Документ втратив чиннiсть!

КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
27.06.2007 N 811

(Розпорядження втратило чинність на підставі Рішення
Київської міської ради
N 384/6600 від 27.10.20
11)

Про затвердження Порядку видалення зелених
насаджень на території м. Києва, Порядку визначення
відновної вартості зелених насаджень у м. Києві
та Базових розцінок визначення вартості послуг
щодо обстеження зелених насаджень, погодження
генпланів, планів прокладання інженерних мереж,
дендропланів проектної документації, розрахунку
відновної вартості і підготовки дозвільної
документації на видалення зелених насаджень

(Із змінами і доповненнями, внесеними розпорядженнями
Київської міської державної адміністрації
N 1718 від 25.12.20
07
N 906 від 02.07.2008
N 1270 від 17.09.20
08)

(Додатково див. Постанову
Окружного адміністративного суду міста Києва
від 13 травня 2008 року)

Відповідно до пункту 2 статті 22 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ", Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 N 1045 "Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах України", Положення про управління охорони навколишнього природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого рішенням Київської міської ради від 26.12.2002 N 221/381, з метою забезпечення сталого розвитку столиці і її зеленої зони:

1. Затвердити:

1.1. Порядок видалення зелених насаджень на території м. Києва, що додається.

1.2. Порядок визначення відновної вартості зелених насаджень у м. Києві, що додається.

1.3. Базові розцінки визначення вартості послуг щодо обстеження зелених насаджень, погодження генпланів, планів прокладання інженерних мереж, дендропланів проектної документації, розрахунку відновної вартості і підготовки дозвільної документації на видалення зелених насаджень, що додаються.

1.4. Склад постійно діючих комісій з обстеження зелених насаджень по кожному району м. Києва, що додається.

2. Головному управлінню містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) забезпечити погодження генеральних планів будівництва (реконструкції тощо) об'єктів, планів прокладання інженерних мереж, дендропланів проектної документації з управлінням охорони навколишнього природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Київським комунальним об'єднанням зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста "Київзеленбуд" в установленому порядку.

3. Головному управлінню земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) здійснювати видачу державних актів на право власності на земельні ділянки, відведені юридичним та фізичним особам за проектами землеустрою, на яких знаходяться зелені насадження, за умови наявності підтвердження комунального об'єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста "Київзеленбуд" сплати відповідними суб'єктами відновної вартості зазначених зелених насаджень.

4. Встановити, що:

4.1. Кошти відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню, перераховуються заявником до міського бюджету.

4.2. Кошти відновної вартості зелених насаджень використовуються на створення та відновлення зелених насаджень, їх капітальний ремонт, захист зелених насаджень від шкідників та збудників хвороб, підживлення зелених насаджень, проведення наукових досліджень з визначення передумов погіршення стану зелених насаджень та здійснення комплексу заходів з його покращення, розвиток розсадницької справи, закупівлю садивного матеріалу декоративних дерев і кущів, квіткової розсади, насіння газонних трав і квітів, родючого ґрунту, на фінансування заходів з оновлення зеленої зони м. Києва.

4.3. Складені та погоджені в установленому порядку, до набуття чинності цим розпорядженням, акти обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, є чинними і є підставою для прийняття рішення про видалення зелених насаджень і подальшої (за умови сплати зазначеної в цих актах відновної вартості) видачі ордера.

4.4. Заходи з оновлення зеленої зони м. Києва та обсяги їх фінансування, розроблені управлінням охорони навколишнього природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затверджуються Київським міським головою за поданням Головного управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

4.5. Невикористані у звітному бюджетному році кошти відновної вартості зелених насаджень вилученню не підлягають, переходять на наступний рік і використовуються на цілі, передбачені цим розпорядженням.

(Пункт 4 у редакції Розпорядження Київської міської державної адміністрації N 1270 від 17.09.2008)

5. Київському комунальному об'єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста "Київзеленбуд" при розрахунках до проекту міського бюджету на наступні роки враховувати кошти відновної вартості зелених насаджень як джерело фінансування робіт, зазначених у пункті 4 цього розпорядження.

6. Визнати такими, що втратили чинність:

6.1. Розпорядження Київської міської державної адміністрації від 13.07.2000 N 1158 "Про порядок відшкодування втрат зеленого господарства міста від знесення зелених насаджень та їх пересаджування у м. Києві".

