Документ втратив чиннiсть!

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
IV сесія V скликання

РІШЕННЯ
N 381/1042 від 29.03.2007

(Рішення втратило чинність на підставі Рішення
Київської міської ради
N 376/5763 від 14.07.20
11)

Про реорганізацію Головного управління транспорту,
зв'язку та інформатизації виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)

( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради
N 721/1382 від 24.05.
2007

Розпорядженням КМДА
N 209 від 19.02.
2008 )

Відповідно до статей 104, 107 Цивільного кодексу України ( 435-15 ), пункту 6 частини першої статті 26, частини першої статті 54 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ), статті 10 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" ( 401-14 ), на виконання Указу Президента України від 20.10.2005 N 1497 "Про першочергові заходи щодо впровадження новітніх інформаційних технологій", пункту 9 доручення Кабінету Міністрів України від 31.10.2005 N 55984/1/1-05 "До Указу Президента України від 20.10.2005 N 1497" та з метою забезпечення формування в м. Києві єдиної та комплексної політики, створення сприятливого інвестиційного клімату в галузі зв'язку, телекомунікацій та інформатизації, впровадження новітніх інформаційних технологій на території м. Києва, створення умов для забезпечення ефективного захисту інформації в міських інформаційних ресурсах Київська міська рада вирішила:

1. Реорганізувати Головне управління транспорту, зв'язку та інформатизації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом поділу на Головне управління зв'язку, інформатизації та захисту інформації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Головне управління транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

2. Затвердити Положення про Головне управління зв'язку, інформатизації та захисту інформації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) згідно з додатком 1 до цього рішення.

3. Затвердити Положення про Головне управління транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) згідно з додатком 2 до цього рішення.

4. Виконавчому органу Київради (Київській міській державній адміністрації):

4.1. Здійснити організаційно-правові заходи щодо виконання пункту 1 цього рішення.

4.2. В установленому порядку вирішити питання фінансового забезпечення Головного управління зв'язку, інформатизації та захисту інформації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Головного управління транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

4.3. Закріпити за Головним управлінням зв'язку, інформатизації та захисту інформації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та за Головним управлінням транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на праві оперативного управління майно, необхідне для здійснення ними передбаченої Положеннями діяльності.

4.4. Привести свої розпорядження у відповідність із цим рішенням.

( Пункт 5 втратив чинність на підставі Рішення Київміськради N 721/1382 від 24.05.2007 )

6. Визнати таким, що втратило чинність, рішення Київради від 23.12.2004 N 870/2280 "Про затвердження Положення про Головне управління транспорту, зв'язку та інформатизації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)".

7. Офіційно оприлюднити це рішення в газеті Київської міської ради "Хрещатик".

8. Контроль за виконанням цього рішення покласти на виконавчий орган Київської міської ради (Київську міську державну адміністрацію).

Київський міський голова Л.Черновецький

Додаток 1
до рішення Київради
від 29.03.2007 N 381/1042

Положення
про Головне управління зв'язку, інформатизації
та захисту інформації виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)

1. Головне управління зв'язку, інформатизації та захисту інформації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі за текстом - Управління) є структурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підзвітним і підконтрольним Київській міській раді та підпорядкованим Київському міському голові.

2. Управління у своїй діяльності керується Конституцією України ( 254к/96-ВР ), законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями Київської міської державної адміністрації, іншими нормативно-правовими актами, що стосуються його компетенції, а також цим Положенням.

3. Управління є правонаступником Головного управління транспорту, зв'язку та інформатизації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в частині, що стосується його компетенції згідно з цим Положенням.

3.1. Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах Державного казначейства, бланки, кутовий штамп, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

3.2. Місцезнаходження Управління (юридична адреса): 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 6.

4. Основними завданнями Управління є:

Участь у реалізації державної політики у сферах телекомунікацій, інформаційних технологій, телевізійного та радіомовлення, надання послуг поштового зв'язку на регіональному рівні в інтересах розвитку соціально-економічного потенціалу Києва та більш ефективного його використання.

Розробка та впровадження заходів щодо підвищення інвестиційного клімату для залучення коштів для розвитку зв'язку та інформатизації міста.

Сприяння комплексному соціально-економічному розвитку Києва, розвитку міжрегіональних та міждержавних зв'язків, налагодження інформаційних взаємовідносин на засадах використання телекомунікаційних та інформаційних технологій.

Створення сприятливих умов для функціонування та розвитку сфер телекомунікацій, інформатизації, телевізійного та радіомовлення, надання послуг поштового зв'язку.

Забезпечення організації обслуговування населення підприємствами телекомунікацій, інформатизації, телевізійного та радіомовлення, поштового зв'язку незалежно від форм власності.

Здійснення організаторсько-координаційних функцій та методичного забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств у сферах телекомунікацій, інформатизації, захисту інформації, телевізійного та радіомовлення, надання послуг поштового зв'язку.

