Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ
26.10.2010 N 913

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства охорони здоров'я України
N 143 від 25.02.20
14)

Щодо затвердження Положення з організації
та здійснення контролю за виконанням завдань,
визначених актами законодавства, актами
та дорученнями Президента України,
Кабінету Міністрів України
у Міністерстві охорони
здоров'я України

На виконання доручення Президента України від 14.05.10 N 1-1/919 та доручення Прем'єр - міністра України від 05.07.2010 N 40056/0/1-10 наказую:

1. Затвердити Положення з організації та здійснення контролю за виконанням завдань, визначених актами законодавства, актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України у Міністерстві охорони здоров'я України, що додається.

2. Першому заступнику Міністра, Першому заступнику Міністра - головному державному санітарному лікарю України, заступникам Міністра, керівнику Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів МОЗ України:

2.1. Забезпечити виконання Положення про організацію та здійснення контролю за виконанням завдань, визначених актами законодавства, актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України у Міністерстві охорони здоров'я України.

2.2. Взяти до уваги, що діяльність Сектору контролю апарату не звільняє керівників структурних підрозділів апарату МОЗ України від здійснення контролю за якістю та своєчасністю виконання завдань, визначених актами законодавства, актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України.

2.3. Постійно сприяти удосконаленню системи контролю у підпорядкованих підрозділах.

3. Визнати такими, що втратили чинність, накази МОЗ УРСР від 15.04.1985 N 220 "О совершенствовании контроля исполнения в системе МЗ УССР", від 05.03.1988 N 43 "О внедрении в МЗ УССР усовершенствованного варианта автоматизированной системы контроля исполнения документов ( АСКИД )" та наказу МОЗ України від 30.08.2005 N 433 "Щодо вдосконалення моніторингу за виконанням завдань, визначених актами законодавства, актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України".

4. Контроль за виконанням наказу покласти на Першого заступника Міністра Лисака В.П.

Міністр З.М.Митник

Затверджено
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
26.10.2010 N 913

Положення
про організацію та здійснення контролю
за виконанням завдань, визначених актами
законодавства, актами
та дорученнями Президента України,
Кабінету Міністрів України
у Міністерстві охорони здоров'я України

1. Загальні положення

1.1. Мета контролю:

забезпечення високої ефективності, якості та чіткого виконання завдань, визначених актами законодавства, актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, доручень керівництва Міністерства охорони здоров'я України (далі - МОЗ України).

1.2. Завдання контролю:

забезпечення високого рівня виконавської дисципліни у МОЗ України шляхом підвищення якості та своєчасного виконання встановлених завдань;

своєчасне виявлення відхилень у строках та якості виконання документів, а також винних у порушенні строків та якості виконання.

1.3. Функції контролю:

облік завдань, що підлягають контролю, розробка, затвердження та впровадження системи контролю;

призначення та підготовка відповідальних за контроль виконання завдань, визначеними актами законодавства, актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, особистих рішень та доручень керівництва в усіх підрозділах міністерства;

взяття на контроль, систематичний моніторинг за фактичним виконанням завдань, що потребують контролю;

впровадження заходів щодо своєчасного та якісного виконання завдань, що потребують контролю;

розгляд пропозицій щодо зняття з контролю;

періодичний аналіз стану та результату виконання взятих на облік контрольних завдань;

впровадження заходів щодо удосконалення системи контролю та поліпшення виконавської дисципліни.

1.4. Контроль за виконанням завдань здійснюється згідно з чинним законодавством України, рішеннями Президента України та Уряду України, наказами МОЗ України, Інструкцією з діловодства у Міністерстві охорони здоров'я України, затвердженою наказом МОЗ України від 05.02.1998 N 20 зі змінами (надалі - Інструкція з діловодства) а також цим Положенням.

1.5. Відповідальність щодо організації контролю в МОЗ України несуть: Міністр, Перший заступник міністра, Перший заступник міністра - головний державний санітарний лікар України, заступники міністра, керівник Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів МОЗ України, керівники департаментів, управлінь, самостійних відділів та секторів, та завідуючий сектору з контролю апарату.

1.6. Обов'язковому контролю за своєчасним та якісним виконанням підлягають завдання, що визначені такими документами:

указами, розпорядженнями Президента України;

дорученнями Президента України;

законами та постановами Верховної Ради України,

у запитах та зверненнях народних депутатів України,

актами та дорученнями Кабінету Міністрів України

Крім цього, контролю підлягають інші завдання згідно з дорученням керівництва.

1.7. Вимоги до документів, які підлягають контролю:

1.7.1. Документ, який підлягає контролю, (далі - документ) має реєстраційну відмітку на правому нижньому полі документа та відмітку щодо контролю на лівому полі ("УКОНТРОЛЬ").

1.7.2. У документі резолюцією керівництва повинні бути визначені завдання, які підлягають виконанню, строки їх виконання, відповідальні.

1.8. Відповідальність за виконання несуть особи, які визначені у дорученні керівництва (резолюція).

У тих випадках, коли документ виконується кількома особами, відповідальним за організацію виконання є перший, вказаний у резолюції.

1.9. Строки виконання завдань у документі:

1.9.1. Строки виконання завдань у документі і строки надання інформації про виконання вказуються в тексті документа або у дорученні згідно з резолюцією керівника. На ряд документів згідно з переліком (додатки 1, 2) встановлено типові строки їх виконання.

Якщо вказаний у резолюції строк виконання документа відрізняється від типового, приймається вказаний строк.

1.9.2. Строк виконання завдань у документі обчислюється з дня його реєстрації, а для вхідних документів - з дня надходження до Міністерства.

1.9.3. Встановлення нового строку виконання подовжується виконавцем не менш як за 10 днів до встановленого раніше строку виконання лише за згодою органу чи особи, яка його встановила, після пред'явлення виконавцем підстав для подовження строку виконання (додаток 3).

