КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 15 листопада 1996 р. N 1394
Київ
Про затвердження Положення про Український
державний медико-соціальний центр ветеранів війни
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1235 від 23.11.2011 )
На виконання Указу Президента України від 23 травня 1996 р. N 367 "Про національний заклад - Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Положення про Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни, що додається.
2. Затвердити склад наглядової ради Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни згідно з додатком.
Прем'єр-міністр України П.ЛАЗАРЕНКО
Затверджене
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 листопада 1996 р. N 1394
Положення
про Український державний медико-соціальний центр
ветеранів війни
1. Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни (далі - Центр) є лікувальним закладом, якому Указом Президента України від 23 травня 1996 р. N 367 надано статус національного закладу.
Адреса Центру: Київська область, с. Циблі.
2. Центр підпорядковується МОЗ.
3. Центр у своїй діяльності керується Конституцією України ( 254к/96-вр ), законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, цим Положенням, а також наказами МОЗ та Мінсоцзахисту.
4. Центр є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.
5. Фінансування діяльності Центру провадиться за окремими нормативами, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.
6. Структуру та штатний розпис Центру затверджує та може змінювати МОЗ за погодженням з Мінфіном.
7. Центр надає необхідну лікувальну, реабілітаційну та соціальну допомогу ветеранам війни: учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі - ветерани війни).
Для цього Центр:
а) розширює обсяги та підвищує рівень спеціалізованої медичної допомоги;
б) оснащує підрозділи сучасною лікувальною і діагностичною апаратурою, запроваджує у практику новітні медичні технології;
в) забезпечує постійну участь у лікувально-діагностичній роботі фахівців науково-дослідних інститутів, провідних науковців медичних закладів освіти;
г) організовує в установленому порядку стоматологічну допомогу, зубне та слухове протезування, а також забезпечення окулярами.
8. Центр створює необхідні умови для:
тривалого перебування у ньому самотніх тяжкохворих, їх медичного і соціального обслуговування;
проведення медико-соціальної експертизи хворих та оформлення їм групи інвалідності, вживає заходів для виплати пенсій тим, хто перебуває на тривалому лікуванні;
надання протезної допомоги інвалідам і ремонту протезних виробів спеціалістами виїзних медико-технічних бригад концерну "Укрпротез";
надання психокорекційної допомоги;
надання консультації з питань пенсійного законодавства і соціального захисту ветеранів.
8-1. Центр інформує ветеранів війни про можливість отримання безоплатної правової допомоги відповідно до Закону України "Про безоплатну правову допомогу" ( 3460-17 ). ( Положення доповнено пунктом 8-1 згідно з Постановою КМ N 1235 від 23.11.2011 )
9. Центр надає організаційно-методичну допомогу закладам охорони здоров'я, які обслуговують ветеранів війни.
10. Поміщення хворих на лікування до Центру провадиться за медичними показаннями, визначеними МОЗ, лікувально-профілактичними установами на місцях відповідно до плану госпіталізації, затвердженого директором Центру.
Підставою для поміщення на лікування до Центру є направлення встановленого зразка, що затверджується МОЗ. Перевага при цьому надається інвалідам війни і учасникам бойових дій.
Особи, які не є ветеранами війни, поміщаються на лікування до Центру за клопотанням підприємств, установ та організацій на вільні місця з відповідним відшкодуванням фактичних витрат на лікування. В окремих випадках за наявності вільних місць у Центрі дозволяється госпіталізація працівників Центру. У виключних випадках госпіталізація проводиться з дозволу МОЗ.
11. Термін лікування у Центрі становить 24 доби. В окремих випадках (погіршення стану хворого, сімейно-побутові та інші обставини) можливе його продовження. Дозволяється госпіталізація осіб у Центрі, які супроводжують і надають допомогу хворим, що потребують стороннього догляду.
12. На підставі заяви особи, яка лікується у Центрі, а також осіб, що супроводжують і надають допомогу хворим, які потребують стороннього догляду, виплата пенсії проводиться за два місяці вперед органами, які призначили і виплачують пенсію.
У разі тривалої госпіталізації (більше двох місяців) за бажанням зазначених осіб пенсійна справа може бути надіслана в установленому порядку до органу, що призначає і виплачує відповідну пенсію за місцем знаходження Центру, для виплати пенсії на весь період госпіталізації.
13. За поданням та на підставі медичних документів, які видає Центр, і особистої заяви ветерана Мінсоцзахист в установленому порядку вирішує питання поміщення ветеранів війни до інтернатних установ соціального обслуговування Мінсоцзахисту за місцем їх постійного проживання.
14. Майно Центру належить йому на праві оперативного управління. Вилучення основних фондів, оборотних коштів та іншого майна Центру провадиться лише у випадках, визначених законодавством.
15. Джерелами фінансування Центру є:
кошти державного бюджету в межах затвердженого кошторису;
доходи від здачі в оренду приміщень, обладнання та іншого майна;
доходи від плати за лікування;
надходження за користування банками тимчасово вільними позабюджетними коштами;
дотації місцевих бюджетів;
добровільні грошові внески та благодійні пожертвування підприємств, установ, організацій та окремих громадян, іноземних юридичних та фізичних осіб.
16. Центр здійснює оперативний, бухгалтерський облік, веде статистичну звітність.
17. МОЗ здійснює контроль за ефективністю використання, збереженням майна та організує контроль фінансово-господарської діяльності Центру.
18. Управління Центром здійснює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади Міністром охорони здоров'я.
19. Директор Центру:
1) здійснює керівництво Центром, несе персональну відповідність за виконання покладених на Центр завдань із надання лікувальної, реабілітаційної та соціальної допомоги ветеранам війни, визначає ступінь відповідальності своїх заступників, керівників структурних підрозділів;
2) видає в межах своєї компетенції накази, організує та контролює їх виконання;
3) затверджує положення про структурні підрозділи і функціональні обов'язки їх працівників;
4) у встановленому порядку розпоряджається коштами Центру;
5) діє від імені Центру, представляє його в усіх органах, установах, організаціях, укладає угоди, видає доручення, відкриває рахунки в установах банків;
6) призначає на посади та звільняє з посад працівників Центру;
7) укладає з профспілковим комітетом колективний договір.
20. Ліквідація Центру може бути здійснена МОЗ за погодженням з Кабінетом Міністрів України.
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 15 листопада 1996 р. N 1394
СКЛАД
наглядової ради Українського державного
медико-соціального центру ветеранів війни
СПІЖЕНКО - голова Комісії з питань
Юрій Прокопович охорони здоров'я,
материнства і дитинства
Верховної Ради України,
голова ради (за згодою)
ШИДЛОВСЬКИЙ - перший заступник керівника
Сергій Григорович служби з питань гуманітарної
політики Адміністрації
Президента України,
заступник голови ради (за
згодою)
СЕРДЮК - Міністр охорони здоров'я
Андрій Михайлович
ГАМАЧЕК - заступник Міністра
Валентин Анатолійович соціального захисту
населення
ДІДЕНКО - начальник управління Мінфіну
Сергій Олексійович
ПАСЕЧНИК - начальник управління Мінюсту
Марія Василівна
СТЕЖИНСЬКА - старший консультант із
Олена Іванівна медико-соціальних питань
Ради організацій ветеранів
України
Міністр
Кабінету Міністрів України В.ПУСТОВОЙТЕНКО