МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
03.11.2009 N 1213

Про рішення щодо скарги товариства
з обмеженою відповідальністю
"СИ ТРАНС ТРЕЙД СК"

Відповідно до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 N 921 (зі змінами), наказу Міністерства економіки України від 30.01.2009 N 65 "Про затвердження Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю" наказую:

1. Затвердити висновок щодо розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю "СИ ТРАНС ТРЕЙД СК" стосовно оскарження здійснення Квартирно-експлуатаційним відділом Міністерства оборони України процедури закупівлі за державні кошти мазуту топкового марки М-100 згідно з оголошенням N 25248 в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" N 35(370)/08.2009, що додається.

2. Відмовити товариству з обмеженою відповідальністю "СИ ТРАНС ТРЕЙД СК" у задоволенні скарги.

3. Квартирно-експлуатаційному відділу Міністерства оборони України продовжити процедуру закупівлі відповідно до вимог законодавства з урахуванням затвердженого висновку.

4. Відділу скарг та контролю у сфері державних закупівель довести цей наказ до відома товариства з обмеженою відповідальністю "СИ ТРАНС ТРЕЙД СК", Квартирно-експлуатаційного відділу Міністерства оборони України та Державного казначейства України протягом п'яти робочих днів з дня його прийняття.

Міністр економіки України Б.М.Данилишин

Затверджено
Наказ Міністерства
економіки України
03.11.2009 N 1213

Висновок
щодо розгляду скарги товариства з обмеженою
відповідальністю "СИ ТРАНС ТРЕЙД СК" стосовно
оскарження здійснення Квартирно-експлуатаційним
відділом Міністерства оборони України
процедури закупівлі за державні кошти мазуту
топкового марки М-100

За результатом розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю "СИ ТРАНС ТРЕЙД СК" (далі - Скаржник) стосовно організації та здійснення Квартирно-експлуатаційним відділом Міністерства оборони України (далі - Замовник) процедури закупівлі за державні кошти мазуту топкового марки М-100 на підставі наданих Скаржником і Замовником матеріалів, з урахуванням пояснень уповноважених представників Скаржника і Замовника під час розгляду скарги установлено.

1. Згідно з підпунктом 6.3 тендерної документації на закупівлю мазуту топкового марки М-100, затвердженої рішенням тендерного комітету Замовника від 07.09.2009, зі змінами (далі - тендерна документація), учасники у складі тендерної пропозиції повинні надати довідку банківської установи, що обслуговує учасника, про відсутність заборгованості за кредитами.

Відповідно до підпункту 3.2 додатка 2 (перелік документів, які вимагаються для підтвердження відповідності пропозиції учасника кваліфікаційним та іншим вимогам замовника) до тендерної документації (далі - додаток 2 до тендерної документації) учасники у складі тендерної пропозиції повинні надати оригінал довідки з обслуговуючого банку про відсутність простроченої заборгованості за кредитами не більше 30 днів давності відносно дати розкриття тендерних пропозицій.

При цьому Скаржником не обґрунтовано та не доведено, що вимога підпункту 6.3 тендерної документації є дискримінаційною щодо учасників процедури закупівлі та штучно звужує коло учасників процедури закупівлі.

2. Згідно з оголошенням N 25248 в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" N 35(370)/08.2009 визначено кількість мазуту топкового марки М-100 для закупівлі як 3200 тонн.

Відповідно до пункту 38 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 N 921 (зі змінами) (далі - Положення), тендерна документація повинна містити, зокрема, кількість товару.

Згідно з підпунктом 2.2 (інформації про торги) тендерної документації (зі змінами від 16.09.2009) орієнтовна кількість предмета закупівлі визначена як 400 тонн.

При цьому Скаржником не обґрунтовано та не доведено, що Замовник при підготовці до проведення торгів допустив пряме порушення норм Положення. Водночас Скаржником документально не підтверджено, що зазначення в такому вигляді, як є в оголошенні та тендерній документації, кількості предмета закупівлі, не дає змоги учасникам процедури закупівлі сформувати та подати об'єктивну цінову пропозицію.

3. Відповідно до пункту 24 Положення замовник може вимагати від учасника подання інформації, що підтверджує відповідність учасника, зокрема, таким кваліфікаційним вимогам як наявність коштів, обладнання і працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.

Пунктом 3.1 додатка 2 до тендерної документації передбачено, що для підтвердження наявності обладнання учасник у складі тендерної пропозиції подає довідку в довільній формі про те, що він має механізми і обладнання, необхідні для поставки товару.

При цьому Скаржником не обґрунтовано та не доведено, що вимога підпункту 3.1 додатка 2 до тендерної документації є дискримінаційною щодо учасників процедури закупівлі та штучно звужує коло учасників процедури закупівлі.

4. Відповідно до пункту 4 додатка 3 (тендерна форма "Пропозиція") до тендерної документації учасник процедури закупівлі, тендерна пропозиція якого буде акцептована, зобов'язується оплатити вартість юридично-консультаційного супроводу процедури закупівлі, що надається Замовнику в розмірі 5000 гривень.

При цьому Скаржником документально не підтверджено та не доведено, що вимога пункту 4 додатка 3 до тендерної документації є дискримінаційною щодо учасників процедури закупівлі.

Ураховуючи вищезазначене, відповідно до пункту 89 Положення, пункту 13 Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю, затвердженого наказом Мінекономіки від 30.01.2009 N 65, скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "СИ ТРАНС ТРЕЙД СК" не задоволено.

Начальник відділу скарг та контролю у сфері державних закупівель В.С.Сухова