Про зміни строку виконання подається інформація у той же день до Сектору контролю апарату.

1.10. Для здійснення контролю за виконанням завдань застосовується реєстраційно-контрольна картка, затверджена Інструкцією з діловодства у Міністерстві охорони здоров'я України, для кожного завдання документа.

Оперативний моніторинг виконання завдань у документі здійснюється із застосуванням комп'ютерної техніки та ліцензійних програних продуктів.

1.11. Контрольне завдання вважається виконаним у визначений термін і знімається з контролю тоді, коли фактично виконано передбачені в ньому завдання, підготовлено письмову відповідь (додаток 4) і про виконання оперативно повідомлено Сектор контролю апарату

Рішення про зняття з контролю приймається керівником після оцінки виконання завдання у термін - не більше тижня (документ візується).

Про зняття документа з контролю з обґрунтованими пропозиціями до керівництва виходять відповідальні виконавці.

На виконаному документі та у реєстраційно-контрольній картці робиться відмітка про хід виконання документа та зняття з контролю.

1.12. На підставі аналізу даних стану виконання контрольних завдань, при необхідності, розробляються заходи щодо підвищення виконавської дисципліни.

2. Система контролю

2.1. До системи контролю входять:

2.1.1. Міністр, Перший заступник Міністра, Перший заступнику міністра - головний державний санітарний лікар України, заступники міністра, керівник Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів МОЗ України які організовують роботу щодо виконання законів України, постанов та доручень Верховної Ради України, указів, розпоряджень, доручень Президента України, розпоряджень та доручень Кабінету Міністрів України та відповідних документів в МОЗ України; приймають рішення про взяття на контроль та зняття з контролю виконаних завдань (доручень).

2.1.2. Керівники департаментів, управлінь та самостійних відділів та секторів МОЗ України, які несуть особисту відповідальність за виконання завдань, організовують контроль за виконанням в підрозділах.

Для здійснення контролю за виконанням завдань передбачених актами законодавства , актами та дорученнями Президента України та Уряду, строк виконання яких перевищує один місяць, керівниками структурних підрозділів апарату розробляється План контролю.

План контролю містить:

1) назву структурного підрозділу міністерства або посадової особи, яка здійснюватиме організацію виконання завдання, яке визначене у документі;

2) перелік відповідних заходів і строки їх здійснення;

3) узагальнення та аналіз відповідних заходів з підготовкою відповіді про виконання завдання.

2.1.3. Завідуючий Сектором контролю, який здійснює свої функції згідно з Положенням про сектор.

2.1.4. Відповідальний виконавець, який особисто чи із залученням інших виконавців організує вчасне виконання завдання.

2.1.5. Засоби комп'ютерної техніки та відповідне ліцензійне програмне забезпечення, що дозволяє здійснювати накопичення інформації щодо обліку та виконання контрольних завдань.

3. Організація контролю за виконанням
контрольних доручень

3.1. Взяття на контроль:

завдань визначених актами законодавства, актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, в особистих рішеннях та дорученнях керівництва, що підлягають контролю, надходять після реєстрації та попереднього розгляду загальним відділом Управління справами згідно з Інструкцією з діловодства .

3.1.1. Кожен документ, який має контрольні завдання ставиться на облік у загальному відділі Управління справами.

3.1.2. Документи, у день надходження після реєстрації направляються загальним відділом Управління справами на розгляд керівництву міністерства.

3.1.3. Розглянуті (з резолюцією) керівництвом документи, які мають контрольні завдання, повертаються до загального відділу Управління справами, де відбираються для контролю і направляються до Сектору контролю апарату.

3.1.4. Сектор контролю апарату формує та веде автоматизовану базу даних інформаційних масивів щодо контрольних завдань та ходу їх виконання згідно з резолюціями керівництва та типовими строками виконання.

3.1.5. Сектор контролю апарату протягом доби доводить контрольні завдання до структурних підрозділів апарату для організації їх виконання.

3.1.6. Сектор контролю апарату здійснює моніторинг організації контролю за виконанням із застосуванням комп'ютерної техніки.

3.2. Моніторинг за виконанням завдань:

3.2.1. Своєчасність виконання контрольних завдань у документах забезпечується направленням щотижня робочих планів з виконання контрольних завдань з перспективою на тиждень до керівництва структурних підрозділів МОЗ України за встановленою формою (додаток 5 ).

3.2.2. Для попередження порушення строків виконання за 10-5 днів Сектор контролю апарату направляє виконавцям письмові нагадування (реєстраційні картки) щодо закінчення терміну виконання завдань, в оперативному порядку нагадування здійснюється по телефону.

3.2.3. Виконавець при отриманні письмового нагадування (реєстраційної картки) повинен оперативно інформувати Сектор контролю апарату про хід та стан виконання контрольних завдань.

3.2.4. Завідуючий Сектором контролю апарату інформує Міністра, Першого заступника, Першого заступника міністра - головного державного санітарного лікаря України, заступників міністра, керівника Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів МОЗ України щодо порушень виконавської дисципліни шляхом подання щотижневих оперативних інформацій, виконує інші функції з організації контролю за виконанням контрольних завдань, визначених актами законодавства, актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України згідно з Положенням про Сектор контролю апарату (додаток 6).

3.3. Зняття документів з контролю

3.3.1. Зняття з контролю здійснюється після подання до Сектору контролю апарату листів та матеріалів з інформацією щодо виконаних завдань, які підписані керівництвом міністерства.

3.3.2. Спеціаліст сектору контролю апарату заносить в контрольну реєстраційну картку автоматизованої бази даних інформацію, що характеризує документ, (номер документа, дату, адресу направлення, хто завізував документ), дані про виконавця (прізвище, телефон) та короткий зміст.

