Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

НАКАЗ
17.07.2007 N 490

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
10 жовтня 2007 р. за N 1156/14423

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства внутрішніх справ України
N 1203 від 14.11.20
16)

Про затвердження Інструкції
про порядок санаторно-курортного
забезпечення в МНС України

( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
надзвичайних ситуацій
N 550 від 01.06.20
11 )

Відповідно до Закону України "Про правові засади цивільного захисту" ( 1859-15 ) та з метою вдосконалення санаторно-курортного забезпечення у МНС України наказую: ( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства надзвичайних ситуацій N 550 від 01.06.2011 )

1. Затвердити Інструкцію про порядок санаторно-курортного забезпечення в Міністерстві надзвичайних ситуацій України, що додається. ( Пункт 1 в редакції Наказу Міністерства надзвичайних ситуацій N 550 від 01.06.2011 )

2. Директору Департаменту охорони здоров'я та медико-біологічного захисту Громазіну О.А., начальнику Управління правового забезпечення Матвієнку Р.П. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Скасувати наказ МНС від 13.06.2002 N 155 "Про організацію санаторно-курортного лікування військовослужбовців системи МНС та членів їх сімей".

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Бута В.П.

Міністр Н.Шуфрич

Затверджено
Наказ МНС
17.07.2007 N 490

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
10 жовтня 2007 р. за N 1156/14423

Інструкція
про порядок санаторно-курортного забезпечення
в Міністерстві надзвичайних ситуацій України

( Назва із змінами, внесеними згідно з Наказом
Міністерства надзвичайних ситуацій
N 550 від 01.06.2011 )

( У тексті Інструкції слова "Міністерство України з питань
надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від
наслідків Чорнобильської катастрофи" у всіх відмінках
замінено словами Міністерство надзвичайних ситуацій
України" у відповідних відмінках, абревіатуру "МНС"
замінено абревіатурою та словом "МНС України" згідно з
Наказом Міністерства надзвичайних ситуацій N 550
від 01.06.2011 )

1. Загальні положення

1.1. Ця Інструкція встановлює порядок санаторно-курортного забезпечення осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту МНС України (далі - органи і підрозділи МНС України), Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - Держтехногенбезпеки України), ветеранів служби цивільного захисту, військової служби, органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, звільнених у запас (відставку) з МНС України, ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ( 3551-12 ), осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та членів їх сімей, які згідно з чинним законодавством мають право на пільгове або безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням за рахунок коштів державного бюджету, передбачених на утримання МНС України. ( Пункт 1.1 глави 1 в редакції Наказу Міністерства надзвичайних ситуацій N 550 від 01.06.2011 )

1.2. Санаторно-курортне лікування забезпечує послідовність попереднього лікування у закладах охорони здоров'я. Висновок про його необхідність вибору санаторно-курортного закладу робиться санаторно-відбірковими комісіями на підставі даних диспансерного огляду з урахуванням лікарських рекомендацій, результатів медичного обстеження та лікування.

1.3. До санаторіїв МНС України та інших центральних органів виконавчої влади за наявності медичних показань і відсутності протипоказань направляються:

особи рядового та начальницького складу органів і підрозділів МНС України та Держтехногенбезпеки України (далі - особи рядового та начальницького складу) відповідно до висновку військово-лікарської комісії; ( Абзац другий пункту 1.3 глави 1 в редакції Наказу Міністерства надзвичайних ситуацій N 550 від 01.06.2011 )

курсанти навчальних закладів МНС України (далі - курсанти) для продовження лікування в спеціалізованих санаторіях відповідно до висновку Центральної лікарсько-експертної комісії (далі - ЦЛЕК);

ветерани служби цивільного захисту, військової служби, органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, звільнені у запас (відставку) з МНС України (далі - ветерани МНС України); ( Абзац четвертий пункту 1.3 глави 1 в редакції Наказу Міністерства надзвичайних ситуацій N 550 від 01.06.2011 )

ветерани війни (учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни), особи, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ( 3551-12 ), особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (далі - ветерани війни та прирівняні до них особи), які прикріплені до медичного обслуговування в системі МНС України;

члени сімей осіб, зазначених в абзацах другому, четвертому та п'ятому цього пункту (далі - члени сімей). ( Абзац шостий пункту 1.3 глави 1 в редакції Наказу Міністерства надзвичайних ситуацій N 550 від 01.06.2011 )

До членів сім'ї належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I або II груп; особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає його, за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги, та проживає разом з ним.

