Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 21 березня 2012 р. N 350
Київ

Про затвердження Державної цільової
соціальної програми протидії торгівлі
людьми на період до 2015 року

Відповідно до підпункту "а" пункту 3 частини першої статті 6 Закону України "Про протидію торгівлі людьми" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Державну цільову соціальну програму протидії торгівлі людьми на період до 2015 року (далі - Програма), що додається.

2. Міністерству економічного розвитку і торгівлі включати щороку за поданням Міністерства соціальної політики визначені Програмою завдання, заходи та показники до відповідних розділів проекту Державної програми економічного і соціального розвитку України на відповідний рік.

3. Рекомендувати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям передбачати під час складання проектів місцевих бюджетів на відповідний рік кошти, необхідні для здійснення заходів Програми.

4. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям надсилати кожного півріччя до 20 числа місяця, що настає за звітним періодом, Міністерству соціальної політики інформацію про стан виконання Програми для її узагальнення та подання до 1 березня Кабінетові Міністрів України.

Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 березня 2012 р. N 350

Державна цільова соціальна програма
протидії торгівлі людьми на період до 2015 року

Мета Програми

Метою Програми є запобігання торгівлі людьми, підвищення ефективності переслідування осіб, які вчиняють пов’язані з нею злочини або сприяють їх вчиненню, а також захист прав осіб, що постраждали від торгівлі людьми, та надання їм допомоги.

Шляхи і способи розв’язання проблеми

Можливі два варіанти розв’язання проблеми торгівлі людьми та надання допомоги і захисту особам, що постраждали від неї.

Перший варіант полягає у розв’язанні проблеми торгівлі людьми шляхом здійснення системних заходів державними установами за рахунок бюджетних коштів. Недоліком зазначеного варіанта є те, що для його реалізації необхідні бюджетні кошти у значному обсязі.

Другий, оптимальний варіант передбачає налагодження співпраці державних установ з громадськими організаціями, зокрема впровадження ефективного механізму взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми, за такими напрямами, як:

організація інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення, спрямованої на запобігання потраплянню в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми;

підвищення професійного рівня спеціалістів, які надають допомогу особам, що постраждали від торгівлі людьми, здійснюють їх реабілітацію та соціальну реінтеграцію;

проведення постійного моніторингу ефективності заходів, спрямованих на протидію торгівлі людьми;

підвищення якості надання послуг особам, що постраждали від торгівлі людьми, зокрема шляхом впровадження стандартів надання соціальних послуг таким особам.

Прогнозні обсяги та джерела фінансування Програми наведені у додатку 1.

Завдання і заходи

Завдання і заходи з виконання Програми наведені у додатку 2.

Очікувані результати, ефективність Програми

Виконання Програми дасть змогу:

підвищити ефективність взаємодії органів державної влади, міжнародних, громадських організацій та інших юридичних осіб у сфері протидії торгівлі людьми;

збільшити кількість виявлених злочинів у зазначеній сфері та випадків притягнення до відповідальності осіб, причетних до їх скоєння;

забезпечити надання щороку комплексу послуг більш як 1200 особам, що постраждали від торгівлі людьми;

підвищити рівень обізнаності населення у сфері протидії торгівлі людьми;

підвищити професійний рівень спеціалістів, які надають допомогу особам, що постраждали від торгівлі людьми, здійснюють їх реабілітацію та соціальну реінтеграцію.

Показники ефективності здійснення заходів Програми визначаються за результатами моніторингу її виконання.

Очікувані результати виконання Програми наведені в додатку 3.

Обсяги та джерела фінансування

Фінансування Програми планується здійснювати за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, а також інших джерел.

Орієнтовний обсяг фінансування Програми становить 7393,184 тис. гривень.

Обсяг фінансування Програми уточнюється щороку під час складання проектів державного та місцевих бюджетів на відповідний рік з урахуванням їх реальних можливостей.

Додаток 1
до Програми

Паспорт
Державної цільової соціальної програми протидії
торгівлі людьми на період до 2015 року

1. Концепція Програми схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2012 р. N 90 (Офіційний вісник України, 2012 р., N 14, ст. 518).

2. Програма затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2012 р. N 350.

3. Державний замовник-координатор - Мінсоцполітики.

4. Керівник Програми - Віце-прем’єр-міністр України - Міністр соціальної політики.

