КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
VI сесія VI скликання

РІШЕННЯ
28.10.2010 N 185/4997

Про перейменування комунальної організації
виконавчого органу Київської міської ради (Київської
міської державної адміністрації) "Центр
містобудування та архітектури"

( Зміни не внесені. Додатково див. Рішення Київміськради
N 420/5232 від 23.12.20
10 )

Відповідно до статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", з метою проведення науково-дослідних, проектних та пошукових робіт, вдосконалення вирішення питань землекористування та містобудування, комплексного розв'язання проблем забудови, інженерно-технічного і транспортного забезпечення міста Києва Київська міська рада вирішила:

1. Рішення Київської міської ради від 27.05.2010 N 813/4251 "Про утворення комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Інститут Генерального плану м. Києва", визнати таким, що втратило чинність.

2. Перейменувати комунальну організацію виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Центр містобудування та архітектури" в комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Інститут Генерального плану м. Києва".

3. Передбачити створення в комунальному підприємстві виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Інститут Генерального плану м. Києва" наукової ради з фахівців у галузі містобудування та архітектури.

4. Затвердити Статут комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Інститут Генерального плану м. Києва" згідно з додатком.

5. Виконавчому органу Київради (Київській міській державній адміністрації):

5.1. Здійснити організаційно-правові заходи, пов'язані з виконанням пункту 2 цього рішення.

5.2. Привести свої розпорядження у відповідність до цього рішення.

6. Внести зміни до Правил забудови м. Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 27.01.2005 N 11/2587, із змінами та доповненнями, а саме: слова "комунальна організація, на яку покладено функції головної проектної комунальної організації з розробки, коригування Генерального плану розвитку міста Києва та моніторингу його" у всіх відмінках замінити словами "комунальне підприємство, на яке покладено функції головного проектного комунального підприємства з розробки, коригування Генерального плану розвитку міста Києва та моніторингу його реалізації" у відповідних відмінках.

7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури.

Київський міський голова Л.Черновецький

Додаток
до рішення
Київської міської ради
28.10.2010 N 185/4997

Статут
комунального підприємства виконавчого органу
Київської міської ради (Київської міської державної
адміністрації) "Інститут Генерального плану м. Києва"

1. Загальні положення

1.1. Комунальне підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Інститут Генерального плану м. Києва" (далі - Підприємство) створене на виконання пункту 30 рішення Київської міської ради від 26.12.2000 N 156/1133 "Про бюджет м. Києва на 2001 рік", є правонаступником комунальної організації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Центр містобудування та архітектури", засноване на комунальній власності територіальної громади міста Києва і підпорядковане Головному управлінню містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

1.2. У своїй діяльності Підприємство керується Конституцією та законами України, актами Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київської міської державної адміністрації та Київського міського голови, наказами Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами та цим Статутом.

2. Найменування та місцезнаходження Підприємства

2.1. Найменування Підприємства:

2.1.1. Повне найменування українською мовою:

"Комунальне підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) Інститут Генерального плану м. Києва". Скорочене найменування: "КП "Київгенплан".

2.1.2. Повне найменування російською мовою:

"Коммунальное предприятие исполнительного органа Киевского городского совета (Киевской городской государственной администрации) "Институт Генерального плана г. Киева".

Скорочене найменування: КП "Киевгенплан".

2.2. Юридична адреса Підприємства: 01010, м. Київ, вул. Хрещатик, 32.

3. Правовий статус Підприємства

3.1. Підприємство є юридичною особою, проводить господарську, інвестиційну та зовнішньоекономічну діяльність на засадах повної самостійності, діє на принципах повного господарського розрахунку, веде бухгалтерський облік, статистичну звітність у порядку, встановленому законодавством України, набуває майнових та особистих немайнових прав, несе відповідні обов'язки, укладає угоди (договори, контракти) з юридичними та фізичними особами як в Україні, так і за її межами, у встановленому законодавством порядку, виступає позивачем та відповідачем у суді, господарському та третейському судах від свого імені, має закріплене на праві господарського відання майно, поточний, валютний та інші рахунки в установах банків, казначейства, печатки з власним найменуванням, штампи, затверджені в установленому порядку, товарний фірмовий знак чи знак обслуговування, бланки з власними реквізитами та інші атрибути.

3.2. Підприємство має право укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем у судах всіх рівнів.

3.3. У встановленому законом порядку, за погодженням з власником або уповноваженим ним органом Підприємство може входити до асоціацій, корпорацій, консорціумів та інших об'єднань підприємств, у тому числі за участю іноземних юридичних осіб.

