КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 23 грудня 2009 р. N 1385
Київ
Про затвердження Порядку
надання житла членам сімей шахтарів,
смерть яких настала внаслідок нещасного
випадку на виробництві або професійного
захворювання та які відповідно до законодавства
потребують поліпшення житлових умов
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1390 від 28.12.2011 )
Відповідно до статті 6 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" ( 345-17 ) Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок надання житла членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов, що додається.
Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 грудня 2009 р. N 1385
Порядок
надання житла членам сімей шахтарів,
смерть яких настала внаслідок нещасного
випадку на виробництві або професійного
захворювання та які відповідно до законодавства
потребують поліпшення житлових умов
1. Цей Порядок визначає механізм надання житла за рахунок коштів державного бюджету членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов (далі - члени сімей загиблих шахтарів).
Дія цього Порядку поширюється на членів сімей працівників, які видобували вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві та уранові руди, працівників шахтобудівних підприємств, які були зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах ( 36-2003 ), затвердженим Кабінетом Міністрів України.
2. Для отримання житла за рахунок коштів державного бюджету члени сім'ї загиблого шахтаря подають до органу місцевого самоврядування, на території якого проживає сім'я загиблого шахтаря, заяву, до якої додаються такі документи:
1) копії паспортів;
2) довідка про склад сім'ї;
3) для членів сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві:
акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом, за формою Н-1, зазначеною у додатку 3 до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. N 1112 (Офіційний вісник України, 2004 р., N 35, ст. 2337);
акт (спеціального) розслідування нещасного випадку (аварії), що стався (сталася), за формою Н-5, зазначеною у додатку 2 до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. N 1112 (Офіційний вісник України, 2004 р., N 35, ст. 2337);
4) для членів сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок професійного захворювання:
акт розслідування хронічного професійного захворювання за формою П-4, зазначеного у додатку 15 до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. N 1112 (Офіційний вісник України, 2004 р., N 35, ст. 2337);
картка обліку професійного захворювання (отруєння) за формою П-5, зазначеною у додатку 5 до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. N 1112 (Офіційний вісник України, 2004 р., N 35, ст. 2337);
висновок медико-соціальної експертної комісії про наявність причинного зв'язку смерті з професійним захворюванням (отруєнням) або трудовим каліцтвом за формою, що затверджується МОЗ;
5) нотаріально завірена копія свідоцтва про смерть потерпілого;
6) довідка, яка підтверджує, що шахтар разом із членами його сім'ї або одноосібно перебував до нещасного випадку або професійного захворювання, що спричинили смерть, на квартирному обліку за місцем проживання або роботи.
3. Органи місцевого самоврядування:
складають та узагальнюють списки членів сімей загиблих шахтарів, що подали заяву на отримання житла за рахунок коштів державного бюджету;
здійснюють обстеження житлових умов сім'ї загиблого шахтаря;
визначають та узагальнюють потребу у коштах для придбання житла з урахуванням розміру житлової площі, право на отримання якої мав загиблий шахтар відповідно до законодавства, та подають для затвердження Мінфіну необхідні фінансово-економічні розрахунки, погоджені Мінрегіоном, для врахування їх під час формування видатків державного бюджету. ( Абзац четвертий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1390 від 28.12.2011 )
4. Рішення про придбання житла (на первинному або вторинному ринку) приймають органи місцевого самоврядування за результатами відкритих торгів.
Придбання житла здійснюється відповідно до законодавства про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти виходячи з норм житлової площі, визначеної для житла другої категорії ДБН В.2.2-15-2005 "Житлові будинки. Основні положення".
При цьому вартість 1 кв. метра загальної площі житла, яке придбавається на первинному і вторинному ринках, повинна бути найнижчою серед тих, що запропоновані учасниками торгів, але не вища за опосередковану вартість його спорудження, визначену Мінрегіоном. ( Абзац третій пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1390 від 28.12.2011 )
Під час визначення загальної вартості придбаного житла враховуються витрати з будівництва житлового будинку, улаштування внутрішньомайданчикових інженерних мереж та споруд і благоустрою, а також витрати з переоформлення права власності та сплати передбачених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів).