Увага! Це є застаріла редакція документа. На останню редакцію

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 8 лютого 1997 р. N 163
Київ

Про затвердження Порядку
розроблення та затвердження норм, правил і стандартів з ядерної
та радіаційної безпеки

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1006 від 09.08.20
01 )

Відповідно до статей 8, 18, 24 Закону України "Про використання ядерної енергії і радіаційну безпеку" ( 39/95-вр ) Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок розроблення та затвердження норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки, що додається.

Перший віце-прем'єр-міністр України В.ДУРДИНЕЦЬ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 лютого 1997 р. N 163

Порядок
розроблення та затвердження норм, правил
і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки

1. Цей Порядок визначає загальні засади розроблення та затвердження норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки (далі - нормативні документи).

2. Нормативні документи розробляють міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, що здійснюють державне регулювання ядерної та радіаційної безпеки (далі - органи державного регулювання) в межах їх повноважень, визначених законодавством.

3. Нормативні документи розробляються згідно з програмами розроблення таких документів відповідних органів державного регулювання.

4. Порядок планування розроблення нормативних документів, порядок проведення робіт і проходження документації під час розроблення та затвердження норм і правил з ядерної та радіаційної безпеки, а також їх систематизації встановлюється нормативно-правовими актами (керівними документами, наказами, інструкціями, правилами тощо) органів державного регулювання та підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління цих органів, у межах їх повноважень.

Розроблення та затвердження державних стандартів з ядерної та радіаційної безпеки здійснюється в порядку, встановленому державною системою стандартизації.

5. Проекти нормативних документів розробляються підприємствами, установами та організаціями, що спеціалізуються за відповідними видами діяльності у сфері використання ядерної енергії, мають достатній науково-технічний потенціал і досвід проведення таких робіт (далі - організації-виконавці), а проекти державних стандартів з ядерної та радіаційної безпеки - також технічними комітетами із стандартизації під керівництвом і за безпосередньою участю органів державного регулювання.

Для участі у розробленні нормативних документів можуть залучатися організації-співвиконавці, про що зазначається в технічному завданні на їх розроблення, затверджуваному органами державного регулювання відповідно до їх повноважень.

6. Нормативні документи розробляються відповідно до законодавства з урахуванням рекомендацій міжнародних організацій та інформації про науково-технічні досягнення у сфері використання ядерної енергії.

7. На підставі затвердженого технічного завдання організація-виконавець організовує обговорення проекту нормативного документа шляхом надсилання його на відгук заінтересованим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам та організаціям, що здійснюють діяльність у сфері використання ядерної енергії та радіаційної безпеки, а також проведення відповідної експертизи згідно із законодавством.

8. Необхідність узгодження з центральними органами виконавчої влади нормативних документів з видів діяльності, на які поширюється дія державного регулювання у сфері використання ядерної енергії, визначають Мінекоресурсів, Держатомрегулювання, МОЗ та інші органи державного регулювання. ( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1006 від 09.08.2001 )

9. Побудова, виклад та оформлення нормативних документів повинні відповідати вимогам стандартів державної системи стандартизації.

10. Норми і правила з ядерної та радіаційної безпеки, затверджуються наказом відповідного органу державного регулювання.

Підставою для затвердження може бути рішення колегії або науково-технічної ради органу державного регулювання, якщо це обумовлено технічним завданням на розроблення документа.

11. Норми і правила з ядерної та радіаційної безпеки, положення яких зачіпають права, свободи і законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, після затвердження підлягають реєстрації в установленому порядку.

12. Інформацію про затвердження та введення в дію норм і правил з ядерної та радіаційної безпеки в місячний термін після реєстрації організація-виконавець надсилає заінтересованим підприємствам, установам та організаціям.

Інформація про затвердження державних стандартів з ядерної та радіаційної безпеки розповсюджується в порядку, встановленому державною системою стандартизації.

13. Без дозволу органу державного регулювання норми і правила з ядерної та радіаційної безпеки не можуть бути повністю або частково відтворені, тиражовані та розповсюджені.

14. Галузеві нормативні документи розробляються та затверджуються згідно з порядком, установленим у галузі, який повинен передбачати надсилання на відгук цих документів відповідним органам державного регулювання.