КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
V сесія VI скликання

РІШЕННЯ
15.07.2010 N 1272/4710

Про затвердження міської Програми
оздоровлення та відпочинку дітей м. Києва
на 2010-2013 роки

Відповідно до пункту 22 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", частини другої статті 25 Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" та з метою створення умов для повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей м. Києва Київська міська рада вирішила:

1. Затвердити міську Програму оздоровлення та відпочинку дітей м. Києва на 2010-2013 роки (далі - Програма) згідно з додатком.

2. Встановити, що Головне управління у справах сім'ї та молоді виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) є відповідальним за виконання Програми.

3. Структурним підрозділам виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), виконавчим органам районних у м. Києві рад (районним у м. Києві державним адміністраціям), задіяним до виконання Програми, передбачати видатки на її реалізацію при формуванні бюджетних запитів на наступні роки.

4. Головному управлінню у справах сім'ї та молоді виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щорічно подавати Київраді звіт про хід виконання Програми.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань сім'ї, молоді та спорту та постійну комісію Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Київський міський голова Л.Черновецький

Додаток
до рішення
Київської міської ради
15.07.2010 N 1272/4710

Міська програма
Оздоровлення та відпочинку дітей м. Києва
на 2010-2013 роки

1. Проблема, на розв'язання якої спрямована програма

Одним з визначальних принципів державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей є принцип забезпечення доступності оздоровлення та відпочинку дітей, який базується на законодавстві України, а саме:

- Конституції України;

- Сімейному кодексі України;

- Законі України "Про оздоровлення та відпочинок дітей";

- Загальнодержавній програмі "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року";

- Законі України "Про охорону дитинства";

- Законі України "Про позашкільну освіту";

- постанові Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку направлення дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів державного бюджету";

- розпорядженні Кабінету Міністрів України "Питання затвердження Державного соціального стандарту оздоровлення та відпочинку".

Права дитини на відпочинок і дозвілля, користування найбільш досконалими послугами системи охорони здоров'я та засобами лікування хвороб і відновлення здоров'я визначені Конвенцією ООН про права дитини, ратифікованою Україною в 1991 році.

Поліпшення стану здоров'я дітей, відновлення їх життєвих сил, зайнятість у канікулярний період, запобігання бездоглядності, створення можливості продовжити виховний процес та розвиток творчих здібностей дітей забезпечують організоване оздоровлення та відпочинок.

На жаль, в країні останнім часом загострюється демографічна криза, однією із причин якої є погіршення стану здоров'я нації, яке в наш час розглядається як показник цивілізованості держави та впливає на соціально-економічне становище суспільства. Людина, її життя і здоров'я є найвищими соціальними цінностями держави, визначеними Конституцією України. Особливо важливим є збереження здоров'я дітей і молоді, оскільки більшість хвороб у дорослих є наслідком незадовільних умов життя в дитячі та юнацькі роки. На сьогоднішній день за даними Міністерства охорони здоров'я України на диспансерному обліку перебувають близько 50 % дітей віком до 18 років. Спостерігається стрімке зростання хронічних соціально значимих захворювань (туберкульоз, ВІЛ-інфекція/СНІД тощо), зниження показників фізичного розвитку, зростання психічних відхилень і граничних станів (діти з ураженнями центральної нервової системи), зростання порушень репродуктивної системи. Захворюваність дітей за останні 10 років зросла на 26,8 %.

За даними Інституту гігієни і медичної екології ім. О.М. Марзєєва Академії медичних наук України вже в першому класі 30 % дітей мають хронічні захворювання (органів дихання, травлення, зору, шкіри, кістково-м'язової системи), в п'ятому - 50 %, в дев'ятому - 64 %. До закінчення середнього навчального закладу частота зниження зору та порушення осанки у школярів зростає в 1,5 раза, порушення травлення - в 1,4 раза, ендокринної системи - в 2,6 раза. Результати проведених спеціальних клініко-лабораторних і функціональних досліджень переконливо свідчать про поширеність патології у дітей. На кожну тисячу обстежених дітей лише 11 практично здорові, тобто до 15 років виявилися здоровими лише 1,1 % дітей. Останніми роками у школярів спостерігається зростання кількості нервово-психічних захворювань. За станом здоров'я 77 % учнів мають проблеми із здоров'ям, у тому числі 28 % з них мають функціональні розлади, які виходять за межи норми. У середньому на одну дитину припадає 2,5 захворювання. При цьому, 17,8 % обстежених дітей мають чотири захворювання, а 14,6 % дітей - п'ять і більше.