5. Відповідальні за виконання Програми - Мінсоцполітики, МВС, МЗС, МОЗ, МОНмолодьспорт, Мінкультури, Мін’юст, Держстат, Держкомтелерадіо, Мінекономрозвитку, Мінінфраструктури, Генеральна прокуратура України (за згодою), Адміністрація Держприкордонслужби, СБУ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські та міжнародні організації (за згодою).

6. Строк виконання Програми - 2013-2015 роки.

7. Прогнозні обсяги та джерела фінансування

Джерела фінансування  Обсяг фінансування, тис. гривень  У тому числі за роками 
2013  2014  2015 
Державний бюджет  2996,616  1003,505  845,427  1147,684 
Місцеві бюджети  1514,833  473,479  504,476  536,878 
Інші джерела  2881,735  914,119  959,817  1007,799 
Усього  7393,184  2391,103  2309,72  2692,361 

Додаток 2
до Програми

Завдання і заходи
з виконання Державної цільової соціальної
програми протидії торгівлі людьми
на період до 2015 року

Найменування завдання  Найменування показника  Значення показника  Найменування заходу  Відповідальні за виконання  Джерела фінансування (державний, місцевий бюджет, інші)  Прогнозний обсяг фінансових ресурсів для виконання завдань, тис. гривень  У тому числі за роками 
усього  у тому числі за роками  2013  2014  2015 
2013  2014  2015 
1. Удосконалення законодавства та управління у сфері протидії торгівлі людьми  кількість проведених засідань відповідної ради  12  1) забезпечення діяльності Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми і регіональних координаційних рад з питань протидії торгівлі людьми  Мінсоцполітики, МВС, МЗС, МОНмолодь-спорт, Мінкультури, Мін’юст, Держстат, Держкомтелерадіо, Мінекономрозвитку, Мінінфраструктури, Адміністрація Держприкордонслужби, СБУ, громадські та міжнародні організації (за згодою), Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації           
  кількість підготовлених доповідей  2) здійснення контролю за дотриманням міжнародних домовленостей у сфері протидії торгівлі людьми та підготовка щорічної доповіді з питань протидії торгівлі людьми  Мінсоцполітики, МВС, МЗС, МОНмолодь-спорт, Мінкультури, Мін’юст, Держстат, Держкомтелерадіо, Мінекономрозвитку, Мінінфраструктури, Адміністрація Держприкордонслужби, СБУ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська  державний бюджет  259,372  82,275  86,389  90,708 
              та Севастопольська міські держадміністрації, громадські та міжнародні організації (за згодою)           
  кількість прийнятих нормативно-правових актів у сфері протидії торгівлі людьми          3) реалізація положень Закону України "Про протидію торгівлі людьми" шляхом прийняття підзаконних нормативно-правових актів  Мінсоцполітики, МВС, МОНмолодьспорт, МЗС, Мін’юст, Держстат, Держкомтелерадіо, Мінекономрозвитку, Мінкультури, Адміністрація Держприкордонслужби, СБУ, Генеральна прокуратура України (за згодою), Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські та міжнародні організації (за згодою)           
            4) розроблення і впровадження механізму залучення громадських організацій до надання соціальних та інших послуг  Мінсоцполітики, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські та міжнародні організації (за згодою)           
  кількість розроблених стандартів          5) затвердження та впровадження стандартів надання соціальних послуг особам, що постраждали від торгівлі людьми  Мінсоцполітики           
Разом за завданням 1    державний бюджет  259,372  82,275  86,389  90,708 
2. Проведення перевірки діяльності закладів, у яких надається допомога особам, що постраждали від торгівлі людьми  кількість заходів  моніторинг діяльності зазначених закладів  Мінсоцполітики, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські та міжнародні організації (за згодою)           
Разом за завданням 2             
3. Створення єдиної системи моніторингу у сфері протидії торгівлі людьми та оцінки ефективності заходів, що здійснюються на національному та регіональному рівні  кількість звітів  1) розроблення та впровадження адміністративної звітності у сфері протидії торгівлі людьми  Мінсоцполітики, МОНмолодьспорт, МВС, МЗС, Адміністрація Держприкордонслужби, СБУ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські та міжнародні організації (за згодою)           
  кількість заходів у рамках моніторингу діяльності суб’єктів у сфері протидії торгівлі людьми  2) формування системи моніторингу діяльності суб’єктів у сфері протидії торгівлі людьми  Мінсоцполітики, МОНмолодьспорт, МВС, МЗС, Адміністрація Держприкордонслужби, СБУ, Рада міністрів Автономної Республіки  -"-  446,965  141,781  148,87  156,314 
              Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські та міжнародні організації (за згодою)           
  кількість проведених перевірок у регіонах  12  3) контроль за здійсненням заходів у сфері протидії торгівлі людьми  Мінсоцполітики, МВС, МОНмолодьспорт, Мін’юст, Адміністрація Держприкордонслужби, СБУ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські та міжнародні організації (за згодою)  державний бюджет  86,652  27,487  28,861  30,304 
  кількість проведених досліджень      4) проведення досліджень з метою виявлення нових викликів і тенденцій у сфері протидії торгівлі людьми  Мінсоцполітики, МВС  -"-  148,846    148,846   
  кількість проведених опитувань  5) проведення опитування з метою визначення рівня обізнаності різних груп населення з питань торгівлі людьми  Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації  місцеві бюджети  14,409  4,571  4,799  5,039 
Разом за завданням 3    державний бюджет  682,463  169,268  326,577  186,618 
                місцеві бюджети  14,409  4,571  4,799  5,039 
4. Підвищення професійного рівня працівників органів державної влади, які здійснюють повноваження у сфері протидії торгівлі людьми, надання допомоги особам, що постраждали від торгівлі людьми  кількість підготовлених спеціалістів  324  108  108  108  забезпечення підвищення професійного рівня: працівників органів державної влади, які здійснюють повноваження у сфері протидії торгівлі людьми  МВС, Адміністрація Держприкордонслужби, СБУ  державний бюджет  893,881  283,547  297,724  312,61 
            Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації  місцеві бюджети  95,46  30,281  31,795  33,384 
  -"-  324  108  108  108  працівників соціальних служб  Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації  -"-  275,164  87,284  91,649  96,231 
  -"-  90  30  30  30  інших спеціалістів, професійна діяльність яких пов’язана з наданням  Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації,  -"-  374,922  116,414  124,996  133,512 
                     
