КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 17 червня 2009 р. N 601
Київ

Про внесення змін до Загальних умов
укладення та виконання договорів підряду
в капітальному будівництві

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2005 р. N 668 (Офіційний вісник України, 2005 р., N 31, ст. 1867), зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 червня 2009 р. N 601

Зміни,
що вносяться до Загальних умов укладення
та виконання договорів підряду
в капітальному будівництві

1. Абзац перший пункту 1 замінити абзацами такого змісту:

"1. Ці Загальні умови відповідно до Цивільного кодексу України ( 435-15 ) визначають порядок укладення та виконання договорів підряду на проведення робіт з нового будівництва, реконструкції будівель і споруд та технічного переоснащення діючих підприємств (далі - капітальне будівництво об'єктів), а також комплексів і видів робіт, пов'язаних із капітальним будівництвом об'єктів.

Положення Загальних умов застосовуються також щодо укладення та виконання договорів підряду на роботи з реставрації та капітального ремонту будівель і споруд.".

У зв'язку з цим абзаци другий і третій вважати відповідно абзацами третім і четвертим.

2. Абзац п'ятий пункту 3 викласти в такій редакції:

"дозвільна документація - документи дозвільного характеру у сфері будівництва, необхідність отримання яких передбачена законом;".

3. У пункті 5:

після абзацу тринадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:

"умови здійснення авторського та технічного нагляду за виконанням робіт;".

У зв'язку з цим абзаци чотирнадцятий - двадцять перший вважати відповідно абзацами п'ятнадцятим - двадцять другим;

у другому реченні абзацу двадцять другого слово "Держбудом" замінити словом "Мінрегіонбудом".

4. Пункт 9 після абзацу восьмого доповнити новим абзацом такого змісту:

"умови здійснення авторського та технічного нагляду за виконанням робіт;".

У зв'язку з цим абзац дев'ятий вважати абзацом десятим.

5. Абзац другий пункту 14 викласти в такій редакції:

"Власником результату виконаних робіт (об'єкта будівництва) є замовник, якщо інше не передбачено договором.".

6. Абзац четвертий пункту 21 викласти в такій редакції:

"У разі коли роботи (будівництво об'єкта) фінансуються із залученням державних коштів, договірна ціна визначається відповідно до вимог нормативних документів у сфері ціноутворення у будівництві.".

7. Перше речення абзацу четвертого пункту 28 після слова "спеціалісту" доповнити словами ", які мають відповідні дозвільні документи,".

8. Пункт 29 після абзацу дев'ятого доповнити новим абзацом такого змісту:

"забезпечити здійснення технічного нагляду протягом усього періоду будівництва об'єкта в порядку, встановленому законодавством;".

У зв'язку з цим абзац десятий вважати абзацом одинадцятим.

9. У пункті 31:

в абзаці третьому слово "законодавством" замінити словом "законом";

абзац дванадцятий викласти в такій редакції:

"забезпечити страхування ризиків випадкового знищення або пошкодження об'єкта будівництва, якщо це встановлено договором підряду;".

10. Пункти 39-41 і 44 викласти в такій редакції:

"39. Віднесення ризику випадкового знищення або пошкодження об'єкта будівництва на одну із сторін договору підряду до його прийняття замовником здійснюється відповідно до вимог закону, крім випадків, коли це сталося внаслідок обставин, що залежали від замовника.

40. Сторони зобов'язані вживати необхідних заходів для недопущення випадкового знищення або пошкодження об'єкта будівництва, а якщо таке пошкодження відбулося, приймати відповідні рішення та узгоджувати свої дії щодо усунення негативних наслідків.

41. У разі випадкового знищення або пошкодження об'єкта будівництва, ризик якого несе замовник, він негайно повинен прийняти рішення щодо доцільності та умов продовження будівництва, компенсувати додаткові витрати підрядника, зумовлені усуненням наслідків випадкового знищення або пошкодження об'єкта будівництва.