Комерціалізація соціальної сфери обмежує доступ дітей до позашкільної освіти, задоволення їх культурних інтересів та спортивно-оздоровчих потреб. Практично не ведеться будівництво дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, тому дуже важливим є збереження діючих та відновлення роботи дитячих оздоровчих закладів, що тривалий час не працюють. Система оздоровлення та відпочинку дітей в Україні, яка склалася за радянських часів, протягом тривалого часу потерпала від процесів становлення та економічних перетворень, що призвело до потреби її термінового реформування та приведення у відповідність до сучасних соціально-економічних умов та реальних потреб.

За останні п'ять років із цифр співвідношення суми фінансування та кількості оздоровлених дітей випливає тенденція збільшення з кожним роком суми фінансування на оздоровлення і відпочинок та зменшення кількості оздоровлених дітей. Це свідчить, що виникла необхідність кардинального перегляду механізму планування фінансового забезпечення заходів з оздоровлення та відпочинку дітей.

Організація виховного процесу та дозвілля в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку не відповідає повною мірою сучасним потребам та запитам дітей. Відмічається недостатність використання активних форм відпочинку та оздоровлення: туристичні походи, волонтерський рух, організація трудових загонів тощо. Таким чином, гострою є проблема невідповідності процесу організації оздоровлення та відпочинку дітей сучасним вимогам, що зумовлює необхідність вжиття державою системних заходів з вирішення проблеми зміцнення та збереження здоров'я дітей.

Тому одним із найважливіших стратегічних завдань в забезпеченні соціального захисту дитинства має бути створення системи оздоровлення та відпочинку. Правильна організація оздоровлення та відпочинку дітей сприятиме збереженню і зміцненню здоров'я дітей та молоді, відновленню їх життєвих сил та профілактиці захворювань. З цією метою прийнятий Закон України від 4 вересня 2008 року N 375-VI "Про оздоровлення та відпочинок дітей", частиною 2 статті 25 якого передбачено розробку та затвердження відповідної програми з оздоровлення та відпочинку дітей (далі - Програма). Програма спрямована на реалізацію одного з найважливіших стратегічних завдань нашої держави в забезпеченні соціального захисту дитинства - реалізацію права дитини на оздоровлення та відпочинок.

2. Мета та основні завдання

Метою впровадження міської Програми є реалізація одного з найважливіших завдань у сфері соціального захисту дітей - права на оздоровлення та відпочинок, створення умов для формування цілісної системи оздоровлення та відпочинку дітей, підвищення якості та доступності послуг з відпочинку та оздоровлення більшої кількості дітей міста Києва.

Першочерговими завданнями Програми є:

- визначення організаційних засад оздоровчого процесу та порядок надання оздоровчих послуг;

- розвиток різноманітних форм і видів організації оздоровлення та відпочинку дітей;

- оздоровлення максимально більшої кількості дітей міста;

- збереження та розвиток матеріально-технічної бази інфраструктури сфери відпочинку та оздоровлення;

- формування здорового способу життя дітей шляхом придбання навичок збереження і зміцнення здоров'я та розвитку особистісних якостей;

- залучення дітей та молоді до культурних цінностей, пізнання культурно-історичної та природної спадщини м. Києва, розширення світогляду;

- залучення підприємств, установ та організацій усіх форм власності до надання фінансової, матеріальної та організаційної допомоги в проведенні оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Досягнення визначеної мети передбачається у комплексному й системному підході всіх суб'єктів політики у сфері сім'ї, дітей та молоді до її впровадження шляхом координації зусиль і необхідних засобів; уникнення дублювання, відомчої відокремленості у справі захисту конституційних прав дітей; розвитку громадянської і трудової активності підростаючого покоління міста.

