ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

( Позначку "Опублікуванню
не підлягає"
знято Указом Президента
N 963/2009 від 24.11.20
09 )

Про додаткові заходи
щодо захоронення радіоактивних відходів
та відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання

Останнім часом почастішали випадки невиконання окремими місцевими державними адміністраціями рішень Президента України та Кабінету Міністрів України з питань забезпечення нормального функціонування міжобласних спецкомбінатів, що призводить до значного нагромадження на підприємствах і в установах радіоактивних відходів та відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання в таких тимчасових спорудах, які не відповідають вимогам безпеки. Це створює загрозу радіоактивного забруднення водних джерел і навколишнього середовища та інших непередбачених надзвичайних ситуацій.

З метою запобігання цим негативним явищам, забезпечення нормального функціонування державної системи захоронення радіоактивних відходів та джерел іонізуючого випромінювання:

1. Зажадати від Представників Президента України у Львівській та Харківській областях С.А. Давимуки і О.С. Масельського у двотижневий строк ужити негайних заходів щодо забезпечення безперебійної роботи Львівського та Харківського міжобласних спецкомбінатів відповідно до Розпорядження Президента України від 14 жовтня 1992 р. N 161/92-рп, постанови Ради Міністрів України від 21 грудня 1990 р. N 377 і розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 листопада 1992 р. N 753. Попередити С.А. Давимуку і О.С. Масельського про персональну відповідальність у разі дальшого протиставлення місцевих інтересів державним.

2. Припинення функціонування міжобласних спецкомбінатів, звуження зон обслуговування, закріплених за ними рішеннями відповідних органів державної виконавчої влади, може бути здійснено лише за висновком уповноважених органів держнагляду.

3. На період до приведення у робочий стан Київського спецкомбінату, але не пізніш як до 1 квітня 1994 року:

Міністерству України у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС дозволити захоронення в зоні відчуження Чорнобильської АЕС твердих радіоактивних відходів підприємств, закріплених за цим спецкомбінатом, 1 та 2 групи об'ємом 200 куб. м після погодження технологій їх захоронення та транспортування з Міністерством охорони навколишнього природного середовища України, Державним комітетом України з ядерної та радіаційної безпеки та Державним санітарним наглядом України;

Українському державному виробничому підприємству "Ізотоп" приймати на зберігання відпрацьовані закриті джерела іонізуючого випромінювання.

4. Державному комітету України по використанню ядерної енергії спільно з Українським державним об'єднанням "Радон" до 1 жовтня 1993 року завершити розробку та подати Кабінетові Міністрів України на розгляд проект Генеральної схеми і техніко-економічного обгрунтування розвитку галузі поводження з радіоактивними відходами з визначенням місця та строку створення національного сховища для довгочасного або постійного зберігання радіоактивних відходів.

Президент України Л.КРАВЧУК

м. Київ, 14 квітня 1993 року
N 44/93-рп