3.4. Підприємство несе відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах належного йому майна згідно з законодавством України. Підприємство не несе відповідальності за зобов'язаннями власника, власник (уповноважений ним орган) не несе відповідальності за зобов'язаннями Підприємства.

3.5. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи не втручаються у фінансово-господарську діяльність Підприємства. Таке втручання здійснюється виключно у межах та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

4. Мета та предмет діяльності Підприємства

4.1. Основною метою діяльності Підприємства є розробка та моніторинг Генерального плану розвитку м. Києва, надання платних послуг юридичним та фізичним особам у сфері містобудування та архітектури.

4.2. Основними напрямами діяльності Підприємства є:

- розроблення в установленому порядку містобудівної документації: Генерального плану розвитку м. Києва, планування і забудови населених пунктів; інженерної інфраструктури населених пунктів, захисту територій, цивільної оборони; транспортної інфраструктури населених пунктів;

- експертиза містобудівної документації;

- проектні роботи (для нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту);

- розроблення схем розміщення окремих об'єктів: транспортних, виробничих, складських, енергетичних, культурно-побутових та адміністративних, міського господарства, спеціального призначення;

- розроблення схем розвитку транспортних вузлів та комунікацій;

- розроблення схем розміщення та формування житлового району (мікрорайону, кварталу, житлового комплексу);

- архітектурне та будівельне проектування житлових будівель, громадських будівель і споруд, будівель та споруд промислових підприємств, будівель та споруд сільськогосподарського призначення, спеціальних будівель і споруд військового, оборонного призначення та об'єктів правоохоронних органів, інженерних споруд, транспортних споруд (автомобільних доріг, підземних мостів і мостових споруд, гаражів, СТО, АЗС тощо); гідротехнічних споруд (причальних споруд, водоймищ і водосховищ, тунелів); енергетичних споруд (локальних електростанцій (дизельні та інші), електростанцій з нетрадиційними джерелами електроенергії, електричних підстанцій і розподільних пристроїв);

- реставрація і відновлення в установленому порядку пам'яток архітектури;

- інженерно-геологічні вишукування;

- обстеження і оцінювання технічного стану будівельних конструкцій (визначення параметрів і необхідних характеристик матеріалів і конструкцій із застосуванням спеціального устаткування, приладів та апаратури на об'єктах і у лабораторіях), несучих конструкцій будівель та споруд, інженерних мереж та споруд, пам'яток архітектури;

- конструювання несучих конструкцій за класами і умовами будівництва (для будівель і споруд I класу, для будівель і споруд II і III класів в звичайних умовах, в сейсмічних умовах, в складних інженерно-геологічних умовах, крім сейсмічних): кам'яних та армокам'яних, бетонних, залізобетонних, армоцементних, металевих, звичайної і клейкої деревини та комбінованих, інших конструкцій (у тому числі із застосуванням пластмас, азбоцементу, скла, фібробетону, склоцементу, композитних матеріалів тощо);

- проектування внутрішніх інженерних мереж, систем і споруд: водопроводу та каналізації, опалення, вентиляції та кондиціювання повітря, холодопостачання, газопостачання та газоустаткування, електропостачання, електрообладнання і електроосвітлення, автоматизації і КВП, зв'язку, сигналізації, радіо, телебачення, інформаційних;

- проектування зовнішніх інженерних мереж, систем і споруд: водопостачання, каналізації, теплових, газопостачання (низького та середнього тиску), електропостачання та електрообладнання ліній електропередач і трансформаторних підстанцій напругою до 35 кВ, ліній електропередач та трансформаторних підстанцій напругою понад 35 кВ, автономного зв'язку, сигналізації, радіо, телебачення, інформаційних систем, електроосвітлення;

- розроблення спеціальних розділів проектів (проектування організації будівництва);

- виконання топографо-геодезичних, картографічних робіт із побудови і розвитку зйомочних мереж, створення спеціальних геодезичних і нівелірних мереж при проектуванні та будівництві об'єктів та інженерно-технічних споруд;

- виконання в установленому порядку топографічних зйомок масштабів 1:500, 1:1000, 1:2000, 1:5000 та їх поновлення;

- виконання в установленому порядку кадастрових зйомок, топографічних робіт для забезпечення основи різних кадастрів;

виконання топографо-геодезичних та інженерно-геологічних вишукувань, виготовлення викопіювань для проектування в масштабах 1:500, 1:2000, 1:5000, 1:10000 із зазначенням меж земельних ділянок, червоних ліній та інженерних мереж;