Забезпечення формування та реалізації Програми інформатизації м. Києва та завдань з технічного захисту інформації.

Розробка і організація реалізації цільових програм, правових і науково-технічних механізмів формування і ефективного використання інформаційних ресурсів міста Києва, створення та експлуатації інформаційних систем, зокрема в рамках Програми інформатизації м. Києва та державної програми "Електронна Україна".

Розробка вимог до формування, створення та використання інформаційних ресурсів і систем, контроль за їх дотриманням.

Створення єдиної розподіленої інформаційної системи органів влади міста Києва.

Організаційно-методичне керівництво процесами інформатизації міста Києва, надання інформаційних послуг населенню міста.

Розробка та впровадження заходів з технічного захисту інформації в структурних підрозділах, забезпечення захисту інформаційних ресурсів Київської міської державної адміністрації.

Забезпечення обліку і захисту права власності міста Києва на створювані в результаті виконання робіт об'єкти права власності, зокрема прав інтелектуальної власності і виняткових прав.

5. Управління відповідно до покладених на нього завдань:

5.1. Представляє інтереси виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в межах наданих повноважень у відносинах з міжнародними (міжурядовими) організаціями, державними органами, органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, фізичними особами з питань співробітництва у сферах телекомунікацій, інформатизації, захисту інформації, телевізійного та радіомовлення, надання послуг поштового зв'язку.

5.2. Координує та контролює в межах своєї компетенції роботу суб'єктів господарювання в галузі зв'язку та інформаційних технологій незалежно від форм власності.

5.3. Координує та контролює в межах своєї компетенції діяльність виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій) в галузі зв'язку, інформаційних технологій та захисту інформації.

5.4. Вносить пропозиції щодо державної політики на регіональному рівні у сферах телекомунікацій, інформатизації, захисту інформації, телевізійного та радіомовлення, надання послуг поштового зв'язку і реалізує її у межах своїх повноважень.

5.5. Розробляє нормативно-правові акти з питань, що належать до його компетенції, та в установленому порядку подає їх на затвердження.

5.6. Здійснює в установленому порядку заходи щодо реалізації єдиної державної та регіональної економічної, тарифної, інвестиційної, науково-технічної, кадрової та соціальної політики в сферах телекомунікацій, інформатизації, захисту інформації, телевізійного та радіомовлення, надання послуг поштового зв'язку.

5.7. Узагальнює практику застосування законодавства України з питань, що належать до компетенції Управління, розробляє і подає на розгляд Київської міської ради та виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відповідні пропозиції.

Координує здійснення заходів щодо впровадження енергозберігаючих технологій у сферах телекомунікацій та інформаційних технологій.

5.8. У межах своїх повноважень організовує проведення тендерів на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти.

5.9. Сприяє залученню інвестицій, новітніх технологій та використанню управлінського досвіду у сферах телекомунікацій, інформатизації, телевізійного та радіомовлення, надання послуг поштового зв'язку.

5.10. Проводить моніторинг стану надання послуг населенню підприємствами, установами та організаціями телекомунікацій, телевізійного та радіомовлення, поштового зв'язку незалежно від форм власності.

5.11. Забезпечує формування, реалізацію та контроль за виконанням Програми інформатизації міста Києва:

5.11.1. Розробляє пропозиції по єдиній міській політиці в галузі інформатизації і використання інформаційних ресурсів.

5.11.2. Формує щорічні переліки завдань (проектів) і планів робіт з інформатизації міста, відповідних реєстрів продукції, що закуповується за міським замовленням, подає їх в установленому порядку на затвердження та для організації виконання.

5.11.3. Готує пропозиції і обґрунтування по структурі і обсягах робіт з інформатизації.

5.11.4. Готує пропозиції і обґрунтування по нормативах, цінах і тарифах на роботи з інформатизації, експлуатації інформаційних систем і використанню інформаційних ресурсів, організації доступу до інформаційних ресурсів і систем і подання їх для затвердження в установленому порядку.

5.11.5. Формує і надає Київраді та Київському міському голові звіти про виконання програм і планів робіт з інформатизації міста, про створення і ефективність використання інформаційних ресурсів і систем.

5.11.6. Координує створення, модернізацію і використання телекомунікацій міста Києва для потреб органів місцевого самоврядування.

5.11.7. Формує і організовує виконання планів і програм створення телекомунікаційних систем і використання телекомунікаційних послуг в частині, що належить до функціонування інформаційних систем, для потреб органів місцевого самоврядування.

5.11.8. Формує і подає в установленому порядку на затвердження нормативних документів з питань управління в галузі інформатизації, створення і експлуатації інформаційних систем, формування і використання інформаційних ресурсів, створення і використання телекомунікацій міста Києва для потреб органів місцевого самоврядування.