3.3.3. Спеціаліст сектору контролю апарату аналізує якість виконання завдання та інформує про повноту його виконання з пропозиціями щодо подальших дій.

3.4. Аналіз виконання виконанням контрольних завдань, визначених актами законодавства, актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України здійснює Сектор контролю апарату щоквартально (або за дорученням керівництва) за встановленою формою (додаток 7):

3.4.1. Аналізує та узагальнює результати ходу виконання контрольних завдань визначеними актами законодавства, актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, доручень керівництва МОЗ України.

3.4.2. Порівнює структурні підрозділи щодо питомої ваги виконаних та виконаних з порушенням установлених термінів контрольних завдань та доручень.

3.4.3. Аналізує навантаження структурних підрозділів МОЗ України щодо кількості та обсягу виконаних контрольних доручень.

3.4.4. Аналізує ефективність діючої системи контролю за виконанням завдань, визначених та дає пропозиції щодо її поліпшення.

Завідуюча Сектором контролю апарату Т.В.Карнаухова

Додаток 1
до положення

                             ПЕРЕЛІК
актів законодавства, якими встановлені
терміни розгляду і опрацювання документів

------------------------------------------------------------------
| Назва, дата прийняття і номер | Які терміни визначено |
| акту законодавства | |
|--------------------------------+-------------------------------|
|1. "Про статус народного |Депутатське звернення є |
|депутата України" |обов'язковим для розгляду |
|Закон України від 17.11.1992 |посадовими особами, яким воно |
|N 2790-XII |адресовано, протягом не більше |
|(зі змінами) |десяти днів з моменту |
| |одержання. Максимальний час |
| |розгляду депутатського |
| |звернення з урахуванням |
| |продовження, не може |
| |перевищувати тридцяти днів з |
| |моменту його одержання. |
| |-------------------------------|
| |Термін розгляду депутатського |
| |запиту - у |
| |15-деяний строк з дня його |
| |одержання або в інший, |
| |встановлений Верховною Радою, |
| |строк; максимальний час |
| |розгляду депутатського |
| |звернення з урахуванням |
| |продовження, не може |
| |перевищувати тридцяти днів |
|--------------------------------+-------------------------------|
|2. "Про комітети Верховної Ради |Стаття 17. |
|України" |3. Комітети мають право |
|Закон України від 04.04.1995 |звертатися з питань, |
|N 116/95-ВР |віднесених до предметів їх |
| |відання, до Голови Верховної |
| |Ради України, Кабінету |
| |Міністрів України, органів |
| |Верховної Ради України, |
| |державних органів, органів |
| |місцевого самоврядування, |
| |підприємств, установ та |
| |організацій незалежно від форм |
| |власності. Звернення від |
| |комітетів розглядаються в |
| |порядку, передбаченому Законом |
| |України "Про статус народного |
| |депутата України" ( 2790-12 ) |
| |для депутатських звернень. |
|--------------------------------+-------------------------------|
|3. "Про затвердження Регламенту |Параграф 66. |
|Кабінету Міністрів України" |п. 3. Проект акта Кабінету |
|постанова Кабінету Міністрів |Міністрів може бути схвалений |
|України від 18.07.2007 N 950 |на засіданні урядового комітету|
| |з урахуванням зауважень і |
| |пропозицій, висловлених |
| |учасниками засідання, і |
| |запропонованих Секретаріатом |
| |Кабінету Міністрів змін, якщо |
| |вони не впливають на суть |
| |проекту. Такий проект |
| |доопрацьовується головним |
| |розробником протягом трьох |
| |робочих днів з дня надходження,|
| |якщо інший строк не |
| |визначений урядовим |
| |комітетом, та подається для |
| |розгляду на засіданні |
| |Кабінету Міністрів після |
| |проведення Секретаріатом |
| |Кабінету Міністрів повторної |
| |експертизи. |
| |П. 14. У разі коли за |
| |висновком антикорупційної |
| |експертизи проект акта містить |
| |корупціогенні чинники, |
| |головний розробник доопрацьовує|
| |його протягом трьох робочих |
| |днів після надходження висновку|
| |антикорупційної експертизи |
| |та вносить до Кабінету |
| |Міністрів з мотивуванням у |
| |пояснювальній записці ступеня |
| |врахування викладених у |
| |висновку рекомендацій для |
| |повторного розгляду урядовим |
| |комітетом. |
| |Параграф 67. |
| |П. 4. Не ставиться на |
| |голосування рішення про |
| |прийняття акта Кабінету |
| |Міністрів, щодо якого під час |
| |обговорення на засіданні |
| |членами Кабінету Міністрів |
| |висловлено зауваження і |
| |пропозиції. Такий проект |
| |повертається головному |
| |розробникові для доопрацювання |
| |та повторного внесення в |
| |установленому порядку на |
| |розгляд Кабінету |
| |Міністрів. Якщо строк |
| |доопрацювання не визначено, |
| |проект вноситься не пізніше |
| |ніж через 10 днів після |
| |розгляду на засіданні. |