- виконання в установленому порядку робіт із ведення чергового плану забудови міста, плану розташування інженерних мереж, атласу інженерно-геологічних виробок як в електронному вигляді, так і на папері;

- проведення контрольно-геодезичних та виконавських зйомок закінчених будівництвом об'єктів громадського та промислового призначення, інженерних мереж та споруд;

- збирання і обробка інформації щодо ведення містобудівного кадастру та створення архіву містобудівної документації і геолого-геодезичних матеріалів;

- складання проектів відведення земельних ділянок у власність або користування, винесення в натуру (на місцевість) відведених земельних ділянок;

- виконання в установленому порядку робіт із інвентаризації земель усіх категорій;

- поновлення планово-картографічних матеріалів зйомок минулих років, горизонтальні зйомки для планів землеволодінь і землекористувань;

- виконання робіт із створення єдиної бази топографо-картографічних матеріалів з використанням геоінформаційних систем та САО-технологій;

- створення та ведення цифрової моделі рельєфу міста;

- розроблення містобудівних обґрунтувань розташування об'єктів містобудування;

- розроблення містобудівних обґрунтувань, внесення змін до містобудівної документації;

- розроблення проектної документації, в тому числі паспортів прив'язок до місцевості, на розміщення тимчасових об'єктів, малих архітектурних форм, об'єктів благоустрою;

- розроблення паспортів опорядження фасадів;

- виконання функцій замовника на проектування та будівництво об'єктів громадського, цивільного та промислового призначення;

- виконання інших видів робіт і послуг у сфері містобудування та архітектури;

- надання юридичних та інформаційно-консультаційних послуг юридичним і фізичним особам у сфері містобудування та підприємництва.

4.3. При проведені Підприємством видів діяльності, що підлягають режиму ліцензування, такі роботи можуть виконуватися за наявності ліцензії, отриманої у встановленому законодавством порядку.

5. Права і обов'язки Підприємства

5.1. Для вирішення завдань з реалізації мети своєї діяльності Підприємство має право:

5.1.1. Самостійно планувати діяльність і основні напрями свого розвитку.

5.1.2. Створювати у встановленому законом порядку філії, представництва, відділення та інші відособлені підрозділи з правом відкриття поточних і розрахункових рахунків і затверджувати положення про них.

5.1.3. Самостійно визначати свою організаційну структуру.

5.1.4. Самостійно формувати штат, затверджувати посадові оклади, розцінки та розміри заробітної плати, а також встановлювати обсяги надбавок і премій згідно з законодавством.

5.1.5. Здійснювати підбір і розстановку кадрів згідно з напрямами діяльності Підприємства. Наймати та звільняти працівників відповідно до законодавства України.

5.1.6. Самостійно вирішувати питання щодо договірних відносин з міністерствами та відомствами, підприємствами, організаціями, установами незалежно від форм власності, а також з громадянами.

5.1.7. Укладати договори на виконання робіт і послуг за договірними цінами, а також реалізовувати за цими цінами продукцію Підприємства.

5.1.8. Формувати творчі, виробничі та інші колективи як тимчасові, так і постійні, для виконання завдань згідно з компетенцією Підприємства.

5.1.9. Залучати до виконання робіт приватних осіб на підставі договорів підряду, доручень, трудових угод та інших форм договорів з оплатою праці за умовами договору.

5.1.10. Проводити згідно з законодавством зовнішньоекономічну діяльність.

5.1.11. Розробляти техніко-економічні обґрунтування проектів і бізнес- плани для зацікавлених сторін.

5.1.12. Брати участь у міжнародних організаціях і рухах.

5.1.13. Користуватись довгостроковими та короткостроковими кредитами.

5.1.14. Забезпечувати правовий захист своїх інтересів.

5.1.15. Відкривати в установах банків рахунки в національній та іноземній валюті для розрахункових операцій як за місцезнаходженням Підприємства, так і за місцезнаходженням своїх філій та представництв. Підприємство самостійно вибирає банки для здійснення кредитно-розрахункових операцій.

5.1.16. Отримувати від міністерств нормативні документи Кабінету Міністрів України та інших органів центральної влади.

5.1.17. Підприємству також надаються права, які здійснює керівник Підприємства та, за встановленим розподілом обов'язків, інші посадові особи Підприємства:

- представляти Підприємство у взаємовідносинах з органами виконавчої влади вищого рівня;

- представляти Підприємство у взаємовідносинах з іншими організаціями, підприємствами й державними установами;

- виходити з пропозиціями щодо удосконалення планування й організації роботи та структури Підприємства;

- направляти своїх працівників для обговорення питань, які стосуються діяльності Підприємства, в усі адміністративні, наукові і громадські організації та інстанції.