3. Обґрунтування шляхів і засобів розв'язання проблеми.
Фінансове забезпечення Програми

Системна та комплексна державна політика у сфері оздоровлення та відпочинку повинна реалізовуватися шляхом здійснення заходів, спрямованих на:

- координацію діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, які займаються організацією оздоровлення та відпочинку;

- сприяння збереженню і подальшому розвитку (впорядкування) мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, відновленню роботи тих, що були закриті чи перепрофільовані;

- визначення порядку надання послуг з оздоровлення та відпочинку;

- створення сприятливих умов для реалізації соціально-педагогічних, медико-оздоровчих інноваційних проектів оздоровлення та відпочинку;

- створення проектів будівництва нових і реконструкцію існуючих дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;

- здійснення науково-експериментальних розробок, психолого-педагогічних досліджень у сфері оздоровлення та відпочинку.

Реалізація зазначеного комплексу заходів дасть змогу реалізовувати основні засади державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, визначені Законом України "Про оздоровлення та відпочинок дітей".

Ефективне розв'язання зазначеної проблеми можливе шляхом:

- удосконалення нормативно-правових актів з питань оздоровлення та відпочинку;

- розвитку різноманітних форм організації оздоровлення та відпочинку дітей, впровадження інноваційних проектів оздоровлення та відпочинку;

- поліпшення виховної роботи з дітьми під час оздоровлення та відпочинку;

- зміцнення та раціонального використання матеріально-технічної бази інфраструктури послуг з оздоровлення та відпочинку;

- удосконалення механізму та підвищення якості кадрового забезпечення діяльності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;

- оптимізації системи моніторингу організації оздоровлення та відпочинку дітей.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів міського та районних у м. Києві бюджетів у межах загальних асигнувань, передбачених головним розпорядникам бюджетних коштів, та інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством України.

У бюджеті м. Києва на 2010 рік на реалізацію заходів з відпочинку та оздоровлення дітей пільгових категорій м. Києва передбачено видатки в сумі 21047,9 тис. грн., з яких 3093,0 тис. грн. по районних у м. Києві державних адміністраціях та по міських розпорядниках бюджетних коштів - 17954,9 тис. грн., а саме: по Головному управлінню освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) - 6954,6 тис. грн., Головному управлінню у справах сім'ї та молоді виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) - 6414,4 тис. грн., Головному управлінню по фізичній культурі та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) - 1160,0 тис. грн., Головному управлінню соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) - 2575,9 тис. грн., Службі у справах дітей виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) - 850,0 тис. грн.

Обсяги фінансування заходів Програми уточнюються при підготовці та винесенні на розгляд Київської міської ради проекту бюджету міста Києва на відповідний рік та проекту Програми соціально-економічного розвитку м. Києва з урахуванням п. 1.3 Загальнодержавної програми "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року", затвердженої Законом України від 5 березня 2009 року N 1065-VI, що передбачає до 2016 року забезпечити оздоровленням не менш як 70 відсотків дітей шкільного віку.

4. Основні напрямки та заходи Програми

Назва напрямку та перелік заходів
 
Відповідальні за виконання
 
Строки виконання, роки  
1. Забезпечення повноцінного та змістовного оздоровлення та відпочинку дітей міста Києва  
1.1. Організація оздоровлення та відпочинку дітей м. Києва, в першу чергу дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки
 
Головне управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління освіти і науки, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, Головне управління соціального захисту населення, Головне управління по фізичній культурі та спорту, Служба у справах дітей, Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, районні у м. Києві державні адміністрації, Об'єднання профспілок, організації профспілок у м. Києві "Київська міська рада професійних спілок"   2010-2013
 
1.2. Запровадження різноманітних форм і видів організації оздоровлення та відпочинку дітей
 