5.11.9. Виконує функції замовника по створенню, експлуатації і модернізації загальноміських інформаційних систем для потреб органів місцевого самоврядування.

5.11.10. Готує пропозиції щодо особливостей створення і використання (експлуатації) окремих видів інформаційних ресурсів і систем, що мають важливе значення для міста.

5.11.11. Координує діяльність виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій), підприємств, установ і організацій комунальної власності територіальної громади м. Києва щодо забезпечення сумісності інформаційних систем між собою шляхом встановлення вимог до апаратних і програмних засобів, організаційних процедур, форм документообігу і інформаційного обміну, правил надання і захисту інформації.

5.11.12. Організовує єдиний порядок фінансування створення, модернізації і експлуатації інформаційних систем і ресурсів міста Києва для потреб органів місцевого самоврядування, а також надання на їх основі або з їх використанням інформаційних послуг.

5.11.13. Забезпечує функціонування системи підготовки і перепідготовки кадрів по інформатизації.

5.11.14. Розробляє і організовує виконання порядку обов'язкового представлення інформації для формування і використання інформаційних ресурсів міста Києва для потреб органів місцевого самоврядування.

5.11.15. Забезпечує формування і ведення переліку інформаційних ресурсів відкритого доступу.

5.11.16. Організовує доступ до відомостей про порядок, про умови і тарифи доступу до інформаційних ресурсів, а також до переліків інформаційних ресурсів відкритого доступу.

5.11.17. Здійснює координацію і контроль за виконанням зобов'язань міста Києва у національних і міжнародних програмах інформатизації, представленням інтересів міста Києва при розробці і реалізації національної і міжнародних програм інформатизації.

5.11.18. Узгоджує порядок виконання робіт щодо інформаційного забезпечення органів виконавчої влади міста Києва.

5.11.19. Забезпечує ведення єдиного Реєстру інформаційних систем і ресурсів міста Києва.

5.11.20. Здійснює функції уповноваженого органу в галузі використання електронного цифрового підпису в інформаційних системах органів виконавчої влади міста Києва.

5.11.21. Координує розробку нормативних документів, які забезпечують стандартизацію і уніфікацію створення інформаційних систем, формування інформаційних ресурсів, доступу до них і надання інформаційних послуг.

5.11.22. Контролює дотримання стандартів і нормативних документів по створенню інформаційних систем, формування інформаційних ресурсів, доступу до них і надання інформаційних послуг.

5.12. Організовує та координує проведення робіт з технічного захисту інформації у виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації), виконавчих органах районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністраціях), на підприємствах, в установах і організаціях комунальної власності територіальної громади м. Києва:

5.12.1. Розробляє проекти організаційних, розпорядчих і нормативних документів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з питань технічного захисту інформації та забезпечує доведення їх до виконавчих органів Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій).

5.12.2. Організовує проведення заходів технічного захисту інформації з обмеженим доступом у взаємодії з іншими органами (організаціями), які забезпечують безпеку інформації.

5.12.3. Організує контроль за виконанням структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), виконавчими органами районних у м. Києві рад (районними у м. Києві державними адміністраціями), підприємствами, установами й організаціями комунальної власності територіальної громади м. Києва вимог актів законодавства, інших організаційних, розпорядчих і нормативних документів з питань технічного захисту інформації.

5.12.4. Організовує надання організаційної та методичної допомоги підрозділам головних управлінь, управлінь виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій), на які покладено забезпечення технічного захисту інформації (далі за текстом - ТЗІ) та контроль за його станом.

5.12.5. Організовує виконання щорічних заходів з технічного захисту інформації, спрямованих на виконання Плану технічного захисту інформації у виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації).

5.12.6. Координує роботу підрозділів головних управлінь, управлінь виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій), на які покладено забезпечення ТЗІ та контроль за його станом, щодо аналізу достатності й ефективності вжитих заходів та технічної оснащеності структурних підрозділів Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій), підприємств, установ і організацій територіальної громади м. Києва.

5.12.7. Організовує підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації з технічного захисту інформації спеціалістів Управління.

5.13. Вирішує у межах своєї компетенції питання готовності до функціонування телекомунікаційних мереж загального користування, мереж поштового зв'язку загального користування та мереж телерадіомовлення в умовах надзвичайних ситуацій та надзвичайного стану.

5.14. Координує діяльність структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій), підприємств, установ і організацій комунальної власності територіальної громади м. Києва з питань створення телекомунікаційних мереж.

5.15. Розглядає розбіжності, що виникають між органами місцевого самоврядування та суб'єктами господарювання з питань проектування і будівництва телекомунікаційних мереж загального користування, мереж поштового зв'язку загального користування та мереж телерадіомовлення.

5.16. Забезпечує системність та комплексне вирішення питань роботи з керівниками комунальних підприємств; вносить пропозиції щодо призначення (звільнення) цих керівників.

