ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
(КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
17.01.2002 N 54
Про затвердження Положення про театрально-видовищний
заклад культури "Український малий драматичний театр"
На виконання рішення Київської міської ради від 24.05.2001 N 348-3/1324 "Про реорганізацію комунального театрально-видовищного підприємства "Український малий драматичний театр":
1. Затвердити Положення про театрально-видовищний заклад культури "Український малий драматичний театр" (додається).
2. Головному управлінню культури і мистецтв Київської міської державної адміністрації:
2.1. Здійснювати координацію діяльності театрально-видовищного закладу культури "Український малий драматичний театр".
2.2. В місячний термін призначити художнього керівника-директора театрально-видовищного закладу культури "Український малий драматичний театр".
3. Головному управлінню з питань майна Київської міської державної адміністрації в установленому порядку вирішити питання закріплення за театрально-видовищним закладом культури "Український малий драматичний театр" майна, необхідного для здійснення його діяльності, на праві оперативного управління.
4. Головному фінансовому управлінню Київської міської державної адміністрації разом з Головним управлінням культури і мистецтв Київської міської державної адміністрації щорічно передбачати трансферти в межах загальних асигнувань, затверджених в міському бюджеті по галузі "Культура і мистецтво" театрально-видовищному закладу культури "Український малий драматичний театр".
5. Розпорядження представника Президента України в місті Києві від 04.07.94 N 585 "Про реорганізацію театру-студії "Український малий драматичний театр-студія" вважати таким, що втратило чинність.
6. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Київської міської державної адміністрації Ромашка В.Л.
Голова О.Омельченко
Затверджено
Розпорядження Київської міської
державної адміністрації
від 17.01.2002 N 54
Положення
про театрально-видовищний заклад культури
"Український малий драматичний театр"
м. Київ
1. Загальні положення
1.1. Театрально-видовищний заклад культури Український малий драматичний театр" (далі - Театр), є театрально-видовищним закладом культури, який створено шляхом реорганізації державного комунального театрально-видовищного підприємства "Український малий драматичний театр-студія" за рішенням Київської міської ради від 24.05.2001 N 348-3/1324.
1.2. Театр є правонаступником державного комунального театрально-видовищного підприємства Український малий драматичний театр-студія".
1.3. Театр підпорядковується Головному управлінню культури і мистецтв Київської міської державної адміністрації.
1.4. Театр у своїй діяльності керується Конституцією України, Основами законодавства України про культуру, законами України, Указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами України, рішеннями Київської міської ради і розпорядженнями її виконавчого органу, а також цим Положенням.
1.5. Театр є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий, та валютний рахунки, печатку, штамп, бланки зі своїм найменуванням та символіку, зареєстровану у встановленому порядку.
1.6. Театр має право здійснювати в установленому законодавством України порядку та міжнародними правовими актами господарську та іншу діяльність відповідно до цього Положення, як в Україні, так і за кордоном, від свого імені набувати майнові та особисті немайнові права і нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем в суді, господарському суді.
1.7. Юридична адреса (місцезнаходження) Театру: м. Київ, вул. Прорізна, 8.
2. Мета та напрямки діяльності
2.1. Основною метою діяльності Театру є пропаганда творів української сучасної та класичної драматургії, проведення активної діяльності по відродженню української
2.2. Відповідно до поставленої мети Театр діє у таких напрямках:
- Створення вистав;
- Проведення літературно-музичних вечорів та творчих зустрічей з майстрами мистецтв;
- Організація гастрольної діяльності як в Україні, так і за й межами;
- Культурно-просвітницька діяльність;
- Виготовлення, реалізація та прокат театральних та концертних костюмів, постановочних засобів;
- Проведення та участь у національних та міжнародних конкурсах, фестивалях та інших культурних заходах, організація культурного, творчого обмінів, пов'язаних з пропагандою музичного та театрального мистецтва як в Україні так і за її межами;
- Надання платних послуг, передбачених законодавством України.
3. Управління Театром
3.1. Управління Театром здійснює директор-художній керівник, який призначається на посаду і звільняється з посади наказом начальника Головного управління культури і мистецтв Київської міської державної адміністрації у встановленому законодавством України порядку.
