Документ втратив чиннiсть!

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ

НАКАЗ
06.05.2009 N 21

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
20 травня 2009 р. за N 442/16458

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства культури України
N 762 від 11.08.20
17)

Про затвердження Положення
про премію імені Шолом-Алейхема

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2009 N 147 "Про заснування премії імені Шолом-Алейхема" наказую:

1. Затвердити Положення про премію імені Шолом-Алейхема (додається).

2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра О.Г.Бенч.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр В.В.Вовкун

Затверджено
Наказ Міністерства культури
і туризму України
06.05.2009 N 21

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
20 травня 2009 р. за N 442/16458

Положення
про премію імені Шолом-Алейхема

1. Премія імені Шолом-Алейхема (далі - Премія) присуджується один раз на три роки за кращі літературно-мистецькі твори, що популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів.

2. Премія в розмірі дванадцяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб присуджується до дня народження Шолом-Алейхема - 2 березня - за рахунок коштів державного бюджету, передбачених МКТ на відповідну мету.

3. Премія може присуджуватися письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам за кращі твори, що популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів і сприяють поширенню позитивного іміджу України в світі.

4. Премія може бути присуджена громадянам України, іноземцям та особам без громадянства.

5. На здобуття Премії можуть бути висунуті роботи як окремих осіб, так і колективу авторів у складі не більше п'яти осіб.

6. На здобуття Премії представляються нові оригінальні твори, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше ніж за півроку до їх висунення на здобуття Премії.

7. Лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка на здобуття премії імені Шолом-Алейхема не висуваються.

8. Одна й та сама кандидатура не може одночасно висуватись на здобуття Премії з двох і більше творів. Повторно Премія може присуджуватися за наявності нових визначних досягнень у галузі літератури і мистецтва, але не раніше, ніж через шість років після попереднього присудження.

9. Пропозиції щодо претендентів на здобуття Премії подаються до МКТ творчими спілками, літературно-мистецькими об'єднаннями, видавництвами та громадськими організаціями.

10. На здобуття Премії до 1 листопада подаються:

клопотання про присудження Премії з короткою характеристикою твору та його автора (колективу авторів);

примірник твору у друкованому вигляді;

рецензії на твір кандидата (кандидатів) на здобуття Премії;

ксерокопія відгуків у засобах масової інформації (у разі наявності);

копії паспорта та ідентифікаційного номера претендента (у разі його наявності) або, в разі коли претендентом є колектив авторів, - копії паспортів та ідентифікаційних номерів кожного члена колективу (у разі їх наявності).

11. Днем висунення кандидата на здобуття Премії вважається день подання документів, зазначених у пункті 10 цього Положення.

12. Для розгляду поданих документів, зазначених у пункті 10 цього Положення, відбору кандидатів на здобуття Премії, визначення та нагородження лауреатів Премії створюється Комітет з премії імені Шолом-Алейхема (далі - Комітет) у складі не більше 11 осіб та відповідального секретаря, який бере участь у засіданнях Комітету без права голосу.

Комітет діє на громадських засадах.

Склад Комітету формується з представників Міністерства культури і туризму України, Національної академії наук України, Національної спілки письменників України, всеукраїнських єврейських організацій, провідних діячів літератури і мистецтва (за згодою).

Комітет очолює голова - заступник Міністра культури і туризму України.

Персональний склад Комітету затверджується наказом МКТ. У разі необхідності до складу Комітету можуть вноситися зміни.

Основною формою роботи Комітету є засідання.

Засідання Комітету веде голова або за дорученням голови його заступник.

Засідання Комітету є правочинним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини його складу.

Рішення Комітету про присудження Премії приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів присутніх членів Комітету. У разі якщо при голосуванні результати розподілилися порівну, голос головуючого на засіданні є ухвальним.

Якщо на здобуття Премії висунуто кандидатуру члена Комітету, кандидат не бере участь у голосуванні.

13. Організаційне забезпечення роботи Комітету, у тому числі приймання та підготовку документів, зазначених у пункті 10 цього Положення, здійснює відповідальний секретар Комітету.

14. Виплата Премії здійснюється відповідно до наказу МКТ на підставі рішення Комітету.

15. Особам, яким присуджується Премія, присвоюється звання лауреатів премії імені Шолом-Алейхема, вручається диплом та виплачується грошова винагорода.

16. У разі якщо Премія присуджена колективу авторів, кожен отримує диплом лауреата, а грошова винагорода ділиться між ними порівну.

17. Дипломи лауреатів вручаються в урочистій обстановці головою Комітету або за дорученням голови Комітету його заступником.

Завідувач сектору мовної політики Л.С.Дорошко