5.17. Відповідно до законодавства формує кадровий резерв керівників комунальних підприємств; розробляє пропозиції щодо вдосконалення системи підготовки (перепідготовки) керівників цих підприємств.

5.18. Згідно із законодавством України здійснює реалізацію державної політики у сфері охорони праці та пожежної безпеки, впровадження економічних методів управління охороною праці на підприємствах телекомунікацій, інформатизації, телевізійного та радіомовлення, що перебувають у комунальній власності.

5.19. Проводить аналіз фінансово-господарської діяльності підприємств телекомунікацій, інформатизації, телевізійного та радіомовлення, що перебувають у комунальній власності.

5.20. Координує діяльність структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій), підприємств, установ і організацій комунальної власності територіальної громади м. Києва щодо проведення виставкових заходів у сфері телекомунікацій, інформатизації, телевізійного та радіомовлення, надання послуг поштового зв'язку.

6. Управління в межах своєї компетенції має право:

6.1. Представляти за відповідним дорученням інтереси виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у відносинах з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, організаціями та установами незалежно від форм власності, фізичними особами з питань, що належать до його компетенції.

6.2. Отримувати у встановленому порядку від інших структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), органів місцевого самоврядування м. Києва, підприємств, установ та організацій інформацію, документи та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань, а від місцевих органів державної статистики - безоплатно статистичні дані.

6.3. Скликати та проводити у встановленому порядку наради і обговорення з питань, що належать до його компетенції, запрошувати на них представників структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій), підприємств, організацій, установ, громадських організацій для розгляду питань, що належать до його компетенції.

6.4. Залучати спеціалістів головних управлінь, управлінь, відділів, інших структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності (за погодженням з їхніми керівниками), для розгляду питань, що належать до компетенції Управління, в тому числі й на договірних засадах.

6.5. Виступати в судових, державних органах та органах місцевого самоврядування, а також неурядових організаціях закордонних держав та в міжнародних організаціях з питань, які належать до його компетенції.

6.6. Вносити у встановленому порядку на розгляд Київської міської державної адміністрації, інших державних органів, установ пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правових актів, що регулюють діяльність суб'єктів у сфері зв'язку, телекомунікацій, кабельного телебачення, інформатизації, технічного захисту інформації.

6.7. Здійснювати управління підпорядкованими Управлінню підприємствами, організаціями та установами та координувати діяльність структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій) з питань, що належать до сфери повноважень Управління.

6.8. Вносити пропозиції до проекту бюджету м. Києва з питань, що належать до його компетенції.

7. Управління у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє з постійними комісіями Київради, депутатами Київради, органами місцевого самоврядування, структурними підрозділами виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) та виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій), міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, а також з підприємствами, установами, організаціями та об'єднаннями громадян, юридичними та фізичними особами.

8. Управління очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади Київським міським головою за погодженням з Міністерством транспорту та зв'язку України. Начальник Управління має першого заступника та заступників, які призначаються на посади і звільняються з посад Київським міським головою за поданням начальника Управління та погодженням відповідного заступника голови Київської міської державної адміністрації.

9. Начальник Управління:

9.1. Діє без доручення від імені Управління та представляє його інтереси у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності.

9.2. Забезпечує своєчасне і якісне виконання рішень Київради, розпоряджень Київської міської державної адміністрації, доручень Київського міського голови, перспективних і поточних планів діяльності Управління.

9.3. Здійснює керівництво діяльністю Управління, укладає та підписує договори, де стороною виступає Управління, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Управління завдань, визначає ступінь відповідальності перших заступників та заступників начальника Управління, керівників його структурних підрозділів.

9.4. Готує та подає на затвердження в установленому порядку штатний розпис і кошторис доходів і витрат на утримання Управління.

9.5. Затверджує положення про структурні підрозділи Управління, посадові інструкції працівників Управління.

9.6. Призначає на посади і звільняє з посад керівників відділів та працівників Управління у встановленому законодавством України порядку.

9.7. Застосовує до працівників Управління заходи заохочення та накладає дисциплінарні стягнення; розподіляє роботу між відділами Управління і контролює її виконання; забезпечує підготовку, підвищення кваліфікації й соціальний захист працівників Управління.

9.8. Видає в межах своєї компетенції накази та доручення, організовує і контролює їх виконання; затверджує протоколи нарад, засідань комісій, експертних та робочих груп тощо.

9.9. Розпоряджається бюджетними асигнуваннями на утримання Управління, несе персональну відповідальність за їх цільове використання.

9.10. Вносить в установленому порядку на розгляд Київради та виконавчого органу Київради проекти нормативно-правових актів, що належать до компетенції Управління.

9.11. Здійснює інші повноваження, що випливають з цього Положення.

10. Накази начальника Управління, які зачіпають права, свободи і законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації у встановленому порядку.