6.2. Розпорядження Київської міської державної адміністрації від 07.02.2005 N 119 "Про затвердження Порядку розрахунку відновлюючої вартості зелених насаджень та Базових розцінок визначення вартості послуг щодо обстеження зелених насаджень, погодження генпланів, планів прокладання інженерних мереж, дендропланів проектної документації, розрахунку відновлюючої вартості і підготовки (видачі) дозвільної документації на знесення чи/та пересаджування зелених насаджень".

7. Першому заступникові голови Київської міської державної адміністрації Бассу Д.Я. прийняти рішення щодо висвітлення в засобах масової інформації змісту цього розпорядження.

8. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступників голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків.

Голова Л.Черновецький

Затверджено
розпорядженням
Київської міської
державної адміністрації
від 27.07.2007 N 811

Порядок
видалення зелених насаджень на території м. Києва

1. Цей Порядок визначає процедуру видалення дерев, кущів, газонів і квітників (далі - зелені насадження) на території міста Києва.

2. Видалення зелених насаджень здійснюється за розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), на підставі ордера (крім випадків, передбачених пунктами 12, 13, 14, 15 цього Порядку).

3. Виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) затверджує склад постійно діючих комісій з обстеження зелених насаджень по кожному району м. Києва (далі - комісія).

До складу комісії входять:

Голова  директор районного комунального підприємства по утриманню зелених насаджень 
Члени  спеціалісти районних комунальних підприємств по утриманню зелених насаджень, а також представник Київського комунального об'єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста "Київзеленбуд" - у разі, якщо видаленню підлягає більше 100 дерев або видаленню підлягають зелені насадження, зростаючі на території зелених насаджень загального користування, заявник (юридична чи фізична особа) та власник (користувач) земельної ділянки, інші зацікавлені організації. 

Робочим органом, який забезпечує діяльність комісії в частині надання послуг із обстеження зелених насаджень, нарахування відновної вартості, оформлення акта обстеження є відповідне районне комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень.

Послуги надаються відповідно до Базових розцінок визначення вартості послуг щодо обстеження зелених насаджень, погодження генпланів, планів прокладання інженерних мереж, дендропланів проектної документації, розрахунку відновної вартості і підготовки дозвільної документації на видалення зелених насаджень.

4. Підставою для обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, є заява юридичної чи фізичної особи (далі - заявник) про видалення зелених насаджень до постійно діючої комісії з обстеження зелених насаджень відповідного району м. Києва.

До заяви заявник (з урахуванням конкретних обставин) додає документ на право на земельну ділянку, дозвіл на збір матеріалів на проектування, відповідні картографічні та проектні матеріали або інші обґрунтовуючі документи.

5. Комісія у п'ятиденний (а у разі якщо кількість дерев перевищує 200 штук або площа ділянки складає 4 га і більше - десятиденний) строк, після надходження заяви про видалення зелених насаджень, визначає стан зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, і складає акт обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, у шести примірниках за зразком, затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 N 105, з доданою схемою розташування зелених насаджень, що підлягають видаленню.

Акт у шести примірниках з доданою схемою розташування зелених насаджень, що підлягають видаленню, надається для погодження з Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в м. Києві.

6. У випадках вирішення питання надання (передачі) земельних ділянок для будівництва (реконструкції тощо) об'єкта (погодження місця розташування об'єкта) в такому ж порядку здійснюється також попереднє обстеження якісного та кількісного складу зелених насаджень з метою визначення доцільності (чи недоцільності) та умов видалення зелених насаджень і складається висновок обстеження зелених насаджень, розташованих на даній земельній ділянці, у шести примірниках, за формою аналогічного зразка акта обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, зазначеного в пункті 5 цього Порядку.

Висновок обстеження зелених насаджень, розташованих на даній земельній ділянці, подається на погодження до управління охорони навколишнього природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Управління), крім тих зелених насаджень, що розташовані на територіях природно-заповідного фонду і на землях лісового фонду, які подаються на погодження Державному управлінню охорони навколишнього природного середовища в м. Києві.

7. Погоджений акт чи висновок, згідно з пунктами 5, 6 цього Порядку, у п'яти примірниках передається на погодження до Київського комунального об'єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста "Київзеленбуд", яке, в свою чергу, перевіряє правильність нарахування відновної вартості зелених насаджень.