Головне управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління освіти і науки, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, Головне управління соціального захисту населення, Головне управління по фізичній культурі та спорту, Служба у справах дітей, Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, районні у м. Києві державні адміністрації, Об'єднання профспілок, організації профспілок у м. Києві "Київська міська рада професійних спілок"   2010-2013
 
1.3. Організація оздоровлення сімей пільгових категорій з дітьми віком до 6 років включно та студентів вищих навчальних закладів денної форми навчання   Головне управління у справах сім'ї та молоді, районні у м. Києві державні адміністрації
 
2010-2013
 
1.4. Організація тематичних змін для оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях, спільно з батьками-вихователями, прийомними батьками та їх власними дітьми; дітей із сімей з проблемами ВІЛ/СНІД, дітей з сімей, що знаходяться під соціальним супроводом   Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Головне управління освіти і науки, районні у м. Києві державні адміністрації
 
2010-2013
 
1.5. Організація санаторно-курортного лікування дітей, що перебувають на диспансерному обліку, дітей-інвалідів та інвалідів дитинства
 
Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, Головне управління соціального захисту населення, районні у. Києві державні адміністрації   2010-2013
 
1.6. Організація оздоровлення дітей, постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи   Головне управління соціального захисту населення, районні у м. Києві державні адміністрації   2010-2013
 
1.7. Організація мережі дитячих таборів відпочинку з денним перебуванням на базі навчальних закладів міста. Надання переваги при зарахуванні до табору дітям молодшого шкільного віку. Визначення позашкільних навчальних закладів, районних центрів методичного та організаційного забезпечення для проведення культурно-масової та фізкультурно-спортивної роботи в оздоровчих закладах   Головне управління освіти і науки, районні у м. Києві державні адміністрації
 
2010-2013
 
1.8. Організація навчально-оздоровчих зборів, профільних змін в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку для талановитих та обдарованих дітей, дитячих творчих колективів, лідерів учнівського самоврядування, переможців міських, всеукраїнських і міжнародних предметних олімпіад, членів Малої академії наук   Головне управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління освіти і науки, районні у м. Києві державні адміністрації
 
2010-2013
 
1.9. Організація оздоровлення та відпочинку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - вихованців шкіл-інтернатів NN 12, 20, 21, 23; дитячих будинків "Малятко", "Ясний"; професійно-технічних навчальних закладів міста   Головне управління освіти і науки, районні у м. Києві державні адміністрації
 
2010-2013
 
1.10. Організація відпочинково-профільних змін для вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл та спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву   Головне управління по фізичній культурі та спорту, районні у м. Києві державні адміністрації
 
2010-2013
 
1.11. Недопущення скорочення тривалості оздоровчих змін у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку менше ніж 21 день, відпочинкових, профільних та тематичних змін - менше ніж 14 днів
 
Головне управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління освіти і науки, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, Головне управління соціального захисту населення, Головне управління по фізичній культурі та спорту, Служба у справах дітей, Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, районні у м. Києві державні адміністрації, Об'єднання профспілок, організації профспілок у м. Києві "Київська міська рада професійних спілок"   2010-2013
 
1.12. Реалізація соціально-оздоровчих програм та заходів для дітей з функціональними обмеженнями. Надання соціальних послуг сім'ям з дітьми з функціональними обмеженнями. Організація при спеціалізованих соціальних службах літніх оздоровчих таборів, соціально-реабілітаційних центрів, клубів спілкування тощо   Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, районні у м. Києві державні адміністрації
 
2010-2013
 
1.13. Організація оздоровлення студентської молоді в таборах праці та відпочинку. Впровадження проектів міжнародних волонтерських таборів у формі таборів праці та відпочинку   Головне управління у справах сім'ї та молоді, районні у м. Києві державні адміністрації
 
2010-2013
 
1.14. Проведення міських заходів зі спортивно-оздоровчого туризму
 
Головне управління освіти і науки, Головне управління по фізичній культурі та спорту, Головне управління комунального господарства, районні у м. Києві державні адміністрації   2010-2013
 
1.15. Сприяння в організації туристичних поїздів
 
Головне управління транспорту, Головне управління освіти і науки, Головне управління культури і мистецтв, Головне управління комунального господарства, районні у м. Києві державні адміністрації   2010-2013
 