11. Накази начальника Управління у разі порушення прав громадян, представницьких органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій можуть бути оскаржені в судовому порядку.

12. Для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції Управління, може утворюватися колегія у складі начальника Управління (голова колегії) та заступників начальника, а також інших працівників Управління. До складу колегії можуть входити керівники інших структурних підрозділів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), депутати Київради, представники підприємств, наукових і громадських організацій за їх згодою. Склад колегії затверджується Київським міським головою за поданням начальника Управління. Рішення колегії проводиться в життя наказами начальника Управління.

13. Для розгляду пропозицій і рекомендацій щодо реалізації основних напрямів діяльності та вирішення інших проблемних питань в Управлінні можуть утворюватися наукові ради, комісії, робочі групи. Склад наукових рад, комісій, робочих груп та положення про них затверджує начальник Управління.

14. Управління утримується за рахунок коштів міського бюджету.

Гранична чисельність працівників Управління затверджується Київським міським головою.

Видатки на утримання Управління, в тому числі на оплату праці його працівників, затверджуються у бюджеті м. Києва на відповідний рік.

Структура Управління затверджується розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Штатний розпис Управління в межах граничної чисельності і фонду оплати праці його працівників затверджується Київським міським головою після експертизи, проведеної Головним фінансовим управлінням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

15. Майно Управління складають основні та оборотні кошти, а також інші матеріальні та фінансові ресурси, вартість яких позначається на балансі Управління.

Майно Управління є комунальною власністю міста та закріплюється за ним на правах оперативного управління.

16. Ліквідація і реорганізація Управління здійснюється в установленому законодавством порядку.

Заступник міського голови - секретар Київради О.Довгий

Додаток 2
до рішення Київради
від 29.03.2007 N 381/1042

Положення
про Головне управління транспорту виконавчого
органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)

1. Головне управління транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі за текстом - Головне управління) є структурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), створюється Київською міською радою, підзвітне і підконтрольне Київському міському голові.

2. Головне управління у своїй діяльності керується Конституцією України ( 254к/96-ВР ), законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями Київської міської державної адміністрації, іншими нормативно-правовими актами, що стосуються його компетенції, а також цим Положенням.

3. Головне управління є правонаступником Головного управління транспорту, зв'язку та інформатизації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в частині, що стосується його компетенції згідно з цим Положенням.

3.1. Головне управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах Державного казначейства, бланки, кутовий штамп, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

3.2. Місцезнаходження Головного управління: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 6.

4. Основними завданнями Головного управління є:

4.1. Організація ефективного функціонування інфраструктури дорожньо-транспортного комплексу міста, що являє собою сукупність підприємств, установ, організацій, а також суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб, які здійснюють у місті:

4.1.1. Перевезення пасажирів (вантажів) автомобільним, міським електричним, річковим та авіаційним транспортом;

4.1.2. Будівництво, реконструкцію та утримання вулиць і доріг міста та штучних споруд;

4.1.3. Будівництво, реконструкцію та утримання об'єктів дорожнього сервісу;

4.1.4. Організацію дорожнього руху на території міста.

4.2. Організація робіт щодо будівництва, ремонту і утримання міської мережі дорожньо-транспортного комплексу та інфраструктури автомобільних шляхів сполучень, транспортних розв'язок, шляхопроводів, мостів (автовокзали, зупинки транспорту загального користування, пересадочні вузли, автостоянки, паркінги, термінали, підземні пішохідні переходи тощо).

4.3. Реалізація функцій власника міських вулиць і доріг в частині прав та обов'язків, віднесених Законом України "Про дорожній рух" ( 3353-12 ) до компетенції міських органів виконавчої влади.

4.4. Виконання обов'язків та використання прав власника міських вулиць і доріг щодо управління їх функціонуванням та розвитком, віднесених Законом України "Про автомобільні дороги" ( 2862-15 ) до компетенції органів місцевого самоврядування.

4.5. Виконання функцій власника дорожніх об'єктів, що перебувають у комунальній власності, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.94 N 198 "Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних проїздів, правил користування ними та охорони".

4.6. Організація міських пасажирських перевезень, координація роботи всіх видів транспорту (метрополітен, тролейбус, автобус, трамвай, таксі, фунікулер, річковий та повітряний транспорт), забезпечення контролю за їх роботою.

4.7. Контроль за утриманням міської мережі транспорту загального користування та організація будівництва (реконструкції) ліній метро, тролейбуса, трамваю та пересадочних вузлів міста в межах, передбачених законодавством.

4.8. Проведення єдиної транспортної політики в питаннях розвитку підприємств транспорту різних форм власності.

4.9. Надання пропозицій щодо покращення інвестиційного клімату для залучення коштів у розвиток інфраструктури дорожньо-транспортного комплексу міста. Залучення інвестицій для розвитку транспортної галузі, в тому числі для систем управління на транспорті.