Належність до членів сім'ї та вік підтверджуються довідкою кадрового органу, органу соціального захисту за місцем пенсійного обліку.

1.4. Санаторно-курортні путівки видаються особам, зазначеним у пункті 1.3 цієї Інструкції, відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, у порядку черговості та у міру надходження санаторно-курортних путівок.

1.5. Працівники МНС України, не зазначені в пункті 1.3 цієї Інструкції, забезпечуються санаторно-курортними путівками на умовах, визначених колективним договором між профспілковим комітетом та МНС України.

2. Планування санаторно-курортного
забезпечення в МНС України

2.1. Кількість санаторно-курортних путівок для осіб рядового і начальницького складу, ветеранів МНС України, ветеранів війни та прирівняних до них осіб, членів сімей та курсантів щороку визначається, виходячи із суми коштів, передбачених на санаторно-курортне лікування в кошторисі МНС України.

2.2. У разі необхідності направлення осіб рядового і начальницького складу, ветеранів МНС України, ветеранів війни та прирівняних до них осіб, членів сімей та курсантів на лікування до спеціалізованих санаторіїв інших органів виконавчої влади, які не входять до складу МНС України, на підставі договорів здійснюється закупівля санаторно-курортних путівок до цих санаторіїв з наданням їх на пільгових умовах.

Особи рядового і начальницького складу, ветерани МНС України, ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ( 3551-12 ), забезпечуються путівками до санаторно-курортних закладів інших міністерств та центральних органів виконавчої влади відповідно до Порядку надання медичної допомоги у військово-медичних закладах і взаєморозрахунків за неї між військовими формуваннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.10.99 N 1923, з урахуванням завантаженості таких санаторно-курортних закладів. ( Пункт 2.2 глави 2 доповнено абзацом згідно з Наказом Міністерства надзвичайних ситуацій N 550 від 01.06.2011 )

2.3. Органи і підрозділи МНС України забезпечуються санаторно-курортними путівками шляхом:

отримання санаторно-курортних путівок від довольчого органу МНС України з централізованого постачання санаторно-курортних путівок;

закупівлі послуг санаторно-курортних закладів за рахунок бюджетних видатків, призначених органу (підрозділу) МНС України з цією метою.

2.4. Розподіл між органами і підрозділами МНС України санаторно-курортних путівок та коштів для закупівлі послуг санаторно-курортних закладів здійснюється за рішенням заступника Міністра згідно з відповідними планами розподілу санаторно-курортних путівок та коштів.

2.5. Отримані та придбані санаторно-курортні путівки органами і підрозділами МНС України обліковуються у книзі обліку санаторно-курортних путівок і зберігаються як бланки суворої звітності. При цьому спеціально призначена посадова особа забезпечує зберігання, облік санаторно-курортних путівок і відповідає за їх видачу.

2.6. При потребі санаторно-курортні путівки, отримані органом (підрозділом) МНС України, можуть бути за рішенням директора Департаменту охорони здоров'я та медико-біологічного захисту передані до іншого органу (підрозділу) МНС України з відповідним відображенням проведених операцій в облікових документах.

3. Відбір та направлення на санаторно-курортне лікування

3.1. Висновок про потребу в санаторно-курортному лікуванні і сам вибір санаторію здійснюються з урахуванням даних динамічного лікарського спостереження, результатів медичного обстеження та лікування.

Санаторно-курортне лікування доцільно проводити у звичних для хворого кліматичних умовах, у санаторіях, розташованих неподалік від його постійного місця проживання. Це стосується перш за все хворих з вираженими формами захворювань, які згідно з медичними показаннями можуть направлятися тільки до місцевих санаторіїв відповідного профілю.

3.2. Рекомендації хворому для направлення його на санаторно-курортне лікування згідно з медичними показаннями надає лікар (поліклініки, лікарні, госпіталю) у вигляді довідки для одержання путівки (форма N 070/о), затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 27.12.99 N 302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)", або виписки з медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма N 027/о), затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29.12.2000 N 369 "Про затвердження форм медичної облікової документації, що використовується в стаціонарах і поліклініках (амбулаторіях)", які розглядаються санаторно-відбірковою комісією (далі - СВК).

3.3. Відбір осіб, які потребують санаторно-курортного лікування, здійснюється СВК органів і підрозділів МНС України та Держтехногенбезпеки України.

Особам рядового і начальницького складу путівки надаються за місцем служби відповідно до висновків військово-лікарської комісії. ( Пункт 3.3 глави 3 в редакції Наказу Міністерства надзвичайних ситуацій N 550 від 01.06.2011 )

3.4. Відбір на санаторно-курортне лікування хворих на туберкульоз, які перебувають під диспансерним спостереженням, здійснюється СВК закладів охорони здоров'я, у яких передбачені штатом туберкульозні відділення, фтизіатричні кабінети.

3.5. СВК в органах (підрозділах) МНС України призначається кожного року наказом начальника органу (підрозділу) МНС України за поданням відповідного начальника медичного підрозділу. До складу СВК входять не менше двох медичних працівників, представники підрозділу роботи з персоналом та інших підрозділів залежно від кількості осіб, прикріплених до даної комісії. Голова СВК призначається з числа лікарів.

3.6. СВК у своїй діяльності керуються цією Інструкцією, а також показаннями і протипоказаннями для направлення хворих до санаторіїв.

СВК проводять розгляд та оформлення документів для санаторно-курортного лікування тільки осіб, які закріплені за даною комісією, та ведуть облік терміну санаторно-курортного лікування цих осіб.

3.7. У СВК ведеться така документація:

книга обліку санаторно-курортних путівок (додаток 1), термін зберігання якої 3 роки;

книга протоколів засідань санаторно-відбіркової комісії (додаток 2), термін зберігання якої 3 роки;

журнал обліку осіб, які підлягають щорічному першочерговому забезпеченню санаторно-курортним лікуванням (додаток 3), термін зберігання якого 3 роки;

справа "Нормативні документи з питань санаторно-курортного забезпечення";

справа "Прибуткові та витратні документи";

справа "Листування з питань санаторно-курортного забезпечення".

3.8. Контроль за роботою СВК органів і підрозділів МНС України та Держтехногенбезпеки України покладається на Медичне управління МНС України. ( Пункт 3.8 глави 3 в редакції Наказу Міністерства надзвичайних ситуацій N 550 від 01.06.2011 )

3.9. Відповідальними за відбір на санаторно-курортне лікування є:

голова СВК;

лікар підрозділу, якщо після прийняття рішення СВК він своєчасно не повідомив голову СВК про зміни в стані здоров'я хворого, що перешкоджають направленню на санаторно-курортне лікування.

органи військово-лікарської експертизи. ( Пункт 3.9 глави 3 доповнено абзацом згідно з Наказом Міністерства надзвичайних ситуацій N 550 від 01.06.2011 )

3.10. Для одержання санаторно-курортної путівки до СВК подаються такі документи:

рапорт (заява) на ім'я начальника органу (підрозділу) МНС України або Держтехногенбезпеки України про надання санаторно-курортного лікування (у межах визначеної відпустки) з визначенням дати (число, місяць), строку (кількість діб) лікування, профілю санаторно-курортного закладу (спеціалізації), його найменування та складу членів сім'ї, що потребують санаторно-курортного лікування, з відповідним рішенням начальника органу (підрозділу) МНС України або керівника Держтехногенбезпеки України по суті рапорту (заяви);

