ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
НАКАЗ
21.06.2011 N 1гн-1/3гн-1
Про внесення змін та доповнень до наказів
Генерального прокурора України N 1-2005
"Про організацію роботи і управління
в органах прокуратури України", N 3гн
"Про організацію правозахисної
діяльності органів прокуратури України"
та Регламенту Генеральної прокуратури України
( Із змінами, внесеними згідно з
Наказами Генеральної
прокуратури
N 1гн від 26.12.2011
N 35 від 12.04.2012 )
З метою удосконалення планування та методичної роботи в органах прокуратури України, підвищення її ефективності, керуючись статтею 15 Закону України "Про прокуратуру" ( 1789-12 ), наказую:
( Пункт 1 фактично втратив чинність у зв'язку з втратою чинності Наказу Генеральної прокуратури N 1 від 19.09.2005, до якого вносились зміни ) 1. Внести такі зміни та доповнення до наказу Генерального прокурора України від 19 вересня 2005 року N 1 "Про організацію роботи і управління в органах прокуратури України":
1.1. Перше речення пункту 9 викласти в такій редакції:
"Плани роботи Генеральної прокуратури України, прокуратур обласного рівня та міст з районним поділом складати на півріччя з включенням до них поточних та перспективних заходів, які можуть корегуватися щоквартально з урахуванням стану законності в регіоні, та затверджувати (підписувати) відповідним прокурорам".
1.2. У пункті 9.1 слова "та навчально-методичного" замінити на слова "навчального та методичного".
1.3. Пункт 9.4 викласти у такій редакції:
"Міським, районним, міжрайонним та прирівняним до них прокурорам (окрім прокурорів міст з районним поділом) самостійно визначати необхідність та періодичність складання планів роботи, включення до них, з урахуванням стану законності, поточних та перспективних заходів, у тому числі передбачених планами вищестоящих прокуратур".
1.4. Пункт 15.1 після слів "Аналітичну роботу здійснювати" доповнити словами "у Генеральній прокуратурі України, прокуратурах обласного рівня та прокуратурах міст з районним поділом, лише".
1.5. Пункт 16 викласти у такій редакції:
"16. Вважати одним з важливих завдань структурних підрозділів апаратів впровадження у діяльність органів прокуратури найбільш досконалих та ефективних форм і методів роботи, розробку методичних рекомендацій та поширення позитивного досвіду з різних напрямів прокурорсько-слідчої діяльності.
16.1. Організацію роботи на зазначеному напрямі у центральному апараті покласти на науково-методичну раду при Генеральній прокуратурі України і відділ організації науково-методичної роботи Головного управління організаційного та правового забезпечення.
16.2. Виконання вказаних завдань у прокуратурах обласного рівня покласти на методичні ради, до складу яких включати найбільш кваліфікованих та досвідчених працівників органів прокуратури, а також фахівців наукових і навчальних закладів. Діяльність методичних рад регламентувати положеннями, які затверджувати керівникам прокуратур.
16.3. Позитивний досвід роботи поширювати тільки після його ретельного вивчення структурними підрозділами з виїздами на місця та схвалення науково-методичною чи методичною радами. Інформаційні листи з цього питання надсилати до підпорядкованих прокуратур за підписом прокурора або його першого заступника".
1.6. У пункті 17 після слова "практичної" додати слова "та методичної".
1.7. Абзац третій пункту 26 після слів "планів роботи" доповнити словами "(за винятком планів роботи прокуратур районного рівня)".
2. Внести такі доповнення до наказу Генерального прокурора України від 12 квітня 2011 року N 3гн "Про організацію правозахисної діяльності органів прокуратури України":
2.1. Пункт 3.2 доповнити другим реченням такого змісту:
"Міським, районним, міжрайонним та прирівняним до них прокурорам (окрім прокурорів міст з районним поділом) самостійно визначати необхідність та періодичність складання і корегування планів роботи, включення до них поточних та перспективних заходів".
( Пункт 3 фактично втратив чинність у зв'язку з втратою чинності Наказу Генеральної прокуратури N 53 від 30.09.2005, до якого вносились зміни ) 3. Внести такі зміни та доповнення до Регламенту Генеральної прокуратури України:
3.1. У пункті 3.2 після слова "аналітичної" додати слова "та методичної".
3.2. У пункті 3.5 після слів "практичної допомоги" додати "та розробки методичних документів".
3.3. Назву розділу 9 викласти у такій редакції: "Методична робота. Поширення та впровадження позитивного досвіду. Забезпечення статистичною інформацією".
3.4. Пункт 9.1 викласти у такій редакції:
"На підставі частини другої статті 51 Закону України "Про прокуратуру" ( 1789-12 ) при Генеральній прокуратурі України діє науково-методична рада. Завдання та функції науково-методичної ради визначаються у Положенні, яке затверджується Генеральним прокурором України.
Діяльність науково-методичної ради планується на півріччя. Проект плану роботи ради складається її відповідальним секретарем на підставі пропозицій самостійних структурних підрозділів Генеральної прокуратури України та Національної академії прокуратури України, які надаються у строки, передбачені Положенням про науково-методичну раду при Генеральній прокуратурі України.
Розроблені структурними підрозділами апарату методичні рекомендації з предметних напрямів роботи розглядаються науково-методичною радою і після схвалення надсилаються підпорядкованим прокурорам у 10-денний термін для використання в практичній діяльності.
Методичні рекомендації, схвалені методичними радами прокуратур обласного рівня, до впровадження в практичну діяльність надсилаються у Генеральну прокуратуру України для вивчення. Після їх надходження у 15-денний термін опрацьовуються відповідними структурними підрозділами на предмет їх якості та відповідності вимогам до таких документів, а також доцільності винесення на розгляд науково-методичної ради при Генеральній прокуратурі України для використання в практичній діяльності органів прокуратури.
За наявності зауважень самостійними структурними підрозділами у цей же строк до прокуратур обласного рівня надсилаються листи про усунення недоліків перед направленням рекомендацій до підпорядкованих прокуратур".
У зв'язку з цим пункт 9.3 виключити, пункт 9.1 вважати пунктом 9.2, пункт 9.2 вважати пунктом 9.3.
3.5. У пункті 9.2 слова "Академії Генеральної прокуратури України" замінити словами "Національної академії прокуратури України".
3.6. Пункт 9.4 викласти у такій редакції:
"Головне управління організаційного та правового забезпечення за участю інших структурних підрозділів апарату періодично вивчає та узагальнює стан організації роботи органів прокуратури України щодо поширення позитивного досвіду, впровадження його у практичну діяльність та методичного забезпечення органів прокуратури".
Наказ надіслати прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України, ректору Національної академії прокуратури України, міським, районним, міжрайонним і прирівняним до них прокурорам, довести до відома прокурорсько-слідчих працівників.
Генеральний прокурор України державний
радник юстиції України В.Пшонка