4.10. Планування та формування міської маршрутної транспортної мережі загального користування, узгодження мережі маршрутів руху через місто Київ міського, приміського і міжміського (у межах Київської області) пасажирського та вантажного автомобільного транспорту.

4.11. Організація перевезень пасажирів автобусами загального користування, що працюють у режимі маршрутного таксі.

4.12. Створення та впровадження систем управління на транспорті, в тому числі:

4.12.1. Автоматизованої системи управління транспортом (автоматизованої системи керування дорожнім рухом та автоматизованої системи диспетчерського управління).

4.12.2. Автоматизованої системи оплати проїзду та обліку пасажирів - "Соціально-транспортна картка киянина".

4.13. Створення, впровадження та експлуатація системи диспетчеризації міських маршрутів загального користування та забезпечення централізованого диспетчерського управління.

4.14. Організація розміщення реклами на транспорті комунальної власності м. Києва. ( Положення доповнено пунктом 4.14 згідно з Розпорядженням КМДА N 209 від 19.02.2008 )

5. Головне управління відповідно до покладених на нього завдань:

5.1. Представляє інтереси виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), в межах наданих повноважень, у відносинах з міжнародними (міжурядовими) організаціями, державними органами, органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, фізичними особами з питань співробітництва у сферах дорожньо-транспортного комплексу.

5.2. Координує та контролює в межах своєї компетенції роботу суб'єктів господарювання в галузі транспорту, незалежно від форм власності, діяльність виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій) у сферах транспорту, інфраструктури автомобільних шляхів сполучення.

5.3. Забезпечує системність та комплексне вирішення питань роботи з керівниками комунальних підприємств; вносить пропозиції щодо призначення (звільнення) цих керівників; забезпечує укладання, продовження та розірвання контрактів з ними, аналізує виконання умов та показників укладених контрактів; здійснює супроводження Генерального реєстру контрактів з керівниками цих підприємств.

5.4. Узагальнює практику застосування законодавства України з питань, що належать до компетенції Головного управління, розробляє і подає на розгляд Київської міської ради та виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відповідні пропозиції.

5.5. Забезпечує розробку та реалізацію окремих розділів Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва, відповідних галузевих програм, бере участь у розробці окремих розділів інших регіональних програм щодо перспектив розвитку інфраструктури дорожньо-транспортного комплексу.

5.6. Готує проекти нормативних актів з питань дорожнього руху, що належать до компетенції місцевих органів влади.

5.7. Готує програми розвитку дорожнього транспортного комплексу міста.

5.8. Бере участь у залученні інвестицій для фінансування програм соціально-економічного розвитку м. Києва, що належать до сфери його компетенції.

5.9. Формує та подає на затвердження в установленому порядку зведений тематичний перелік науково-дослідних та проектних робіт за відповідними напрямами та програмами, що фінансуються з міського бюджету, здійснює функції головного розпорядника бюджетних коштів, виділених на виконання наукових та дослідно-конструкторських робіт в галузях транспорту.

5.10. Забезпечує розвиток мережі місцевих автомобільних доріг та вулиць, їх утримання та охорону.

5.11. Здійснює керівництво діяльністю по організації дорожнього руху.

5.12. Погоджує створення та здійснює методичне керівництво платними стоянками та колективними гаражами.

5.13. Вирішує питання експлуатації автомобільних доріг та вулиць у надзвичайних ситуаціях.

5.14. Організовує влаштування місць для зупинок транспортних засобів, стоянок і відпочинку учасників дорожнього руху та створення інших об'єктів дорожнього сервісу.

5.15. Забезпечує обладнання доріг та вулиць технічними засобами регулювання дорожнього руху та контроль за їх утриманням.

5.16. Вживає заходів щодо виявлених аварійно небезпечних ділянок та місць концентрації дорожньо-транспортних подій і впровадження у таких місцях відповідних заходів щодо удосконалення організації дорожнього руху.

5.17. Координує роботу служб та підприємств, що здійснюють заходи щодо організації дорожнього руху.

5.18. Визначає пріоритетні напрями розвитку та шляхів оптимізації діяльності міського транспорту.

5.19. Захищає міський ринок транспортних послуг та суб'єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері автомобільного транспорту.

5.20. Створює рівні умови для роботи всіх суб'єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері автомобільного транспорту, обмеження монополізму та розвиток конкуренції.

5.21. Формує мережу міських автобусних маршрутів загального користування і здійснює контроль за виконанням транспортного законодавства.

5.22. Формує та веде реєстр стоянок таксі, готує та подає на затвердження до Київської міської державної адміністрації мережу і паспорти міських стоянок.

5.23. Організовує облаштування необхідною інфраструктурою автобусних маршрутів загального користування, а саме: автопавільйонами, інформаційним забезпеченням пасажирів і підтримання її в належному технічному та санітарному стані.