копія рапорту особи рядового та начальницького складу, курсанта, заяви працюючого ветерана МНС України, ветерана війни та прирівняної до нього особи (з числа працівників МНС України) про надання відпустки, завізовані начальником органу (підрозділу) МНС України;

висновок військово-лікарської комісії щодо необхідності санаторно-курортного лікування для осіб рядового і начальницького складу;

довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування (форма N 070/о), що затверджена наказом МОЗ України від 27.12.99 N 302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)" (із змінами);

довідка кадрового органу МНС України, що підтверджує родинний зв'язок членів сім'ї особи рядового та начальницького складу, ветерана МНС України, ветерана війни та прирівняної до нього особи, з числа працівників МНС України, або органу соціального захисту за місцем пенсійного обліку непрацюючих членів сім'ї, ветеранів МНС України, ветеранів війни та прирівняних до них осіб про склад сім'ї;

довідка з Пенсійного фонду України про отримання пенсії для ветеранів МНС України та членів їх сімей, ветеранів війни та прирівняних до них осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" ( 2262-12 ).

Забезпечення санаторно-курортними путівками в органах і підрозділах МНС України та Держтехногенбезпеки України осіб, які мають право на пільгове санаторно-курортне забезпечення також в інших міністерствах та центральних органах виконавчої влади, здійснюється на підставі довідок цих органів про те, що їм не надавалася пільгова путівка протягом попереднього року (для осіб, що забезпечуються путівками один раз на два роки, - протягом двох попередніх років). ( Пункт 3.10 глави 3 в редакції Наказу Міністерства надзвичайних ситуацій N 550 від 01.06.2011 )

3.11. На підставі поданих документів СВК проводить остаточний відбір хворих для санаторно-курортного лікування (з урахуванням термінів їх відпусток).

Результати відбору та рішення СВК записуються в книгу протоколів.

3.12. Санаторно-курортні карти оформляються у закладах охорони здоров'я за місцем прикріплення на медичне обслуговування.

3.13. Забороняється направляти хворих на санаторно-курортне лікування до санаторіїв без рішення СВК.

3.14. Начальник медичного підрозділу на підставі висновку СВК видає санаторно-курортні путівки відібраним на лікування особам не пізніше як за 10 днів до початку заїзду.

4. Документи, які необхідні для направлення
до санаторно-курортних закладів

4.1. Документом, що дає право на розміщення хворого в санаторії, є санаторно-курортна путівка, заповнена та завірена печаткою органу (підрозділу) МНС України, який її видав.

Особи, які прибувають до санаторію, пред'являють:

особи рядового та начальницького складу, курсанти - санаторно-курортну путівку, санаторно-курортну карту, паспорт та посвідчення особи;

ветерани МНС України - санаторно-курортну путівку, санаторно-курортну карту, паспорт, пенсійне посвідчення, посвідчення ветерана служби цивільного захисту (органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони);

ветерани війни та прирівняні до них особи - санаторно-курортну путівку, санаторно-курортну карту, паспорт, посвідчення, яке підтверджує право на пільги;

члени сімей - санаторно-курортну путівку, санаторно-курортну карту, паспорт (діти - свідоцтво про народження), довідку про склад сім'ї, видану органом (підрозділом) МНС України, члени сімей осіб рядового та начальницького складу МНС України, які загинули (померли) або пропали безвісти під час виконання обов'язків служби, - посвідчення, яке підтверджує право на пільги.

4.2. На дітей віком від 5 до 14 років, які прибули до санаторію разом з батьками, крім зазначених у пункті 4.1 цієї Інструкції документів, пред'являються довідки:

про відсутність у дитини протипоказань для направлення до санаторію;

про відсутність контакту з хворим на інфекційну хворобу за останні три тижні;

про щеплення.