1.16. Організація громадських робіт старшокласників із залученням коштів районних бюджетів та державного фонду сприяння зайнятості населення   Головне управління освіти і науки, районні у м. Києві державні адміністрації
 
2010-2013
 
1.17. Забезпечення в літні місяці санаторних норм харчування в дошкільних навчальних закладах з обов'язковим проведенням штучної С-вітамінізації готових страв   Головне управління освіти і науки, районні у м. Києві державні адміністрації
 
2010-2013
 
2. Організаційна робота щодо створення умов для оздоровлення та відпочинку дітей  
2.1. Залучення підприємств, установ та організацій усіх форм власності, благодійних і релігійних організацій, органів самоорганізації населення до надання фінансової, матеріальної та організаційної допомоги в проведенні літнього відпочинку та оздоровлення дітей. Співпраця з міжнародними благодійними організаціями, фондами з питань оздоровлення та відпочинку дітей за кордоном
 
Головне управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління освіти і науки, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, Головне управління соціального захисту населення, Головне управління по фізичній культурі та спорту, Служба у справах дітей, Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Головне управління з питань внутрішньої політики, районні у м. Києві державні адміністрації, Об'єднання профспілок, організації профспілок у м. Києві "Київська міська рада професійних спілок"   2010-2013
 
2.2. Забезпечення пільгового відвідування музеїв, театрів, кінотеатрів, Київського міського зоопарку тощо   Головне управління культури та мистецтв, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення   2010-2013
 
2.3. Забезпечення безоплатного автомобільного супроводу організованих груп дітей до дитячих оздоровчих закладів та у зворотному напрямку   Управління Державної автомобільної інспекції МВС України в м. Києві
 
2010-2013
 
2.4. Запровадження обов'язкового страхування дітей на період перебування в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку
 
Головне управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління освіти і науки, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, Головне управління соціального захисту населення, Головне управління по фізичній культурі та спорту, Служба у справах дітей, Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, районні у м. Києві державні адміністрації, Об'єднання профспілок, організації профспілок у м. Києві "Київська міська рада професійних спілок"   2010-2013
 
2.6. Забезпечення відповідальності за охорону життя і здоров'я дітей, дотримання в оздоровчих закладах санітарних, протипожежних правил, правил порядку проведення екскурсій, походів і купання у водоймах, правил перевезення дітей автомобільним та іншими видами транспорту
 
Головне управління у справах захисту прав споживачів, Міська санітарно-епідеміологічна станція, Головне управління МНС України в м. Києві, Головне управління МВС України в м. Києві, Управління Державної автомобільної інспекції МВС України в м. Києві, Головне управління у справах сім'ї та молоді   2010-2013
 
2.7. Забезпечення громадського порядку в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку   Головне управління МВС України в м. Києві   2010-2013
 
2.8. Забезпечення постійної готовності комунальної аварійно-рятувальної служби "Київська служба порятунку" до виконання невідкладних аварійно-відновлювальних та спеціальних робіт у разі виникнення надзвичайних ситуацій у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку   Головне управління з питань надзвичайних ситуацій
 
2010-2013
 
2.9. Проведення контролю за якістю продуктів, продовольчої сировини та обслуговування в їдальнях дитячих, шкільних та оздоровчих закладів   Головне управління у справах захисту прав споживачів
 
2010-2013
 
2.10. Проведення комплексних перевірок готовності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до початку літньої оздоровчої кампанії
 
Головне управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління освіти і науки, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, Головне управління у справах захисту прав споживачів, Міська санітарно-епідеміологічна станція, Головне управління МНС України в м. Києві, Об'єднання профспілок, організації профспілок у м. Києві "Київська міська рада професійних спілок"   2010-2013
 
3. Організаційно-методичне та кадрове забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей  
3.1. Координація діяльності всіх структурних підрозділів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій), що здійснюють оздоровлення, та Об'єднання профспілок, організації профспілок у м. Києві "Київська міська рада профспілок" щодо оздоровлення дітей. Координація діяльності, пов'язаної з виїздом груп дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок   Головне управління у справах сім'ї та молоді
 