            допомоги особам, що належать до групи ризику або постраждали від торгівлі людьми  громадські та міжнародні організації (за згодою)  інші джерела  129,681  41,136  43,193  45,352 
Разом за завданням 4    державний бюджет  893,881  283,547  297,724  312,61 
місцеві бюджети  745,546  233,979  248,44  263,127 
інші джерела  129,681  41,136  43,193  45,352 
5. Запобігання торгівлі людьми, її первинна профілактика  кількість інформаційно-просвітницьких заходів  1) підвищення рівня обізнаності населення щодо сучасних проявів торгівлі людьми, а також засобів і методів, що використовуються торгівцями людьми  Мінсоцполітики, Держкомтелерадіо, МВС, МЗС, МОНмолодьспорт, Мінкультури, Адміністрація Держприкордонслужби, СБУ  державний бюджет  1007,112  433,64  95,384  478,088 
            (вироблення та розповсюдження соціальної реклами, виготовлення буклетів, плакатів тощо)  Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські та міжнародні організації (за згодою)  місцеві бюджети  630,602  195,509  209,844  225,249 
  кількість осіб, залучених до здійснення заходів з первинної профілактики торгівлі людьми            Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Мінсоцполітики, МОНмолодьспорт, МВС, МЗС, Адміністрація Держприкордонслужби, СБУ, громадські та міжнародні організації (за згодою)  -"-  11,901  3,775  3,964  4,162 
  частка залученої молоді, відсотків          2) залучення молоді до проведення інформаційних і культурно-просвітницьких заходів  МОНмолодьспорт, МВС, МЗС, Мінсоцполітики, СБУ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські та міжнародні організації (за згодою)           
  кількість програм підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації          3) включення до програм підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади і посадових осіб місцевого самоврядування питань протидії торгівлі людьми  Нацдержслужба, Мінсоцполітики, МОНмолодьспорт, МВС, МЗС, Адміністрація Держприкордонслужби, СБУ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації           
  кількість інформаційно-просвітницьких кампаній    4) проведення інформаційно-роз’яснювальної та просвітницької роботи у сфері трудової міграції  Мінсоцполітики, Держкомтелерадіо  державний бюджет  80,674    39,353  41,321 
      5) проведення інформаційних кампаній з питань зайнятості в Україні та за кордоном, безпечної і регульованої трудової міграції, прав працівників - мігрантів  Мінсоцполітики, МВС, МЗС, Держкомтелерадіо, Адміністрація Держприкордонслужби  -"-  73,114      38,339 
  кількість навчальних програм          6) проведення за участю дітей, учнівської та студентської молоді і їх батьків профілактичних та просвітницьких заходів щодо протидії торгівлі людьми  МОНмолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації           
Разом за завданням 5    державний бюджет  1160,9  468,415  134,737  557,748 
місцеві бюджети  642,503  199,284  213,808  229,411 
6. Профілактика торгівлі людьми серед представників вразливих верств населення  кількість осіб          проведення роз’яснювальної роботи з: дітьми працівників- мігрантів, дітьми-сиротами та іншими категоріями дітей, які потребують соціального захисту  Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські та міжнародні організації (за згодою)  -"-  24,942  7,912  8,307  8,723 
            особами, що є батьками та опікунами  Мінсоцполітики, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські та міжнародні організації (за згодою)           
            особами, залученими до найгірших форм праці, зокрема з тими, що надають платні сексуальні послуги  МВС, СБУ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські та міжнародні організації (за згодою)           
            особами, які мають намір здійснити працевлаштування за кордоном  Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, МВС, Адміністрація Держприкордонслужби, СБУ, громадські та міжнародні організації (за згодою)  місцеві бюджети  28,817  9,141  9,598  10,078 
            безробітними особами  Мінсоцполітики, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські та міжнародні організації (за згодою)           
            громадянами іноземних держав, особами без громадянства, у тому числі тими, що звернулися до державних органів України з метою отримання статусу біженця  МВС, Адміністрація Держприкордонслужби, СБУ, МЗС, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські та міжнародні організації (за згодою)           
Разом за завданням 6    -"-  53,759  17,053  17,905  18,801 
7. Забезпечення провадження на належному рівні правоохоронної діяльності у сфері протидії торгівлі людьми, здійснення правоохоронних заходів щодо осіб, які вчиняють злочини, пов’язані з торгівлею людьми, або сприяють їх вчиненню  кількість правоохоронних заходів щодо осіб, які вчиняють злочини, пов’язані з торгівлею людьми, або сприяють їх вчиненню          1) виявлення та розкриття злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми  МВС, СБУ, Адміністрація Держприкордонслужби           
          2) забезпечення підтримання державного обвинувачення у судових справах, пов’язаних з торгівлею людьми, та нагляду за додержанням вимог законів під час виконання судових рішень у таких справах  Генеральна прокуратура України (за згодою)           
  кількість виявлених організованих груп, що вчиняють злочини, пов’язані з торгівлею людьми          3) припинення діяльності зазначених організованих груп  МВС, СБУ, Адміністрація Держприкордонслужби, Генеральна прокуратура України (за згодою)           
  кількість осіб, яких повернуто в Україну та/або постраждалих від злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, вчинених зазначеними організованими групами          4) повернення в Україну осіб, що постраждали від торгівлі людьми, та/або встановлення статусу особи, що постраждала від торгівлі людьми  МВС, МЗС, Адміністрація Держприкордонслужби, СБУ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації           
                         