|                                |-------------------------------|
| |Параграф 117 |
| |П. 1. Відповідальний |
| |центральний орган виконавчої |
| |влади подає Кабінетові |
| |Міністрів узагальнені |
| |зауваження і пропозиції не |
| |пізніше ніж за 48 годин до |
| |закінчення семиденного строку, |
| |якщо |
| |інший строк не визначено у |
| |супровідному листі |
| |Секретаріату Кабінету |
| |Міністрів. |
| |-------------------------------|
| |Параграф 132. |
| |П. 2. Центральний орган |
| |виконавчої влади, до |
| |компетенції якого належить |
| |питання, що є предметом |
| |регулювання законопроекту, |
| |готує за участю інших |
| |заінтересованих органів проект |
| |висновку, погоджує його з |
| |Мінфіном і Мін'юстом та у |
| |п'ятиденний строк з дня |
| |надходження законопроекту |
| |подає Кабінетові Міністрів. |
| |Проект висновку повинен бути |
| |завізований керівником |
| |центрального органу виконавчої |
| |влади, який його підготував. |
|--------------------------------+-------------------------------|
|4. "Про звернення громадян" |Звернення розглядаються і |
|Закон України від 02.10.96 |вирішуються у термін не більше |
|N 393/96-ВР |одного місяця від дня їх |
| |надходження, а ті, які не |
| |потребують додаткового вивчення|
| |невідкладно, але не пізніше |
| |п'ятнадцяти днів від дня їх |
| |отримання (термін можна |
| |продовжити, але він не може |
| |перевищувати сорока |
| |п'яти днів). (ст. 20) |
|--------------------------------+-------------------------------|
|5. "Питання контролю за |7. Завдання, визначені в актах,|
|виконанням указів, розпоряджень |дорученнях, виконуються у |
|і доручень Президента України" |строки, встановлені |
|Указ Президента України від |Президентом України. Якщо |
|26.07.2005 N 1132/2005 |в акті Президента України |
| |строк виконання завдання |
| |не визначено, його виконання |
| |здійснюється протягом |
| |30 календарних днів з дати |
| |набрання чинності актом |
| |Президента України |
| |8. Інформацію про стан |
| |виконання конкретних завдань |
| |виконавці |
| |не пізніше наступного дня |
| |після строку, визначеного |
| |пунктом 7 цього Положення, |
| |подають до Секретаріату |
| |Президента України, а у |
| |випадку, коли відповідальним |
| |за контроль є орган або |
| |посадова особа, зазначені в |
| |абзаці другому пункту 4 цього |
| |Положення, - такому органу |
| |чи посадовій особі, а |
| |копію - Секретаріату |
| |Президента України. |
| |Інформація про стан |
| |виконання конкретного завдання |
| |подається органом, особою, |
| |яким воно адресовано. Якщо |
| |виконання такого завдання |
| |актом, дорученням покладено на |
| |кілька виконавців, його |
| |виконання та подання |
| |інформації організовується |
| |органом, особою, зазначеною |
| |першою. (Зразок подання |
| |інформації-додаток N 3) |
| |9. У разі неможливості |
| |виконання завдання в |
| |установлений строк виконавець |
| |до закінчення визначеного для |
| |виконання завдання строку |
| |вносить до Секретаріату |
| |Президента України подання |
| |про перенесення в |
| |установленому порядку строку |
| |виконання завдання з |
| |обґрунтуванням такої |
| |неможливості. |
| |10. Продовження строку |
| |виконання акта Президента |
| |України здійснюється шляхом |
| |внесення до нього змін. |
| |Рішення про продовження |
| |строків виконання доручення, |
| |окремих його положень за |
| |погодженням з Президентом |
| |України приймає Державний |
| |секретар України, про що |
| |повідомляється виконавцю |
| |доручення. |
| |11. Рішення про зняття з |
| |контролю акта, доручення чи |
| |окремих його положень |
| |приймає за погодженням з |
| |Президентом України Державний |
| |секретар України. |
| |За наявності інформації, |
| |що підтверджує повне виконання |

|                                |акта, доручення, відповідний   |
| |структурний підрозділ |
| |Секретаріату Президента |
| |України, орган або посадова |
| |особа, яка здійснює |
| |контроль, за погодженням зі |
| |Службою контролю подає |
| |Державному секретареві України |
| |пропозиції щодо зняття акта, |
| |доручення з контролю. |
| |Про прийняте рішення про |
| |зняття з контролю акта, |
| |доручення письмово інформуються|
| |виконавці. |
| |12. Виконавці акта, |
| |доручення, структурні |
| |підрозділи Секретаріату |
| |Президента України, орган або |
| |посадова особа, яка |
| |здійснювала контроль, через |
| |10 днів після закінчення |
| |кварталу подають до Служби |
| |контролю щоквартальну |
| |інформацію щодо виконання актів|
| |і доручень, які перебували на |
| |контролі протягом звітного |
| |періоду, для узагальнення і |
| |доповіді Державному |
| |секретареві України. |
|--------------------------------+-------------------------------|
|6. "Про затвердження примірної |6.2.2. У разі коли строк |
|інструкції з діловодства у |виконання у документі не |
|міністерствах, інших центральних|зазначено, відповідальна за |
|органах виконавчої влади, ради |виконання установа самостійно |
|міністрів Автономної Республіки |визначає строк і порядок |
|Крим, місцевих органів |виконання виходячи з цілей та |
|виконавчої влади" |складності завдання, про що |
|Постанова Кабінету Міністрів |повідомляє співвиконавцям. |
|України від 17.10.97 N 1153 |6.2.3. У разі коли з |
|(зі змінами) |об'єктивних причин виконати |
| |завдання в установлений строк |
| |неможливо, керівник |
| |відповідальної за виконання |
| |установи визначає можливий |
| |новий строк, про що |
| |повідомляє до закінчення раніше|
| |встановленого строку з |
| |викладенням відповідного |
| |обґрунтування органу чи |
| |посадовій особі, які |
| |встановили строк виконання |
| |завдання, і співвиконавцям. |
| |6.2.5. Пропозиція щодо |
| |продовження строку виконання |
| |завдань, визначених постановами|
| |Верховної Ради України та |
| |актами Президента України, що |
| |надіслані Кабінетом Міністрів |
| |України, подається |
| |Секретаріату Кабінету |
| |Міністрів України |
| |відповідальною за виконання |
| |установою разом з проектом |
| |листа відповідно керівникові |
| |апарату Верховної Ради |
| |України чи Главі Секретаріату |
| |Президента України за сім днів |
| |до закінчення встановленого |
| |строку. |
| |Телеграми, в яких порушуються |
| |питання, що потребують |
| |термінового вирішення, |
| |розглядаються протягом двох |
| |днів, решта - протягом десяти |
| |днів. (додаток 17 до Примірної |
| |інструкції з діловодства) |
| | |
------------------------------------------------------------------

