КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 13 квітня 2011 р. N 398
Київ
Про затвердження
Порядку використання коштів,
передбачених у державному бюджеті
для охорони праці та підвищення техніки
безпеки на вугледобувних підприємствах
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України ( 2456-17 ) Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для охорони праці та підвищення техніки безпеки на вугледобувних підприємствах, що додається.
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 квітня 2011 р. N 398
Порядок
використання коштів, передбачених у державному
бюджеті для охорони праці та підвищення техніки
безпеки на вугледобувних підприємствах
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів державного бюджету за програмою "Охорона праці та підвищення техніки безпеки на вугледобувних підприємствах, а саме оснащення новітніми приладами контролю за параметрами шахтної атмосфери та засобами контролю параметрів дегазації" (далі - бюджетні кошти).
Ціллю використання бюджетних коштів є поліпшення стану охорони праці та промислової безпеки.
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Міністерство енергетики та вугільної промисловості.
Одержувачами бюджетних коштів є вугледобувні підприємства державної форми власності або господарські товариства з видобутку вугілля, 100 відсотків акцій яких належить державі (далі - підприємства).
3. Бюджетні кошти спрямовуються на придбання новітніх приладів, систем, засобів контролю за параметрами шахтної атмосфери та дегазації.
4. Міністерство енергетики та вугільної промисловості на підставі поданих підприємствами пропозицій щодо підвищення безпеки праці, підготовлених відповідно до затверджених у встановленому порядку програм, здійснює відбір підприємств за такими критеріями:
- категорійність шахт за газом метаном;
- небезпечність шахт за раптовими викидами вугілля та газу;
- небезпечність шахт за самозайманням вугілля;
- небезпечність шахт за вибухами вугільного пилу;
- забезпеченість приладами контролю за параметрами шахтної атмосфери та засобами контролю параметрів дегазації.
Порядок відбору підприємств визначається у методичних рекомендаціях, які затверджуються Міністерством енергетики та вугільної промисловості.
5. Придбання за рахунок бюджетних коштів новітніх приладів контролю за параметрами шахтної атмосфери та засобами контролю за параметрами дегазації здійснюється за умови постачання їх безпосередньо виробниками.
6. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
Попередня оплата таких товарів, робіт і послуг проводиться з урахуванням положень бюджетного законодавства.
7. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік зобов'язань в органах Державної казначейської служби та проведення операцій, пов'язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються у порядку, встановленому Державною казначейською службою.
8. Міністерство енергетики та вугільної промисловості подає щомісяця до 25 числа Мінфіну звіт про використання бюджетних коштів за формою, встановленою Мінфіном.
9. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.