  кількість спільних операцій          5) співпраця з правоохоронними органами іноземних держав і міжнародними правозахисними організаціями  МВС, СБУ, Генеральна прокуратура України (за згодою), Адміністрація Держприкордонслужби           
  кількість запитів про надання інформації          6) обмін інформацією з правоохоронними органами іноземних держав і міжнародними правозахисними організаціями з питань переслідування осіб, які вчиняють злочини, пов’язані з торгівлею людьми, або сприяють їх вчиненню  МВС, СБУ, МЗС, Генеральна прокуратура України (за згодою), Адміністрація Держприкордонслужби           
  кількість осіб, залучених до виконання програм захисту          7) забезпечення безпеки осіб, що постраждали від торгівлі людьми, або свідків у рамках кримінального судочинства щодо торгівлі людьми  МВС, СБУ, Генеральна прокуратура України (за згодою)           
  кількість перевірених підприємств, установ та організацій          8) здійснення контролю за діяльністю підприємств, установ та організацій у сфері протидії торгівлі людьми  МВС, СБУ, Мінсоцполітики, Мінінфраструктури           
Разом за завданням 7   
8. Надання допомоги особам, що постраждали від торгівлі людьми  кількість осіб          1) розроблення спеціалізованих програм підтримки осіб, що постраждали від торгівлі людьми, зокрема планів першочергових заходів  місцеві держадміністрації, громадські та міжнародні організації (за згодою)           
            2) здійснення соціального супроводження, виконання спеціалізованих програм підтримки осіб, що постраждали від торгівлі людьми, зокрема з їх реабілітації, у тому числі:  -"-  місцеві бюджети  29,308  9,296  9,762  10,25 
            інші джерела  864,536  274,238  287,95  302,348 
            надання медичної допомоги  Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації,  місцеві бюджети  22,334  7,084  7,439  7,811 
              МОЗ, громадські та міжнародні організації (за згодою)  інші джерела  540,336  171,399  179,969  188,968 
            проведення консультацій психолога  Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Мінсоцполітики, громадські та міжнародні організації (за згодою)  місцеві бюджети  6,974  2,212  2,323  2,439 
            інші джерела  324,2  102,839  107,981  113,38 
            надання освітніх послуг  МОНмолодьспорт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські та міжнародні організації (за згодою)  -"-  1296,806  411,358  431,926  453,522 
            надання послуг з працевлашту­вання  Мінсоцполітики, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські та міжнародні організації (за згодою)           
            надання послуг з перебування в закладах, у яких надається допомога особам, що постраждали від торгівлі людьми  Мінсоцполітики, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські та міжнародні організації (за згодою)           
            надання послуг дітям, що постраждали від торгівлі людьми  Мінсоцполітики, МВС, МЗС, МОНмолодь-спорт, Мінкультури, СБУ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські та міжнародні організації (за згодою)  інші джерела  360,223  114,266  119,979  125,978 
            надання допомоги громадянам іноземних держав, особам без громадянства, що постраждали від торгівлі людьми  Мінсоцполітики, МВС, МЗС, МОНмолодь-спорт, Мінкультури, Адміністрація Держприкордонслужби, СБУ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські та міжнародні організації (за згодою)  -"-  216,08  68,55  71,97  75,56 
  кількість виданих дозволів на імміграцію громадянам іноземних держав або особам без громадянства, що постраждали від торгівлі людьми          видача в установленому законодавством порядку дозволів на імміграцію громадянам іноземних держав або особам без громадянства, що постраждали від торгівлі людьми  ДМС, СБУ, МЗС           
Разом за завданням 8    місцеві бюджети  58,616  018,592  19,524  20,5 
    інші джерела  2737,645  868,412  911,825  957,408 
Разом за Програмою      7393,184  2391,103  2309,72  2692,361 
у тому числі  державний бюджет  2996,616  1003,505  845,427  1147,684 
Мінсоцполітики  2102,735  719,958  547,703  835,074 
МВС  893,881  283,547  297,724  312,61 
місцеві бюджети  1514,833  473,479  504,476  536,878 
інші джерела  2881,735  914,119  959,817  1007,799 