Додаток 2
до положення

Пам'ятка
щодо порядку роботи з депутатськими
запитами і депутатськими зверненнями

Порядок роботи з депутатськими запитами і депутатськими зверненнями законодавче закріплений у ст. ст. 85 і 86 Конституції України ( 254к/96-ВР ), ст. ст. 12 і 19 Закону України "Про статус народного депутата України" ( 2790-12 ) (нова редакція його прийнята Верховною Радою України 22.03.2001 р), главі 8.3 Регламенту Верховної Ради України.

1. Про депутатський запит

У статті 85 Конституції України ( 254к/96-ВР ) регламентується порядок прийняття запиту до Президента України.

Запит обов'язково оголошується на пленарному засіданні Верховної Ради України, Верховна Рада приймає рішення про його направлення 1/5 від свого конституційного складу. Обов'язковим атрибутом є супровідний лист з зазначенням номера запиту, дати відправки, дати оголошення запиту на пленарному засіданні, прізвища депутата (групи депутатів), підпису посадової особи.

У статті 86 Конституції України ( 254к/96-ВР ) визначено коло органів і посадових осіб, яким можуть адресуватися депутатські запити: "Народний депутат України має право на сесії Верховної Ради України звернутися із запитом до органів Верховної Ради України, до Кабінету Міністрів України, до керівників інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також до керівників підприємств, установ і організацій, розташованих на території України, незалежно від їх підпорядкування і форм власності".

У статті 12 Закону України "Про статус народного депутата України" ( 2790-12 ) визначено:

- суть депутатського запиту - "це вимога народного депутата, народних депутатів чи комітету Верховної Ради України, яка заявляється на сесії Верховної Ради України до Президента України, до органів Верховної Ради України, до Кабінету міністрів України, до керівників інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також до керівників підприємств, установ і організацій, розташованих на території України, незалежно від їх підпорядкування і форм власності, дати офіційну відповідь з питань, віднесених до їх компетенції",

- коло питань, які можуть бути порушені у депутатських запитах у новій редакції закону не обмежуються;

- термін розгляду депутатського запиту - "Президент України, керівники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, до яких звернуто запит, зобов'язані повідомити народного депутата, групу народних депутатів, комітет Верховної Ради України у письмовій формі про результати розгляду його (їх) запиту у 15-денний строк з дня його одержання або в інший, встановлений Верховною Радою України, строк;

- якщо запит з об'єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений строк, Президент України, керівник відповідного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, до якого звернуто запит, зобов'язаний письмово повідомити про це Голову Верховної Ради України та народного депутата, групу народних депутатів, комітет Верховної Ради України, який вніс (які внесли) запит і запропонувати інший строк, який не повинен перевищувати одного місяця після одержання запиту"

- кому адресується відповідь на запит - "відповідь на депутатський запит, внесений народним депутатом, надається відповідно Голові Верховної Ради і народному депутату, який його вніс". Відповідь на депутатський запит, внесений групою народних депутатів, комітетом Верховної Ради України, надається відповідно Голові Верховної Ради України і народному депутату України, підпис якого під запитом значиться першим, голові комітету Верховної Ради України. Відповідь надається в обов'язковому порядку і безпосередньо тим органом державної влади чи органом місцевого самоврядування, до якого було направлено запит, за підписом його керівника чи посадової особи, керівником підприємства, установи та організації; об'єднання громадян, на ім'я яких було направлено запит";

- хто підписує відповіді на депутатські запити - посадові особи, до яких звернуто ці запити. Тобто відповіді на депутатські запити мають право підписувати тільки перші особи - керівники відповідних державних органів влади і управління або виконуючі обов'язки перших осіб цих органів на даний час. Практика надання відповідей за підписами заступників керівників відповідних міністерств, відомств і організацій є неприйнятною, оскільки вона суперечить чинному законодавству.

Днем одержання запиту рахується день вручення запиту безпосередньому адресату і прийняття ним необхідного рішення щодо порядку розгляду запиту. При цьому, незалежно від можливих подальших переадресувань від одного органу виконавчої влади чи управління до іншого, від одних виконавців до інших, загальний термін розгляду не повинен перевищувати 15 календарних днів.

Слід мати на увазі, що чинним законодавством передбачена можливість надання попередніх відповідей, якщо це диктується змістом запитів, складністю порушених у ньому питань.

Днем завершення розгляду запиту є день підпису офіційної письмової спільної відповіді на ім'я Голови Верховної Ради України і автора запиту, яка надсилається до Верховної Ради України в одному примірнику.

Інші вимоги щодо оформлення і доставки відповідей на запит такі:

Відповідь на запит повинна мати обов'язкове посилання на номер і дату депутатського запиту. Вони проставлені на супроводжувальних листах Голови Верховної Ради України чи керівництва Апарату Верховної Ради України, які надходять разом з текстами запитів. Посилання на номер запиту забезпечує оперативне вручення відповіді автору запиту.

З метою забезпечення своєчасного реагування всі відповіді на депутатські запити доставляються в експедицію Верховної Ради України оперативним зв'язком не пізніше наступного дня після підпису відповіді. Водночас номер і дата кожної відповіді повідомляється відділу контролю Апарату Верховної Ради України.

2. Про депутатське звернення.

