ЕК заінтересований у результатах розгляду, чи мають сумнів у його об’єктивності з інших причин.

Питання про заявлений відвід вирішується іншими членами ЕК без участі члена ЕК, якому заявлено відвід, відкритим голосуванням. У разі рівної кількості голосів "за" і "проти" відвід уважається задоволеним.

2.12. Рішення за результатами розгляду питання про надання або позбавлення права участі як спеціалістів у проведенні слідчих дій і оперативно-розшукових заходів (кваліфікації спеціаліста-криміналіста) приймається простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів ЕК.

У разі рівного розподілу голосів "за" і "проти" вирішальним є голос головуючого на засіданні.

2.13. Прийняте рішення, а також хід засідання ЕК, усі відводи, зауваження, застереження, пропозиції, які надійшли під час його проведення, фіксуються в Протоколі засідання (Центральної) екзаменаційної комісії (ДНДЕКЦ МВС України) головного управління, управління МВС України в Автономній Республіці Крим, області, містах Києві та Севастополі, на транспорті (додаток 1) (далі - Протокол), що ведеться секретарем.

Протокол підписується головою ЕК, усіма членами ЕК, які брали участь у засіданні, та секретарем.

При розбіжності думок члени ЕК, які не згодні з рішенням, зафіксованим у Протоколі, підписують його з позначкою "З окремою думкою" та письмово оформлюють свої мотивування, які додаються до Протоколу.

2.14. Після підписання Протоколу прийняте рішення оголошується працівникам ОВС, стосовно яких розглядалося питання про надання або позбавлення права участі як спеціалістів у проведенні слідчих дій і оперативно-розшукових заходів (кваліфікації спеціаліста-криміналіста).

2.15. Організаційне забезпечення діяльності ЕК здійснює її секретар згідно з функціональними обов’язками, які затверджуються головою ЕК.

2.16. Матеріально-технічне, фінансове та інформаційне забезпечення діяльності Центральної екзаменаційної комісії покладається на ДНДЕКЦ, ЕК ГУМВС, УМВС - на науково-дослідні експертно-криміналістичні центри (далі - НДЕКЦ) при відповідних ГУМВС, УМВС.

2.17. ЕК користуються бланками та печатками відповідних НДЕКЦ, Центральна екзаменаційна комісія користується бланками та печатками ДНДЕКЦ.".

2.3. В абзаці другому пункту 3.5 розділу IІI абревіатуру "ОПС" замінити абревіатурою "ОВС".

2.4. У назві додатка 1 до цього Положення слово "залізниці" замінити словом "транспорті".

Начальник Експертної служби МВС України
генерал-лейтенант міліції І.П. Красюк