Додаток 3
до Програми

Очікувані результати
виконання Державної цільової соціальної програми
протидії торгівлі людьми на період до 2015 року

Найменування завдання  Найменування показників виконання завдання  Одиниця виміру  Значення показників 
усього  у тому числі за роками 
2013  2014  2015 
1. Удосконалення законодавства у сфері протидії торгівлі людьми  кількість заходів з удосконалення законодавства та управління у сфері протидії торгівлі людьми  одиниць  15 
2. Проведення перевірки діяльності закладів, у яких надається допомога особам, що постраждали від торгівлі людьми  кількість звітів з питань моніторингу та навчання спеціалістів, які надають допомогу особам, що постраждали від торгівлі людьми  -"- 
3. Створення єдиної системи моніторингу заходів щодо протидії торгівлі людьми, що здійснюються на національному та регіональному рівні, та оцінки їх ефективності  кількість заходів, спрямованих на створення зазначеної системи  -"-  22 
4. Підвищення професійного рівня працівників, які надають допомогу особам, що постраждали від торгівлі людьми, здійснюють їх реабілітацію та соціальну реінтеграцію  кількість підготовлених спеціалістів  осіб  414  138  138  138 
5. Організація первинної профілактики торгівлі людьми  кількість заходів  одиниць 
6. Забезпечення надання допомоги особам, що постраждали від торгівлі людьми  кількість осіб  осіб  3726  1242  1242  1242