2010-2013
 
3.2. Розробка та затвердження Порядку організації оздоровлення та відпочинку дітей м. Києва
 
Головне управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління освіти і науки, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, Головне управління соціального захисту населення, Головне управління по фізичній культурі та спорту, Служба у справах дітей, Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Об'єднання профспілок, організації профспілок у м. Києві "Київська міська рада професійних спілок", районні у м. Києві державні адміністрації   2010
 
3.3. Створення міського реєстру та забезпечення функціонування дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва. Недопущення їх перепрофілювання   Головне управління комунальної власності м. Києва, Головне управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення
 
2010
 
3.4. Створення міжвідомчої Координаційної ради з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей м. Києва
 
Головне управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління освіти і науки, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, Головне управління соціального захисту населення, Головне управління по фізичній культурі та спорту, Служба у справах дітей, Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Об'єднання профспілок, організації профспілок у м. Києві "Київська міська рада професійних спілок", районні у м. Києві державні адміністрації   2010
 
3.5. Проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку м. Києва
 
Головне управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління освіти і науки, Головне управління у справах захисту прав споживачів, Об'єднання профспілок, організації профспілок у м. Києві "Київська міська рада професійних спілок", районні у м. Києві державні адміністрації   2010-2013
 
3.6. Створення реєстру туристичних підприємств м. Києва, що обслуговують дитячі туристичні та екскурсійні групи   Головне управління комунального господарства, районні у м. Києві державні адміністрації   2010
 
3.7. Створення та функціонування автоматизованої системи "Реєстр обліку видачі путівок на оздоровлення та відпочинок у м. Києві"
 
Головне управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління освіти і науки, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, Головне управління соціального захисту населення, Головне управління по фізичній культурі та спорту, Служба у справах дітей, Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, районні у м. Києві державні адміністрації   2010-2013
 
3.8. Розробка пропозицій щодо законодавчого врегулювання питань та обсягів фінансування оздоровлення та відпочинку
 
Головне управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління освіти і науки, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, Головне управління соціального захисту населення, Головне управління по фізичній культурі та спорту, Служба у справах дітей, Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, районні у м. Києві державні адміністрації   2010-2013
 
3.9. Організація підготовки педагогічних працівників до роботи у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку   Головне управління освіти і науки, Головне управління у справах сім'ї та молоді   2010-2013
 
3.10. Організація підготовки медичних працівників до роботи у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку   Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, Головне управління у справах сім'ї та молоді   2010-2013
 
3.10. Спрямування виховної роботи з дітьми під час оздоровлення та відпочинку на розвиток духовності, національної свідомості та патріотизму, відродження національних традицій, обрядів, звичаїв та популяризацію європейських демократичних цінностей
 
Головне управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління освіти і науки, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, Головне управління соціального захисту населення, Головне управління по фізичній культурі та спорту, Служба у справах дітей, Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, районні у м. Києві державні адміністрації   2010-2013
 
3.11. Проведення оглядів виховної роботи в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку   Головне управління освіти і науки, районні у м. Києві державні адміністрації   2010-2013
 
3.12. Щорічне проведення Міжнародного навчально-оздоровчого збору лідерів учнівського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів м. Києва на базі Міжнародного дитячого центру "Артек" із запрошенням представників учнівського самоврядування із зарубіжних країн   Головне управління освіти і науки, районні у м. Києві державні адміністрації
 
2010-2013
 
3.13. Організація роботи проведення виховної, культурно-масової, фізкультурно-спортивної роботи на базі позашкільних навчальних закладів у відпочинкових групах
 
Головне управління освіти і науки, Головне управління по фізичній культурі та спорту, Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, районні у м. Києві державні адміністрації, органи самоорганізації м. Києва   2010-2013
 
3.14. Впровадження Програми екскурсійного обслуговування школярів з урахуванням вікових категорій   Головне управління комунального господарства, Головне управління освіти і науки   2010-2013
 
