Документ втратив чиннiсть!

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

НАКАЗ
01.12.2009 N 671

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
4 лютого 2010 р. за N 125/17420

(Наказ втратив чинність з 01.01.2018 р. на підставі Наказу
Міністерства фінансів України
N 567 від 17.06.20
15)

Про затвердження форми Розрахунку суми збору
на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства
та Порядку заповнення розрахунку суми збору
на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства

Відповідно до статті 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" ( 509-12 ), Закону України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства" ( 587-14 ) та постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.2005 N 587 "Про затвердження Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства" наказую:

1. Затвердити форму Розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, що додається.

З Розрахунком суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства та Довідкою (excel) можна ознайомитись: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази/Форми", підрозділ "Звітність за 2010 рік", папка "Звітність за місяць".

2. Затвердити Порядок заповнення розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, що додається.

3. Управлінню адміністрування акцизного збору (Марченко Ю.В.):

3.1. Подати цей наказ до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію у встановленому порядку.

3.2. Після державної реєстрації цього наказу в 10-денний строк надати Департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення процесів оподаткування (Шевченко С.С.) форми звітності та відповідні алгоритми контролю для внесення змін до програмного забезпечення для приймання та обробки документів податкової звітності платників податків.

4. Департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення процесів оподаткування (Шевченко С.С.) у місячний строк від дня реєстрації наказу в Міністерстві юстиції України внести відповідні зміни до програмного забезпечення для проведення державними податковими органами обробки розрахунку збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

5. Департаменту масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян (Косарчук В.П.) довести наказ через засоби масової інформації та веб-сайт ДПА до відома платників податків.

6. Наказ набирає чинності через 10 днів після офіційного опублікування.

7. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державної податкової адміністрації України від 28.03.2002 N 133 "Про затвердження форми звіту про суму нарахованого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства та Порядку його заповнення і подання, а також форми довідки про суми зазначеного збору", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 16.04.2002 за N 369/6657 (зі змінами).

8. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Буханевича О.М.

Голова С.В.Буряк

Затверджено
Наказ Державної податкової
адміністрації України
01.12.2009 N 671

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
4 лютого 2010 р. за N 125/17420

Порядок
заповнення розрахунку суми збору на розвиток
виноградарства, садівництва і хмелярства

1. Дія цього Порядку поширюється на суб'єктів підприємницької діяльності, які відповідно до Закону України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства" ( 587-14 ) є платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства (далі - платник).

2. У Розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства (далі - розрахунок) платником збору щомісяця зазначається сума податкового зобов'язання зі сплати збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

3. У розрахунку вказуються всі передбачені в ньому показники. У разі незаповнення того чи іншого показника (через його відсутність) у відповідній графі розрахунку ставиться прокреслення. Розрахунок заповнюється чорнилом, пастою кулькових ручок, за допомогою друкарської машинки, принтерів.

4. Суми збору у розрахунку за кожний податковий (звітний) місяць проставляються у гривнях, без копійок, з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.

5. Розрахунок складається з таких частин: загальна частина, розділ "Розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства" та спеціальна частина для службових відміток.

6. У загальній частині розрахунку відображаються такі дані: вид розрахунку - звітний, новий звітний або уточнюючий (у кожному окремому випадку позначається через "х"); тривалість базового звітного (податкового) періоду (порядковий номер місяця зазначається арабськими цифрами (для чисел з однієї цифри в першому полі проставляється "0")); найменування юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - підприємця; ідентифікаційний код платника за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер платника згідно з ДРФО (за наявності); місцезнаходження платника збору, телефон, поштовий індекс (факс, електронна адреса - на бажання); повна назва органу державної податкової служби, до якого подається розрахунок.

7. У відповідних клітинках колонки 2 "Вид товару" зазначаються алкогольні напої та/або пиво окремими рядками.

8. У відповідних клітинках колонки 3 "Сума виручки від реалізації товарів в оптовій торговельній мережі за договорами комісії" зазначається сума виручки, отримана на всіх етапах реалізації алкогольних напоїв та/або пива в оптовій торговельній мережі за договорами комісії.

9. У відповідних клітинках колонки 4 "Сума виручки від реалізації товарів в оптовій торговельній мережі за іншими договорами" зазначається сума виручки, отримана на всіх етапах реалізації алкогольних напоїв та/або пива в оптовій торговельній мережі за іншими договорами.

10. У відповідних клітинках колонки 5 "Сума виручки від реалізації товарів у роздрібній торговельній мережі за договорами комісії" зазначається сума виручки, отримана на всіх етапах реалізації алкогольних напоїв та/або пива в роздрібній торговельній мережі за договорами комісії.

