Документ втратив чиннiсть!

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

Затверджено
Наказ Державного комітету
статистики України
24.06.2005 N 1
62

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
12 липня 2005 р. за N 737/11017

(Інструкція втратила чинність з 01.01.2018 р. на підставі Наказу
Державної служби статистики України
N 262 від 05.10.20
17)

Інструкція
щодо заповнення форми державного статистичного
спостереження N 4 - сільрада "Посівні площі
сільськогосподарських культур у домашніх господарствах
на території сільської ради під урожай 200 __ року"

1. Загальні положення

1.1. Форма N 4 - сільрада "Посівні площі сільськогосподарських культур у домашніх господарствах на території сільської ради під урожай 200_ року" складається сільськими, селищними, міськими радами, на території яких розташовані сільські населені пункти, та подається органу державної статистики за місцезнаходженням у терміни, вказані на бланку.

1.2. Підставою для заповнення форми є документи погосподарського обліку в сільських, селищних, міських радах, затверджені наказом Державного комітету статистики України від 18.04.2005 N 95 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 11.05.2005 за N 487/10767, а також такі додаткові відомості та записи: Форма N 1 "Погосподарська книга", розділ V "Земля у приватній власності та оренді членів домогосподарства", в якому містяться записи про розміри посівів сільськогосподарських культур у домогосподарствах, що постійно проживають на території сільської ради; Форма N 2 "Список осіб, що тимчасово проживають на території ради"; Форма N 4 "Список домоволодінь, господарі яких не проживають постійно на території ради", у якому наводяться дані про громадян, які не проживають постійно (проживають сезонно) на території сільської ради, але використовують земельні ділянки, включаючи ділянки при будинках без господаря, для вирощування сільськогосподарської продукції.

1.3. Усі показники форми заповнюються у гектарах з двома десятковими знаками після коми.

1.4. Адресна частина форми заповнюється таким чином:

реквізит "Найменування організації - складача інформації" - указується повна назва сільради, що складає форму (згідно з установчими документами);

реквізит "Поштова адреса" - указується фактична повна адреса сільради, що складає форму;

сітка кодів заповнюється сільрадою згідно з довідкою про її включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).

1.5. У графах форми, де показники відсутні, ставиться прочерк.

2. Заповнення бланка форми

2.1. У формі ураховуються посіви сільськогосподарських культур різного цільового призначення у домогосподарствах, які розміщені на встановленій землевпорядними органами території сільської ради (у міських та селищних радах - за підпорядкованими їм сільськими населеними пунктами). Облік проводиться як осіб, що постійно проживають, так і осіб, які використовують земельні ділянки, проте не проживають (тимчасово або сезонно проживають) на території сільської ради. У форму не включаються посіви на землях, наданих громадянам для ведення фермерського господарства та колективного садівництва і городництва.

2.2. У графі 1 "Усього" указуються дані про розмір всієї посівної площі сільськогосподарських культур у домогосподарстві на земельних ділянках будь-якого цільового призначення, уключаючи посіви на земельних ділянках, узятих в оренду.

2.2.1. Загальна посівна площа складається з посівних площ на земельних ділянках, наданих членам домогосподарства (або орендованих ними) для ведення особистого селянського господарства, для товарного сільськогосподарського виробництва (земельних частках (паях), як приєднаних до домогосподарства, так і орендованих), для будівництва, обслуговування житлового будинку та господарських будівель (присадибних ділянках), на інших земельних ділянках членів домогосподарства, на яких проведено посіви.

2.3. У графі 2 "У тому числі на земельних ділянках для товарного сільськогосподарського виробництва" наводяться дані тільки про посіви сільськогосподарських культур, що розміщені на земельних ділянках, наданих для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (земельних частках (паях), отриманих громадянами у натурі, та на землях, узятих громадянами та домогосподарствами в оренду в інших землекористувачів).

2.4. У рядку 1 "Посівна площа - усього" показується уся посівна площа, яка складається з суми даних рядків 2 - 8, де наводяться розміри площ посіву окремих груп культур. У межах групи сума площ за вказаними культурами може бути менша площі всієї групи за рахунок не зазначених у бланку культур.