8. Погоджений в установленому порядку акт обстеження зелених насаджень, який дійсний протягом двох років від зазначеної в цьому акті дати обстеження зелених насаджень, в чотирьох примірниках повертається комісії, по одному з яких передається власнику (користувачу) земельної ділянки, заявнику, робочому органу та Управлінню як уповноваженому органу у сфері охорони навколишнього природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

9. Голова районної комісії з обстеження зелених насаджень готує в триденний строк проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про видалення зелених насаджень, в якому зазначаються дані про кількість зелених насаджень, що підлягають видаленню і що залишаються на земельній ділянці, та передає його до Управління.

За поданням Управління проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про видалення зелених насаджень погоджується з Київським комунальним об'єднанням зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста "Київзеленбуд", юридичним управлінням Київської міської державної адміністрації, заступником голови Київської міської державної адміністрації - керівником апарату та передається на підпис Київському міському голові в установленому порядку.

10. На підставі розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про видалення зелених насаджень заявником сплачується відновна вартість зелених насаджень, розмір якої розраховується згідно з Порядком визначення відновної вартості зелених насаджень у м. Києві.

11. Ордер на видалення зелених насаджень (за зразком, затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 09.09.2006 N 302) видає Управління як уповноважений орган у сфері охорони навколишнього природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)робочий орган не пізніше наступного робочого дня після подання заявником документа про сплату відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню.

12. Видалення зелених насаджень віком понад 60 років відбувається виключно за погодженням Київського міського голови.

(Порядок доповнено пунктом 12 згідно з Розпорядженням Київської міської державної адміністрації N 1270 від 17.09.2008)

13. Сплата відновної вартості зелених насаджень не проводиться у разі:

- реконструкції або капітального ремонту об'єкта благоустрою загального користування (парки, сквери, бульвари, зелені насадження вздовж вулиць та доріг тощо);

- знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів;

- ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту;

- відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;

- проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;

- досягнення деревом вікової межі;

- провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів;

- ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.

14. Видалення зелених насаджень на території меморіального комплексу та кладовищі здійснюється за рішенням балансоутримувача на підставі акта обстеження, складеного та погодженого відповідно до цього Порядку, без сплати їх відновної вартості.

15. Видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності, та на присадибній ділянці здійснюється за рішенням власника (користувача) земельної ділянки без сплати їх відновної вартості.

Відновна вартість зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, що відведена в установленому порядку фізичній або юридичній особі, сплачується під час передачі такої ділянки у власність відповідної особи.

У випадках, коли земельну ділянку передано (відведено) у власність фізичній або юридичній особі без сплати відновної вартості зелених насаджень (зокрема до набуття чинності цим Порядком), відновна вартість зелених насаджень, що підлягають видаленню, сплачується відповідно до цього Порядку (крім випадків видалення зелених насаджень на присадибній ділянці).

16. Видалення аварійних, сухостійних та фаутних дерев на об'єкті благоустрою загального користування (парки, сквери, бульвари, зелені насадження вздовж вулиць та доріг тощо) здійснює балансоутримувач на підставі акта обстеження зелених насаджень, що складається відповідно до цього Порядку.

17. У процесі ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації, а також у разі, коли стан зелених насаджень загрожує життю, здоров'ю громадян чи майну громадян та/або юридичних осіб, видалення зелених насаджень здійснюється негайно з подальшим оформленням акта обстеження відповідно до цього Порядку.

18. Обов'язковому відновленню у повному обсязі підлягають зелені насадження після їх видалення під час виконання окремих видів робіт, а саме: ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту, проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі, ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.

19. Санітарна обрізка дерев не є видаленням зелених насаджень і проводиться за рішенням балансоутримувача на підставі акта обстеження, погодженого Київським комунальним об'єднанням зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста "Київзеленбуд", за винятком присадибних ділянок та земель, що перебувають у власності юридичних та фізичних осіб, на яких санітарна обрізка дерев не потребує складання та погодження акта обстеження.

Заступник голови - керівник апарату Б.Стичинський

Затверджено
розпорядженням
Київської міської
державної адміністрації
від 27.07.2007 N 811

Порядок
визначення відновної вартості зелених насаджень
у м. Києві

I. Загальні положення

1. Порядок визначення відновної вартості зелених насаджень у м. Києві (надалі - Порядок) розроблено відповідно до Методики визначення відновної вартості зелених насаджень (надалі - Методика), затвердженої наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 14.12.2006 N 414.

2. Порядок визначає механізм формування відновної вартості всіх видів зелених насаджень у м. Києві.

