Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

НАКАЗ
05.03.2012 N 325

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
22 березня 2012 р. за N 435/20748

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства фінансів України
N 18 від 26.01.20
16)

Про затвердження Критеріїв, за якими оцінюється рівень
ризику суб'єкта первинного фінансового моніторингу бути
використаним з метою легалізації (відмивання) доходів,
одержаних злочинним шляхом, або фінансування
тероризму

Відповідно до пунктів 1 і 3 частини другої статті 14 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" та з метою здійснення Державною службою фінансового моніторингу України нагляду за суб'єктами первинного фінансового моніторингу НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Критерії, за якими оцінюється рівень ризику суб'єкта первинного фінансового моніторингу бути використаним з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму, що додаються.

2. Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України (Чмерук М.О.) та Департаменту взаємодії та координації системи фінансового моніторингу Державної служби фінансового моніторингу України (Корженівський Я.В.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра фінансів України Мярковского А.І. та першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу України Фещенка О.Ю.

Міністр Ю. Колобов

Затверджено
Наказ Міністерства фінансів
України
05.03.2012 N 325

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
22 березня 2012 р. за N 435/20748

Критерії,
за якими оцінюється рівень ризику суб'єкта первинного
фінансового моніторингу бути використаним з метою
легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним
шляхом, або фінансування тероризму

1. Ці Критерії, за якими оцінюється рівень ризику суб'єкта первинного фінансового моніторингу бути використаними з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму (далі - Критерії), розроблено відповідно до вимог статті 14 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" (далі - Закон) з метою формування планів перевірок суб'єктів первинного фінансового моніторингу, державне регулювання і нагляд за діяльністю яких здійснює Державна служба фінансового моніторингу України (далі - Держфінмоніторинг).

2. Терміни в цих Критеріях вживаються у значенні, наведеному у Законі.

3. Дія цих Критеріїв поширюється на таких суб'єктів первинного фінансового моніторингу, державне регулювання і нагляд за якими у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму здійснюється Держфінмоніторингом:

суб'єктів підприємницької діяльності, які надають посередницькі послуги під час здійснення операцій з купівлі-продажу нерухомого майна;

фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб, які проводять фінансові операції з товарами (виконують роботи, надають послуги) за готівку, за умови, що сума такої фінансової операції дорівнює чи перевищує 150 тис. грн або дорівнює чи перевищує суму в іноземній валюті, еквівалентну 150 тис. гривень (далі - суб'єкти).

4. Ризики суб'єктів бути використаними з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму оцінюються за такими критеріями:

строк здійснення господарської діяльності;

наявність фактів порушень законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму;

поширення на суб'єктів обов'язків, визначених Законом.

5. За результатами оцінювання суб'єкти можуть належати до низького, середнього або високого рівня ризику бути використаними з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму.

5.1. До низького рівня ризику належать суб'єкти, що відповідають усім таким критеріям:

провадження господарської діяльності понад 5 років;

протягом останніх трьох років відсутність фактів порушень законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму;

на яких поширюються обов'язки, визначені статтею 6 Закону, за винятком пунктів 4, 11, 12, 22 частини другої та підпункту "а" пункту 6 частини другої цієї статті.

5.2. До високого рівня ризику відносяться суб'єкти, що відповідають таким критеріям:

провадження господарської діяльності до 2-х років; або

протягом останніх трьох років наявність фактів порушення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму; або

на яких поширюються обов'язки, визначені статтею 6 Закону, за винятком пунктів 4, 11, 12, 18, 19, 20, 21, 22, 24, 25, 26, 27 частини другої, підпункту "а" пункту 6 частини другої та частин третьої - п'ятої цієї статті.

6. До суб'єктів із середнім рівнем ризику належать суб'єкти, які не відносяться ні до суб'єктів з низьким рівнем ризику, ні до суб'єктів з високим рівнем ризику.

7. Суб'єкти, що мають низький рівень ризику, перевіряються не частіше одного разу на три роки.

Суб'єкти, що мають середній рівень ризику, перевіряються не частіше одного разу на два роки.

Суб'єкти, що мають високий рівень ризику, перевіряються не частіше одного разу на рік.

Директор Департаменту податкової,
митної політики та методології
бухгалтерського обліку М.О. Чмерук