Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
18.01.2010 N 10

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
11 лютого 2010 р. за N 152/17447

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства оборони України
N 530 від 14.08.20
14)

Про внесення змін до наказу Міністра
оборони України від 19.08.2008 N 407

Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2009 року N 74 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" та від 28 травня 2008 року N 499 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб" наказую:

1. Пункт 2 наказу Міністра оборони України від 19 серпня 2008 року N 407 "Про затвердження Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 6 листопада 2008 року за N 1079/15770, викласти в такій редакції:

"2. Директору Департаменту фінансів Міністерства оборони України, командувачу Сухопутних військ Збройних Сил України, командувачу Військово-Морських Сил Збройних Сил України, командувачам військ оперативних командувань, командиру військової частини А0515 забезпечити обчислення вислуги років (загального страхового стажу) для призначення пенсій військовослужбовцям, які підлягають звільненню з військової служби.".

2. Затвердити Зміни до Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністра оборони України від 19 серпня 2008 року N 407, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 6 листопада 2008 року за N 1079/15770, що додаються.

3. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Тимчасово виконуючий обов'язки
Міністра оборони України В.В.Іващенко

Затверджено
Наказ Міністра оборони
України
18.01.2010 N 10

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
11 лютго 2010 р. за N 152/17447

Зміни
до Положення про організацію в Міністерстві
оборони України роботи з обчислення вислуги
років для призначення пенсій військовослужбовцям
і соціального забезпечення осіб, звільнених
з військової служби, та членів їх сімей

1. У розділі 2:

1.1. У підпункті "а" пункту 2.5 слова та цифри "від 20 листопада 2007 року N 648 "Про деякі питання призначення пенсій та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям, військова служба яких пов'язана із стрибками з парашутом", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 5 грудня 2007 року за N 1345/14612" замінити словами та цифрами Увід 12 січня 2004 року N 9 "Про затвердження Переліку посад льотного складу, який має право виконувати польоти у складі екіпажів повітряних суден, авіації Збройних Сил України, військова служба на яких зараховується до вислуги років для призначення пенсії на пільгових умовах, і Єдиних річних норм нальоту годин для нарахування вислуги років на пенсію на пільгових умовах льотному складу авіації, який має право виконувати польоти у складі екіпажів повітряних суден авіації Збройних Сил України" (зі змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23 січня 2004 року за N 103/8702".

1.2. Абзац третій пункту 2.12 викласти в такій редакції:

"фінансово-економічними управліннями Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, Військово-Морських Сил Збройних Сил України і відділами соціального забезпечення територіальних управлінь оперативних командувань за поданням відповідних управлінь (відділів) особового складу - офіцерам, прапорщикам і мічманам управлінь (відділів) оперативних командувань, з'єднань і військових частин, що належать до їх складу, а також офіцерам, прапорщикам і мічманам військових частин, підпорядкованих Міністерству оборони України, що займають посади, призначення на які здійснюються наказами командувачів військ оперативних командувань, їм відповідних і нижче;".

2. У розділі 3:

2.1. Абзац третій пункту 3.3 після слів "грошовий атестат" доповнити словами "(розрахункова книжка)".

2.2. Пункт 3.18 доповнити абзацами другим - четвертим такого змісту:

"Особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені зі служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.

У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками, а в разі їх відсутності або перейменування (відсутності) посад - у порядку, встановленому Міністерством праці та соціальної політики України.

Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п'ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.".

3. У розділі 4:

пункти 4.8 - 4.10 викласти в такій редакції:

"4.8. Право на одержання одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) військовослужбовців відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2007 року N 284 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби, що сталися у 2006 році" мають особи, визначені у статтях 30 і 31 Закону. При цьому батьки, діти та дружина (чоловік) мають право на одержання цієї допомоги незалежно від віку та працездатності.

Право на одержання одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) військовослужбовців відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року N 499 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб" мають члени сім'ї, а в разі її відсутності - батьки та утриманці, визначені відповідно до Сімейного кодексу України ( 2947-14 ).

Документи на одержання одноразової грошової допомоги в разі загибелі оформлюються та подаються до Департаменту фінансів Міністерства оборони України обласними військовими комісаріатами.

З метою визначення права на одержання одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) військовослужбовця або його інвалідності командиром військової частини, де проходив службу військовослужбовець, здійснюються такі заходи:

на розгляд штатної військово-лікарської комісії (далі - ВЛК), яка приймає постанову про причинний зв'язок загибелі (смерті) військовослужбовця з виконанням обов'язків військової служби, надсилаються матеріали розслідування про обставини загибелі, медичні документи (довідка лікаря про смерть або (та) результати судово-медичної експертизи);

у разі настання інвалідності в період проходження військової служби військовослужбовець направляється на медичний огляд до ВЛК для визначення ступеня його придатності до військової служби та встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва) чи захворювання з виконанням обов'язків військової служби або з проходженням військової служби.