Якщо інше не встановлено договором, підрядник не має права вимагати плату за роботу або відшкодування витрат, які виникли у нього в разі руйнування або пошкодження об'єкта будівництва внаслідок непереборної сили, до спливу встановленого договором будівельного підряду строку введення в експлуатацію об'єкта, а також у разі неможливості завершити будівництво (будівельні роботи) з інших причин, що не залежать від замовника.

У разі випадкового знищення об'єкта будівництва, ризик якого несе підрядник, його подальші дії визначаються рішенням замовника щодо доцільності та умов продовження будівництва.

У разі випадкового пошкодження об'єкта будівництва, ризик якого несе підрядник, він зобов'язаний негайно усунути пошкодження та повідомити про це замовника. На вимогу замовника підрядник подає йому для погодження план заходів щодо усунення наслідків випадкового пошкодження об'єкта будівництва.

За погодженням із замовником підрядник може залучати до усунення наслідків випадкового знищення або пошкодження об'єкта будівництва третіх осіб.";

"44. Страхування об'єкта будівництва або комплексу робіт здійснюється підрядником або замовником відповідно до законодавства.".

11. Розділ "Порядок здійснення замовником контролю за якістю робіт і матеріальних ресурсів" викласти в такій редакції:

"Контроль за відповідністю робіт та матеріальних ресурсів встановленим вимогам, проектній документації та договору підряду

76. Роботи та матеріальні ресурси, що використовуються для їх виконання, повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів і нормативних документів у галузі будівництва, проектній документації та договору підряду.

77. З метою контролю за відповідністю робіт та матеріальних ресурсів установленим вимогам замовник забезпечує здійснення технічного нагляду за будівництвом у порядку, встановленому законодавством.

78. З метою контролю за відповідністю будівельно-монтажних робіт проектній документації замовник забезпечує здійснення авторського нагляду протягом усього періоду будівництва шляхом укладення договору з відповідальним розробником проектної документації (генеральним проектувальником).

Авторський нагляд під час будівництва об'єктів здійснюється в порядку, встановленому законодавством.

79. Замовник здійснює контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання робіт відповідно до частини першої статті 849 Цивільного кодексу України ( 435-15 ) та у порядку, передбаченому договором підряду.

80. Для здійснення авторського та технічного нагляду і контролю за виконанням робіт (будівництвом об'єкта) підрядник зобов'язаний на вимогу замовника чи осіб, які відповідно до договорів здійснюють авторський та технічний нагляд, надавати необхідні інформацію та документи.

81. У разі виявлення невідповідності виконаних робіт установленим вимогам замовник приймає рішення про усунення підрядником допущених недоліків або про зупинення виконання робіт (будівництва об'єкта).

82. Сторона, яка відповідно до договору підряду забезпечує постачання матеріальних ресурсів для виконання робіт, у разі виявлення невідповідності таких ресурсів встановленим вимогам зобов'язана негайно провести їх заміну.

Роботи, виконані з використанням матеріальних ресурсів, що не відповідають установленим вимогам, замовником не оплачуються.".

12. Пункти 91 і 95 викласти в такій редакції:

"91. Передача виконаних робіт (об'єкта будівництва) підрядником і приймання їх замовником оформлюється актом про виконані роботи.";

"95. Якщо згідно з умовами договору підряду власником виконаних робіт (об'єкта будівництва) до їх передачі замовнику є підрядник, право власності на закінчені роботи (об'єкт будівництва) переходить до замовника з моменту підписання сторонами акта про виконані роботи.".

13. Абзаци третій і п'ятий пункту 125 викласти в такій редакції:

"Якщо будівництво здійснюється на території України, матеріали, устатковання та роботи повинні відповідати вимогам технічних регламентів, процедурам підтвердження відповідності та придатності, прийнятим в Україні.";

"Зовнішньоекономічним договором підряду на імпорт будівельних робіт можуть передбачатись умови про надання замовником допомоги підряднику в одержанні передбачених законом документів, необхідних для тимчасового ввезення на територію України будівельних машин і механізмів, необхідних для виконання передбачених договором робіт, та створенні відповідних умов для їх тимчасового розміщення.".