5.1.18. Підприємство несе відповідальність за забезпечення якісного виконання покладених на нього завдань згідно з основними напрямами роботи.

5.2. На Підприємство покладаються такі обов'язки:

5.2.1. Забезпечення своєчасної сплати податків та інших відрахувань до державного і місцевого бюджетів згідно з законодавством.

5.2.2. Здійснення розвитку основних фондів, забезпечення своєчасного введення в дію придбаного обладнання.

5.2.3. Створення належних умов для високопродуктивної праці співробітників, забезпечення раціонального використання фонду оплати праці, своєчасних розрахунків з працівниками Підприємства.

5.2.4. Дотримання вимог охорони праці згідно з Законом України "Про охорону праці" та іншими нормативними документами з охорони праці.

5.2.5. Здійснення бухгалтерського оперативного обліку та ведення статистичної звітності згідно з законодавством. Керівник Підприємства несе персональну відповідальність за дотримання порядку ведення обліку та статистичної звітності та їх достовірність.

6. Майно і кошти Підприємства

6.1. Майно Підприємства становлять основні фонди та обігові кошти, а також інші матеріальні та фінансові ресурси, вартість яких відображається у його самостійному балансі.

6.2. Майно Підприємства є комунальною власністю територіальної громади міста Києва і закріплене за ним на праві повного господарського відання. Здійснюючи право господарського відання, Підприємство володіє, користується й розпоряджається майном, закріпленим за ним власником або уповноваженим ним органом, з обмеженням правомочності розпоряджання щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених законодавством України.

6.3. Статутний фонд Підприємства становить 5000 (п'ять тисяч) гривень.

6.4. Джерелами формування майна Підприємства є:

- грошові та матеріальні внески власника або уповноваженого ним органу;

- прибутки, одержані від надання послуг та реалізації товарів, а також від інших видів діяльності;

- кредити банків та інших кредиторів;

- капітальні вкладення та дотації з бюджетів;

- безоплатні або благодійні внески організацій, підприємств, установ, громадян;

- майно, придбане у інших суб'єктів господарювання, організацій та громадян у встановленому законодавством порядку;

- інші джерела, не заборонені законодавством України.

7. Управління Підприємством

7.1. Управління Підприємством здійснює директор.

7.2. Директор призначається та звільняється з посади Київським міським головою на контрактній основі за поданням начальника Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) та погодженням з заступником голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків.

7.3. Директор Підприємства:

7.3.1. Самостійно вирішує питання діяльності Підприємства в межах своєї компетенції відповідно до Статуту.

7.3.2. Несе персональну відповідальність за виконання покладених на Підприємство завдань, визначених цим Статутом, дотримання державної фінансової дисципліни, ефективне використання та охорону майна, закріпленого за Підприємством, дотримання законодавства України.

7.3.3. Затверджує структуру та штатний розпис Підприємства, положення про філії та інші структурні підрозділи Підприємства й посадові інструкції працівників Підприємства, встановлює систему оплати праці.

7.3.4. Оперативно керує роботою Підприємства на основі єдиноначальності відповідно до цього Статуту.

7.3.5. Діє без доручення від імені Підприємства, представляє його в усіх підприємствах, установах та організаціях.

7.3.6. Розпоряджається майном та коштами Підприємства відповідно до законодавства України та цього Статуту.

7.3.7. Видає у межах своєї компетенції накази, розпорядження та перевіряє їх виконання, відкриває розрахункові та інші рахунки в банках, має право першого підпису на фінансових, банківських та інших документах, укладає угоди, в тому числі трудові.

7.3.8. Забезпечує своєчасну виплату заробітної плати працівникам Підприємства згідно з законодавством України.

7.3.9. Створює на Підприємстві умови праці відповідно до вимог нормативних актів, передбачених законодавством про охорону праці, забезпечує функціонування системи охорони праці на Підприємстві, розробляє комплексні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки та виробничої санітарії.

7.3.10. Призначає та звільняє з посад заступників директора, головного бухгалтера, керівників та спеціалістів структурних підрозділів, інших працівників Підприємства.

7.3.11. Затверджує структуру і чисельність штатних працівників Підприємства.

8. Трудовий колектив та його самоврядування

8.1. Трудовий колектив Підприємства становлять усі громадяни, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору.

8.2. Повноваження трудового колективу Підприємства реалізуються загальними зборами (конференцією) та їхнім виборним органом - профспілковим комітетом, який діє від імені трудового колективу в період між загальними зборами (конференціями).