3. Порядок призначений для обґрунтування нарахування балансової вартості зелених насаджень і вартості робіт з відновлення посадок зелених насаджень за умови дотримання агротехнічних норм і правил створення зелених насаджень, технологічної послідовності виконання робіт, цінності ділянок міської території, функціонального призначення, норм витрат матеріалів, машин і механізмів, часу, встановлених ресурсними кошторисними нормами та технологічними картами.

II. Порядок нарахування відновної вартості
зелених насаджень у м. Києві

4. Відповідно до Методики відновна вартість зелених насаджень розраховується за формулою:

Вв = Вб + Ввід, де 

Вв  - відновна вартість зелених насаджень (дерево, кущ, газон, квітник); 
Вб  - балансова вартість зелених насаджень; 
Ввід  - вартість відновлення зелених насаджень (комплекс робіт з садіння і догляду за зеленими насадженнями в період їх приживлення). 

Визначення балансової вартості (цінності)
зелених насаджень

5. Балансова вартість визначається для всіх видів зелених насаджень з врахуванням якісного стану (добрий, задовільний, незадовільний), вікового стану (молодняк, середньовікові, пристиглі, стиглі, перестиглі), породи (швидкоростучі, хвойні, повільноростучі), функціональної належності (загального і обмеженого користування, спеціального призначення, природний і заповідний фонд, інші), зони розташування - цінності ділянки міської території (ядро міста, центральна, середня, периферійна, приміська зони) і розраховується за формулою:

Вб = Вдм х Кв х Кп х Кя х Кф х Кз, де  

Вдм - кошторисна вартість зелених насаджень розрахована згідно з витратами, понесеними за їх догляд.

а) Базова Вдм для дерев визначається - кошторисна вартість річного догляду за деревом (додатки 9, 10) помножена на 20 років і застосовується до дерев віком до 20 років включно.

До дерев, вік яких перевищує 20 років, застосовується поправочний коефіцієнт до вікового стану дерева (Кв)

б) Базова Вдм для кущів визначається - кошторисна вартість річного догляду за кущем (додатки 11, 12) помножена на 5 років і застосовується до кущів віком до 5 років включно.

До кущів, вік яких перевищує 5 років, застосовується поправочний коефіцієнт до вікового стану куща (Кв)

Кв - поправочний коефіцієнт до вікового стану дерева або куща (Таблиця І)

Таблиця 1

Віковий стан  Кв 
дерев 
- молодняк до 20 років 
- середньовікові 20 - 60 років  1,5 
- стиглі 60 і більше років 
кущів 
- до 5 років  1,0 
- від 5 до 10 років  1,5 
- від 10 до 20 років  2,0 
- більше 20 років  1,5 

(Таблиця 1 у редакції Розпорядження Київської міської державної адміністрації N 1270 від 17.09.2008)

в) Базова Вдм для 1 кв. м газону визначається - кошторисна вартість річного догляду за газоном (додаток 6) помножена на його площу.

г) Базова Вдм для 1 кв. м квітника з однолітників або багатолітників визначається - кошторисна вартість річного догляду за квітником (додатки 7, 8) помножена на його площу.

Кп - орієнтовна величина коефіцієнта за цінністю породи (Таблиця 2)

Таблиця 2

Порода дерева  Кп 
- швидкоростучі  1,0 
- хвойні  1,5 
- повільноростучі  2,0 

Цінність породи визначається за такими ознаками:

Дерева швидкоростучі - тополя, верба, береза, ясен, клен ясенелистий та сріблястий, акація біла та срібляста, гледичія, в'яз шорсткий і дрібнолистий та інші.

Дерева повільноростучі - дуб, граб, горіх, липа, каштан кінський, груша лісова та інші.

Дерева хвойні - сосна, ялина, туя, модрина, тис ягідний, ялівець високий, кипарис та інші.

Порода куща  Кп 
- швидкоростучі  1,0 
- хвойні  1,5 
- повільноростучі  2,0 

Кущі швидкоростучі - бузина, таволга горобинолиста і каштанолиста, жимолость татарська, маслинка вузьколиста, смородина та інші.

Кущі повільноростучі - глід звичайний, кизил, ірга, бирючина звичайна, обліпиха, самшит вічнозелений та інші.

