КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 18 листопада 2009 р. N 1300
Київ
(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 855 від 27 липня 2011 р.)
Про внесення змін до постанови
Кабінету Міністрів України
від 23 вересня 2009 р. N 1037
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2009 р. N 1037 "Про розподіл квартир, що придбані Державною іпотечною установою" (Офіційний вісник України, 2009 р., N 75, ст. 2573) зміни, що додаються.
2. Установити, що розподіл квартир, прийнятих на баланс Державної іпотечної установи після набрання чинності цією постановою, здійснюється з урахуванням змін, затверджених цією постановою.
Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 листопада 2009 р. N 1300
Зміни,
що вносяться до постанови
Кабінету Міністрів України
від 23 вересня 2009 р. N 1037
1. У Положенні про Координаційну раду з питань розподілу квартир, що придбані Державною іпотечною установою, при Кабінеті Міністрів України ( 1037-2009 ), затвердженому зазначеною постановою:
у пункті 1 слова "погодження списків громадян, яким надаються зазначені квартири, та подання" замінити словами "розгляду пропозицій щодо визначення громадян, між якими пропонується розподілити квартири, формування та погодження відповідних списків і подання";
пункт 3 викласти в такій редакції:
"3. Голова Координаційної ради затверджує порядок подання на розгляд Ради пропозицій щодо визначення громадян, між якими пропонується розподілити квартири, формування та погодження відповідних списків.".
2. Порядок розподілу квартир, що придбані Державною іпотечною установою ( 1037-2009 ), затверджений зазначеною постановою, викласти в такій редакції:
"Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 вересня 2009 р. N 1037
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 18 листопада 2009 р. N 1300)
Порядок
розподілу квартир, що придбані
Державною іпотечною установою
1. Цей Порядок визначає механізм розподілу квартир, що придбані Державною іпотечною установою відповідно до переліків житлових будинків та об'єктів незавершеного житлового будівництва, затверджених Кабінетом Міністрів України, між громадянами, які згідно із законодавством були взяті на квартирний облік до 1 січня 2009 р. і перебувають на ньому.
2. Виконавчі органи сільської, селищної, міської, районної у місті ради (далі - виконавчі органи) вносять пропозиції щодо розподілу квартир між громадянами.
3. Для надання квартир громадянам, які перебувають на квартирному обліку, що ведеться:
Міноборони, МВС, МНС, СБУ, Держприкордонслужбою, Державним департаментом з питань виконання покарань, Управлінням державної охорони, Генеральною прокуратурою України (далі - державні органи) на відповідній території, на якій розташовані житлові будинки та об'єкти незавершеного житлового будівництва, в яких придбані квартири (далі - житлові об'єкти), виділяється 40 відсотків загальної кількості квартир;
виконавчими органами, на території яких розташовані житлові об'єкти, та підприємствами Українського товариства глухих і Українського товариства сліпих (далі - УТОГ і УТОС) за місцезнаходженням житлових об'єктів виділяється 60 відсотків загальної кількості квартир.
Із числа громадян, які перебувають на квартирному обліку, що ведеться виконавчими органами, квартири виділяються таким категоріям:
інвалідам Великої Вітчизняної війни і прирівняним до них у встановленому порядку особам;
особам, які повернулися з державного дитячого закладу, від родичів, опікуна чи піклувальника;
дітям-інвалідам, що не мають батьків або батьки яких позбавлені батьківських прав і проживають у державних або інших соціальних установах, після досягнення повноліття, якщо за висновком медико-соціальної експертизи вони можуть здійснювати самообслуговування і вести самостійний спосіб життя;
особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (1 і 2 категорії);
членам сімей воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняним до них у встановленому порядку особам;
Героям Радянського Союзу, Героям Соціалістичної Праці, а також особам, нагородженим орденами Слави, Трудової Слави, "За службу Батьківщині у Збройних Силах СРСР" усіх трьох ступенів;
особам, які перебували у складі діючої армії в період Великої Вітчизняної війни та під час інших бойових операцій із захисту СРСР, партизанам Великої Вітчизняної війни, а також іншим особам, які брали участь у бойових операціях із захисту СРСР;
інвалідам праці I і II групи та інвалідам I і II групи з числа військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу Держспецзв'язку;
сім'ям осіб, які загинули під час виконання державних або громадських обов'язків, виконання обов'язку громадянина СРСР щодо рятування життя людини, з охорони соціалістичної власності і правопорядку або загинули на виробництві внаслідок нещасного випадку;
матерям, яким присвоєно звання "Мати-героїня", багатодітним сім'ям, сім'ям, що виховують дітей-інвалідів, і одиноким матерям;
вчителям та іншим педагогічним працівникам загальноосвітніх шкіл і професійно-технічних навчальних закладів.