4.3. Санаторно-курортні карти для дорослих та санаторно-курортні карти для дітей (підлітків) повинні відповідати зразкам (форма N 072/о та форма 076/о), затвердженим наказом МОЗ від 27.12.99 N 302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)".

4.4. У санаторно-курортній карті повинні міститися дані обстеження і лікарського спостереження давністю не більше одного місяця.

4.5. Санаторно-курортна путівка, санаторно-курортна карта, документи, передбачені пунктом 4.2 цієї Інструкції, а також ксерокопії посвідчень, що підтверджують право на пільги, залишаються у справах санаторію і пред'являються під час перевірок та ревізій.

5. Відбір та направлення хворих на санаторний
етап реабілітаційного лікування

5.1. Санаторний етап реабілітаційного лікування - це спеціалізований етап відновлювального лікування, лікувально-профілактичні заходи на якому спрямовані на морфологічне та функціональне відновлення значно знижених або тимчасово втрачених функцій органів і систем хворого шляхом застосування спеціальних лікувальних заходів з використанням курортних факторів.

5.2. Особи рядового та начальницького складу, курсанти, ветерани МНС України, ветерани війни та прирівняні до них особи направляються для проведення реабілітаційного лікування у відповідні відділення санаторіїв.

5.3. Відбір осіб рядового та начальницького складу, курсантів, ветеранів МНС України, ветеранів війни та прирівняних до них осіб на реабілітаційне лікування до санаторіїв здійснюється ЦЛЕК.

5.4. Підставою для направлення на санаторний етап реабілітаційного лікування є:

обов'язкове попереднє стаціонарне лікування;

наявність прямих медичних показань, з яких випливає, що лікування в санаторії є більш ефективним, завершальним етапом стаціонарного лікування.

5.5. Для вирішення питання направлення хворих до санаторіїв на реабілітаційне лікування до Департаменту охорони здоров'я та медико-біологічного захисту подається висновок ЦЛЕК.

5.6. Реабілітаційне лікування в санаторіях осіб рядового та начальницького складу, курсантів, ветеранів МНС України, ветеранів війни та прирівняних до них осіб здійснюється за рахунок коштів, передбачених на утримання МНС України.

5.7. На реабілітаційне лікування хворі направляються з такими документами:

витяг з історії хвороби;

висновок ЦЛЕК;

санаторно-курортна путівка;

посвідчення особи;

паспорт.

На останній сторінці санаторно-курортної путівки головою ЦЛЕК робиться запис (відмітка): "Видана безоплатно для проходження реабілітаційного лікування", що завіряється печаткою ЦЛЕК.

5.8. Листок непрацездатності хворого, який направляється з лікувально-профілактичного закладу на реабілітаційне лікування до санаторію, оформляється у порядку, установленому Інструкцією про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 N 532/274/136-ос/1406, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 17.11.2006 за N 1456/10055 (із змінами).

6. Порядок оплати санаторно-курортного лікування

6.1. Оплата санаторно-курортних путівок у санаторії центральних органів виконавчої влади здійснюється при їх видачі в касах фінансових служб органів (підрозділів) МНС України.

Розмір оплати за санаторно-курортні путівки визначається з вартості санаторно-курортного лікування з урахуванням пільгової категорії особи.

6.2. Санаторно-курортні путівки до санаторіїв з оплатою 25% їхньої вартості видаються:

особам рядового і начальницького складу;

ветеранам МНС України;

членам сімей осіб, закріплених на медичне забезпечення до МНС України, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а саме: дружині (чоловікові), дітям до 18 років.

6.3. З оплатою 50% вартості санаторно-курортні путівки до санаторіїв видаються членам сімей осіб рядового та начальницького складу, ветеранів МНС України.

6.4. Санаторно-курортні путівки до санаторіїв видаються безоплатно:

ветеранам війни, у тому числі:

учасникам бойових дій - щорічно;

інвалідам війни - щорічно позачергово;

учасникам війни - один раз на два роки;

особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ( 3551-12 ), - один раз на два роки;

особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - щорічно.