5.24. Проводить конкурс на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

5.25. Укладає договори перевезень на автобусних маршрутах загального користування з автомобільними перевізниками - переможцями конкурсу на міських, приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області (внутрішньообласні маршрути), чи надає дозволи на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласні маршрути), та забезпечує контроль за виконанням умов договору чи дозволу.

5.26. Погоджує умови та маршрути перевезення пасажирів у приміському і міжміському сполученні (в межах Київської області), пунктом призначення якого є місто Київ, відповідно до порядку, затвердженого Київською міською державною адміністрацією.

5.27. Укладає договори про надання транспортних послуг на пасажирські перевезення міським електричним транспортом.

5.28. У межах своїх повноважень організовує проведення тендерів на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти.

5.29. Проводить аналіз фінансово-господарської діяльності підприємств дорожньо-транспортного комплексу, що перебувають у комунальній власності.

5.30. Веде реєстр міських автобусних маршрутів загального користування.

5.31. Визначає умови перевезень та проведення конкурсу на перевезення пасажирів.

5.32. Здійснює заходи щодо забезпечення безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міста.

5.33. Організовує будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг міста та штучних споруд за встановленими для них державними стандартами та нормами.

5.34. Проводить видачу дозволів на прокладання нових та ремонт існуючих мереж у межах "червоних ліній" вулиць і доріг міста.

5.35. Здійснює нагляд за розміщенням технічних засобів організації дорожнього руху, об'єктів дорожнього сервісу та рекламоносіїв у межах "червоних ліній".

5.36. Супроводжує реєстр парковок і автостоянок, здійснює паспортизацію парковок і автостоянок незалежно від їх відомчої підпорядкованості.

5.37. Контролює роботу суб'єктів господарювання, уповноважених виконувати функції операторів платного паркування транспортних засобів.

5.38. Здійснює інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.

5.39. Виконує функції уповноваженого власником органу з розміщення реклами на транспорті комунальної власності м. Києва. ( Положення доповнено пунктом 5.39 згідно з Розпорядженням КМДА N 209 від 19.02.2008 )

6. Головне управління в межах своєї компетенції має право:

6.1. Представляти за відповідним дорученням інтереси виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у відносинах з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, організаціями та установами незалежно від форм власності, фізичними особами з питань, що належать до його компетенції.

6.2. Отримувати у встановленому порядку від інших структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), органів місцевого самоврядування м. Києва, підприємств, установ та організацій інформацію, документи та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань, а від місцевих органів державної статистики - безоплатно статистичні дані.

6.3. Скликати та проводити у встановленому порядку наради та обговорення з питань, що належать до його компетенції, запрошувати на них представників структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій), підприємств, організацій, установ, громадських організацій для розгляду питань, що належать до його компетенції.

6.4. Виступати в судових, державних органах та органах місцевого самоврядування, а також неурядових організаціях закордонних держав та міжнародних організаціях з питань, які належать до його компетенції.

6.5. Здійснювати контроль на автобусних маршрутах загального користування у міському, приміському і міжміському сполученні (в межах Київської області), пунктом призначення яких є місто Київ, відповідно до чинного законодавства.

6.6. Щомісячно затверджувати наряди роботи міських автобусних маршрутів у звичайному режимі руху та в режимі маршрутного таксі, а також трамвайних та тролейбусних маршрутів.

6.7. Достроково розірвати договір з автомобільним перевізником чи позбавити його дозволу в разі порушення ним умов договору чи дозволу і призначити для роботи на автобусному маршруті загального користування (групі маршрутів) автомобільного перевізника, який за результатами конкурсу зайняв наступне місце, а в разі їх відмови - призначати до проведення конкурсу автомобільного перевізника один раз на термін не більше ніж три місяці.

6.8. У разі припинення автомобільним перевізником перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування призначати перевізника, який за результатами конкурсу зайняв наступне місце, а в разі їх відмови - призначати до проведення конкурсу автомобільного перевізника один раз на термін не більше ніж три місяці.

6.9. У разі відкриття автобусного маршруту, який не має паспорта, призначати один раз тимчасового автомобільного перевізника на термін до трьох місяців, після чого за результатами функціонування маршруту приймати рішення щодо доцільності відкриття маршруту та проведення конкурсу.

6.10. Укладати договір із автомобільним перевізником (на таксі) на право користування облаштованими таксомоторними стоянками та послугами диспетчерських станцій, якщо таксомоторні стоянки та диспетчерські станції є власністю органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

6.11. Видавати та скасовувати перевізникам талони до договору про організацію перевезень пасажирів на міському автобусному маршруті загального користування міста Києва.

6.12. Видавати та скасовувати дозволи на розміщення споруд побутово-торговельного призначення та рекламоносіїв, розміщення яких проводиться в межах "червоних ліній".

