МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

Затверджено
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
29.03.2006 N 1
79

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
12 квітня 2006 р. за N 428/12302

Порядок
реєстрації живонароджених і мертвонароджених

( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства
охорони здоров'я
N 24 від 24.01.20
08
N 219 від 19.04.20
11 )

Порядок реєстрації живонароджених та мертвонароджених (далі - Порядок) є обов'язковим для усіх закладів охорони здоров'я на території України незалежно від форми власності та підпорядкування.

1. При надходженні вагітної до пологового будинку (відділення) з повного 22-го тижня вагітності відомості про жінку записуються у "Журнал обліку прийому вагітних, роділь і породіль" (ф. N 002/о).

У випадках переривання вагітності, починаючи з повного 22-го тижня, заповнюється первинна облікова документація, а саме: "Історія пологів" (ф. N 096/о), "Журнал запису пологів у стаціонарі" (ф. N 010/о); на дітей, що народились (живими і мертвими) - "Карта розвитку новонародженого" (ф. N 097/о) та "Журнал обліку новонароджених у відділенні (палаті)" (ф. N 102/о).

Усі народжені живими при вагітності менш ніж 22 тижні підлягають виходжуванню, на них заповнюється "Карта розвитку новонародженого" (ф. N 097/о) і здійснюється запис в окремому "Журналі обліку новонароджених у відділенні (палаті)" (ф. N 102/о). Якщо вони прожили понад 7 повних діб (168 годин після народження), відомості про них уносяться у загальний "Журнал обліку новонароджених у відділенні (палаті)" як про живонароджених, які народились при передчасних пологах.

На кожний випадок народження живої дитини, яка народилась у терміні вагітності 22 тижні вагітності та більше, заповнюється "Медичне свідоцтво про народження" (ф. N 103/о). ( Абзац четвертий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 219 від 19.04.2011 )

У разі народження дитини поза закладом охорони здоров'я "Медичне свідоцтво про народження дитини" не заповнюється, а видається "Медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу" (ф. N 103-1/о). Цей документ видає територіальний педіатричний заклад охорони здоров'я, до якого звернулися з живою новонародженою дитиною, яка народилась поза лікувальним закладом без надання медичної допомоги. ( Абзац п'ятий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 219 від 19.04.2011 )

Трупи мертвонароджених або померлих протягом перших 168 годин життя плодів, які народилися при терміні вагітності між 20 та 22 тижнем, підлягають антропометрії, результати якої заносяться до форми N 097/о. За необхідності проводять патолого-анатомічний розтин їх, результати якого у вигляді другого примірника "Протоколу патологоанатомічного дослідження трупа плода, мертвонароджного, новонародженого, дитини першого року життя" (ф. N 013-2/о) підклеюється до первинної облікової документації матері/дитини (ф. N 097/о).

Трупи мертвонароджених або померлих новонароджених протягом перших 168 годин, які народились при терміні вагітності 22 тижні та більше незалежно від маси тіла, підлягають обов'язковому патолого-анатомічному розтину. Примірник "Протоколу патолого-анатомічного дослідження трупа плода, мертвонародженого, новонародженого, дитини першого року життя" (ф. N 013-2/о) підклеюються до первинної документації дитини (ф. N 097/о).

Примірник "Протоколу патолого-анатомічного дослідження посліду" (ф. N 013-1/о) у вищезазначених випадках уноситься до "Історії пологів" (ф. N 096/о).

На кожний випадок смерті в перинатальному періоді в порядку, встановленому МОЗ, заповнюється "Лікарське свідоцтво про перинатальну смерть" (ф.N 106-2/о). У разі смерті новонародженого в перші 168 годин життя заповнюється "Медичне свідоцтво про народження" (ф. N 103/о). Зазначені первинні облікові документи реєструються у "Журналі обліку випадків перинатальної смерті" (ф. N 153/о). ( Абзац дев'ятий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 219 від 19.04.2011 )

2. Реєстрації в органах реєстрації актів цивільного стану підлягають:

- народжені живими або мертвими з масою тіла 500 г і більше (або якщо маса тіла при народженні невідома, з довжиною тіла 25 см і більше, або при терміні вагітності 22 тижні і більше);

- народжені живими або мертвими з масою тіла менше 500 г при багатоплідних пологах, якщо термін вагітності становить 22 тижні і більше;

- плоди, що народилися живими до 22-го тижня вагітності (тобто зростом менше ніж 25 см і масою тіла менше ніж 500 г) та прожили понад 7 повних діб (168 годин після народження) як живонароджені при передчасних пологах.

Реєстрація в органах реєстрації актів цивільного стану випадків смерті в перинатальному періоді здійснюється тими закладами охорони здоров'я, у яких відбувся випадок мертвонародження або смерті новонародженого, згідно з вимогами діючих нормативно-правових актів. У разі смерті новонародженого здійснюється також реєстрація народження цієї дитини.

3. Звітність про зареєстрованих живонароджених та мертвонароджених подається у встановленому порядку за формами, затвердженими цим наказом (додаток 1). Інструкція щодо заповнення звітних форм наведена в додатку 2.

Директор Департаменту організації та розвитку
медичної допомоги населенню Р.О.Моісеєнко

Начальник Центру медичної статистики
МОЗ України М.В.Голубчиков

( Додаток 1 виключено на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 24 від 24.01.2008 )

( Додаток 2 виключено на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 24 від 24.01.2008 )