Депутатське звернення відрізняється від депутатського запиту тим, що надсилається народними депутатами відповідним органам і посадовим особам безпосередньо. Воно не потребує ніяких рішень Верховної Ради України про його направлення. Отже, і відповідь надсилається лише автору звернення.

Порядок роботи з депутатськими зверненнями визначений у ст. 16 Закону України "Про статус народного депутата України" ( 2790-12 ), зокрема у ньому визначено:

- коло посадових осіб і відповідних органів, яким можуть адресуватися депутатські звернення - "народний депутат має право звертатися до посадових осіб всіх державних органів та органів об'єднань громадян, керівників підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування, до посадових осіб з питань, пов'язаних з депутатською діяльністю, і брати участь у розгляді порушених ним питань";

- суть депутатського звернення - це "викладена в письмовій формі пропозиція народного депутата, звернена до посадових осіб державних органів, керівників підприємств, установ і організацій, здійснити певні дії, дати офіційне роз'яснення чи викласти позицію з питань, віднесених до їх компетенції;

- термін розгляду депутатського звернення - "орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій, об'єднань громадян, яким адресоване депутатське звернення протягом 10 днів з моменту його одержання розглянути і дати письмову відповідь. У разі неможливості розгляду звернення народного депутата у визначений строк, його повідомляють про це офіційним листом з викладенням мотивів продовження строку розгляду. Строк розгляду депутатського звернення, з урахуванням продовження, не може перевищувати 30 днів з моменту його одержання";

- якщо депутат, якій вніс звернення, виявив бажання бути присутнім при його розгляді, посадова особа, яка організовує цей розгляд, зобов'язана завчасно попередити депутата про час і місце розгляду звернення;

- вмотивовану відповідь на депутатське звернення повинно бути надіслано депутату не пізніш як на другий день після розгляду;

- відповідь надається в обов'язковому порядку і безпосередньо тим органом державної влади чи органом місцевого самоврядування, до якого було направлене звернення, за підписом його керівника чи посадової особи, керівником підприємства, установи та організації, об'єднання громадян.

Відповіді на депутатські звернення на ім'я їх авторів надсилаються до експедиції Верховної Ради України.

Додаток 3
до положення

Порядок
підготовки подання про перенесення строків
виконання актів, доручень Президента України,
рішень та доручень Уряду

1. Не пізніше ніж за 10 днів до завершення строку, виконавець, визначений згідно з резолюцією керівництва міністерства, доповідає Першому заступнику, заступнику Міністра, відповідно до розподілу функціональних повноважень, про неспроможність підготувати в установленому порядку у визначений термін проект на виконання акту чи доручення Президента України, що надіслане до виконання Кабінетом Міністрів України, з обґрунтуванням причин, що призвели до цього та з обов'язковим погодженням у Секторі контролю апарату.

2. Не пізніше ніж за 7 днів до завершення строку, Перший заступник, заступник Міністра, відповідальний за виконання документу, доповідає Міністру (виконуючому обв'язки Міністра) про неспроможність підготувати в установленому порядку у визначений термін проект на виконання акту, доручення Президента України, що надіслане до виконання Кабінетом Міністрів України, з пропозиціями щодо вжиття відповідних заходів стосовно виконання та особисто подає на підпис Міністру (виконуючому обв'язки Міністра) проект подання Адміністрації Президента України про перенесення встановленого строку виконання і проект листа за належністю Прем'єр-міністру України, Віце-прем'єр-міністру України.

3. Зразки листів щодо подання про перенесення встановлених термінів виконання:

до Секретаріату Кабінету Міністрів України (зразок 1);

до Адміністрації Президента України (зразок 2).

Зразок 1

                                      Прем'єр-міністру України
(Віце-прем'єр-міністру
України)

__________________________
вказати ініціали, прізвище

                             ПОДАННЯ

     про перенесення строків виконання ___________________________
(рішення, доручення)

Кабінету Міністрів України від _________________ 20 __ р. N ______
(дата, місяць)

Про _________________________________________________________
(короткий виклад змісту документу)

__________________________________________________________________

Прошу продовжити строк виконання ____________________________
(вказати тип документу)

до ______________________.
(число, місяць, рік)

Підстави ____________________________________________________
(обґрунтування причин невиконання)

__________________________________________________________________

За моїм дорученням (рішенням) від ___________________________
(дата, місяць, рік)

відповідальність за організацію виконання зазначеного документу
покладено на _____________________________________________________
(вказати посаду, прізвище, ім'я по батькові
заступника керівника ЦОВВ)

_________________ ________________________________________
(посада) (ім'я, прізвище керівника ЦОВВ)

"____" ___________ 20 ___ р.

Зразок 2

                                      Адміністрація
Президента України

                               ПОДАННЯ
про перенесення строків виконання ___________________________
(тип документу)

Президента України від ____________________ 20 __ р. N ___________
(дата, місяць)

     Про _________________________________________________________
(короткий виклад змісту документу)

__________________________________________________________________

Керуючись пунктом 9 Указу Президента України від 26 липня
2005 року N 1132 "Питання контролю за виконанням указів,
розпоряджень і доручень Президента України" прошу продовжити строк
виконання _________________________ до __________________________.
(вказати тип документу) (число, місяць, рік)

Підстави ____________________________________________________
(обгрунтування причин невиконання)

За дорученням Прем'єр-міністра (Віце-прем'єр-міністра) ______

__________________________________________________________________
(вказати посаду та прізвище)

від _________ 20 __ р. N _____ виконавцем ________________________
(акту, доручення)

визначено ________________________________________________________
(назва центрального органу виконавчої влади)

Відповідальність за організацію виконання ___________________
(тип документу)

Президента України покладено на _____________________________
(вказати посаду, прізвище,