2.4.1. Посіви у міжряддях садів включаються у площу відповідної культури і в загальну посівну площу.

2.4.2. Посіви у міжряддях просапних культур, а також повторні (післяжнивні) посіви у посівну площу не включаються. Не враховуються у посівній площі сади, ягідники, квітники, зелені газони, стежки та інші площі, не зайняті посівами сільськогосподарських культур.

2.5. У рядку 2 "Із загальної площі посівів збереглося озимих на зерно до закінчення сівби ярих культур - усього" наводяться дані про площі озимих зернових культур (пшениці, уключаючи озиме тритікале, жита, ячменю), які збереглися на кінець сівби ярих культур і які передбачається зібрати на зерно.

2.6. У рядку 3 "Ярі зернові і зернобобові культури - усього" показуються площі ярих зернових культур (пшениці, жита, ячменю, вівса, проса, рису, гречки, вики і викових сумішей на зерно, гороху і квасолі на зерно, сочевиці, нуту, пелюшки, чину, машу, кормових бобів, сорго, сумішей колосових та інших), які передбачається зібрати на зерно. Площа зернових культур, які будуть використані на інші потреби (на зелений корм, силос, сіно), у цей рядок не включається.

2.7. У рядку 4 "Технічні культури - усього" наводяться дані про площі посіву цукрових буряків, соняшнику на зерно, льону, тютюну, махорки, рицини, сої, гірчиці, рижію, ріпаку озимого та інших технічних культур. Культури, які будуть використані на годівлю худоби, до групи технічних культур не включаються.

2.8. У рядку 5 "Картопля" указуються площі картоплі незалежно від строку посадки та її призначення.

2.9. У рядку 6 "Овочі відкритого та закритого ґрунту - усього" указується загальна площа посівів овочів відкритого та закритого ґрунту.

2.9.1. У посіви овочів відкритого ґрунту уключаються площі капусти всякої, огірків, помідорів, буряків столових, моркви столової, цибулі на ріпку, часнику, зеленого горошку та інших овочів. До складу інших овочів входять: гарбузи столові, кабачки, баклажани, патисони, перець солодкий (гіркий), столові коренеплоди (хрін, петрушка, селера, пастернак, ріпа, редька, редиска, бруква), зелені культури (цибуля зелена, цибуля-порей, салат, кріп, щавель, шпинат, ревінь, кінза тощо). До інших овочів включаються і посіви кукурудзи молочної і молочно-воскової стиглості, початки якої призначаються для консервування або будуть використані у свіжому вигляді на продовольчі потреби. Посіви зернобобових культур (гороху, квасолі, бобів), які призначені для збирання стручків у зеленому вигляді, також ураховуються у цьому показнику.

2.9.2. У посіви овочів закритого ґрунту включаються площі теплиць і парників (покритих склом або плівкою), які були зайняті під овочевими культурами.

2.10. У рядку 7 "Баштанні культури - усього" указуються площі посівів тільки кавунів та динь.

2.11. У рядку 8 "Кормові культури - усього" ураховуються площі посівів кормових коренеплодів (кормові буряки, бруква, турнепс та ін.), кормових баштанних, цукрових буряків на годівлю худоби, кукурудзи на силос та зелений корм, сіяних однорічних та багаторічних трав та інших кормових культур.

2.12. У рядку 1.1 "Довідково: загальна посівна площа у домогосподарствах, членам яких надані земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства" указується площа посівів, що розміщені тільки на ділянках, наданих для ведення особистого селянського господарства (включаючи ділянки для особистого підсобного господарства).

Усі показники у формі повинні бути взаємоузгоджені, достовірні та обґрунтовані документами, які оформлені згідно з установленим порядком.

Форма підписується головою сільської, селищної, міської ради. Особа, що підписала форму, несе відповідальність згідно з чинним законодавством.

Директор департаменту статистики сільського господарства
та навколишнього середовища О.М.Прокопенко