На санаторно-курортних путівках для цих осіб головою СВК робиться запис (відмітка). Наприклад: "Безоплатна. Ветеран війни. Посвідчення особи N _____ від ______ 20_ _". Запис (відмітка) завіряється підписом голови СВК та печаткою органу (підрозділу) МНС України.

Особи рядового і начальницького складу, курсанти, ветерани МНС України, ветерани війни та прирівняні до них особи забезпечуються безоплатними санаторно-курортними путівками на реабілітаційне лікування.

Інваліди війни I, II груп у разі направлення на санаторно-курортне лікування забезпечуються безоплатною путівкою і на супровідну особу (без права на лікування) за наявності висновку лікувально-профілактичного закладу про необхідність супровідника, якщо інше не передбачено законом.

6.5. Санаторно-курортні путівки не можуть бути передані іншій особі.

6.6. Грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки для інвалідів війни і компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування для учасників бойових дій, учасників війни та осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ( 3551-12 ), на їх бажання, виплачується в порядку і розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

6.7. Компенсація за доплату, пов'язану з поліпшенням умов проживання в санаторно-курортних закладах та продовженням строку лікування, не здійснюється. ( Главу 6 доповнено пунктом 6.7 згідно з Наказом Міністерства надзвичайних ситуацій N 550 від 01.06.2011 )

7. Відшкодування витрат, пов'язаних з проїздом
на санаторно-курортне лікування

7.1. Відшкодування витрат, пов'язаних з проїздом на санаторно-курортне лікування, ветеранам МНС України, інвалідам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та членам сімей осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (далі - особи, які мають право на безкоштовний проїзд), прикріпленим на медичне забезпечення до органів (підрозділів) МНС України, здійснюється відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ( 3551-12 ) та "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист" ( 203/98-ВР ).

Особам, які мають право на безкоштовний проїзд, здійснюється відшкодування витрат на проїзд (туди і назад) для лікування та відпочинку в санаторіях і будинках відпочинку в межах України один раз на рік залізничним транспортом у купейному вагоні швидкого чи пасажирського потяга або водним чи автомобільним транспортом міжміського сполучення.

У разі, якщо особа, яка має право на безкоштовний проїзд, слідує до місця лікування (відпочинку) та у зворотному напрямку в нижчому за класом вагоні, то відшкодування здійснюється за фактичними витратами.

Якщо проїзд здійснюється у вагоні вищого класу, ніж передбачено абзацом другим цього пункту, відшкодування здійснюється за тарифами купейного вагона швидкого чи пасажирського потяга.

Проїзні документи повинні бути оформлені від місця проживання особи, яка має право на безкоштовний проїзд, до місця, обраного для лікування чи відпочинку, та у зворотному напрямку.

7.2. Відшкодування готівкою фактичних витрат за проїзд до санаторіїв та будинків відпочинку здійснюється фінансовими підрозділами центрального апарату МНС України, органів і підрозділів МНС України, у яких особа, яка має право на безкоштовний проїзд, отримала санаторно-курортну путівку.

Для нарахування відшкодування вартості проїзду особа, яка має право на безкоштовний проїзд, надає документи:

заява на ім'я відповідного начальника органу (підрозділу) МНС України;

зворотний талон до санаторно-курортної путівки або довідка з вихідним номером, завірена підписами уповноважених посадових осіб, засвідчена печаткою, що підтверджує перебування особи, яка має право на безкоштовний проїзд, на лікуванні (відпочинку) у санаторії (будинку відпочинку);

оригінали проїзних документів (у тому числі й квитанції за користування постільними речами в потягах);

копія відповідного посвідчення, яке підтверджує право на пільги;

довідка з місця проживання про склад сім'ї та реєстрацію (форма 3), видана відповідним уповноваженим органом.

Підставою для виплати відшкодування є наказ керівника органу (підрозділу) МНС України щодо відшкодування вартості проїзду особи, яка має право на безкоштовний проїзд.