__________________________________________________________________
ім'я, по батькові заступника керівника ЦОВВ)

__________________ ___________________________________
(посада) (ім'я, прізвище керівника ЦОВВ)

"____" ____________ 20 _ р

Додаток 4
до положення

                              ЗРАЗОК
подання звітної інформації про стан
реалізації актів і доручень Президента України
(з обов'язковим погодженням
у секторі контролю апарату)

                                      Адміністрація
Президента України

                   Про виконання завдання щодо
( зміст завдання) визначеного в Указі
(Розпорядженні, дорученні)
Президента України від ______ N ______

                     Зміст інформації про хід
реалізації завдання Президента України

     Враховуючи викладене,   просимо зняти з  контролю  (перенести
строк виконання до "____" _________20 _ р) завдання щодо (зміст
завдання), визначеного в Указі (Розпорядженні, дорученні)
Президента України від _________ N _________

_________________ ________ ______________________
(посада) (підпис) (ініціал(и), прізвище)

____________________ ____________
(прізвище виконавця) (телефон)

Додаток 5
до положення

                           РОБОЧИЙ ПЛАН
з виконання контрольних завдань

                     до ____________________
(число, місяць, рік)

------------------------------------------------------------------
| | N надх. | Строк вик. | Кореспондент | Зміст |
|----------------------------------------------------------------|
| _ |
| |_| Назва структурного підрозділу |
| |
|----------------------------------------------------------------|
| | | | | |
|----------------------------------------------------------------|
| |
------------------------------------------------------------------

Додаток 6
до положення

 Звіт створений ______  _____         Міністру охорони
дата час здоров'я України

(Першому заступнику
Міністра охорони
здоров'я України)

____________________________

                            ІНФОРМАЦІЯ
на (дата)
щодо невиконаних структурними підрозділами
Міністерства у встановлені терміни контрольних
завдань, визначених актами законодавства
та дорученнями керівництва Міністерства

------------------------------------------------------------------
| Назва | Кількість невиконаних |
| структурних |-------------------------------------------------|
| підрозділів |ВСЬОГО | З них: | З них: | З них: |
| | |на контролі в| звернень та |на контролі в|
| | | СКМУ | запитів |АПУ та РНБОУ |
| | | | народних | |
| | | | депутатів | |
|--------------+-------+-------------+-------------+-------------|
| | | | | |
|--------------+-------+-------------+-------------+-------------|
| | | | | |
|--------------+-------+-------------+-------------+-------------|
| | | | | |
|--------------+-------+-------------+-------------+-------------|
|ВСЬОГО | | | | |
------------------------------------------------------------------

     Перелік завдань в розрізі структурних підрозділів додається.

Зав. Сектором
контролю апарату ___________________

Додаток

------------------------------------------------------------------
| | N надх. | Строк вик. | Кореспондент | Зміст |
|----------------------------------------------------------------|
| _ |
| |_| Назва структурного підрозділу |
| |
|----------------------------------------------------------------|
| | | | | |
|----------------------------------------------------------------|
| |
------------------------------------------------------------------

Додаток 7
до положення

                             ЗВЕДЕННЯ
про стан виконавської дисципліни
у Міністерстві охорони здоров'я України
за ___________ місяців 20 _______ р

----------------------------------------------------------------------------------
| | | | | | |
|-----+------------------------------------+-------------------------------------|
|N п/п|Найменування структурних підрозділів| Документи на контролі |
| | |-------------------------------------|
| | |Всього| з них: |
| | | |------------------------------|
| | | |Виконано| Термін |Знаходяться|
| | | | вчасно |виконання| на |
| | | | | порушено|опрацюванні|
|-----+------------------------------------+------+--------+---------+-----------|
| 1. | | | | | |
|-----+------------------------------------+------+--------+---------+-----------|
| 2. | | | | | |
|-----+------------------------------------+------+--------+---------+-----------|
| 3. | | | | | |
|-----+------------------------------------+------+--------+---------+-----------|
| 4. | | | | | |
|-----+------------------------------------+------+--------+---------+-----------|
| 5. | | | | | |
|-----+------------------------------------+------+--------+---------+-----------|
| 6. | | | | | |
|-----+------------------------------------+------+--------+---------+-----------|
| 7. | | | | | |
|-----+------------------------------------+------+--------+---------+-----------|
| 8. | | | | | |
|-----+------------------------------------+------+--------+---------+-----------|
| 9. | | | | | |
|-----+------------------------------------+------+--------+---------+-----------|
| 10.| | | | | |
|-----+------------------------------------+------+--------+---------+-----------|
| 11.| | | | | |
|-----+------------------------------------+------+--------+---------+-----------|
| 12.| | | | | |
|-----+------------------------------------+------+--------+---------+-----------|
| 13.| | | | | |
|-----+------------------------------------+------+--------+---------+-----------|
| 14.| | | | | |
|-----+------------------------------------+------+--------+---------+-----------|
| | | | | | |
|------------------------------------------+------+--------+---------+-----------|
| ВСЬОГО | | | | |
----------------------------------------------------------------------------------

                             ЗВЕДЕННЯ
про виконання контрольних завдань,
що надійшли з Адміністирації Президента України,
Верховної Ради України,
Кабінету Міністрів України та інших
до Міністерства охорони здоров'я України
за ____ місяців 20 ____ р