Кя - орієнтовна величина коефіцієнта якісного стану (Таблиця 3)

Таблиця 3

Якісний стан  Кя 
добрий  1,00 
задовільний  0,75 
незадовільний  0,50 

Якісний стан дерев визначається за такими ознаками:

добрий - дерева здорові, нормально розвинені, листя густе, рівномірно розміщене на гілках листя чи хвоя, нормального розміру і забарвлення, відсутні ознаки хвороб і шкідливих ран, ушкоджень стовбурів і скелетних гілок, а також дупел;

задовільний - дерева здорові, але з ознаками уповільненого росту, з нерівномірно розвиненою кроною, на гілках мало листя, є незначні механічні пошкодження і невеликі дупла;

незадовільні - дерева дуже ослаблені, стовбури мають викривлення, крони слабо розвинені, є сухі та засихаючі гілки, приріст однорічних пагонів незначний, технічно пошкоджені стовбури, дупла.

Кф - орієнтовна величина коефіцієнта функціональної належності (Таблиця 4)

Таблиця 4

Функціональна належність зелених насаджень  Кф 
Загального користування (парки, сквери, бульвари тощо)  2,0 
Обмеженого користування (дитячі садки, школи, лікарні)  1,5 
Спеціального призначення (вулиці, магістралі в населених пунктах, санітарно-захисні зони і т. д.)  1,5 
Інші  1,0 
Природоохоронний, заповідний фонд  5,0 

Кз - величина коефіцієнта цінності ділянки міської території (Таблиця 5)

Таблиця 5

Зона розташування зелених насаджень  Кз 
Центральна зона 
Решта території забудованої частини міста 
Приміська зона 

(Таблиця 5 у редакції Розпоряджень Київської міської державної адміністрації N 1718 від 25.12.2007, N 906 від 02.07.2008, N 1270 від 17.09.2008)

Центральна - ділянка залізниці від залізничної ст. "Зеніт" до залізничної ст. "Оболонь", по вул. Електриків в напрямку р. Дніпро до Петрівського залізничного моста, акваторія р. Дніпро до Дарницького залізничного моста, ділянка залізниці від Дарницького залізничного моста через залізничні ст. "Видубичі", "Київ-Московський", "Протасів Яр", "Київ-Пасажирський" до залізничної ст. "Караваєві Дачі", по вул. Індустріальній, по вул. Довженка, по вул. Олени Теліги, по Московському проспекту до залізничної ст. "Зеніт".

Приміська зона - територія житлових масивів Биківня, Бортничі, Чапаєвка, Пуща-Водиця, Жуляни та інша територія за межами забудованої частини міста.

Визначення кошторисної вартості відновлення
зелених насаджень

6. Вартість комплексу робіт з відновлення зелених насаджень (Ввід) - /підготовка механізованим або ручним способом стандартних місць садіння зелених насаджень, садіння зелених насаджень і догляд за ними протягом періоду приживлення - 1 рік/ складається з прямих витрат, загальновиробничих витрат, адміністративних витрат і береться з додатків 1 - 8 відповідно до виду зелених насаджень.

Кошториси коригуються в залежності від підвищення мінімальної заробітної плати в будівництві та вартості садивного матеріалу, сформованої на ринку.

Заступник голови - керівник апарату Б.Стичинський

Затверджено
розпорядженням
Київської міської
державної адміністрації
від 27.07.2007 N 811

Базові розцінки
визначення вартості обстеження зелених насаджень,
погодження генпланів, планів прокладання інженерних мереж,
дендропланів проектної документації, розрахунку відновної
вартості і підготовки дозвільної документації на
видалення зелених насаджень

N пп  Вид робіт  Норма часу, люд./год.  Вартість, грн.  Виконується 
КО "Київ-зелен-буд"  район-ними КП УЗН 
 
1. Попередні роботи 
 

 

 
1.1.  Прийняття та реєстрація заяв та інших документів замовника  0,70  5,56  2,78  2,78 
1.2.  Аналіз поданих матеріалів, робота з замовником і проектною організацією, вивчення впливу об'єкта на існуючі зелені насадження  5,9  46,85  42,16  4,69 
1.3.  Вивчення архівних матеріалів по зонах ландшафту, що охороняється, та визначення на місцевості протиерозійного, ґрунтозахисного і мікрокліматичного впливу існуючих зелених насаджень на навколишнє природне середовище, а також їх естетичної і декоративної цінності і місця в ландшафтно-містобудівному просторі  8,0  63,52  63,52 

