Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

Затверджено
Наказ МНС
07.06.2010 N 4
38

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
25 червня 2010 р.за N 432/17727

(Норми втратили чинність на підставі Наказу
Міністерства внутрішніх справ України
N 393 від 14.05.20
18)

Єдині річні норми
нальоту годин та норми виконання стрибків
з парашутом для обчислення на пільгових
умовах вислуги років для призначення пенсії
особам льотного складу та авіаційним
рятувальникам авіації МНС

I. Загальні положення

1.1. У річну норму нальоту годин для обчислення на пільгових умовах вислуги років для призначення пенсії включається наліт на всіх типах літаків і вертольотів.

1.2. Фактичний річний наліт годин осіб льотного складу, які займають посади, зазначені в Переліку посад льотного складу, та кількість стрибків з парашутом авіаційних рятувальників авіації МНС, час служби на яких зараховується на пільгових умовах до вислуги років для призначення пенсії, щорічно підтверджуються наказами начальника Державної авіаційної пошуково-рятувальної служби (Укравіапошук) та командира Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту.

На підставі цих наказів заносяться відповідні записи до листків обліку льотної роботи та листків обліку виконання стрибків з парашутом особових справ рядового і начальницького складу.

1.3. У разі невиконання встановлених річних норм нальоту годин за незалежних від осіб льотного складу причин (хвороба, відрядження, недопостачання авіації МНС пально-мастильними матеріалами, ремонтних блоків літаків та вертольотів) обчислення вислуги років на пенсію на пільгових умовах проводити за умови виконання польотів льотним складом у календарному році.

1.4. До загальної кількості стрибків з парашутом зараховуються усі здійснені стрибки за планом підготовки до дій за призначенням, уключаючи стрибки в період зборів (показових занять, навчань та змагань).

1.5. Особам рядового і начальницького складу, які отримали травми під час здійснення стрибків з парашутом і визнані військово-лікарськими комісіями унаслідок цього непридатними до служби, пов'язаної зі здійсненням стрибків з парашутом, терміном від 6 до 12 місяців і які у зв'язку з цим не виконали річні норми стрибків з парашутом, час їх служби в поточному році зараховується на пільгових умовах незалежно від виконання ними встановлених норм стрибків з парашутом.

II. Норми нальоту

2.1. На літаках і вертольотах з реактивними та турбогвинтовими двигунами (один місяць за два місяці):

спеціальних та транспортних літаках - 20 годин;

вертольотах - 15 годин.

2.2. На літаках (вертольотах) з поршневими двигунами (один місяць за півтора місяця) - 20 годин.

III. Норми стрибків з парашутом

Для осіб рядового і начальницького складу мінімальна норма стрибків з парашутом, що дає право на обчислення на пільгових умовах вислуги років для призначення пенсії, визначається (один місяць за півтора місяця):

для осіб рядового та начальницького складу (чоловіків), які мають вік:

до 30 років - 5 стрибків;

від 30 до 40 років - 4 стрибки;

від 40 до 45 років - 3 стрибки;

45 років і старше - 2 стрибки;

для осіб рядового та начальницького складу (жінок), які мають вік:

до 25 років - 5 стрибків;

від 25 до 35 років - 4 стрибки;

від 35 до 40 років - 3 стрибки;

40 років і старше - 2 стрибки.

Для осіб рядового і начальницького складу, які у поточному році досягли віку, що дає право для зміни мінімальної норми стрибків з парашутом, мінімальна норма стрибків з парашутом, що дає право на обчислення на пільгових умовах вислуги років для призначення пенсії, визначається за старшою віковою групою.

Начальник Державної авіаційної пошуково-рятувальної служби І.В.Рунаєв