11. У відповідних клітинках колонки 6 "Сума виручки від реалізації товарів у роздрібній торговельній мережі за іншими договорами" зазначається сума виручки, отримана на всіх етапах реалізації алкогольних напоїв та/або пива в роздрібній торговельній мережі за іншими договорами.

12. У відповідних клітинках колонки 7 "Сума виручки від реалізації товарів у мережі громадського харчування за договорами комісії" зазначається сума виручки, отримана на всіх етапах реалізації алкогольних напоїв та/або пива в мережі громадського харчування за договорами комісії.

13. У відповідних клітинках колонки 8 "Сума виручки від реалізації товарів у мережі громадського харчування за іншими договорами" зазначається сума виручки, отримана на всіх етапах реалізації алкогольних напоїв та/або пива в мережі громадського харчування за іншими договорами.

14. У відповідних клітинках колонки 9 "Всього виручки до оподаткування" зазначається загальна сума виручки, отримана за звітний місяць, яка підлягає оподаткуванню.

15. У відповідних клітинках колонки 10 "Сума податкового зобов'язання, що підлягає сплаті до бюджету" зазначається сума в розмірі одного відсотка від загальної суми виручки, отриманої за звітний місяць.

16. Розрахунок підписується фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності або керівником і головним бухгалтером юридичної особи (із зазначенням прізвища, ініціалів та дати заповнення розрахунку) та скріплюється печаткою (за наявності). Дані, наведені в розрахунку, повинні підтверджуватися первинними документами обліку та звітності.

17. Після подання звітного розрахунку за податковий (звітний) період платник збору має право подати новий звітний розрахунок за цей самий період з виправленими показниками до закінчення граничного терміну подання розрахунку.

18. Якщо платник збору самостійно виявляє помилки, що містяться у поданому ним раніше розрахунку, такий платник зобов'язаний подати уточнюючий розрахунок з виправленими показниками (далі - уточнюючий розрахунок).

19. Уточнюючий розрахунок подається платником за формою та за звітний період, у якому було допущено помилку, із розкриттям інформації про суму податкового зобов'язання в результаті самостійно виявлених помилок.

20. До кожного уточнюючого розрахунку додається окрема Довідка про суму збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, яка зменшує або збільшує податкове зобов'язання у результаті виправлення самостійно виявленої помилки в попередніх звітних періодах (далі - довідка).

21. Довідка може бути заповнена чорнилом, пастою кулькових ручок, за допомогою друкарської машинки, принтерів. У рядках, де відсутні дані для заповнення, ставиться прокреслення.

22. У довідці зазначаються такі дані: тривалість базового податкового (звітного) періоду та податковий (звітний) період, за який виправляються помилки (порядковий номер місяця зазначається арабськими цифрами (для чисел з однієї цифри в першому полі проставляється "0")); найменування юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - підприємця; ідентифікаційний код платника за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер платника згідно з ДРФО (за наявності); місцезнаходження платника податку, телефон, поштовий індекс (факс, електронна адреса - на бажання); повна назва органу державної податкової служби, до якого подається довідка.

23. Дані показників, що впливають на суму податку в картці особового рахунку платника збору, заносяться у довідку в такому порядку:

рядок 1 - сума збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, що підлягає сплаті згідно з розрахунком, у якому виявлено помилку;

рядок 2 - сума збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, що підлягає сплаті згідно з уточнюючим розрахунком;

рядок 3 - сума збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, яка зменшує податкові зобов'язання у результаті виправлення помилки, тобто різниця між сумою збору згідно з попередньо поданим розрахунком (звітним, новим звітним або уточнюючим) та сумою збору згідно з уточнюючим розрахунком, який подається;

рядок 4 - сума збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, яка збільшує податкові зобов'язання у результаті виправлення помилки, тобто різниця між сумою збору згідно з уточнюючим розрахунком, який подається, та сумою збору згідно з попередньо поданим розрахунком (звітним, новим звітним або уточнюючим);

рядок 5 - сума самостійно нарахованого штрафу в розмірі п'яти відсотків від суми недоплати;

рядок 6 - зміст помилки, яка призвела до збільшення або зменшення суми збору.

24. Довідка підписується фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності або керівником і головним бухгалтером юридичної особи (із зазначенням прізвища, ініціалів та дати заповнення довідки) та скріплюється печаткою (за наявності).

Начальник Управління адміністрування
акцизного збору Ю.В.Марченко