6.13. Встановлювати за погодженням з відповідними державними органами з безпеки дорожнього руху тимчасові обмеження на рух транспортних засобів при проведенні ремонтних та інших робіт на вулицях і дорогах міста.

6.14. Вимагати відшкодування збитків, завданих закриттям руху понад встановлені терміни виконання робіт на вулицях і дорогах міста.

6.15. Вносити пропозиції до проекту бюджету м. Києва з питань, що належать до його компетенції.

6.16. Погоджувати розміщення реклами на транспорті комунальної власності м. Києва. ( Положення доповнено пунктом 6.16 згідно з Розпорядженням КМДА N 209 від 19.02.2008 )

7. Головне управління у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє з постійними комісіями Київради, депутатами Київради, органами місцевого самоврядування, структурними підрозділами виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, а також з підприємствами, установами, організаціями та об'єднаннями громадян, юридичними та фізичними особами.

8. Головне управління очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади Київським міським головою за погодженням з Міністерством транспорту та зв'язку України. Начальник Головного управління має заступників, зокрема, перших, які призначаються на посади і звільняються з посад Київським міським головою за поданням начальника Головного управління та погодженням відповідного заступника голови Київської міської державної адміністрації.

9. Начальник Головного управління:

9.1. Діє без доручення від імені Головного управління та представляє його інтереси у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності.

9.2. Забезпечує своєчасне і якісне виконання рішень Київради, розпоряджень Київської міської державної адміністрації, доручень Київського міського голови, перспективних і поточних планів діяльності Головного управління.

9.3. Здійснює керівництво діяльністю Головного управління, укладає та підписує договори, де стороною виступає Головне управління, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Головне управління завдань, визначає ступінь відповідальності перших заступників та заступників начальника Головного управління, керівників його структурних підрозділів.

9.4. Готує та подає на затвердження в установленому порядку штатний розпис і кошторис доходів і витрат на утримання Головного управління.

9.5. Затверджує положення про структурні підрозділи Головного управління, посадові інструкції працівників Головного управління.

9.6. Призначає на посади і звільняє з посад керівників управлінь, відділів та працівників Головного управління у встановленому законодавством України порядку.

9.7. Застосовує до працівників Головного управління заходи заохочення та накладає дисциплінарні стягнення; розподіляє роботу між управліннями та відділами Головного управління і контролює її виконання; забезпечує підготовку, підвищення кваліфікації й соціальний захист працівників Головного управління.

9.8. Видає в межах своєї компетенції накази та доручення, організовує і контролює їх виконання; затверджує протоколи нарад, засідань комісій, експертних та робочих груп тощо.

9.9. Розпоряджається бюджетними асигнуваннями на утримання Головного управління, несе персональну відповідальність за їх цільове використання.

9.10. Вносить в установленому порядку на розгляд Київради та виконавчого органу Київради проекти нормативно-правових актів, що належать до компетенції Головного управління.

9.11. Здійснює інші повноваження, що випливають з цього Положення.

10. Накази начальника Головного управління, які зачіпають права, свободи і законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації у встановленому порядку.

11. Накази начальника Головного управління у разі порушення прав громадян, представницьких органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій можуть бути оскаржені в судовому порядку.

12. Для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції Головного управління, може утворюватися колегія у складі начальника Головного управління (голова колегії) та заступників начальника, а також інших працівників Головного управління. До складу колегії можуть входити керівники інших структурних підрозділів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), депутати Київради, представники підприємств, наукових і громадських організацій за їх згодою. Склад колегії затверджується Київським міським головою за поданням начальника Головного управління. Рішення колегії проводиться в життя наказами начальника Головного управління.

13. Для розгляду пропозицій і рекомендацій щодо реалізації основних напрямів діяльності та вирішення інших проблемних питань в Головному управлінні можуть утворюватися наукові ради, комісії, робочі групи. Склад наукових рад, комісій, робочих груп та положення про них затверджує начальник Головного управління.

14. Головне управління утримується за рахунок коштів міського бюджету.

Гранична чисельність працівників Головного управління затверджується Київським міським головою.

Видатки на утримання Головного управління, в тому числі на оплату праці його працівників, затверджуються у бюджеті м. Києва на відповідний рік.

Структура Головного управління затверджується розпорядженням Київської міської державної адміністрації.

Штатний розпис Головного управління в межах граничної чисельності і фонду оплати праці його працівників затверджується Київським міським головою після експертизи, проведеної Головним фінансовим управлінням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

15. Майно Головного управління складають основні та оборотні кошти, а також інші матеріальні та фінансові ресурси, вартість яких позначається на балансі Головного управління.

Майно Головного управління є комунальною власністю міста та закріплюється за ним на правах оперативного управління.

16. Ліквідація і реорганізація Головного управління здійснюється в установленому законодавством порядку.

Заступник міського голови - секретар Київради О.Довгий