2. Загальні роботи       
2.1.  Виїзд на місце, обстеження ділянок зелених насаджень (територій їх розташування)  8,0  63,52  63,52 
2.2.  Складання висновку про попередні умови, за яких будівництво (реконструкція) об'єкта чи інше використання земельної ділянки може бути реалізованим  4,4  34,94  34,94 
2.3.  Погодження передпроектної документації на будівництво (реконструкцію) об'єктів та інженерних мереж  4,0  31,76  31,76 
3. Розроблення умов і складання актів, контроль робіт       
3.1.  Погодження генпланів, планів прокладання інженерних мереж і дендропланів проектної документації  4,4  34,94  34,94 
3.2.  Виїзд на місце, вимітка земельної ділянки в натурі, вимітка зелених насаджень, які підлягають знесенню чи пересадженню:         
- до 5 дерев та 0,1 га земельної ділянки  3,5  27,79  2,78  25,01 
- до 10 дерев та 0,5 га земельної ділянки  10,5  83,37  8,34  75,03 
- до 50 дерев та 1,0 га земельної ділянки  19,6  155,62  15,56  140,06 
- до 100 дерев та 2,0 га земельної ділянки  28,7  277,88  27,79  250,09 
- до 200 дерев та 4,0 га земельної ділянки  43,0  341,42  34,14  307,28 
3.3.  Складання акта обстеження зелених насаджень з визначенням їх якісного стану, розрахунок балансової і відновної вартості зелених насаджень, виходу та використання деревини:         
- до 5 дерев та 0,1 га земельної ділянки  8,0  63,52  3,18  60,34 
- до 10 дерев та 0,5 га земельної ділянки  10,0  79,40  19,06  60,34 
- до 50 дерев та 1,0 га земельної ділянки  14,0  111,16  51,82  60,34 
- до 100 дерев та 2,0 га земельної ділянки  16,0  127,04  66,70  60,34 
- до 200 дерев та 4,0 га земельної ділянки  20,0  158,80  98,46  60,34 

4. Оформлення та видача висновків, актів       
4.1.  Формування пакета дозвільної документації, пояснювальної записки тощо до проекту розпорядження Київської міської державної адміністрації про знесення зелених насаджень  16,0  127,04  127,04 
4.2.  Ведення обліку, картотеки виданих документів  2,0  15,88  7,94  7,94 
4.3.  Технічне оформлення, реєстрація та видача документів замовнику  2,0  15,88  7,94  7,94 
4.4.  Відрахування:         

 
- пенсійний фонд (31,8 %) - соцстрах (2,9 %) - страхування від нещасних випадків (1,2 %) - допомога по безробіттю (1,3 %)         
4.5.  Адміністративні витрати (14 %)         
4.6.  Плановий прибуток (12,0 %)         
  Разом:         
  ПДВ 20 %         
  Разом з ПДВ         
Примітки: 
1.  У випадках, коли площа ділянки зелених насаджень перевищує 4,0 га або 200 дерев, вартість робіт зростає пропорційно до площі обстеження чи кількості дерев в залежності від того, який показник зростання вищий. 
2.  Вартість обстеження зелених насаджень при наданні (передачі) земельної ділянки площею до 100 м2 для розміщення тимчасових об'єктів визначається без урахування робіт, викладених в п. 1.2 та 1.3 цих Базових розцінок. 
3.  У розцінках на види робіт, зазначених в пп. 2.1; 3.2, не враховані витрати на наймання транспорту. Якщо транспорт не надається замовником, ці витрати визначаються окремим розрахунком. 
4.  Вартість обстеження зелених насаджень, погодження генпланів, планів прокладання інженерних мереж дендропланів проектної документації та підготовки (видачі) дозвільної документації на знесення чи/та пересаджування зелених насаджень для окремих категорій населення (інвалідів війни та праці) при розміщенні тимчасового об'єкта площею до 100 м2 зменшується на 25 % і становить 75 % від розрахункової суми. 

Заступник голови - керівник апарату Б.Стичинський

Затверджено
розпорядженням
Київської міської
державної адміністрації
від 27.07.2007 N 811

Склад
постійно діючих комісій з обстеження
зелених насаджень по кожному району м. Києва

До складу комісії входять:

Голова комісії  директор районного комунального підприємства по утриманню зелених насаджень. 
Члени комісії  спеціалісти районних комунальних підприємств по утриманню зелених насаджень; 
представник Київського комунального об'єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста "Київзеленбуд" - у разі, якщо видаленню підлягає більше 100 дерев або видаленню підлягають зелені насадження, зростаючі на території зелених насаджень загального користування; 
заявник (юридична чи фізична особа) та власник (користувач) земельної ділянки; 
інші зацікавлені організації у разі необхідності. 

Заступник голови - керівник апарату Б.Стичинський