ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
(КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
12.04.2010 N 259
(Розпорядження втратило чинність на підставі Розпорядження
Київської міської державної адміністрації
N 945 від 06.06.2012)
Про затвердження Положення про єдиний
центр обліку пасажироперевезень в м. Києві
Відповідно до законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ", "Про інформацію", "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" та з метою виконання розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 22.12.2009 N 1421 "Про організаційні питання щодо створення єдиного центру обліку пасажироперевезень в м. Києві", в межах функцій органу місцевого самоврядування:
1. Затвердити Положення про єдиний центр обліку пасажироперевезень в м. Києві, що додається.
2. Заступникові голови Київської міської державної адміністрації Бассу Д.Я. прийняти рішення щодо висвітлення в засобах масової інформації змісту цього розпорядження.
3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступників голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків.
Голова Л.Черновецький
Затверджено
Розпорядження
виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської
державної адміністрації)
12.04.2010 N 259
Положення
про єдиний центр обліку пасажироперевезень в м. Києві
1. Загальні положення
1.1. Положення про єдиний центр обліку пасажироперевезень в м. Києві (далі - Положення) відповідно до законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ", "Про інформацію", "Про телекомунікації", "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" визначає: мету, призначення, завдання та організаційно-функціональну структуру єдиного центру обліку пасажироперевезень в м. Києві (далі - ЄЦОПП).
1.2. Терміни та визначення у цьому Положенні вживаються в значеннях, наведених у законах України "Про інформацію", "Про телекомунікації", "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах", Державному стандарті України "Захист інформації. Технічний захист інформації. Терміни та визначення" ДСТУ 3396.2-97.
1.3. Єдиний центр обліку пасажироперевезень в м. Києві створюється у складі комунального підприємства "Київінформатика", яке підпорядковується Головному управлінню зв'язку, інформатизації та захисту інформації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
2. Мета, призначення та завдання ЄЦОПП
2.1. Мета ЄЦОПП:
2.1.1. Забезпечення функціонування міської бази даних "Реєстр пільгових категорій мешканців м. Києва".
2.1.2. Облік фактично наданих послуг комунальними підприємствами, які надають послуги по перевезенню пасажирів у м. Києві, в тому числі пільгових категорій.
2.1.3. Формування статистичних та аналітичних звітів про виконану роботу комунальними підприємствами, які надають послуги по перевезенню пасажирів у м. Києві.
2.1.4. Надання повної, достовірної та деталізованої інформації про надані послуги транспортними комунальними підприємствами для підвищення економічних показників роботи цих підприємств щодо впровадження та підтримки гнучкої системи тарифів, методів та засобів оплати.
2.1.5. Розробка механізму підрахунку величини бюджетних компенсацій комунальним підприємствам, які надають послуги по перевезенню пасажирів у м. Києві, за перевезення пасажирів пільгових категорій.
2.1.6. Створення необхідних умов для забезпечення інтеграції ЄЦОПП із іншими інформаційно-телекомунікаційними системами.
2.1.7. Забезпечення конфіденційності, цілісності та доступності інформаційних ресурсів.
2.2. Призначення ЄЦОПП:
2.2.1. ЄЦОПП призначений для: зберігання отриманої від процесингових центрів (центрів управлінь та розрахунків) комунальних підприємств, які надають послуги по перевезенню пасажирів у м. Києві, про проведені трансакції із перевезення пасажирів, у тому числі пільговиків; формування статистичних та аналітичних звітів і надання повної, достовірної та деталізованої інформації про виконану роботу комунальними підприємствами, які надають послуги по перевезенню пасажирів у м. Києві, для підвищення економічних показників роботи цих підприємств щодо впровадження та підтримки гнучкої системи тарифів, методів та засобів оплати.
2.3. Завдання ЄЦОПП:
2.3.1. Впровадження інформаційно-телекомунікаційної системи "Реєстр пільгових категорій мешканців м. Києва" та забезпечення її функціонування.
2.3.2. Автоматизація процесу обліку наданих комунальними транспортними підприємствами послуг із пасажироперевезень для визначення навантаження на міський пасажирський транспорт.
2.3.3. Забезпечення обміну інформацією між ЄЦОПП та іншими інтегрованими інформаційно-телекомунікаційними системами.
2.3.4. Формування статистичних та аналітичних звітів про виконану роботу комунальними підприємствами, які надають послуги по перевезенню пасажирів у м. Києві, підтримання їх у актуальному стані.
2.3.5. Забезпечення адміністрування інформаційних ресурсів системи.
2.3.6. Впровадження комплексної системи захисту інформації в системі.
3. Організаційно-функціональна структура ЄЦОПП
3.1. ЄЦОПП створений на основі базової мережі передачі даних, що має радіально-вузлову фізичну топологію "розподілена зірка", та, згідно з НД ТЗІ 2.5-005-99 "Класифікація автоматизованих систем і стандартні функціональні профілі захищеності оброблюваної інформації від несанкціонованого доступу", відноситься до автоматизованої системи класу "3".
3.2. ЄЦОПП складається із таких об'єктів:
3.2.1. Центр обробки даних.
3.2.2. Базова мережа передачі даних.
4. Експлуатація ЄЦОПП
4.1. ЄЦОПП повинен працювати у цілодобовому режимі без відключення електроживлення.
4.2. Управління ЄЦОПП здійснюється адміністраторами із контрольованої території. Система управління комплексу ЄЦОПП повинна забезпечувати моніторинг мережі, керування потоками інформації та комплексу засобів захисту.
4.3. Суб'єктами доступу до ресурсів комплексу ЄЦОПП є користувачі різних категорій, які можуть отримати доступ до інформаційних ресурсів тільки після реєстрації в системі і за умови достовірного їх розпізнавання по атрибутах доступу.
4.4. Інформація, яка є власністю держави, або інформація з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом, повинна оброблятися в ЄЦОПП із застосуванням комплексної системи захисту інформації.
4.5. Правила експлуатації ЄЦОПП встановлюються регламентом, який розробляється і затверджується комунальним підприємством "Київінформатика" за погодженням із Головним управлінням зв'язку, інформатизації, та захисту інформації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
5. Організація комплексної системи захисту інформації ЄЦОПП
5.1. Комплексна система захисту інформації (далі - КСЗІ) на ЄЦОПП повинна відповідати вимогам системи технічного захисту інформації в Україні та мати підтверджену відповідність. Підтвердження відповідності здійснюється за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.
5.2. Для створення КСЗІ повинні використовуватись засоби захисту інформації, які мають сертифікат відповідності або позитивний експертний висновок за результатами державної експертизи у сфері технічного та/або криптографічного захисту інформації.
6. Користувачі ЄЦОПП
6.1. До ЄЦОПП мають доступ користувачі, які за рівнем повноважень поділяються на операторів та адміністраторів.
6.2. Адміністратори за рівнем своїх повноважень поділяються на: системних адміністраторів та адміністраторів безпеки.
6.3. Функціональні повноваження користувачів визначаються у відповідних інструкціях користувача, які затверджуються у встановленому порядку.
Заступник голови - керівник апарату Б.Стичинський