4. Медичне забезпечення в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку  
4.1. Відкриття дитячих закладів оздоровлення та відпочинку з оформленням акта прийомки дитячого оздоровчого закладу. Видача санітарних паспортів на відкриття заміських оздоровчих таборів після виконання керівниками планових завдань чи приписів, пред'явлених санепідслужбою, та забезпечення необхідних умов для оздоровлення дітей, проходження медичного огляду обслуговуючим персоналом, дослідження питної води, води басейнів та відкритих водоймищ   Міська санітарно-епідеміологічна станція, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення
 
2010-2013
 
4.2. Недопускання отримання дитячими закладами оздоровлення та відпочинку харчової сировини і продукції без необхідної супровідної документації, сертифікатів відповідності, висновків ветеринарно-санітарної експертизи та погодження переліку її постачальників   Міська санітарно-епідеміологічна станція, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення
 
2010-2013
 
4.3. Забезпечення дитячих закладів оздоровлення та відпочинку резервним гарячим водопостачанням   Міська санітарно-епідеміологічна станція, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення   2010-2013
 
4.4. Обстеження і лікування дітей в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку лікарем-стоматологом   Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, районні у м. Києві державні адміністрації   2010-2013
 
4.5. Безоплатне проведення медичного огляду працівників дитячих закладів оздоровлення та відпочинку   Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, районні у м. Києві державні адміністрації   2010-2013
 
4.6. Супровід медичними працівниками організованих груп дітей до місць оздоровлення та відпочинку і у зворотному напрямку   Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, районні у м. Києві державні адміністрації   2010-2013
 
5. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення  
5.1. Поліпшення матеріально-технічної бази дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва   Головне управління комунальної власності, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення
 
2010-2013
 
5.2. Забезпечення збереження та розвитку мережі (насамперед безкоштовних) спортивних секцій, технічних станцій, фізкультурно-оздоровчих клубів, спортивних клубів і секцій, центрів творчості й інших закладів позашкільного виховання за місцем проживання і навчання дітей   Головне управління по фізичній культурі та спорту, Головне управління освіти і науки, районні у м. Києві державні адміністрації
 
2010-2013
 
5.3. Завершення будівництва головного корпусу дитячого санаторію "Ялинка" (Пуща-Водиця), клубу та лікувально-діагностичного корпусу і клубу в дитячому санаторії "Лучезарний" (м. Євпаторія)   Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення
 
2010-2015
 
5.4. Відкриття відділень матері та дитини на базі дитячих санаторіїв ім. Р. Люксембург (АР Крим, с. Гаспра) та "Лісова поляна" (м. Київ)   Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення
 
2010-2011
 
5.5. Здійснення заходів щодо благоустрою пляжу в дитячому санаторії "Алупка" (АР Крим, м. Алупка)   Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення
 
2010-2011
 
5.6. Проведення реконструкції Центру соціального розвитку дітей та підлітків "Зміна" (Київська обл., с. Пилиповичі)   Головне управління комунальної власності м. Києва, Головне управління у справах сім'ї та молоді   2010-2012
 
5.7. Відкриття автоматичних бюветів-фітобарів у санаторіях Київського міського дитячого санаторно-курортного медичного об'єднання за погодженням з територіальними районними санепідемстанціями   Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення
 
2010-2011
 
6. Інформаційне забезпечення  
6.1. Висвітлення в засобах масової інформації та на веб-сторінці питань щодо оздоровлення та відпочинку дітей   Головне управління з питань взаємодії із засобами масової інформації та зв'язків з громадськістю   2010-2013
 
6.2. Проведення нарад, семінарів, тренінгів з питань підготовки до літньої оздоровчої кампанії, ходу її проведення та підсумків
 
Головне управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління освіти і науки, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, Головне управління соціального захисту населення, Головне управління по фізичній культурі та спорту, Служба у справах дітей, Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді   2010-2013
 
6.3. Організація та проведення туристичних салонів та ярмарків дитячого відпочинку   Головне управління комунального господарства, районні у м. Києві державні адміністрації   2010-2013
 