Розподіл квартир між зазначеними категоріями громадян, у тому числі між УТОГ і УТОС, здійснюється у порядку черговості пропорційно кількості громадян, які перебувають на квартирному обліку у відповідному населеному пункті.
Розподіл квартир (з урахуванням кількості кімнат) між виконавчими органами, УТОГ і УТОС, а також державними органами здійснюється у порядку черговості пропорційно кількості громадян, які перебувають на квартирному обліку у відповідному населеному пункті.
Квартири, що розподіляються між працівниками державних органів, а також військовослужбовцями, особами рядового і начальницького складу, що проходять службу у військових формуваннях, підпорядкованих таким органам, мають статус службових.
Між особами, звільненими в запас або у відставку, квартири розподіляються на загальних підставах з числа тих, що виділяються для державних органів.
У разі коли в населеному пункті, на території якого розташовані житлові об'єкти, станом на 1 січня 2009 р. не вівся квартирний облік або кількість квартир у них перевищує чисельність громадян, які перебували на квартирному обліку на зазначену дату, чи в інших випадках, що не передбачені цим Порядком, квартири розподіляються за пропозиціями Координаційної ради з питань розподілу квартир, що придбані Державною іпотечною установою, при Кабінеті Міністрів України (далі - Координаційна рада), погодженими Кабінетом Міністрів України.
4. При розрахунках, що проводяться під час попереднього розподілу квартир, кількість квартир округлюється до цілого числа.
Якщо після округлення сума розподілених квартир не збігається із загальною кількістю квартир, що розподіляються, кількість виділених квартир суб'єктові розподілу, що отримав найбільшу кількість квартир, зменшується (збільшується) на відповідну різницю квартир.
5. Квартири надаються виходячи з норми не більш як 21 кв. метр загальної площі житла на одного члена сім'ї та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.
Допускається перевищення нормативної площі не більш як на 30 відсотків загальної площі житла.
6. Виконавчий орган з метою подання пропозицій щодо громадян, між якими пропонується розподілити квартири, утворює робочу групу за участю представників державних органів, УТОГ і УТОС. Керівник виконавчого органу визначає в установленому порядку склад робочої групи.
Пропозиції щодо громадян, між якими пропонується розподілити квартири, підписуються головою виконавчого органу (особою, яка його замінює) та надсилаються Мінжитлокомунгоспу.
7. Після надходження пропозицій щодо громадян, між якими пропонується розподілити квартири, Мінжитлокомунгосп за участю Мінрегіонбуду перевіряє їх на відповідність вимогам цього Порядку, повноту інформації про зазначених громадян та подає пропозиції для розгляду на засіданні Координаційної ради.
8. Координаційна рада за участю уповноважених представників відповідних виконавчих органів розглядає пропозиції щодо громадян, між якими пропонується розподілити квартири, формує та погоджує відповідні списки і подає їх на розгляд Кабінету Міністрів України.
9. Кабінет Міністрів України затверджує поіменні списки громадян, яким надаються квартири.
10. Підставою для вселення громадян у квартиру є ордер, виданий в установленому законодавством порядку.".