Документ втратив чиннiсть!

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
VII сесія XXIV скликання

РІШЕННЯ
29.04.2004 N 206/1416

(Рішення втратило чинність на підставі Рішення
Київської міської ради
N 432/9920 від 13.11.20
13)

Про порядок найменування об'єктів міського
підпорядкування, вшанування пам'яті видатних
діячів і подій, встановлення пам'ятних знаків
у місті Києві

(Із змінами, внесеними згідно з
Рішеннями Київміськради
N 276/333 від 19.12.2006
N 13/13 від 17.07.
2008)

(У тексті рішення та у додатку до нього слова
"постійна комісія Київради з питань місцевого
самоврядування та інформаційної політики"
замінено словами "постійна комісія Київради з
питань місцевого самоврядування, регіональних та
міжнародних зв'язків" у відповідних відмінках згідно
з Рішенням Київміськради N 276/333 від 19.12.2006)

(У тексті рішення та у додатку до нього слова
"постійна комісія Київради з питань місцевого
самоврядування та інформаційної політики"
замінено словами "постійна комісія Київради з питань
місцевого самоврядування, регіональних, міжнародних зв'язків
та інформаційної політики" у відповідних відмінках згідно з
Рішенням Київміськради N 13/13 від 17.07.2008)

З метою впорядкування процедури найменування об'єктів міського підпорядкування, відновлення історичних найменувань, увічнення пам'яті видатних діячів і подій, встановлення пам'ятних знаків та меморіальних дошок на території міста Києва, відповідно до пункту 41 частини 1 статті 26 та пункту 1 частини 1 статті 37 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" Київська міська рада ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Положення про порядок найменування об'єктів міського підпорядкування, вшанування пам'яті видатних діячів і подій, встановлення пам'ятних знаків у місті Києві згідно з додатком 1 та Положення про комісію з питань найменувань та пам'ятних знаків виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) згідно з додатком 2.

2. Доручити Київському міському голові затвердити персональний склад комісії з питань найменувань та пам'ятних знаків виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) та привести акти виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) у відповідність до цього рішення.

3. Вважати рішення Київської міської ради народних депутатів від 20.10.92 N 19 "Про порядок найменування об'єктів міського підпорядкування та вшанування пам'яті визначних діячів і подій у м. Києві" та рішення виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 21.05.95 N 74 "Про порядок найменування об'єктів міського підпорядкування, вшанування пам'яті видатних діячів і подій у місті Києві" такими, що втратили чинність.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань місцевого самоврядування, регіональних, міжнародних зв'язків та інформаційної політики та постійну комісію Київради з питань гуманітарної політики.

Київський міський голова О.Омельченко

Додаток N 1
до рішення Київради
від 29.04.2004 N 206/1416

Положення
про порядок найменування об'єктів міського
підпорядкування, вшанування пам'яті видатних
діячів і подій, встановлення пам'ятних знаків
у місті Києві

Цим Положенням визначається порядок найменування житлових масивів, станцій метро, проспектів, площ, вулиць, провулків, інших об'єктів міського підпорядкування, регулювання найменувань районів, відновлення історичних найменувань, увічнення пам'яті видатних діячів і подій, встановлення пам'ятних знаків та меморіальних дошок на території м. Києва.

1. Присвоєння назв об'єктам міського підпорядкування, регулювання найменувань районів здійснюється за рішенням Київської міської ради на підставі подання комісії з питань найменувань та пам'ятних знаків виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), погодженого з постійною комісією Київради з питань місцевого самоврядування, регіональних, міжнародних зв'язків та інформаційної політики та постійною комісією Київради з питань гуманітарної політики. Вирішення питань про увічнення визначних діячів і подій у формі встановлення пам'ятних знаків та меморіальних дошок здійснюється за розпорядженням голови Київської міської державної адміністрації за поданням комісії з найменувань та пам'ятних знаків виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

2. Питання про доцільність надання та заміни назв об'єктів міського підпорядкування, встановлення пам'ятних знаків та меморіальних дошок підлягають обов'язковому попередньому розглядові комісією з найменувань та пам'ятних знаків виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) за результатами проведеного районними в місті Києві державними адміністраціями опитування громадської думки.

3. Вирішення питань щодо найменувань має сприяти відновленню історично сформованої топоніміки міста Києва, в якій відображена багатовікова історія України і її столиці та відповідати принципам Міжнародної хартії охорони культурної спадщини.

4. При найменуванні об'єктів мають враховуватися їхнє місцезнаходження, призначення, географічні, історичні, топонімічні, культурні, архітектурні та інші особливості, київські традиції назвотворення.

5. Назви, які мають історико-географічне та культурне значення, тривалу традицію вживання, вносяться до Переліку назв об'єктів міського підпорядкування, які не підлягають зміні та затверджуються рішенням Київської міської ради.

6. Встановлення пам'ятних знаків і меморіальних дошок визначним діячам, присвоєння їхніх імен вулицям, провулкам, іншим об'єктам здійснюється не раніше як через 10 років з дня смерті особи, пам'ять якої увічнюється. Винятком може бути встановлення меморіальних дошок у приміщенні установи за рішенням комісії з питань найменувань та пам'ятних знаків виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) або за відповідною постановою Кабінету Міністрів України.