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| N |Найменування| Контрольні зпавдання у документах |
|п/п| структурних|--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| | підрозділів| Що надійшли з | Що надійшли з Кабінету | Що надійшли з Верховної | Інші | Всього |
| | | Адміністрації Президента | Міністрів України | Ради України | | |
| | | України | | | | |
| | |--------------------------+--------------------------+--------------------------+--------------------------+--------------------------|
| | |Виконані| Термін |Опрацьо-|Виконані| Термін |Опрацьо-|Виконані| Термін |Опрацьо-|Виконані| Термін |Опрацьо-|Виконані| Термін |Опрацьо-|
| | | вчасно |порушено|вуються | вчасно |порушено|вуються | вчасно |порушено|вуються | вчасно |порушено|вуються | вчасно |порушено|вуються |
|---+------------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------|
|1. | | | | | | | | | | | | | | | | |
|---+------------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------|
|2. | | | | | | | | | | | | | | | | |
|---+------------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------|
|3. | | | | | | | | | | | | | | | | |
|---+------------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------|
|4. | | | | | | | | | | | | | | | | |
|---+------------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------+--------|
| | | | | | | | | | | | | | | | | |
|----------------+---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| ВСЬОГО | |
----------------------------------------

                             ЗВЕДЕННЯ
про виконання звернень та запитів народних
депутаів України, що надійшли
до Міністерства охорони здоров'я України
за ____ місяців 20___ р

-----------------------------------------------------------------------------
|N п/п|Найменування|Всього| з них |
| | структурних| |-------------------------------------------------|
| | підрозділів| |Запитів|Звернень|Виконано| Термін |Опрацьовуються|
| | | | | | вчасно |порушено| |
|-----+------------+------+-------+--------+--------+--------+--------------|
| 1. | | | | | | | |
|-----+------------+------+-------+--------+--------+--------+--------------|
| | | | | | | | |
|------------------+------+-------+--------+--------+--------+--------------|
| ВСЬОГО | | | | | | |
-----------------------------------------------------------------------------

                             ПИТАННЯ,
що порушувались у запитах
та зверненнях народних депутатів України
за ___ місяців 20 ___ р

------------------------------------------------------------------
| Питання |Кількість|
| |звернень |
|------------------------------------------------------+---------|
|Надання медичної допомоги дорослим | | % |
|------------------------------------------------------+----+----|
|Надання медичної допомоги дітям | | % |
|------------------------------------------------------+----+----|
|Соціально-небезпечних хвороб | | % |
|------------------------------------------------------+----+----|
|Забезпечення ліками | | % |
|------------------------------------------------------+----+----|
|Медичні кадри | | % |
|------------------------------------------------------+----+----|
|Зарплата медпрацівників | | % |
|------------------------------------------------------+----+----|
|Забезпечення обладнанням,санітарним автотранспортом | | % |
|------------------------------------------------------+----+----|
|Зловживання службовим становищем, нецільове | | % |
|використання коштів, корупційні прояви | | |
|------------------------------------------------------+----+----|
|Освіта | | % |
|------------------------------------------------------+----+----|
|Проблеми аварії на ЧАЕС | | % |
|------------------------------------------------------+----+----|
|Сан.епід. благополуччя | | % |
|------------------------------------------------------+----+----|
|Науки, науково-дослідних установ | | % |
|------------------------------------------------------+----+----|
|Санаторно-курортні | | % |
|------------------------------------------------------+----+----|
|Реорганізація закладів охорони здоров'я | | % |
|------------------------------------------------------+----+----|
|Медико-соціальна експертиза | | % |
|------------------------------------------------------+----+----|
|Будівництва, ремонту | | % |
|------------------------------------------------------+----+----|
|Економічні | | % |
|------------------------------------------------------+----+----|
|Акредитація і ліцензування, регуляторна політика | | % |
|------------------------------------------------------+----+----|
|Інші | | % |
|------------------------------------------------------+----+----|
|ВСЬОГО | |100%|
------------------------------------------------------------------

                             ЗВЕДЕННЯ
щодо навантаження структурних підрозділів
апарату Міністерства охорони здоров'я
при виконанні контрольних доручень
за ____ місяців 20 ___ р

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| N | Назва | Кількість виконаних контрольних доручень |
|п/п|структурних|-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| |підрозділів| Що надійшли з АПУ | Що надійшли з КМУ | Що надійшли з ВРУ | Що надійшли від |Що надійшли з інших | Всього |
| | | | | | народних депутатів | установ | |
| | | | | | України | | |
| | |--------------------+--------------------+--------------------+--------------------+--------------------+--------------------|
| | |Завдань|Навантаження|Завдань|Навантаження|Завдань|Навантаження|Завдань|Навантаження|Завдань|Навантаження|Завдань|Навантаження|
|---+-----------+-------+------------+-------+------------+-------+------------+-------+------------+-------+------------+-------+------------|
|1. | | | | | | | | | | | | | |
|---+-----------+-------+------------+-------+------------+-------+------------+-------+------------+-------+------------+-------+------------|
|2. | | | | | | | | | | | | | |
|---+-----------+-------+------------+-------+------------+-------+------------+-------+------------+-------+------------+-------+------------|
|3. | | | | | | | | | | | | | |
|---+-----------+-------+------------+-------+------------+-------+------------+-------+------------+-------+------------+-------+------------|
|22.| | | | | | | | | | | | | |
|---+-----------+-------+------------+-------+------------+-------+------------+-------+------------+-------+------------+-------+------------|
| |Апарат МОЗ | | | | | | | | | | | | |
| |України | | | | | | | | | | | | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                            ІНФОРМАЦІЯ
щодо підготовки наказів
МОЗ України з основної діяльності

за __ місяців 20 __ р

------------------------------------------------------------------
|N з/п | Найменування | Підготовлено накази |
| | структурних |----------------------------------------|
| | підрозділів |Всього| З них спільних| З них направлено|
| | | | | на державну |
| | | | | реєстрацію |
| | | | |-----------------|
| | | | |Зареєстровано |Ні|
|------+----------------+------+---------------+--------------+--|
| 1 | | | | | |
|------+----------------+------+---------------+--------------+--|
| | | | | | |
|-----------------------+------+---------------+--------------+--|
| ВСЬОГО | | | | |
------------------------------------------------------------------