6.4. Розробка та випуск різноманітних інформаційних матеріалів, буклетів щодо організації оздоровлення та відпочинку
 
Головне управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління освіти і науки, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, Головне управління соціального захисту населення, Головне управління по фізичній культурі та спорту, Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді   2010-2013
 
6.5. Налагодження міжнародних контактів у сфері оздоровлення та відпочинку між навчальними закладами, дитячими та молодіжними громадськими організаціями м. Києва
 
Управління міжнародних зв'язків, Головне управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління освіти і науки, Головне управління по фізичній культурі та спорту, Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, районні у м. Києві державні адміністрації   2010-2013
 

5. Прогнозовані результати виконання Програми

У результаті виконання Програми планується:

- удосконалити систему оздоровлення і відпочинку;

- підвищити показники ефективності реалізації в місті державної політики стосовно дітей;

- задовольнити потреби населення в якісних і доступних оздоровчих послугах;

- збільшити кількість дітей, охоплених організованими формами відпочинку та оздоровлення;

- покращити основні показники здоров'я дітей;

- зміцнити матеріально-технічну базу діючих дитячих оздоровчих закладів м. Києва, не допустити їх перепрофілювання;

- урізноманітнити та підвищити якість оздоровчих послуг;

- забезпечити високий рівень фахової підготовки працівників оздоровчих закладів;

- поліпшити організаційне, інформаційне, науково-методичне й кадрове забезпечення.

6. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Головним виконавцем реалізації Програми є Головне управління у справах сім'ї та молоді виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а також відповідні структурні підрозділи у справах сім'ї, молоді та спорту районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій). Заступник голови Київської міської державної адміністрації з питань охорони здоров'я та соціального захисту здійснює координацію дій між виконавцями Програми та контролює її виконання, визначає порядок взаємного інформування (із зазначенням конкретних строків) та звітування.

Виконання завдань, передбачених Програмою, покладається на структурні підрозділи виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):

- Головне управління у справах сім'ї та молоді;

- Головне управління освіти і науки;

- Головне управління соціального захисту населення;

- Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення;

- Головне управління по фізичній культурі та спорту;

- Головне управління з питань захисту прав споживачів;

- Головне управління культури і мистецтв;

- Головне управління з питань внутрішньої політики;

- Головне управління з питань надзвичайних ситуацій;

- Головне управління комунального господарства;

- Головне управління з питань взаємодії із засобами масової інформації та зв'язків з громадськістю;

- Управління зв'язку, телекомунікацій та інформатизації;

- Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді;

- Служба у справах дітей;

- Об'єднання профспілок, організації профспілок у м. Києві "Київська міська рада професійних спілок";

- виконавчі органи районних у м. Києві рад (районні у м. Києві державні адміністрації).

Механізм реалізації Програми також передбачає діяльність інших державних відомств і служб міського та районного рівнів, органів місцевого самоврядування, залучення благодійних та громадських організацій, підприємців, органів самоорганізації населення, меценатів та спонсорів, засобів масової інформації, соціальних інститутів тощо.

Реалізація Програми відбувається відповідно до вимог чинного законодавства України. За необхідності прийняття додаткових нормативно-правових актів Київська міська рада та Київський міський голова за поданням Головного управління у справах сім'ї та молоді приймають відповідні рішення та видають розпорядження.

Загальний контроль за ходом реалізації Програми здійснюють Київський міський голова і Київська міська рада. Головне управління у справах сім'ї та молоді щорічно виносить на розгляд розширеної колегії виконавчого органу Київради інформаційно-аналітичну записку про хід виконання Програми в поточному році, пропозиції та заходи щодо її організаційного й фінансового забезпечення в наступному році.

Інформація про хід виконання Програми публікується в газетах "Хрещатик", "Українська столиця", "Вечірній Київ", висвітлюється на телеканалі "ТРК Київ", у програмах радіостанції "Радіо Київ" та інших комунальних засобах масової інформації.

Заступник міського голови - секретар Київради О.Довгий