3.2. Директор-художній керівник відповідно до законодавства України, укладає трудові договори (контракти, угоди) з працівниками Театру та творчими працівниками, заохочує їх і накладає стягнення в межах трудового законодавства України.
3.3. Директор-художній керівник Театру:
- діє без доручення від імені Театру, представляє інтереси у відносинах з іншими юридичними особами та громадянами, укладає договори, видає доручення, відкриває рахунки в установах банків;
- несе персональну відповідальність перед власником і трудовим колективом за діяльність Театру та розпоряджається у встановленому порядку його майном і коштами;
- згідно з законодавством України визначає структуру Театру, складає та затверджує штатний розпис та чисельність Театру в межах граничної чисельності, доведеної Головним управління культури і мистецтв;
- на підставі контрольних показників, доведених Головним управлінням культури і мистецтв, затверджує виробничо-фінансовий план Театру та його фонд оплати праці;
- видає накази та дає вказівки, обов'язкові для виконання всіма працівниками трудового колективу, затверджує посадові інструкції;
- може здійснювати інші, віднесені до його компетенції, функції щодо управління Театром;
- затверджує плани культурно-мистецьких заходів творчої діяльності.
4. Трудовий колектив Театру
4.1. Трудовий колектив Театру становлять усі громадяни, які своєю працею беруть участь у її діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівників з Театром.
4.2. Трудовий колектив Театру функціонує згідно з законодавством України.
5. Майно та кошти Театру
5.1. Майно Театру належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва та закріплюється за Театром на праві оперативного управління.
5.2. Майно Театру складається з основних фондів, обігових коштів, а також: інших цінностей, вартість яких відображається у самостійному балансі Театру.
5.3. Джерелами формування майна Театру є:
- майно, передане власником або уповноваженим ним органом;
- кошти від здачі в установленому порядку в оренду приміщень, транспортних засобів та інших належних Театру матеріальних цінностей;
- трансферти з міського бюджету;
- доходи від основної діяльності;
- кредити банків та інших кредиторів;
- благодійні внески юридичних та фізичних осіб (майно, кошти в національній та іноземній валюті та інше); інші джерела, передбачені законодавством України.
5.4. Театр має право за згодою власника або уповноваженого ним органу передавати іншим юридичним та фізичним особам, обмінювати, здавати в оренду, надавати безоплатно в тимчасове користування або в позику належні їй будинки, споруди, устаткування, транспортні засоби, інвентар та інші матеріальні цінності, а також списувати їх з балансу в установленому порядку.
5.5. Відносини Театру з іншими фізичними та юридичними особами у всіх сферах господарської та іншої діяльності здійснюються на основі договорів.
6. Зовнішньоекономічна діяльність
6.1. З метою пропаганди театрального мистецтва, зміцнення матеріальної бази Театр організовує концертну діяльність артистів Театру за кордоном.
6.2. Театр може вступати в міжнародні об'єднання та асоціації у встановленому законодавством України порядку.
6.3. Театр має право самостійно укладати договори (контракти) з іноземними юридичними та фізичними особами на будь-які форми співробітництва у сфері культури, брати участь у діяльності відповідних міжнародних організацій та фондів, здійснювати зовнішньоекономічну діяльність відповідно до законодавства України.
7. Облік, звітність і ревізія діяльності
7.1. Театр здійснює оперативний та бухгалтерський облік, складає бухгалтерську та статистичну звітність у порядку, визначеному законодавством України.
7.2. Ревізія та перевірки діяльності Театру проводяться власником чи уповноваженим органом, а також при необхідності іншими компетентними органами, але не рідше одного разу на рік.
8. Умови ліквідації та реорганізації
8.1. Реорганізація (злиття, поділ, приєднання, виділення перетворення) та ліквідація Театру здійснюється в порядку встановленому законодавством України.
8.2. При реорганізації чи ліквідації Театру звільнюваним працівникам гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до законодавства України.
8.3. У разі ліквідації Театру майно та кошти, що залишаються після розрахунків з бюджетом, задоволення претензій кредиторів та розрахунків з членами трудового колективу, використовуються за вказівкою власника.
Заступник голови Т.Меліхова