7.3. Відшкодування витрат, пов'язаних з проїздом для лікування та відпочинку в санаторіях і будинках відпочинку, здійснюється незалежно від відомчого підпорядкування санаторіїв та будинків відпочинку.

7.4. У разі, якщо право на безоплатний проїзд для лікування та відпочинку в санаторіях і будинках відпочинку особі, яка має право на безкоштовний проїзд, передбачено декількома нормативно-правовими актами, ця пільга надається за одним з них на вибір цієї особи.

7.5. Відшкодування видатків на проїзд, передбачених цією Інструкцією, здійснювати за КЕКВ 1343 "Інші поточні трансферти населенню" у межах бюджетних асигнувань, передбачених на санаторно-курортне забезпечення.

Директор Департаменту охорони здоров'я та
медико-біологічного захисту О.А.Громазін

Додаток 1
до пункту 3.7 Інструкції
про порядок
санаторно-курортного
забезпечення в МНС

                              КНИГА
обліку санаторно-курортних путівок

             ________________________________________
(найменування органу (підрозділу) МНС)

                                      Розпочата "__" _____ 20__ р.

Закінчена "__" _____ 20__ р.

------------------------------------------------------------------------------
| N | Дата | Номер | Назва |Прибутковий|Терміни | Рішення | Кому |Відмітка|
|з/п|запису|путівки|санаторію| документ |путівки |СВК (дата,|видано| про |
| | | | | |--------| номер | | видачу |
| | | | | | з | до |протоколу)| | |
|---+------+-------+---------+-----------+---+----+----------+------+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
------------------------------------------------------------------------------

Директор Департаменту охорони здоров'я та
медико-біологічного захисту О.А.Громазін

Додаток 2
до пункту 3.7 Інструкції
про порядок
санаторно-курортного
забезпечення в МНС

                              КНИГА
протоколів засідань санаторно-відбіркової комісії

           ____________________________________________
(найменування органу (підрозділу) МНС)

                                      Розпочата "__" _____ 20__ р.

                                      Закінчена "__" _____ 20__ р.

------------------------------------------------------------------
|N з/п |Прізвище,|Спеціальне|Рекомендований|Об'єктивні |Постанова|
| |ім'я, по | звання | профіль | дані | комісії |
| |батькові |(пільгова | санаторно- |лікарського| |
| | |категорія)| курортного |обстеження | |
| | | | закладу |та діагноз | |
| | | | | (за | |
| | | | |наявності) | |
|------+---------+----------+--------------+-----------+---------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
------------------------------------------------------------------

 Голова санаторно-відбіркової комісії  _____________  ____________
(підпис) (прізвище,
ініціали)

Заступник Голови
санаторно-відбіркової комісії _____________ ____________
(підпис) (прізвище,
ініціали)

Члени санаторно-відбіркової комісії: _____________ ____________
(підпис) (прізвище,
ініціали)

_____________ ____________
(підпис) (прізвище,
ініціали)

_____________ ____________
(підпис) (прізвище,
ініціали)

Директор Департаменту охорони здоров'я та
медико-біологічного захисту О.А.Громазін

Додаток 3
до пункту 3.7 Інструкції
про порядок
санаторно-курортного
забезпечення в МНС

                              ЖУРНАЛ
обліку осіб, які підлягають щорічному першочерговому
забезпеченню санаторно-курортним лікуванням

           ___________________________________________
(найменування органу (підрозділу) МНС)

                                      Розпочатий "__" ____ 20__ р.

Закінчений "__" ____ 20__ р.

------------------------------------------------------------------
|N з/п|Прізвище, | Пільгова |Рекомендований| Дата | Відмітка |
| | ім'я, по |категорія | профіль |звернення | про |
| | батькові | | санаторно- | |отримання |
| | | | курортного | |санаторно-|
| | | | закладу | |курортної |
| | | | | | путівки |
|-----+----------+----------+--------------+----------+----------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
------------------------------------------------------------------

Директор Департаменту охорони здоров'я та
медико-біологічного захисту О.А.Громазін