7. Вшанування пам'яті визначних діячів і подій здійснюється, як правило, лише однією формою увічнення (найменування вулиці або провулка; присвоєння імені іншому об'єктові міського підпорядкування; встановлення пам'ятного знака).

8. Назви об'єктів міського підпорядкування, написи на пам'ятних знаках, меморіальних дошках та анотаційних таблицях подаються українською мовою в простій, стислій формі без скорочень. Написи на пам'ятних знаках, меморіальних дошках та анотаційних таблицях, пов'язаних з діячами інших національних культур, можуть також дублюватися мовою народу, до якого належить особа, пам'ять якої увічнюється.

9. Знесення, переміщення та заміна пам'ятних знаків здійснюється згідно з чинним законодавством України.

10. Каталоги назв вулиць, пам'ятних знаків та меморіальних дошок веде виконавчий орган Київради (Київська міська державна адміністрація).

11. Ініціаторами надання та заміни назв об'єктів міського підпорядкування, увічнення пам'яті видатних діячів і подій, встановлення пам'ятних знаків та меморіальних дошок можуть бути Президент України, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Київський міський голова, постійна комісія Київради з пітань місцевого самоврядування, регіональних, міжнародних зв'язків та інформаційної політики, постійна комісія Київради з питань гуманітарної політики, районні у м. Києві ради, районні у м. Києві державні адміністрації, громадські організації, представники іноземних держав, установи, заклади, підприємства, політичні партії та творчі спілки в особі їх центральних та київських статутних органів, трудові колективи та органи самоорганізації населення міста Києва, громадяни України.

12. Пропозиції щодо надання та заміни назв об'єктів міського підпорядкування, регулювання найменувань районів, увічнення пам'яті видатних діячів і подій, встановлення пам'ятних знаків та меморіальних дошок подаються до виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) для їхнього подальшого розгляду у встановленому цим Положенням порядку. Ініціаторам пропозицій за результатами розгляду надсилається умотивована відповідь.

13. Проекти рішень щодо надання та заміни назв об'єктів міського підпорядкування подаються на розгляд сесії Київради постійною комісією Київради з питань місцевого самоврядування, регіональних, міжнародних зв'язків та інформаційної політики та постійною комісією Київради з питань гуманітарної політики.

Заступник Київського міського голови- секретар Київради В.Яловий

Додаток N 2
до рішення Київради
від 29.04.2004 N 206/1416

Положення
про комісію з питань найменувань та пам'ятних
знаків виконавчого органу Київради (Київської
міської державної адміністрації)

1. Комісія з питань найменувань та пам'ятних знаків виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Комісія) створюється з метою глибокого фахового вивчення і підготовки для розгляду на сесіях Київської міської ради питань про найменування житлових масивів, площ, вулиць та провулків, станцій метро, інших об'єктів міського підпорядкування та для розгляду виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією) питань про увічнення пам'яті визначних діячів і подій у формі встановлення пам'ятних знаків та меморіальних дошок у місті Києві.

2. Комісія утворюється розпорядженням голови Київської міської державної адміністрації з учених-істориків, мовознавців, краєзнавців, архітекторів, громадських діячів та представників відповідних служб виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), представників творчих спілок та громадських організацій у складі голови, заступника голови, секретаря та членів Комісії.

3. Робота Комісії проводиться гласно. У засіданнях Комісії за запрошенням можуть брати участь депутати Київської міської ради, представники засобів масової інформації та громадськості міста. Участь депутатів Київської міської ради регламентується Законами України "Про місцеве самоврядування", "Про статус депутатів місцевих рад" та Регламентом Київради.

4. На підставі рішень Комісії приймаються рішення Київської міської ради та розпорядження виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), які публікуються у засобах масової інформації, засновником яких є Київська міська рада.

Проекти рішень на території міста Києва для Комісії з питань найменування об'єктів міського підпорядкування, відновлення історичних найменувань, увічнення пам'яті видатних діячів і подій, встановлення, пам'ятних знаків та меморіальних дошок готує виконавчий орган Київради (Київська міська державна адміністрація).

5. Засідання Комісії скликається не рідше одного разу на квартал. Засідання вважається правочинним, якщо на ньому присутні не менше половини членів Комісії.

6. Рішення Комісії вважається ухваленим, якщо за нього проголосували не менше 3/4 членів Комісії, присутніх на засіданні. Члени Комісії, що голосували "проти", мають право долучити письмово до протоколу свою окрему думку, що підлягає розглядові на засіданнях постійної комісії Київради з питань місцевого самоврядування, регіональних, міжнародних зв'язків та інформаційної політики та постійної комісії Київради з питань гуманітарної політики при підготовці проекту рішення на розгляд сесії Київської міської ради.

7. З метою поглибленого попереднього вивчення окремих питань Комісія утворює робочу групу, висновки якої фіксуються протокольно та розглядаються на засіданні Комісії.

8. Голова Комісії керує роботою Комісії, головує на засіданнях Комісії та затверджує протокол Комісії.

9. Організаційне забезпечення роботи Комісії здійснює виконавчий орган Київради (Київська міська державна адміністрація).

10. Голова, заступник голови, секретар та члени Комісії працюють на громадських засадах.

Заступник Київського міського голови - секретар Київради В.Яловий