Рішення ВЛК про причинний зв'язок поранення (контузії, травми або каліцтва) військовослужбовця з виконанням обов'язків військової служби, яке є підставою для оформлення командиром військової частини документів на одержання одноразової грошової допомоги в разі одержання поранення (контузії, травми або каліцтва), оформлюється свідоцтвом про хворобу і затверджується постановою ВЛК.

Після проходження ВЛК у разі звернення військовослужбовця (особи, звільненої з військової служби) лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров'я оформляє необхідні документи на МСЕК для встановлення йому групи інвалідності та (або) відсотка втрати працездатності.

На військовослужбовців строкової військової служби, стосовно яких винесена постанова ВЛК з формулюванням: "Поранення (травма, контузія, каліцтво), одержане в результаті нещасного випадку, НІ, не пов'язане з виконанням обов'язків військової служби", командир військової частини подає документи на МСЕК тільки в тому разі, якщо поранення (травма, контузія, каліцтво) не пов'язане з вчиненням військовослужбовцем злочину чи адміністративного порушення та не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння або навмисного заподіяння собі тілесного ушкодження.

4.9. Документи на одержання одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності військовослужбовцям (військовозобов'язаним та резервістам) оформляє та подає в Департамент фінансів Міністерства оборони України командир військової частини.

Документи на одержання одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності особам, звільненим з військової служби (зборів, резерву), оформляє та подає до Департаменту фінансів Міністерства оборони України обласний військовий комісар за місцем проживання цих осіб.

До документів додаються довідки про те, що інші виплати не провадилися (пункт 6 Порядку виплати допомоги).

Для виплати відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2007 року N 284 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби, що сталися у 2006 році" подається довідка Національної акціонерної страхової компанії (НАСК) "ОРАНТА" про неотримання страхової суми або про повернення раніше отриманої страхової суми.

Неповернення раніше отриманої страхової суми за страхову подію є можливим тільки за умови висновку МСЕК про те, що відсоток утрати працездатності, за яким отримана страхова сума, установлений з інших підстав, ніж група інвалідності.

Документи, що подаються до Департаменту фінансів Міністерства оборони України:

а) у разі загибелі (смерті) військовослужбовця:

висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги (додаток 12 до цього Положення);

висновок ВЛК про причинний зв'язок загибелі (смерті) військовослужбовця з виконанням обов'язків військової служби;

витяг з наказу про виключення військовослужбовця, загиблого (померлого) під час виконання обов'язків військової служби, зі списків частини;

копія довідки органу реєстрації або відповідного житлово-експлуатаційного підприємства, організації чи органу місцевого самоврядування про склад сім'ї військовослужбовця;

заяви кожного повнолітнього члена сім'ї, а в разі наявності неповнолітніх дітей - іншого з батьків або опікунів чи піклувальників дітей про виплату одноразової грошової допомоги (додаток 9 до цього Положення);

копія свідоцтва про смерть військовослужбовця;

копія свідоцтва про народження військовослужбовця, військовозобов'язаного чи резервіста - для виплати одноразової грошової допомоги батькам у разі відсутності сім'ї у загиблого (померлого) та окремого проживання батьків;

документи, що підтверджують факт перебування особи на утриманні військовослужбовця, військовозобов'язаного чи резервіста, - для виплати одноразової грошової допомоги утриманцям у разі відсутності сім'ї у загиблого (померлого);

копія свідоцтва про народження дитини - для виплати одноразової грошової допомоги дитині;

копія свідоцтва про шлюб - для виплати грошової допомоги дружині (чоловікові);

копії першої та дванадцятої сторінок паспортів повнолітніх членів сім'ї;

копії довідок про присвоєння ідентифікаційного номера всіх одержувачів грошової допомоги;

копія посвідчення про призначення особи опікуном чи піклувальником (у разі здійснення опіки чи піклування над дітьми військовослужбовця, військовозобов'язаного чи резервіста);

довідка про грошове забезпечення військовослужбовця на день його загибелі (смерті), підписана уповноваженою особою та начальником фінансової служби і завірена печаткою;

б) у разі отримання поранення, травми, контузії, каліцтва:

висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги (додаток 11 до цього Положення);

заява про виплату одноразової грошової допомоги (додаток 10 до цього Положення);

копія довідки командира військової частини про обставини отримання поранення, травми, контузії, каліцтва, а в разі нещасного випадку, що стався під час проходження військової служби (для військовослужбовців строкової військової служби), - про те, що випадок не пов'язаний з вчиненням злочину чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння або навмисного заподіяння собі тілесного ушкодження;

копія довідки ВЛК;

копія довідки МСЕК (з відсотком втрати працездатності);

довідка про грошове забезпечення військовослужбовця на день проходження ВЛК у зв'язку з отриманими пораненням, травмою, контузією чи каліцтвом, підписана командиром військової частини або обласним військовим комісаром та начальником фінансової служби і завірена гербовою печаткою;

копії першої та дванадцятої сторінок паспорта;

копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

в) у разі встановлення інвалідності:

висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги (додаток 11 до цього Положення);

заява про виплату одноразової грошової допомоги (додаток 10 до цього Положення);

копія довідки МСЕК (частини, що подається до Пенсійного фонду України);

копія довідки МСЕК із зазначенням відсотків утрати працездатності (тільки для військовослужбовців строкової військової служби);

витяг з наказу командира військової частини про виключення зі списків особового складу частини (для військовослужбовців строкової військової служби - копія військового квитка);

довідка про грошове забезпечення на день звільнення з військової служби або день встановлення інвалідності (залежно від того, яка подія відбулася раніше), підписана командиром військової частини або обласним військовим комісаром та начальником фінансової служби і завірена гербовою печаткою;

копії першої та дванадцятої сторінок паспорта;

копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

копія свідоцтва про хворобу, виданого військово-лікарською установою;

документи розслідування командира військової частини про те, що нещасний випадок, який призвів до інвалідності, не пов'язаний з вчиненням злочину чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння або навмисного заподіяння собі тілесного ушкодження.

4.10. Висновок стосовно можливості виплати одноразової грошової допомоги подається відповідними органами в 15-денний термін з дня реєстрації документів до Департаменту фінансів Міністерства оборони України.

Якщо документів, необхідних для прийняття рішення про виплату одноразової грошової допомоги, немає, уповноважений орган письмово повідомляє заявника та в разі необхідності надає допомогу в їх оформленні.".

4. В абзаці третьому пункту 4.13 слова "оперативних командувань" виключити.

5. Пункт 5.2 розділу 5 викласти в такій редакції:

"5.2. Визначення права на безоплатне санаторно-курортне лікування осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, ветеранів війни та осіб, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ( 3551-12 ), інвалідів, яким інвалідність установлена внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, що мали місце в період проходження військової служби (крім інвалідів з числа військовослужбовців строкової військової служби), а також визначення із числа цих осіб тих із них, які потребують санаторно-курортного лікування, здійснюється санаторно-відбірковими комісіями обласних військових комісаріатів на підставі Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" ( 875-12 ), постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 року N 785 "Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян" (зі змінами) та Інструкції про порядок санаторно-курортного забезпечення у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України від 9 грудня 2005 року N 727, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 22 грудня 2005 року за N 1544/11824.

Якщо особа має право на пільги в забезпеченні безоплатним санаторно-курортним лікуванням за різними законами України, їй надається одна пільга на вибір.

Відбір на санаторно-курортне лікування обласними військовими комісаріатами здійснюється відповідно до висновків цивільних медичних закладів за місцем проживання, а пенсіонерів, які прикріплені на медичне обслуговування у військово-лікарські заклади Міністерства оборони України, - санаторно-відбірковими комісіями цих військово-лікарських закладів.".

6. У розділі 6:

у пункті 6.1:

в абзаці першому слова "фінансово-економічні управління" замінити словами "відділи соціального забезпечення територіальних управлінь";

абзац другий викласти в такій редакції:

"Контроль за роботою органів соціального забезпечення Міністерства оборони України здійснюється відповідними відділами Департаменту фінансів Міністерства оборони України, фінансово-економічного управління Командування Сухопутних військ Збройних Сил України та територіальних управлінь оперативних командувань.".

7. У додатках:

7.1. В абзаці другому пункту 3 додатка 2 цифри "28" замінити цифрами "2.9".

7.2. У додатку 9 слова і цифру "згідно з п. 4 Порядку виплати допомоги" доповнити словами і цифрами "та підпунктом "а" пункту 4.9 Положення".

7.3. У додатку 10 слова і цифру "згідно з п. 5 Порядку виплати допомоги" замінити словами і цифрами "згідно з п. 5 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби, що сталися у 2006 році, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2007 року N 284, або п. 3 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року N 499, та підпунктами "б" і "в" п. 4.9 Положення".

7.4. Абзац перший додатка 11 викласти в такій редакції:

"Відповідно до п. 7 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року N 499 (п. 9 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби, що сталися у 2006 році, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2007 року N 284), подається висновок щодо

можливості виплати одноразової грошової допомоги ________________,

(прізвище, ім'я та по батькові

військовослужбовця) який отримав поранення, контузію, травму, каліцтво або визнаний інвалідом ____групи в ______ році, до якого додаються документи.".

7.5. Абзац перший додатка 12 викласти в такій редакції:

"Відповідно до п. 7 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року N 499 (п. 9 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби, що сталися у 2006 році, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2007 року N 284), подається висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги членам сім'ї або

утриманцям військовослужбовця ___________________________________,

(прізвище, ім'я та по батькові військовослужбовця) який помер (загинув) під час виконання обов'язків військової служби.".

7.6. У додатках 13 - 15 після слів "Кабінету Міністрів України" доповнити словами та цифрами "від 28 травня 2008 року N 499 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб" або".

Директор Адміністративного департаменту
Міністерства оборони України генерал-майор В.О.Георгієш