8.3. Трудовий колектив Підприємства:

8.3.1. Розглядає й затверджує проект колективного договору.

8.3.2. Розглядає й вирішує відповідно до законодавства питання самоврядування.

8.3.3. Визначає й затверджує перелік і порядок надання працівникам Підприємства соціальних пільг.

8.3.4. Бере участь у вирішенні питань матеріального та морального стимулювання продуктивної праці.

8.4. Інтереси трудового колективу Підприємства представляє профспілковий комітет первинної профспілкової організації профспілки працівників державних установ, що обирається на конференції.

8.5. Право укладання колективного договору від імені адміністрації Підприємства надається директору Підприємства.

9. Господарська та соціальна діяльність Підприємства

9.1. Планування фінансово-господарська діяльності проводиться Підприємством шляхом складання у порядку та за формою, що визначаються виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), річних фінансових планів.

У річних фінансових планах Підприємства передбачається розмір відрахування частини чистого прибутку до бюджету міста Києва в обсягах, встановлених Київрадою.

9.2. Підприємство надає роботи і послуги за самостійно визначеними договірними цінами.

9.3. Відрахування Підприємством частини чистого прибутку до бюджету міста Києва в межах розміру, передбаченого затвердженим фінансовим планом, здійснюється першочергово.

9.4. Директор Підприємства несе персональну відповідальність за виконання затвердженого фінансового плану.

9.5. Підприємство звітує про стан виконання фінансового плану та подає фінансову звітність власнику або уповноваженому ним органу.

9.6. Підприємство сплачує податки та інші обов'язкові платежі згідно з законодавством України.

9.7. Взаємовідносини Підприємства з іншими підприємствами, організаціями, установами і громадянами будуються на договірній основі.

9.8. Питання соціального розвитку, зокрема поліпшення умов праці, життя та здоров'я, забезпечення гарантій обов'язкового медичного страхування членів трудового колективу, вирішуються директором Підприємства за участю профспілкового комітету Підприємства.

9.9. Контроль за діяльністю Підприємства та відносини його з органами державної виконавчої влади і управління здійснюються згідно з законодавством України.

10. Зовнішньоекономічна діяльність

10.1. Підприємство самостійно проводить зовнішньоекономічну діяльність, для чого вступає у відносини з іншими підприємствами, організаціями, юридичними, а також фізичними особами закордонних країн згідно з метою і предметом діяльності Підприємства у межах, встановлених законодавством України.

10.2. У процесі проведення зовнішньоекономічної діяльності Підприємство користується у повному обсязі правами юридичної особи згідно з законодавством України та цим Статутом.

10.3. Валютна виручка, одержана Підприємством у результаті зовнішньоекономічної діяльності, зараховується на валютний рахунок Підприємства і використовується відповідно до законодавства.

10.4. Підприємство, проводячи зовнішньоекономічну діяльність, може відкривати за межами України свої представництва та виробничі підрозділи, утримання яких здійснюється за кошти Підприємства.

11. Облік, звітність та ревізія діяльності Підприємства

11.1. Підприємство здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає статистичну звітність у порядку, визначеному законодавством України.

11.2. Ревізія та перевірки діяльності Підприємства проводяться власником або уповноваженим ним органом за потреби, але не рідше одного разу на рік, а також іншими контролюючими органами відповідно до законодавства України.

12. Внесення змін та доповнень до Статуту Підприємства

12.1. Зміни та доповнення до Статуту Підприємства вносяться відповідно до законодавства України в тому ж порядку, в якому він був затверджений.

13. Ліквідація та реорганізація Підприємства

13.1. Ліквідація та реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) Підприємства здійснюються за рішенням власника або уповноваженого ним органу або за рішенням господарського суду.

13.2. Ліквідація Підприємства здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється власником або органом, що прийняв рішення про ліквідацію. Порядок і термін проведення ліквідації, а також термін заяви претензій кредиторами визначаються власником або уповноваженим ним органом чи господарським судом.

13.3. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління Підприємством. Ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс Підприємства і подає його на затвердження органу, який прийняв рішення про ліквідацію.

13.4. Працівникам, що звільняються в результаті реорганізації чи ліквідації Підприємства, гарантується дотримання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

13.5. Майно, що залишилось після задоволення претензій кредиторів, використовується за рішенням власника.

13.6. Підприємство вважається реорганізованим або ліквідованим з моменту виключення його з державного реєстру України.

13.7. У разі реорганізації Підприємства його/права, та обов'язки переходять до правонаступника.

Заступник міського голови - секретар Київради О.Довгий